Jump to content

HEDDphone One - nowy rozdział w świecie słuchawek.

Recommended Posts

HEDDphone One - nowy rozdział w świecie słuchawek -

2 godziny temu, espe0 napisał:

Miały nie zlewającą się selektywność międzyzakresową.

- Nowy rozdział w zbiorze pojęć audiofilskich.

3 minuty temu, vonBaron napisał:

HEDDy wydają się też bardzo delikatne, strzelają, skrzypią...

Dobra już dość jechania po nich bo z ciepłą lampą i lepszym kablem pewnie by mi się i tak spodobały ;)

Wymiękasz?

8 minut temu, vonBaron napisał:

HEDDy wydają się też bardzo delikatne, strzelają, skrzypią...

Dobra już dość jechania po nich bo z ciepłą lampą i lepszym kablem pewnie by mi się i tak spodobały ;)

W testówce zupełnie tego nie ma. Bardzo zwarta i solidna konstrukcja. Muszle są rzeczywiście z plastiku ale to taki uber twardy plastik którym można gwoździe wbijać bo przy nacisku zupełnie się nie ugina. Ten srebrny pierścień do którego są przymocowane jest za to metalowy i ta siateczka zabezpieczająca z zewnątrz chyba też. Wykonanie nie jest luksusowe ale to taka niemiecka solidność i z delikatności to one akurat nic nie mają.

Jak się je zakłada to słychać szeleszczenie, ale to jest tak zwany "stax fart". Jak się pady uszczelniają to powietrze ucieka w drugą stronę i rusza cieniutką foliową membraną.

3 minuty temu, audionanik napisał:

@Spawn, wiemy jak wygląda przetwornik AMT. 

No i na zdjęciu nie widać co tam wysłyszałeś:angry:.

Usłyszalem tyle, że ze wszystkich otwartych nausznych z tego roku (i w sumie z każdego) co przetestowałem to dla siebie najprędzej bym kupił HEDDphony, gdybym nie musiał ich co godzine z głowy ściagać. Zona zauważyła że mi głowę odgniatają tam gdzie pałąk dotyka...

Edited by Spawn
11 minut temu, Spawn napisał:

Zona zauważyła że mi głowę odgniatają tam gdzie pałąk dotyka...

No ej!

”Prawidłowo ciemiączko powinno zarosnąć między 10. a 18. miesiącem życia.„

• Like 1
  • Haha 3
27 minut temu, saudio napisał:

No nie wiem, dało się wytrzymać spokojnie kilka godzin, tylko to granie w jednej linii.

Coś w tym jest ale moim zdaniem nie grają stricte w jednej linii jednak rzeczywiście specyficznie budują przestrzeń. Sporo dzieje się po bokach, gdzie jest jakaś głębia i te powiedzmy większe zbiory lączą się dość blisko twarzy i tutaj już jest dość płasko, że w sensie nic się nie dzieje do przodu. To jest minus, plus jest taki że przestrzeń i obraz nie jest taki Focalowy czyli malutki i jest fenomenalne skupienie i precyzja w połaczeniu z dużą gęstością czy tam upakowaniem brył. Zaskoczony jestem jak dociążone one są i dobitne. To nie jest jeszcze aż tak muskularne jak w D8000 ale już do tego bliżej niż dalej. Jak już przy D8000 jestem to Heddy nie są takie twarde w brzmieniu, są bardziej szczególowe, czystsze i ogólnie bardziej naturalne imho, a góra to wogole bezkonkurencyjna. Nie oferują jednak aż tak wielkiego obrazu jak Finale.

Edited by Spawn
  • Like 1

Tak to trochę wygląda jakby było wklęsłe, mi najbardziej przeszkadzało to że ta "wąska" głębia nie wychodzi z linii oczu. Fakt że to nie jest żywiołowość Finali i bardzo przyjemnie się ich słucha, tak jakoś beztrosko sobie wszystko płynie, prawie udawało mi się zapomnieć co mam na głowie, gdyby nie.....

• 3 weeks later...