Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HEDDphone One - nowy rozdział w świecie słuchawek.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

HEDDphone One otwierają całkowicie nowy rozdział w świecie słuchawek, zarówno w odsłuchu klasycznym jak i – z uwagi na charakter brzmienia - przy pracy z dźwiękiem.

 

Nowy rozdział, oznacza również nowego dystrybutora na rynku polskim LIKE.png

 

 

HEDD Audio HEDDphone One to najnowszy, flagowy model słuchawek niemieckiej manufaktury HEDD Audio – do tej pory znanej głównie ze studyjnych monitorów odsłuchowych najwyższej klasy. Założycielem i twórcą marki jest Klaus Heinz, człowiek, który przez wiele lat zdobywał doświadczenie, pełniąc kluczowe funkcje między innymi w firmie ADAM Audio.

 

1.png

Słuchawki HEDDphone One otwierają całkowicie nowy rozdział, od odsłuchu w domu a na pracy z dźwiękiem kończąc, bowiem po raz pierwszy udało się zastosować pełnozakresowy (przetwarzający pełne pasmo słyszalne dla ucha ludzkiego) przetwornik, wykonany w nietuzinkowej technologii AMT (Air Motion Transformer). Technologia ta do tej pory zarezerwowana była tylko dla wybitnych monitorów odsłuchowych. Warto dodać, że jej twórcą w obecnej odsłonie jest również Klaus Heinz. Jej przewagą nad słuchawkami wykonanymi w technologiach konwencjonalnych, czyli dynamicznej oraz planarno-magnetycznej, jest membrana wykonana w technologii AMT. Nietuzinkowy materiał, który został w nich zastosowany - Kapton, pozwala poruszać powietrze dużo szybciej, niż konwencjonalne membrany.

 

2.png

 

 

To, w jaki sposób brzmią słuchawki HEDDphone One, nie pozostawia suchej nitki na produktach konkurencyjnych. Z uwagi na zastosowaną technologię AMT oraz otwartą konstrukcję wokółuszną, słuchawki są w stanie wygenerować sygnał wręcz monumentalny. Posiadają przepiękną prezencję soniczną całego pasma, od pięknie wybrzmiewającego dołu po krystalicznie czyste, odpowiednio oddalone wysokie rejestry. HEDDPhone One grają wręcz namacalnie, są obrazotwórcze. Można pokusić się o stwierdzenie, że zapoznanie się z nimi, to absolutny mus dla wytrawnych melomanów, jak i osób szukających emocji niedostępnych nigdzie indziej. Wykonanie słuchawek HEDDphone One to również, jak w przypadku brzmienia, absolutnie najwyższa liga. Wykonano je ręcznie w Niemczech, z użyciem wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej. Doskonałe spasowanie i wytrzymałość, to określenia bez których nie można się obejść przy poznawaniu tego modelu.

 

Więcej informacji na temat modelu HEDDphone One pod poniższym linkiem:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/hedd-audio/2020330444545212714/0701197395152/hedd-audio-heddphone-one

 

HEDDPhone_One_packshot_1.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_2.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_3.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_4.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_5.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_6.jpg

 

HEDDPhone_One_packshot_7.jpg

 

HEDDPhone_One_packaging_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą mocą, było o nich trochę w planarach. Ogólnie fajne, ale ciężkie, wygoda raczej przeciętna, choć waga się nieźle rozkłada, niestety ucisk padów jest dość mocny, z czasem mniejszy, chyba pamięciowe pady. Bardzo fajna sygnatura, w której nic się nie wybija, u mnie dźwiękowo była tylko jedna wada, scena nie wychodziła poza linię oczu, gdyby nie to zapominamy o wygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich rok temu, grały ok. Ale nic więcej. 
Jasne, trochę natarczywe i nie wyobrażam sobie z nimi siedzieć więcej niż godzinę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Godzinę temu, audionanik napisał:

...i jak się sytuacja rozwija?

 

Jeszcze sporo słuchania przedemną ale HEDDphony brzmieniowo, tak na dzień dobry to jedne z moich ulubionych słuchawek. ZMFy są fajne, ale dla mnie jako jako "te drugie" - podbarwione i zbajerowane. Gdybym miał jednak wybrać i zostać z jednymi to bez zastanowienia HEDDy dźwiękowo są lepsze jak i bardziej wpasowujące się klimatem w mój gust. 

 

Nie są idealne i najlepsze we wszystkim ale to są słuchawki pod które byłbym gotów budować tor :) Mają więcej basu niż się spodziewałem - dla mnie idealnie wręcz i schodzącego bardzo nisko z naprawde dużym impaktem. Średnica przejrzysta, mogła by być nawet deczko bliższa jak dla mnie ale jest mega wyraźna i czysta więc nie narzekam bo i  nie jest przez to ofensywna. Wysokie tony roztopiły by mi mózg swoją jakością jakbym nie był z elekstrostatami zapan brat, a że jestem to tylko powodują karpika że w końcu coś jest na porównywalnym do nich poziomie. Szybkość, kontrola, definicja, pełnowymiarowość, fizyczność, impakt, czystość, skupienie - popisowe i topowe. Nie są efektowne, tylko wierne i realistyczne ale przy tym bardzo muzykalne. Nie wyostrzone ale też nie wygładzone i grają każdy repertuar jak leci.

 

Co nie jest takie popisowe to przestrzeń jest dobra na boki, ale głębia czy granie planami to już niezbyt. Brakuje trójwymiarowości, raczej wszystko jest blisko, i z lewej do prawej chociaż nadal w dużej skali. 

 

To co jednak jest najgorsze to ich waga i wygoda. Ja nie jestem ułomkiem i karku mi te 720 gramów nie obciąża ale czubek głowy już niestety tak a tego na siłowni nie wytrenuje. Co godzine muszę robić przerwę bo czuje dyskomfort.

 

To są takie wstępne wnioski bo między dziećmi, pracą i covidem to coraz trudniej mi się oddawać beztroskim odsłuchom więc patrzcie na to przez palce narazie. Więcej i ostateczne wnioski będą w recenzji ;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeszcze sporo słuchania przedemną ale HEDDphony brzmieniowo, tak na dzień dobry to jedne z moich ulubionych słuchawek. ZMFy są fajne, ale dla mnie jako jako "te drugie" - podbarwione i zbajerowane. Gdybym miał jednak wybrać i zostać z jednymi to bez zastanowienia HEDDy dźwiękowo są lepsze jak i bardziej wpasowujące się klimatem w mój gust. 
 
Nie są idealne i najlepsze we wszystkim ale to są słuchawki pod które byłbym gotów budować tor Mają więcej basu niż się spodziewałem - dla mnie idealnie wręcz i schodzącego bardzo nisko z naprawde dużym impaktem. Średnica przejrzysta, mogła by być nawet deczko bliższa jak dla mnie ale jest mega wyraźna i czysta więc nie narzekam bo i  nie jest przez to ofensywna. Wysokie tony roztopiły by mi mózg swoją jakością jakbym nie był z elekstrostatami zapan brat, a że jestem to tylko powodują karpika że w końcu coś jest na porównywalnym do nich poziomie. Szybkość, kontrola, definicja, pełnowymiarowość, fizyczność, impakt, czystość, skupienie - popisowe i topowe. Nie są efektowne, tylko wierne i realistyczne ale przy tym bardzo muzykalne. Nie wyostrzone ale też nie wygładzone i grają każdy repertuar jak leci.
 
Co nie jest takie popisowe to przestrzeń jest dobra na boki, ale głębia czy granie planami to już niezbyt. Brakuje trójwymiarowości, raczej wszystko jest blisko, i z lewej do prawej chociaż nadal w dużej skali. 
 
To co jednak jest najgorsze to ich waga i wygoda. Ja nie jestem ułomkiem i karku mi te 720 gramów nie obciąża ale czubek głowy już niestety tak a tego na siłowni nie wytrenuje. Co godzine muszę robić przerwę bo czuje dyskomfort.
 
To są takie wstępne wnioski bo między dziećmi, pracą i covidem to coraz trudniej mi się oddawać beztroskim odsłuchom więc patrzcie na to przez palce narazie. Więcej i ostateczne wnioski będą w recenzji
 
 

Czyli potwierdzasz płaskość, szkoda miałem nadzieję że to tylko ta testówka miała taki problem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

Dzięki za info, to jednak trzeba się wybrać i posłuchać tych nowych.

A na płaskość to nawet crossfeed nie pomaga.

Obadam bo mam analogowy crosfeed w dac ampie. Na hybrydzie lampowej też obadam, a i kabelek mam inny. Narazie ich posłuchałem alw niewiele kombinowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie słuchawki które miałem/mam są od HEDDów przyjemniejsze (dla mnie), Focal Clear, Ether Flow 1.1, TH-900...

Heddy mają bardzo dobrą rozdzielczość i detaliczność ale są takie suche w dźwięku i słabe holograficznie.

W dotyku też wydają się jakieś takie tanie i plastikowe mimo że dość ciężkie.

Potwierdza się reguła że niemieckie słuchawki mi niezbyt leżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak se można wymieniać i się przerzucać. A ostatecznie pewnie i tak o gusta się rozbija wszystko jak zawsze i kwestie ergonomiczne plus to na co kto zwraca uwagę przy odsłuchu. Mi ktoś dzisiaj napisał że dźwięk z Fostexów TH900mk2 był spoko pod względem basu i przestrzenności/obszerności wysokich tonów, ale już np. średnica ostra i bez wypełnienia w porównaniu do Ultrasów 7/9. Co ciekawe, pojawiła się też wzmianka o rzeczonych HEDDSłuchawkach, że, cytuję: "nic specjalnego pomimo technologii AMT a do tego niesamowicie ciężkie i niewygodne". 

 

Także tego. 

 

Dla mnie wszystkie te droższe słuchawki które mam (miałem) grają w tej samej klasie, ale może (i pewnie faktycznie) ja cienki bolek jestem i nie znam się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem je u @Corvin74 a na przedostatniej meecie. Wrażenia bardzo pozytywnie. Wysterowane były cayinem ha-1a (bardzo dobra synergia). Miały nie zlewającą się selektywność międzyzakresową. Bardzo dużo detali i wybrzmień w basie - który był pięknie oddzielony od reszty pasma. Bardzo artykulacyjne słuchawki w każdym zakresie. Nie nachalne. Przestrzeni mogłoby być więcej (za to separacja - perfecto!).

 

Pod względem całościowym bardziej mi się podobały niż właśnie focale czy bravado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności