Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ASTELL&KERN A&NORMA SR25 + Fiio M11


ithilstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzięki Firmie Mp3Store.pl zawitała u mnie przesyłka do testów.

Nowy model ASTELL&KERN A&NORMA SR25 (plus starszy brat SR15 do porównania) 

I cieszący się dużą popularnością Fiio M11 

 

Pierwsze wrażenia już niedługo - Na razie updatuję FW do najnowszych wersji (M11 i SR15) i synchronizuje biblioteki do testów 

IMG_20200511_104159.jpg

 

 

Testy dalej trwają 

Lubie zapoznać się ze sprzętem na spokojnie - pozwolić sobie na słuchanie muzyki bez specjalnego skupiania się na detalach 

Dzisiaj w użyciu głownie RE800, RE2000 i VE ZEN

 

 

IMG_20200513_202238.jpg

 

Jak łatwo zauważyć jestem fanem pojedynczych DD - nie ma u mnie w "stajni" zbyt wielu IEMów multidriverowych a jeśli są to raczej z niższej półki i żadnych opartych tylko na BA 

za to sprawdzę jak grajki radzą sobie z różnymi planarami nausznymi 
 

Edytowane przez ithilstone
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na klawiartury czy SR25 jest już obslugiwalny dotykowo czy jak w sr15 to loteria co się wciśnie? :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nicodem napisał:

Zerknij na klawiartury czy SR25 jest już obslugiwalny dotykowo czy jak w sr15 to loteria co się wciśnie? :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Miałem tak samo. Mikro ekran = błąd za błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Nicodem said:

Zerknij na klawiartury czy SR25 jest już obslugiwalny dotykowo czy jak w sr15 to loteria co się wciśnie? :)

 

Trzymając SR25 w obu rekach i pisząc kciukami - tak jak to robię z telefonem - nie mam żadnych problemow a ręce mam rozmiar L 

używając jednej reki - problemy mam takie same jak z telefonem ;] 

Co do SR15 to faktycznie łatwiej o pomyłkę ze względu na mniejszy rozmiar.

 

Jak na razie cała reszta obsługi trzymając SR25 w jednej ręce nie nastarcza większych problemów - poza sięganiem do 3 fizycznych przycisków na lewej ściance - palcem wskazującym często się mylę a żeby użyć kciuka muszę zmienić uchwyt na "ekranem do dołu" co ma jedną wadę - SR25 bez żadnego "wdzianka" jest cholernie śliski i za każdym razem boje się że przy takim manewrze się po prostu wyśliźnie.

Edytowane przez ithilstone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na opis różnic w prezentacji średnicy, w tym wokali, na sr15 i sr25. Fajnie jakby udało się też przeczytać, który grajek ma dłuższe wybrzmienia i który jest bliżej neutralności. 

Ithilstone naród czeka na chłodne, obiektywne porównanie sr15 / sr 25, jak na świętej spowiedzi :)

Ps. Ten fiołek to rozumiem, że w ramach przypomnienia, iż coś takiego też jest w dystrybucji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównań SR15 z SR25 jest już w necie bardzo dużo. Zwykle można je zamknąć w dwóch zdaniach tego typu:

The tonality of these DAPs is nearly the same, both have a neutral balanced signature with a more natural fuller body tonality. And that is where all similarities end because SR25 technically is by far superior in comparison to SR15. SR25 soundstage is a little bit wider and has more depth, resulting in a better imaging and a more accurate positioning of instruments and vocals in space. Also, the sound of SR25 is more layered, more separated, and with a better vertical dynamics expansion, making SR15 sound flatter and more compressed in comparison. Relative to each other, SR15 does sound like a more entry level DAP while as I mentioned before, SR25 has a more solid mid-fi level performance.

 

niemniej czekam na opinie @ithilstone

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Palpatine said:

Porównań SR15 z SR25 jest już w necie bardzo dużo. Zwykle można je zamknąć w dwóch zdaniach tego typu:

The tonality of these DAPs is nearly the same, both have a neutral balanced signature with a more natural fuller body tonality. And that is where all similarities end because SR25 technically is by far superior in comparison to SR15. SR25 soundstage is a little bit wider and has more depth, resulting in a better imaging and a more accurate positioning of instruments and vocals in space. Also, the sound of SR25 is more layered, more separated, and with a better vertical dynamics expansion, making SR15 sound flatter and more compressed in comparison. Relative to each other, SR15 does sound like a more entry level DAP while as I mentioned before, SR25 has a more solid mid-fi level performance.

 

niemniej czekam na opinie @ithilstone

 

Ameryki tu nie odkryję i tak jak napisał twister6 Tonalnie są niemal identyczne ale SR25 nawet przy normalnym odsłuchu wydaje się "dojrzalszy" lepsza separacja i większa scena - nie są to różnice ogromne ale wystarczająco wyraźne żeby przy dobrej jakości nagraniach dało się je zauważyć bez specjalnego wsłuchiwania się 

6 hours ago, Adam 76 said:

@ithilstone jest szansa na reckę w dniu dzisiejszym? 

 

bez szans i na pełna recenzje na pewno trzeba będzie poczekać - najwcześniej po weekendzie

20 hours ago, vonBaron said:

A jak dostać taką paczkę do testów? :P

Ładnie uśmiechnąć się do "tych z góry" ? ;]

21 hours ago, Adam 76 said:

A ja czekam na opis różnic w prezentacji średnicy, w tym wokali, na sr15 i sr25. Fajnie jakby udało się też przeczytać, który grajek ma dłuższe wybrzmienia i który jest bliżej neutralności. 

Ithilstone naród czeka na chłodne, obiektywne porównanie sr15 / sr 25, jak na świętej spowiedzi :)

Ps. Ten fiołek to rozumiem, że w ramach przypomnienia, iż coś takiego też jest w dystrybucji ;)

Jak pisałem wyżej tonalnie nie ma większych różnic oba są w tym samym punkcie jeśli chodzi o neutralność ale oba prezentują pełne brzmienie - scena  i separacja tu SR25 ma pierwszeństwo - co do wybrzmiewania - będę się musiał skupić na tym przy krytycznym odsłuchu - żadne różnice nie rzucają się "na uszy"  
SR25 lepiej radzi sobie ze słuchawkami które potrzebują solidnego napędzenia jak VE ZEN - nie jest wyśmienicie ale jak na tak mały przenośny jest na prawdę całkiem dobrze.

 

Edytowane przez ithilstone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Adam 76 said:

Dzięki, czyli wybór wcale nie jest taki prosty, chyba że cena sr25 dla pierwszych chętnych będzie atrakcyjna. 

 

Wybór miedzy czym? SR15 a SR25?

 

SR15 jest za 2499 - SR25 ma być za 2999 - widziałem tez ze dla pierwszych chętnych są jakieś gratisy które jeśli nie są komuś niezbędne da się upłynnić za kwotę zbliżoną do 500pln😉

więc przynajmniej na chwilę obecna cena jest zbliżona... A w takiej sytuacji nie ma sie nawet nad czym zastanawiać SR25 gra lepiej jak pisałem dojrzalej do tego obsługuje DSD256 ma LDACa i co najważniejsze ma 2 razy dłuższy czas na baterii - i to potwierdzam na 100% z wyłączonym WiFi i BT gra ponad 20h! 

Czy jest to wystarczając różnica żeby dopłacić to pytanie każdy musi zadać swojemu portfelowi -  ale gdy cena jest praktycznie identyczna... 

Edytowane przez ithilstone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tych zawodowych recenzji SR25 cały czas brak, jakieś embargo czy może gra tak piknie, że wszystkie FiiO i inne Ibasso za bardzo odstają i teraz jest problem jak to wszystko ubrać w słowa, żeby był  wilk syty i owca cała :)

Na szczęście już zwykli użytkownicy zaczynają opisywać nowego SR25.

 

Ithilstone zostaw proszę tego FiiO 11 w spokoju, już go wszyscy zainteresowani  opisali i poznali na wylot :) Teraz swoje pięć minut ma SR25. Kiedy będzie Twoja recka nowego AK? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 76 napisał:

Coś tych zawodowych recenzji SR25 cały czas brak, jakieś embargo czy może gra tak piknie, że wszystkie FiiO i inne Ibasso za bardzo odstają i teraz jest problem jak to wszystko ubrać w słowa, żeby był  wilk syty i owca cała :)

Na szczęście już zwykli użytkownicy zaczynają opisywać nowego SR25.

 

Ithilstone zostaw proszę tego FiiO 11 w spokoju, już go wszyscy zainteresowani  opisali i poznali na wylot :) Teraz swoje pięć minut ma SR25. Kiedy będzie Twoja recka nowego AK? 

 

Jak zwykli użytkownicy coś wrzucają to wklejaj linki żeby wszyscy mogli się zapoznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności