Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Andromeda 2020, Solaris 2020, Ara (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Za hedfajem:

11234596.png

 

Tłumaczenie użytkownika:

 

No other IEM maker in the Head-Fi community is more frequently mentioned than Campfire Audio. So let's take a deeper look at this premium brand. Behind Campfire Audio there is ALO Audio with years and years of experience in development of top-notch headphone amps and cables. After what seemed like ages they started to develop IEMs and some years ago they came up with the Andromeda. With this day everything changed in Portland.
Thanks to Headphone Company we're about to present you three new models in this special (note: this story). From the outside the Andromeda 2020 looks the same as its predecessor. But from the inside a lot of changes have happened. The acoustic chamber is made of ceramic to eliminate vibrations. This design has been introduced in 2019 with the Solaris SE and Andromeda Gold models. It features again an all balanced armature design, but tuned to a more musical signature. It's still a typical Andromeda, crystal clear, but with a tad more flesh to the bones. The extra punch suits the Andromeda 2020 very well, and it's again a big shot.
Another bestseller from Campfire Audio is the Solaris which received also a makeover. It features the same acoustic chamber made from ceramic like the Andromeda 2020 and the fitting has been revamped. It has now a more compact body which fits your ear way better and makes it more comfortable to wear. To summarize the strengths of the new Solaris 2020 Headphone Company says: "Soundwise the Solaris 2020 is going to the next stage. It combines precision with emotions on the same level like only a few other headphones do. This is as good as it gets."
The latest model that joined the family is called Ara and we're proud that we received a sample before the new model hits the market. The acoustic chamber is also made of ceramic and it features seven balanced armature drivers, very similar to the Andromeda, but sporting two additional bass drivers. The first impression is very persuasive. The Ara jumps in right between the Andromeda 2020 and the Solaris 2020. Something that we call "Trio Infernale".
You might ask "Which one is the best?" Well, it depends. Go and find out (at Headphone Company).

 

14.05.2020 coś ma się dziać na IG CA

Edytowane przez Beh0lder
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z oficjalnego źródła:

https://www.head-fi.org/threads/campfire-audio-new-iem-release.932244/

Fajne jest to, że w momencie jak kupiłem Solarisy ORG, za kilka dni pojawiła się wersja SE. Robiłem podchody by ją kupić i żałowałem że nie wstrzymałem się z zakupem z dwa tygodnie gdyb miałem środki. Gdy miałem już pieniądze i napisałem do mp3store o podesłanie demo. Otrzymałem informację iż są teraz u klienta na testach i muszę się uzbroić w cierpliwość i przypomnieć za 2 tyg. 

Z uwagi na fakt iż odczuwałem potrzebę szybkiego wydania pieniędzy kupiłem inne słuchawki. Cieszę się jak cholera bo już widzę swoją minę czytając news 2 tygodnie po zakupie Solaris SE, że wychodzi nowy model 😀

Nie idzie za tym nadążyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest potrzeba aby za tym nadążać? Nie wiem jak z Solaris ale z Andromedami sytuacja wyglada tak, ze pomimo edycji S, Gold, MW10, V3 i tak większość powie, ze najlepsze wersje to te pierwsze zielone karbowane w małym pudełku. Wiec nie zawsze nowsze znaczy lepsze. Szczegolnie, ze to tylko wariacje na temat, czesto bez uzasadnienia finansowego i zwykle odcinanie kuponów producenta, a my jelenie za to płacimy.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatinemnie kupili tym, że ma być mniejsza obudowa o 20% od tych, co mam.

Może nie będą tak wystawać z ucha.

Zresztą temat IEM już mam zamknięty. Lepszych malutkich słuchawek już mi nie potrzeba. Za jakiś czas ruszam za to z polowaniem na duże słuchawki typu Finale VIII, Meze Empyrean czy D8000. Chociaż pewnie jednak wybiorę jakieś zamknięte z racji warunków odsłuchowych takich, a nie innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można dodać też info ze strony CA.

 

CA Solaris 2020https://campfireaudio.com/shop/solaris-2020/

CA Solaris 2020.jpg

 

CA Arahttps://campfireaudio.com/shop/ara/

CA Ara.jpg

 

CA Andromeda 2020https://campfireaudio.com/shop/andromeda-2020/

CA Andromeda 2020.jpg

 

IMHO o wiele ciekawsze nowości niż te z drugiej połowy 2019 roku. Andro 2020 z ceramiczną komorą T.A.E.C i nową tulejką, Solaris 2020, które mają grać jak wariant SE, ale są ładniejsze (świetny jest ten czarny), a do tego są sporo mniejsze. No i Ara, czyli pewnie coś na wzór Andromed w wariancie Gold, ale teraz w ciekawej tytanowej obudowie.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Methuselah napisał:

To można dodać też info ze strony CA.

 

CA Solaris 2020https://campfireaudio.com/shop/solaris-2020/

CA Solaris 2020.jpg

 

CA Arahttps://campfireaudio.com/shop/ara/

CA Ara.jpg

 

CA Andromeda 2020https://campfireaudio.com/shop/andromeda-2020/

CA Andromeda 2020.jpg

 

IMHO o wiele ciekawsze nowości niż te z drugiej połowy 2019 roku. Andro 2020 z ceramiczną komorą T.A.E.C i nową tulejką, Solaris 2020, które mają grać jak wariant SE, ale są ładniejsze (świetny jest ten czarny), a do tego są sporo mniejsze. No i Ara, czyli pewnie coś na wzór Andromed w wariancie Gold, ale teraz w ciekawej tytanowej obudowie.

ARA ARA! :D

 

A żeby nie było spamu - czarne Solarki ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, pamiętam jak Alo przy okazji premiery Andromed twierdziło, że to jest ich flagowiec i nie będzie żadnego innego, lepszego :D

Chcieli się wyróżnić na rynku, gdzie co chwila nowy flagowiec zastępuje starszy gorszy flagowy model ;)

Ile to od tego czasu wyszło rewizji i innych flagowców....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi już ktoś w tym tonie przygotował listę:

Andro v1 (2016)
Andro v2 (2017?)
Andro snow white ck
Andro pacific blue ck
Andro iceberg ck
Andro S
Andro v3 (2019)
Andro MW10 (japan only)
Andro copper (2 made)
Andro SE Gold
Solstice (custom andro)
Andro v4 (2020)
Ara (if like andro se gold)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako fan ALO Solaris śledziłem ich "historię" od dawna (jeszcze przed ich zakupem). 

Dla mnie największym skokiem na kasę było gdy "limitowanego" i numerowanego modelu Solaris SE do 750szt. wyprodukowali 900 😀

Oczywiście dla dobra konsumentów i ułatwienia dostępności.

Mogli już cholera chociaż nie grawerować na nich numerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na pewno Solaris. Przy nich Andromedy brzmią nieco jak z kartonu - jednak dynamik daje porządny bas. Ja wparwdzie mam wersje 2019, ale różnica będzie podobna w nowszych wersjach.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podbiję temat, bo dorwałem sporo modeli Campfire Audio do testów. Zacząłem od Solaris 2020 i Ara - może kogoś zainteresuje szybkie porównanie przed recenzjami. To pierwsze wrażenia, więc mój odbiór może się jeszcze zmienić w ramach większej ilości porównań i sprawdzenia innych źródeł, bo teraz słuchałem jedynie z FiiO M15 i Cayin N3Pro przez 3,5 mm.

 

Słuchawki mocno się od siebie różnią, ale oba modele robią duże wrażenie. Miałem kawał frajdy ze słuchania.

 

Solaris 2020 są bez wątpienia efektowne i muzykalne, ale nie rozczarowują przy tym rozdzielczością, dynamiką i sceną, dużą nawet przez 3,5 mm. Swoją drogą nadal nie pogodziłem się z tym, że w słuchawkach za takie pieniądze nie ma kabla zbalansowanego... Strojenie raczej w U, bas głeboki, wibrujący i sprężysty, a góra mocna, ale moim zdaniem kontrolowana. Krytykowałem pierwsze Solarisy, nie spodobały przez specyficzny przekaz dołu i utraty kontroli w górze pasma, a tutaj jest moim zdaniem lepiej. Świetnie mi się wczoraj słuchało elektroniki (Juno Reactor, Dark Sky) czy metalu (Tool) - masywne, gęste i energiczne brzmienie, ale zero mułu.

 

Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale w bezpośrednim porównaniu Solaris 2020 są rzeczywiście sporo mniejsze od pierwowzoru, także raczej odstają z uszu, ale moim zdaniem ergonomia zdecydowanie w górę.

 

Ara straszą tymi czterema driverami basowymi, ale to moim zdaniem świetnie zrównoważone, mocno technicznie i neutralnie brzmiące słuchawki z pewnym akcentem w górze. Analityczność pełną gębą, mega bezpośrednie, wyciągające każdy detal na wierzch. W mojej ocenie bardziej zbalansowane od Solaris 2020, bliższe w średnicy, twardej, zarysowanej. Jednocześnie nadal angażują i ciągle grają różną muzykę, chociaż tutaj już trzeba uważać na górę, bo są ciut ostrzejsze w przekazie. Przeskakuję z Solarisów 2020 na Ary w tę i z powrotem, raz wolę jedne, innym razem drugie.

 

Ergonomia w stylu Andromeda, bo takie same, kanciaste obudowy, więc potrafią drażnić ucho, ale za to nie odstają tak, jak Solarisy/Solarisy 2020.

 

Mam też Dorado 2020 i Vega 2020, ale te jeszcze czekają na sesję zdjęciową.

 

3a.jpg

 

1a.jpg

 

2a.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności