Jump to content

Beyerdynamic DT990 Pro recablowane

gumiak9

Recommended Posts

Mam na sprzedaż Beyerdynamic DT990 Pro wersja 250 omowa. Słuchawki grały z xduoo ta-01b, dobrze je napędza, lekko łagodzi brzmienie. Słuchawki mają wstawione gniazdo jack i kabel 1.8m. Słuchawki w dobrym stanie, mają lekkie pęknięcia na bocznych plastikach, pady nie wygniecione. Sprzedaje bo szukam czegoś ciemniejszego, rozważam zamianę na Dragonfly Red lub akg k7xx z moją dopłatą.  Darmowa wysyłka pocztą do paczkomatu.

Cena - 350zł

Link https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt990-250om-recabling-9282432708

Kabel 3m - miedź Perula, neutralne brzmienie, wg mnie lepszy niż l4e5c. Miękki oplot w kolorze dark coffee. Cena 100zł

Xduoo-TA-01B - sprzedany

Superlux HD330 - sprzedane

Lusya DAC - sprzedany

IMG_20200310_084309_1920x1080.jpgIMG_20200310_084257_1920x1080.jpgIMG_20200312_092447_1920x1080.jpg

beyer.png

beyer 2.jpg

xduoo.jpg

hd330.jpg

hd330 tył.jpg

lusya dac.jpg

Edited by gumiak9

• Similar Content

• By deadman42
      Pochwalę się moją pierwszą (właściwie to drugą, bo pierwszą był stojak) i mam nadzieję, że nie ostatnią aktywnością w temacie DIY.
      HD330 dla kogoś, kto nie ma audiofilskich zapędów, nie cierpi na nadmiar gotówki a kocha muzykę to IMO strzał w dychę. Za ten dźwięk który oferują cena 130PLN to rewelacja. Mam je już jakieś 6-7 lat ale od początku nie podobał mi się i wręcz czasami przeszkadzał ten oryginalny sprężynowy kabel z "tłustym" jackiem 3,5. Postanowiłem. wreszcie coś z tym zrobić.
      Na początku wybaczcie, że zdjęcia są tylko z efektu końcowego, ale byłem tak zaaferowany, że nawet nie przyszło mi do głowy by robić w trakcie modu. Pomyślałem o tym jak już było "pozamiatane". Tak więc tylko krótki opis działań.
      Gniazda kupiłem od Maystra z Audeos.
      Dokładnie te:
       https://audeos.pl/pl/p/Gniazdo-jack-3.5mm-stereo-panelowe-do-obudowy-czarne-v2/628
      Wtyczki wchodzą na podwójny klik i trzymają się mocno. Nie ma mowy o wypadaniu.
      Jedyną  wadą gniazd (w moim przypadku) jest krótki gwint, ale o tym później.
      Rozebranie superluxów jest banalnie proste. Odkręciłem cztery śrubki i zdjąłem pałąk. Uchwyty trzymające pałąk wyciągnąłem z muszli. Zdjąłem pady delikatnie podważając wkrętaczkiem po okręgu skórkę zachodzącą za rant muszli. Plastikowy pierścień dociskający przetwornik ma dwa wycięcia i jeden wypust. Podważając wkrętakiem w miejscu wycięć wyciągnąłem pierścień i na koniec przetwornik. Ot i cała filozofia 😁.
      Żeby nie wiercić nowych otworów pod gniazda powiększyłem te przez które wychodził kabelek między muszlami. Napisy na muszlach są teraz "do góry nogami" , ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

I teraz objawiła się "wada" gniazd. Ścianka muszli okazała się na tyle gruba, że nakrętka ledwo załapywała gwint. Zeszlifowałem więc delikatnie kamykiem muszle w tym miejscu od środka i po przykręceniu gniazd dla pewności zalałem je klejem na gorąco.
      Myślę, że jak komuś nie będzie się chciało szlifować to wpasowanie bardzo ciasno gniazd (na wcisk) i zabezpieczenie klejem na gorąco też "zrobi robotę".
      Ja musiałem jeszcze dodatkowo zeszlifować maksymalnie nakrętki ponieważ po przykręceniu wystawały ponad próg na którym leży driver.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony😊:

Ps. Kabelek kupiłem w komisie od @zOrg ale następny do KPP zrobię już sam🤒. Materiały od @Mayster już czekają.
    • By Kuback
      Cześć,
      Zamówiłem Fiio K3 z mp3store, trafi do mnie pewnie w piątek. Obecnie słucham shr840 bezpośrednio z laptopa. Wiem, że te słuchawki nie potrzebują dużo mocy, ale mam nadzieję że poprawi się jakość dźwięku w porównaniu do integry.

Niemniej jednak, Shurki są już sztucznie podtrzymywane przy życiu - lewe ramie jest zaklejone na stałe, a do prawego doklejony kawałek karty kredytowej zabezpieczony dwiema trytytkami. Chciałbym je zastąpić zanim rozsypią mi się w palcach.

Gdybym miał sobie wyobrazić moje wymarzone słuchawki, to:

1.  Miałyby czyste, przyjemne, ciepłe brzmienie nastawione na jakość basu, a nie jego ilość.
      2. Fiio K3 je napędzi. (z tego co rozumiem ze specyfikacji, na wyjściu zbalansowanym ma więcej mocy (peak 2.6V RMS) może warto to uwzględnić)
      3. Byłyby otwarte. (mogłyby być zamknięte, ale bez poczucia całkowitej izolacji od otoczenia - DT770 Pro 80/32 ohm?)
      4. Byłyby lekkie, ale solidne.
      5. Maksymalnie do 800 PLN. 

Udało mi się znaleźć 3 pary, które prawdopodobnie spełnią moje oczekiwania:
      - Sennheiser HD 58x,
      - HiFiman HE4XX,
      - Beyerdynamic DT990 Pro 80 Ohm (nie 250!).
      - Jestem świadomy istnienia Fidelio X2HR, ale powiem szczerze, chociaż wygląd nie był jednym z punktów - to w nich można by zagrać w reklamie marsjanków.

Według moich obliczeń wszystkie powinny dojść do 110 db na Fiio K3, jednak beyerów nie da się bez moda podłączyć do wyjścia zbalansowanego, więc w ich przypadku nie jestem pewien czy zagrają dobrze na SE. Mogę zwrócić Fiio, ale wybrałem go ze względu na mobilność i usb-c do laptopa. Dragonfly Red ma teoretycznie mniej mocy.

Żadnych nie miałem okazji przetestować i zważywszy na koniec świata pewnie nie będę miał. Kumpel ma X2HR i jak zwykle są "najlepsze", ale boże - te anteny

Czy ktoś może napisać parę zdań odnośnie którychś tych słuchawek? Może macie jakieś inne propozycje? Jestem w stanie pójść na kompromis w każdej kwestii (poza dźwiękiem), jeżeli jakieś słuchawki są szczególnie godne uwagi. 

TL;DR:
      Potrzebuję słuchawek do Fiio K3. Mają być ciepłe, otwarte i wygodne do 800 PLN.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  

• By bols244
      Cześć,
      Posiadam na sprzedaż słuchawki:

Audeze LCD-2 Shedua- Słuchawki kupione 19.02.2020r, stan nówki. Gwarancja
      Cena: 3500zł
      SPRZEDANE

Beyerdynamic DT 990 600Ohm- Słuchawki w idealnym stanie, nowe pady, pełen komplet razem ze skórzanym kufrem. Słuchawki głównie służyły do grania competitive fps.
      Posiadam również do nich mikrofon modmic
      Cena: 400zł z mikrofonem 450zł

Audio-Technica ATH-M50xBT
      Sluchawki nowe, używane pare dni, bez paragonu
      Bezprzewodowe wersja bluetooth
      Cena: 350zł
      SPRZEDANE

Odtwarzacz Ibasso DX160 (czerwony)
      Odtwarzacz z nowszej produkcji, ma lepszy wyświetlacz i poprawioną łączność wifi. Na ekranie oraz pleckach naklejona folia ochronna. Stan Idealny.
      Kupiony 14.02.2020r audioheaven. Gwarancja
      Cena: 1250zł

Prócz tego kabelek do lcd (Mini XLR)
      1.2m robiony przez jimmiego dragona (miedz n7) - 4.4mm jack - Cena 300zł - wysyłka na mój koszt.

1.8m z aliexpress wykonanie o niebo lepsze, piękny solidny czarny oplot - 4.4mm jack - Cena 200zł
      SPRZEDANE

Kabelek MMCX czyste srebro, reszta tak jak widać na zdjęciu
      jack 3.5mm
      - 250zł

Sluchawki dokanałowe 
      Sony XBA-Z5 stan idealny.
      Cena 900zł razem z kablem mmcx czyste srebro 1200zł
      W zestawie jest pełen komplet od producenta razem z kablem zbalansowanym od sony.
      SPRZEDANE

Kabelek MMCX Srebro.

Ibasso DX160:

Audeze LCD-2 Shedua.

Kabelek Mini XLR - 4.4mm Aliexpress - Świetny. (na zdjęciu widac lcd-x) kabelek wpływa na brzmienie sprawiając, że słuchawki grają tak jak kupujący sobie to wyobraził.(SPRZEDANE)

Kabelek od Jimmiego Dragona, Twórca twierdzi iż jest to miedz OCC 7n

Beyerdynamic DT990 600Ohm - razem z mikrofonem, który sprzedaje osobno, w zestawie + 50zł

• By o9d6
      Sprzedam nowe nauszniki/pady pasujące do słuchawek:
      Beyerdynamic: DT440; DT770; DT790; DT797; DT880; DT860; DT990; T5P; T70; T70P; T90; HS200; HS400; HS800; CUSTOM ONE PRO
      AKG: K240; K204s; K240 Studio; K240MKII; K241; K270; K271; K271S; K272
      ISK: H-P980; I-SK980
      DENON: D2000; D5000; D7000

Szerokość: +/- 10 cm

Pady wykonane z syntetycznej skóry (skóra proteinowa), szyte - nieklejone.
      Jedyne porównanie praktyczne jakie mam to do oryginalnych nauszników welurowych od DT770. Te nauszniki są w środku nieco ciaśniejsze (mniej miejsca na małżowinę), teoretycznie powinny lepiej uszczelniać, ale jak na moje ucho to różnic w graniu nie zauważyłem. Nie grzeją ucha (tego się obawiałem), łatwo się czyszczą w przeciwieństwie do welurowych.

CENA - 30 zł

Nie mam możliwości wystawiania paragonów/FVAT.
      Obecnie posiadam 9 par, oczywiście, gdyby ktoś był zainteresowany więcej niż jedną parą to możemy się potargować. 

Wysyłka:
      kurier DPD - 18 zł (pobranie 21 zł) Paczkomat - 14 zł odbiór osobisty - Warszawa, Targówek  

• By johnnyc94
      Hej! 
      Posiadam obecnie AKG K240 MK2, używam ich już dłuższy czas i jestem z nich dosyć zadowolony, jednak mam z nimi mały zgrzyt. Są nudne. Używam ich do słuchania muzyki, nagrywania oraz odsłuchu gitary podczas grania z procesorem gitarowym HX Stomp. 
      To co zauważyłem to sterylność i "płaskość", wszystko teoretycznie jest na swoim miejscu ale brakuje im jakiejś żywiołowości, ataku, efektu wow.
      W związku z tym pomyślałem o przesiadce na wyższą półkę.
      Szukam słuchawek wokółusznych, grających bardziej żywiołowo i "muzycznie" od k240 mk2. Nie przeszkadzają mi również słuchawki używane. Muzyka do jakiej będą używane obejmuje praktycznie wszystko co "instrumentalne" jazz, blues, rock, metal, hip hop, country, muzyka klasyczna, jedyne rejony w jakie się nie zapuszczam to elektronika i pochodne (i dlatego też nie lubię "przebasowionych" słuchawek). Dodam też, że słuchawki są używane jedynie stacjonarnie
      Wstępnie wytypowałem kilka modeli:
      Beyerdynamic DT150 (czyli w sumie "klasyka")
      Focal Spirit Professional
      Audio-Technica ATH=AD500X
      Beyerdynamic DT931 / DT990/880
      Czy ktoś miałby może jakieś wskazówki na co jeszcze zwrócić uwagę? albo je porównywał względem siebie aby zawęzić wybór?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy