Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze planary


Beh0lder

Pytanie

W ostatnim czasie narodziła się potrzeba zakupu słuchawek nausznych. Chciałbym pójść w stronę planarów, chociaż jest to dla mnie ziemia nieznana. Z wątków na forum zainteresowały mnie  Sundary, aczkolwiek wybór do prostych już nie należy. Na chwilę obecną muzyką raczę się z Polarisów V1, Fibae 3 i Falcon 6 podłączonych do dx229/1. Będzie to również moje jedyne źródło i wzmak. Zdecydowanie lubię bas w stylu dynamika, armaturowy nigdy mi nie przypasował. Bardzo lubię wokale, więc pod ich kątem mimo wszystko wolałbym wybierać słuchawki. Z gatunków muzycznych przeważa rock i metal (gitary), ale niestety miewam również dni na klasykę, Eminema i releasy od Monstercat. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze powinienem dodać do opisu 😛 Cena w okolicach Sundara+custom cable

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja wybrałem Takstary hf580 z ali. Chciałem tanim kosztem sprawdzić co to jest ten planar. Na promkach u chińczyków ok. 600 zł, jeśli nie dowalą w naszym kraju dodatkowych opłat. Od miesiąca do mnie płyną... i zaczynam się już zastanawiać czy przypadkiem nie wypadły z kontenera i nie skończyły jako posiłek dla jakiegoś humbaka :o

Edytowane przez bob2000
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być niedrogo, to jedne z dwóch poniższych

Monoprice Monolith 565

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/monoprice/2019190929059162825/0889028058701/monoprice-monolith-m565

ewentualnie ich zamknięta wersja 565c 

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-fi-studio/monoprice/2019171128102002340/0889028070215/monoprice-monolith-m565c

Mają taki sam przetwornik jak Takstary HF580, więc trudne do napędzenia nie będą.

 

Co do dźwięku, to są chyba tylko opinie otwartych 565, że całkiem dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Compton napisał:

Do 2k to najlepszą opcją będą używane Aeony.

Jeśli chodzi o "gotwce", to pewnie tak, choć nie wiem czy DAP wystarczająco je napędzi. 

Jeszcze niezłym zawodnikiem wśród używanych będą HiFimany HE500 - podobne w napędzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Beh0lder napisał:

W czym są lepsze od Sundara?

 

Są w komisie :). Quady to neutralne granie z bardzo dobrym basem, średnicą typowo planarną. Bardzo dobra przestrzeń i cholografia. Bardzo uniwersalne słuchawki, świetnie wyważone. No i jakość wykonania wyższa moim zdaniem od Sundara.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie padło na Sundara. Jestem zadowolony, rzeczywiście mają inny charakter niż konstrukcje które słuchałem do tej pory. Czy macie pomysł na jakiś wzmacniacz? Jeżeli opcja stacjonarna będzie tańsza to wolę, nie zamierzam wędrować ze sprzętem. DX229 daje radę ale muszę go żyłować. Mam MxM na bodajże Wzmacniacze operacyjne 2x AD8397 Kondensator BLACK GATE NX 1000uf jeżeli mnie pamięć nie myli i jeżeli to cokolwiek mówi. Dodaje trochę prądu ale raczej pozwala na mniejszą głośność DXa niźli lepsze napędzenie. Jakieś propozycje <1k? Myślę również nad miedzią od JD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Beh0lder ja słucham Sundar z xDuoo TA-20 na Psvane Treasure Mark II i nie szukam toru do słuchawek otwartych od czasu skompletowania obecnego :) Nabyłem używkę w granicach Twojego budżetu.
Od krótszego czasu posiadam również Dropowego THXa i w połączeniu z Sundarami się to nie klei - zbyt sucho, mało widowiskowo. Szukaj zatem "tłustego" wzmaka. Może nawet jakiś OTL, który łagodnie potraktuje
37 Ω ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@macio232patrzyłem na xduoo ale to jest lampowiec a ja już mam "lampki" z AMP9 i myślę że w chwili obecnej wystarczy. Dzięki za info o THX, myślałem o nim. Na razie wybór padł na XCAN, zobaczymy co elektrownia potrafi :)

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności