Jump to content
Kerama

Nie można zalogowac się do Tidala w Fiio x5 III gen

Recommended Posts

Przez ponad rok korzystałem z Fiio i byłem zadowolony. Wprawdzie na początku miałem jakieś problemy z Tidalem, ale po interwencji operatora internetu zniknęły. Od stycznia nie słuchałem muzyki. Wygasało mi konto. Teraz zarejestrowałem się ponownie zakładając nowe konto. Ale w moim Fiio za nic nie mogę się zalogować. Zresetowałem odtwarzacz, doprowadziłem go do ustawień fabrycznych, ponownie chcę zalogować się do Tidala, wpisuję adres użytkownika i nic. Przycisk Continue jest nieaktywny. Nie mogę przejść dalej, żeby wpisać hasło. W komputerze nie ma problemów, w telefonie komórkowym też nie, ale po to używam Tidala, żeby słuchać muzyki z odtwarzacza MP3. Dzisiaj zainstalowałem Spotify, działa od razu i bez problemów. Inne aplikacje też. Tylko Tidal się uparł i nie chce mnie wpuścić. Czy ktoś może miał podobny problem, albo wie o co chodzi, żeby mi doradzić?

Edited by Kerama

Musisz zalogować się na nowe konto, niestety nie dasz rady używać starego konta z nowym. 

Od kilku chwil mam to samo, tylko mi konto nie wygasło. Cały czas używam tego samego. Na jednym playerze wszystko śmiga, na drugim jest tak, jak opisał Kolega powyżej. O co cho?

Edited by Gourney

No nieźle u mnie to samo na sony nw-zx2 :( Andek 4.2.2 oraz Tidal 2.5 . A u was jakie wersje softu ?

2 minuty temu, Audiofool napisał:

Brak wsparcia dla starszych wersji androida ?

No to by był niezły numer .

Ja mam Andka 6.cośtam. Problem był już przed aktualizacją Tidala do najnowszej wersji i pojawił się nagle dzisiaj. Najpierw myślałem, że coś u mnie z siecią nie teges, bo akurat internety zmieniłem (myślenie laika), aż nie trafiłem na ten wątek. Potem pomyślałem że aktualizacja Tidala pomoże, ale problem jest ten sam...😟😟

Poza tym FiiO x5.3 chyba działa na jakimś w miarę nowej wersji systemu, nie to co mój staroć...

Edited by Gourney

22 minuty temu, Gourney napisał:

Poza tym FiiO x5.3 chyba działa na jakimś w miarę nowej wersji systemu, nie to co mój staro

Chyba 5.1.

Pisał ktoś do helpdesku Tidala ?
Ja na razie naskrobalem do Sony , ale widzi mi się że to koleżki z Tidala coś nawiwijali .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spróbujcie przez BubbleUPnP u mnie działa :)  Jakiego macie dostawcę internetu ? U mnie Vectra.

Pisał ktoś do helpdesku Tidala ?
Ja na razie naskrobalem do Sony , ale widzi mi się że to koleżki z Tidala coś nawiwijali .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wczoraj napisałem, zobaczymy czy czegoś użytecznego się dowiem.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@Jaro54 Nie używam dwóch kont jednocześnie tylko jednego. Ponieważ przywróciłem ustawienia fabryczne w playerze nie używałem już starego konta, zresztą ono było nieopłacone już kilka miesięcy i nieaktywne. Założyłem zupełnie nowe i z tego nowego  z innym loginem i z tego nowego chciałem korzystać. Ale mój player nie przyjmuje w ogóle loginu. Owszem wpisuję go, ale nie mogę przejść dalej, żeby wpisać hasło.

@Gourney Mój Fiio X5 III ma androida 5.1.1.

• Like 1

Uwaga, uwaga!

Otrzymałem odpowiedź od supportu Tidala. Brzmi ona tak (łamaną polszczyznę pominę): odinstaluj aplikację, zresetuj urządzenie, zainstaluj najnowszą wersję aplikacji. Oczywiście ta błyskotliwa procedura, na którą (nie chwaląc się) sam wpadłem przed zadaniem pytania nie działa. Cała ta sytuacja utwierdziła mnie w przekonaniu, że spokojnie mogę zmieniać pracę na członka ekipy wsparcia serwisu Tidal...

...nie wiem tylko, czy się z tego śmiać, czy z tego powodu płakać...

🤣

• Haha 2

Też to robiłem kilka razy: odinstalowywałem aplikację, resetowałem playera, instalowałem aplikację i nic... Wpisuję login i na tym się kończy. Musiałem przejść na Dezera hifi. A ponieważ nie należę do słuchaczy porównujących wykresy testów dźwięków pochodzących z rożnych aplikacji tylko raczej oceniam słuchem, więc na razie słucham z Deezera tego samego co z Tidala. Jakość mnie satysfakcjonuje. I czekam aż Tidala odblokują.

Panowie Tidal tak jak pisałem pare postów wyżej działa przez klientów UPnP jak : mconnnect, BubbleUPnp czy USB Audio Player Pro. Niestety odpowiedź Tidal jest smutna , ponieważ dla starszych grajków jak mój Sony NW-ZX2 , który na pokładzie ma Androida 4.2.2 aktualizacja do najwyższej wersji Tidal jest niemożliwa , koniec TIDAL offline :( 

Nie bardzo zrozumiałem... czy to znaczy, że Tidala już w ogóle nie można słuchać na takim playerze jak mój? A jak zainstaluję sobie takiego USB Auidio Playera Pro to będę mógł się zalogować do Tidala? Chodzi mi cały czas o słuchanie Tidala online.

Onlajn działa, ponieważ zalogowałem się przez UAPP. Wygląda na to, że z oflajnem koniec, chyba że dziarska ekipa pomocy technicznej Tajdala wpadnie na jakieś rozwiązanie (inne niż format karty, podładowanie playera i wznoszenie rąk do Niebios😉).

Jak im liczba subskrybentów z tego powodu spadnie to coś z tym pewnie zrobią.

Edited by Spawn

Ten sam problem u mnie, długo nie słuchałem Tidala na SONY, bo robiłem to na AK. Teraz odpaliłem na ZX2 i problem z logowaniem, wchodzę do sklepu, a tam brak aplikacji, ściągam aplikację z netu na androida 4.1 (bo mam w zx2 4.2.2), znowu nie działa, ale prosi o aktualizację, wchodzę do sklepu, jest aplikacja, no ale i komentarz, że wersja urządzenia nie jest wspierana bla bla bla. Biorę ZX1, leżał w szufladzie, tam WIMP, który działa.

Ale ogólnie to żenada, kiedyś ZX2 kupowałem między innymi dla Tidala. A na AK fajnie gra bo obsługuje MASTERy ale gapeless nie da się nijak włączyć, a 5 sekundowe przerwy w utworach doprowadzają mnie do szału.