Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HEDD Audio HEDDphone One - recenzja słuchawek na HiFi Philosophy.


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zapraszamy do przeczytania recenzji słuchawek Hi-End HEDDphone One na portalu Hifi Philosophy LIKE.png

https://hifiphilosophy.com/recenzja-heddphone/?caly-artykul=1

 

"Brzmienie HEDDphone urasta do rangi wydarzenia. Bo jeśli ktoś szczególnie ceni i chciałby mieć dla siebie styl oferowany przez flagowe Audeze, od nich otrzyma brzmienie analogiczne i na pewno nie gorsze za połowę budżetu. (...)

Przygodę z nimi zaczynałem od wielkich oczekiwań, potem nastąpiło rozczarowanie, a jeszcze potem zniechęcenie. Kończyłem jako entuzjasta i ewentualne z nimi rozstanie będę musiał poważnie przemyśleć."

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • MP3store

Te słuchawki zasługują na miano słuchawki tego roku, bezapelacyjnie. Grają ogromnym, dojrzałym, niewysilonym sygnałem, absolutnie oderwanym do przodu i do tyłu od przetworników. Miałem ten sam dylemat, co recenzent, ale kilka miesięcy wcześniej. Mają dwie wady, są głodne prądu, oraz są całkiem sporym wydatkiem. Choć w myślę, że śmiało można je równać do głośników stacjonarnych/monitorów odsłuchowych wyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

To kwestia percepcji, chyba ;)

 

Dla mnie prezentują scenę, którą znam z głośników stacjonarnych, z tą różnicą, że grają nie tylko głęboko do przodu, ale nie mają też kłopotu z graniem do tyłu, co jest pewnego rodzaju ewenementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, dodam tylko, że nie tylko moja:

tu jest zobrazowanie o co mi chodzi: https://www.headphones.com/blogs/news/bolt-from-the-blue-raal-requisise-sr1a-earfieldtm-monitor-headphone-review?_pos=2&_sid=1aa805278&_ss=r

wprawdzie to recenzja innych słuchawek ale jest tam to:

 

5BC26441-84D1-4FF8-B10A-00C49005886A.png

Doskonale obrazuje to o co mi chodzi.

Edytowane przez saudio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
W dniu 4.06.2020 o 12:29, saudio napisał:

Pewnie tak, dodam tylko, że nie tylko moja:

tu jest zobrazowanie o co mi chodzi: https://www.headphones.com/blogs/news/bolt-from-the-blue-raal-requisise-sr1a-earfieldtm-monitor-headphone-review?_pos=2&_sid=1aa805278&_ss=r

wprawdzie to recenzja innych słuchawek ale jest tam to:

 

5BC26441-84D1-4FF8-B10A-00C49005886A.png

Doskonale obrazuje to o co mi chodzi.

Ciekawe porównanie, dodałbym, że każdy, mimo wszystko, ma swoje odczucia ;)
Plus, dla mnie, osobiście, każdy instrument jest bardzo wyraźny, brak mu pewnej sztuczności i można się na każdym z nich skupić, z uwagi też na technologię AMT, słuchawki grają niezwykle detalicznie, ale i gładko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż scena rodem z głośników stacjonarnych to bardziej domena HD800, Raal, K1000 i Crosszone itd. choć też w dalszym ciągu bardzo daleko ale można mówić o głębi.

Zgodzę się z tym, że są bardzo równe, nie faworyzując żadnego zakresu, bardzo naturalne w dobrym znaczeniu tego słowa, ani zimne ani ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś wierzyłem, że mam mocny i zdolny wszystko napędzić wzmacniacz...niestety HEDD są głodne prądu jak diabli. Brzmienie znakomite! Równe, szlachetne i dojrzałe. U mnie nieco ciemne, raczej po ciepłej stronie. Przestrzeń faktycznie mogłaby być nieco większa. Ale...czapki z głów!  

321.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Name44 napisał:

Do dziś wierzyłem, że mam mocny i zdolny wszystko napędzić wzmacniacz...niestety HEDD są głodne prądu jak diabli. Brzmienie znakomite! Równe, szlachetne i dojrzałe. U mnie nieco ciemne, raczej po ciepłej stronie. Przestrzeń faktycznie mogłaby być nieco większa. Ale...czapki z głów!  

321.jpg

Postaw Qutest jak najdalej od wzmacniacza i daj znać czy słychać różnicę;)

Heddphone grają bardzo naturalnie, także musisz mieć ciepły tor, graja w taki nie wymuszony sposób, wydaje się że czegoś brakuje a tu wszystko na swoim miejscu, z wyjątkiem głębi. A możliwe że to jeszcze kabelek, bo ja słuchałem na swoich.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie one brzydkie..." powiedziała moja Żona gdy tylko zobaczyła je na mojej głowie. No cóż...trochę inaczej zaczęła o nich mówić gdy poprosiłem aby chwilę ich posłuchała. Słuchała dość długo jak na nią po czym bardzo pochwaliła ich brzmienie. Świetne! 

 

Po kilkunastu godzinach słuchania ich u siebie mogę powiedzieć, że chyba mamy fajne odkrycie tego roku. Słuchawki HEDD grają wszystko bezkompromisowo i równo. Namacalnie i delikatnie. Klasa brzmienia jaką z nich możemy usłyszeć moim zdaniem zasługuje na oklaski. Są świetne. Pomimo wspominanych wcześniej braków przestrzeni i powietrza ( tak tak, mam spaczony słuch kilkuletnim słuchaniem AKG812 - i jestem tego świadom )  po kilkunastu godzinach z nimi zaczynam się do tej prezentacji przekonywać. Nie jest idealna ale da się z nią żyć na dłuższą metę. Sytuację znacznie poprawiła podmiana IC oraz lampy sterującej ( SCG-6/4E Silver Exclusive oraz Amperex BB ). Z tych słuchawek bije spokój brzmienia. Wciągającego brzmienia. Można ich słuchać długo...i chce się więcej. I więcej. Myślę, że dopiero po dłuższym czasie obcowania z nimi jesteśmy w stanie docenić ich unikalność.

Ja jestem nimi zachwycony, pomimo że słucham ich ze wzmacniacza, który nie jest w stanie ich doskonale napędzić. Jak zagrają w odpowiednim torze? Bardzo chciałbym to usłyszeć.

 

Dla posiadaczy mocnych wzmacniaczy pozycja obowiązkowa do posłuchania!

 

@saudio niestety kable Argentum nie dają zbyt dużego pola manewru. 

 

  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44  masz teraz tą wersje z wydłużonym pałakiem? Nic nie wspominasz o wygodzie użytkowania. Pierwsza rewizja  z krótkim pałąkiem ciągnęła mnie mocno za uszy i komfort był zdyskwalifikowany mimo, że ciężkie słuchawki mi nie straszne.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je zaledwie na weekend i przyznam, że im dłużej ich słucham tym ciężej będzie się z nimi rozstać. Ale świadom jestem tego, że aby słuchać ich  w pełnej krasie wiązałoby się to z dużymi wydatkami dodatkowymi...od wzmacniacza począwszy. 

Słuchawki, pomimo dość dużej wagi i sporych rozmiarów są niezwykle wygodne i pewnie trzymają się na głowie. Szybko zapominamy jak wielkie słuchawki mamy na głowie. Dopiero spojrzenia osób trzecich przypominają nam co mamy na uszach...:-) Uszy się nie grzeją. Nie są też zbyt głośne na zewnątrz.  

Edytowane przez Name44
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 11:35, MP3store WAW napisał:

To kwestia percepcji, chyba ;)

 

Dla mnie prezentują scenę, którą znam z głośników stacjonarnych, z tą różnicą, że grają nie tylko głęboko do przodu, ale nie mają też kłopotu z graniem do tyłu, co jest pewnego rodzaju ewenementem.

 

Do tyłu grały mi PX 100 dawno temu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stefan>Miałem myśli 😊SPL Phonitor,Denafrips Artemis,lampa od polskiego producenta.Sytuacja jest dynamiczna.Na razie CEC musi wystarczyć.Nie mam jeszcze przewodu do hedda zbalansowanego to parcia nima 😊Czekam na sygnał z centrali Mp3store WAW(Pozdrawiam niniejszym)

Podłącz Brzdącowi te słuchawki,niech dziecko posłucha czym tatuś się interesuje 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 07:28, laocy napisał:

Mnie się podobają.Sony MDR-Z1R wyglądają przy nich jak zabaweczki 😊

Niestety materiały użyte w Z1R są wyższej jakości.

 

Dzięki uprzejmości @stefanbat mogę owe HEDDy testować.

Pierwsze wrażenia dość pozytywne, podłączone do GS-X mini grają bardzo czysto, minimalnie przesunięte w stronę jaśniejszą, bardzo fajny bas i scena, średnica mogłaby być bardziej dociążona, potrafią sobie zaszumieć na górze.

Rozdzielczości, powietrza i detalu nie można im odmówić.

Jestem pozytywnie zaskoczony wygodą, dobrze leżą na głowię i po godzinie nie czuję zmęczenia.

 

Przesiadłem się teraz na lampę ICana i dla mnie jest lepiej, cieplej, góry mniej, średnica ma więcej mięsa ale to wszystko kosztem sceny i rozdzielczości.

Mają bardzo ciekawą prezentację, taką kolumnową, sporo oddechu, bardzo duże źródła ale nic się nie zlewa.

Bardzo szybkie i dynamiczne.

Mocno reagują na kabel.

20200623_184649_HDR.jpg

 

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu jednak HEDDy są zbyt eteryczne, tam potrzebny jest kop i dociążenie.

Do muzyki klasycznej, jazzu czy bluesa będą za to świetne.

Mnie jednak przytłaczają detalem i na dłuższą metę byłby męczące. 

Ryka miał rację że dość ciężko znaleźć im dobry tor. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • Bywalec

Właśnie niedawno dostałem HEDDphone. I to, co mogę na teraz powiedzieć - zaskoczyła mnie ta aplikacja AMT i to w sensie bardzo pozytywnym, ponieważ nie do końca jestem przekonany do tweeterów AMT w aplikacjach bardziej głośnikowych. Co mnie na początku zdziwiło, to bałem się, że będą miały jakieś niedomagania na basie a tutaj nie ma o tym mowy i potrafią zejść bardzo nisko, bardzo dobrze oddają impulsy na subbasie. Co do kwestii napędzenia - mam wrażenie, że wymagają bardzo, ale to bardzo czysto grającego wzmacniacza o dużej transparentnosci i nie siejącego harmonicznymi. 

Na pewno to też słuchawki, które są doskonałe do wszelakiej produkcji/post-produkcji muzycznej - doskonale wyciągają detale i pokazują zależności na scenie, czuć tutaj pewnien lekki charakter z pro-audio ale jak najbardziej w znaczeniu pozytywnym. Bo im dłużej się HEDDów słucha, to tym bardziej wciągają, to też takie brzmienie, które trzeba zrozumieć i o ile uniwersalność jest na całkiem niezłym poziomie, to na pewno mogę powiedzieć, że jak ktoś chce szybkich słuchawek - to na pewno powinien je mieć na liście. 

Swoją drogą, trochę się sprzętu u mnie przewija i raz-dwa razy na rok coś robi naprawde wrażenie, na zasadzie, że OMFG i na pewno HEDDphone jest takim produktem. To dla mnie takie samo odkrycie, jak M Scaler Chorda, Auralic Sirius G2.1 w kwestii źródeł cyfrowych, czy DAC Mola Mola w kwestii przetworników. 

To tak oczywiście w dużym skrócie :)

HEDDphone.jpg

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności