Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2020 o 16:16, paratykus napisał:

Wiesz co ? Nigdy w ten sposób o tym nie pomyślałem, hmmm ...

Raczej chyba o to idzie, że to był mały, cienki i lekki grajek, który wszędzie i zawsze miałem przy sobie.

Albo króliczek, mi się A15 po szufladzie do dzisiaj obija, czasem odpalam, dalej twierdzę, że to bardzo fajnie grający DAP ;)

Teraz mam questa ale mi się powoli czas kończy, bo żona tęskni za posianym przeze mnie A45 i jak tak dalej pójdzie to A55 wyląduje w domu, w necie tylko komisy albo drożyzna ;)

 

EDIT: Powyższa treść posta to taki prekursor tego tematu, postanowiliśmy zaprzestać zaśmiecania wątku z testem A45 ;) 

 

Kolega @paratykus namówił wszechmocnego @KaszaWspraju i mamy nasz własny osobisty wątek o tych małych ale wielkich DAPach.

 

@paratykus już zaprosił, ja pójdę jego śladem i również zapraszam do "komingautów" 

 

Posiadanie małego... :D Odtwarzacza Sony A oczywiście :D, to powód do dumy. Zwłaszcza, że Sony umi w muzykę :D 

Małe jest piękne i w tym przypadku może więcej niż niejedno duże.

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się wczoraj swoim A45 - zmieniłem ustawienia regionu najpierw na U, potem na CA i oczywiście na 0 czyli uncapped. Zrobiłem reset/format. Nic faktycznie nie zostało wykasowane, tylko kilka ustawień dźwięku trzeba było wprowadzić od nowa. Zasadniczych różnic w jakości dźwięku nie zauważyłem, ale może mam "dębowe ucho" lub słabe słuchawki-jakieś tanie dokanałowe JBL . 🙂Potestuję jeszcze na spokojnie na innych słuchawkach, jak coś się zmieni to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł A55, żona się cieszy ;) "ładniejszy niż A45" powiedziała. Posłuchałem, no fajny, przełączyłem region na U i wyłączyłem ograniczenie (chociaż w U i tak niema)... No fajniejszy, no całkiem całkiem, posłucham trochę ;) może też se kupię :D małe toto, bateria wieczna... Ja się może cofam w rozwoju... A może nie ;) 

 

edit:

na chwilę wróciłem do regionu CEW2 (taki był oryginalny) bo myślałem, że placebo ale nie. Na CEW ten grajek w porównaniu do U brzmi jak sucha kupa ;) przełączenie regionu to obowiązek wszystkich posiadaczy tych soniaczy (A30, A40, A50) no, serio, to nie placebo, dynamika poszła w kosmos ;) 

 

No i Bluetooth receiver śmiga bez żadnych lagów, podłączony do S6, Spotify śmiga, jutub bez ścinek dźwięku, fajny pierdek z tego A55

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brunnerius napisał:

No i przyszedł A55, żona się cieszy ;) "ładniejszy niż A45" powiedziała. Posłuchałem, no fajny, przełączyłem region na U i wyłączyłem ograniczenie (chociaż w U i tak niema)... No fajniejszy, no całkiem całkiem, posłucham trochę ;) może też se kupię :D małe toto, bateria wieczna... Ja się może cofam w rozwoju... A może nie ;) 

 

edit:

na chwilę wróciłem do regionu CEW2 (taki był oryginalny) bo myślałem, że placebo ale nie. Na CEW ten grajek w porównaniu do U brzmi jak sucha kupa ;) przełączenie regionu to obowiązek wszystkich posiadaczy tych soniaczy (A30, A40, A50) no, serio, to nie placebo, dynamika poszła w kosmos ;) 

 

No i Bluetooth receiver śmiga bez żadnych lagów, podłączony do S6, Spotify śmiga, jutub bez ścinek dźwięku, fajny pierdek z tego A55

A45 dużo gorszy od A55 ? Są jakieś różnice w dźwięku ?

Jest gdzieś porównanie ?

A105 będzię 1/4 klasy wyżej ?

Oświećcie mnie, bo chcę wrócić do serii A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paratykus napisał:

A45 dużo gorszy od A55 ? Są jakieś różnice w dźwięku ?

Pamięć jest zawodna więc ani Ci nie zaprzeczę ani potwierdzę że A55 gra lepiej niż A45

Napiszę tak, swojego A45 pozbyłem się z łatwością (audionervosa, sam grajek był spoko). Nie wiem czy z A55 bym się tak chętnie pożegnał, gdyby był mój ;) narazie sobie go męczę i na razie mi się podoba, nie słyszę niczego co by mnie mogło do niego na tę chwilę zniechęcić, o A105 @espe0 coś wie bo ma, może by tu Kolega skrobnął conieco w postaci tego co na PW dostałem ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunnerius napisał:

coś wie

 

14 minut temu, paratykus napisał:

1/4 klasy wyżej ?

 

a105 gra czysto.

 

hehe żart. recka (moja) :

https://forum.mp3store.pl/topic/171519-sony-nw-a105-test-aktualizacja-011219/?tab=comments#comment-1626928

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, brunnerius napisał:

Pamięć jest zawodna więc ani Ci nie zaprzeczę ani potwierdzę że A55 gra lepiej niż A45

Napiszę tak, swojego A45 pozbyłem się z łatwością (audionervosa, sam grajek był spoko). Nie wiem czy z A55 bym się tak chętnie pożegnał, gdyby był mój ;) narazie sobie go męczę i na razie mi się podoba, nie słyszę niczego co by mnie mogło do niego na tę chwilę zniechęcić, o A105 @espe0 coś wie bo ma, może by tu Kolega skrobnął conieco w postaci tego co na PW dostałem ;)

Dzięki za szybką odpowiedź.

25 minut temu, espe0 napisał:

Czytam i guglam jednocześnie. To cenowo będzie coś jak Cowon D2, FiiO M9 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paratykus napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czytam i guglam jednocześnie. To cenowo będzie coś jak Cowon D2, FiiO M9 ...

Wg mnie dźwiękowo warto. Bateria trochę kiepska, ale tragedii nie ma. U nas w komisie był chyba ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paratykus napisał:

Czytam i guglam jednocześnie. To cenowo będzie coś jak Cowon D2, FiiO M9 ...

Do FiiO ja nie wrócę, nigdy ;)

Cowona D miałem, z recek wynika, że D2 to "inna bajka" ale Plenue D to było takie fajne ciepłe maleństwo i rozstałem się z nim z mniejszym bólem niż z A45

A55 to (po przełączeniu regionu na U z innymi poeksperymentuję bo @robertos skrobał coś, że niby różne regiony różnie grają) fajne, nawet przestrzenne, granie. Wictor Wooten nie ma się czego powstydzić ;) fajnie to bangla, słychać wszystko, jest sprężyście, dynamicznie i dokładnie. Cohen pięknie mruczy, skrzypki szybują wysoko (ale bez przesady najlepsza góra jaką słyszałem to to nie jest ale jak za te pieniądze to jest dobrze) do tego mogę se Spotifaja puścić z komórki, zapomnieć o podłączaniu do ładowarki, posłucham se parę dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brunnerius napisał:

Do FiiO ja nie wrócę, nigdy ;)

Cowona D miałem, z recek wynika, że D2 to "inna bajka" ale Plenue D to było takie fajne ciepłe maleństwo i rozstałem się z nim z mniejszym bólem niż z A45

A55 to fajne, nawet przestrzenne, granie. Wictor Wooten nie ma się czego powstydzić ;) fajnie to bangla, słychać wszystko, jest sprężyście, dynamicznie i dokładnie. Cohen pięknie mruczy, skrzypki szybują wysoko (ale bez przesady najlepsza góra jaką słyszałem to to nie jest ale jak za te pieniądze to jest dobrze) do tego mogę se Spotifaja puścić z komórki, zapomnieć o podłączaniu do ładowarki, posłucham se parę dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

Hmmm, jak bateria lepiej trzyma to będę musiał wgryźć się w szczegóły A55 względem 105.

Jestem dosyć poukładany, ale czasami bywam jednak zamotany ;-).

Często jeżdżę na 2-3 dni nad morze ( z południa Polski) i bywa, że na szybko wrzucam do auta różne elektroniczne "gadżety" i tzw. 0 (zero) ładowarek😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FiiO ja nie wrócę, nigdy
Cowona D miałem, z recek wynika, że D2 to "inna bajka" ale Plenue D to było takie fajne ciepłe maleństwo i rozstałem się z nim z mniejszym bólem niż z A45
A55 to (po przełączeniu regionu na U z innymi poeksperymentuję bo [mention=29840]robertos[/mention] skrobał coś, że niby różne regiony różnie grają) fajne, nawet przestrzenne, granie. Wictor Wooten nie ma się czego powstydzić  fajnie to bangla, słychać wszystko, jest sprężyście, dynamicznie i dokładnie. Cohen pięknie mruczy, skrzypki szybują wysoko (ale bez przesady najlepsza góra jaką słyszałem to to nie jest ale jak za te pieniądze to jest dobrze) do tego mogę se Spotifaja puścić z komórki, zapomnieć o podłączaniu do ładowarki, posłucham se parę dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie  

Jakich słuchawek używasz?
To jest dap mocowo tylko dla doków?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 21:17, zOrg napisał:


Jakich słuchawek używasz?
To jest dap mocowo tylko dla doków?
 

Z Shuoer Tape radzi sobie z palcem w nosie, po odblokowaniu jest bardzo dobrze, bardzo, banan i nózia sama lata  z Audeo PFE też jest dobrze. Z KC08T też jest pięknie

Pinnacle P1 grają, nawet głośno, ale o wysterowaniu NIEMA MOWY  brzmią na nim jakby ich ktoś 2/3 wyczepistości pozbawił

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zOrg napisał:


Jakich słuchawek używasz?
To jest dap mocowo tylko dla doków?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Była taka rozmowa mistrza z uczniem a propos dapów i słuchawek 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zOrg napisał:


Jakich słuchawek używasz?
To jest dap mocowo tylko dla doków?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Tej, to już a45 z wgranym wschodnim regionem i ściągniętą blokadą napędza moje HD58x  150 ohm :))

Nie boję się tego napisać.. (bo i maseczki nie noszę ;) )

 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

Tej, to już a45 z wgranym wschodnim regionem i ściągniętą blokadą napędza moje HD58x  150 ohm :))

 

szukam jakieś niedużego, fajnego dapa do nausznych łatwopędliwych - czyli powinien dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zOrg napisał:

szukam jakieś niedużego, fajnego dapa do nausznych łatwopędliwych - czyli powinien dać radę

jakie?

takie łatwo.. duże  mogą zaskoczyć, potrzebują dobrego kagańca ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie: Audictus Achiever, Koss porta pro, Beyery DT240 Pro, Sennki MOE


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

8 minut temu, hibi napisał:

jakie?

takie łatwo.. duże  mogą zaskoczyć, potrzebują dobrego kagańca ;)

 

A takie: Audictus Achiever, Koss porta pro, Beyery DT240 Pro, Sennki MOE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie znam, ale jak mają małego jacka to powinny hulać :D

Zdejmujesz blokadę ustawiasz region na  "wschodnią europę" i będzie dobrze ..

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś pisali, że A55 jest jaśniejszy niż A45. Ja A45 ustawiłem na region J i w sumie to nie wiem czy nie gra mi lepiej niz ZX300

Właśnie chciałem zapytać jak się te dwa różnią w brzmieniu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności