Skocz do zawartości

Czy moc DAP ma znaczenie przy BT ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, czy moc wyjściowa (output power) odtwarzacza (DAP) ma znaczenie, jeżeli słuchamy na słuchawkach BT (oczywiście zawsze na tych samych)

 

Dla przykładu moc wyjściowa @ 32 Ohm:

  • Shanling M0 = 80 mW 
  • FIIO M5 = 24 mW 

A zatem, czy słuchając muzyki na słuchawkach BT odczuję różnicę w poziomie głośności, czy w przypadku BT decyduje wyłącznie wzmak słuchawek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marek_m napisał:

A zatem, czy słuchając muzyki na słuchawkach BT odczuję różnicę w poziomie głośności, czy w przypadku BT decyduje wyłącznie wzmak słuchawek ?

 

 

Nie odczujesz, kwestia wzmacniacza w DAPie nie ma żadnego powiązania z transmisją BT, równie dobrze mogłoby wzmacniacza nie być.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumaczcie dlaczego Pionka XDP-100R połączonego przez BT z Sony WF-1000xm3 trzeba rozkręcać na 100%, a i tak jeszcze trochę brakuje.

Chciałem kupić 1000xm3 i ożenić z Pionkiem, który leży w szufladzie i jest praktycznie nieużywany, ale Chico99 sprawdził mi to połączenie i mocowo trochę mu brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie panowie. W części DAP-ów zmniejszenie głośności na DAP-ie zmiejsza głośność na słuchawkach. Chyba wg mnie laika działa AMP w DAP-ie. Również głośność na różnych DAP-ach jest różna (adekwatna do mocy na wyjściu słuchawkowym) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Niekoniecznie panowie. W części DAP-ów zmniejszenie głośności na DAP-ie zmiejsza głośność na słuchawkach. Chyba wg mnie laika działa AMP w DAP-ie. Również głośność na różnych DAP-ach jest różna (adekwatna do mocy na wyjściu słuchawkowym) 

Ostatnio zainteresowały mnie małe dapy Sony z serii A. Nigdzie, wertując net nie natknąłem się na problemy z głośnością w połączeniu z WF-1000xm3, a przecież te grajki mocą nie grzeszą...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paratykus napisał:

Ostatnio zainteresowały mnie małe dapy Sony z serii A. Nigdzie, wertując net nie natknąłem się na problemy z głośnością w połączeniu z WF-1000xm3, a przecież te grajkiem mocą nie grzeszą...

BT działa na warstwie cyfrowej, źródło nie ma znaczenia (mocowo) tylko odbiornik słuchawki/dap.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paratykus napisał:

To wytłumaczcie dlaczego Pionka XDP-100R połączonego przez BT z Sony WF-1000xm3 trzeba rozkręcać na 100%, a i tak jeszcze trochę brakuje.

Chciałem kupić 1000xm3 i ożenić z Pionkiem, który leży w szufladzie i jest praktycznie nieużywany, ale Chico99 sprawdził mi to połączenie i mocowo trochę mu brakowało.

 

To kwestia implementacji miksera systemowego i jego pożenienia z modułem BT, a nie wzmacniacza. Często jest tak, że regulacja głośności jest wspólna, to znaczy głośność systemowa, jest jednocześnie głośnością sprzętową wzmacniacza samych słuchawek BT. To jest implementacja idealna, nie budzącą wątpliwości i nie generująca zamieszania. Czasem zdarza się, że mikser systemowy jest zaimplementowany tak, że te głośności są rozdzielne, wtedy ustawienie jednej nawet na maks, nie wpływa na drugą i jeśli ta druga jest na mniejszym poziomie, to tak właśnie będzie jak to opisujesz. Trzeba temat obadać w głębi systemu urządzenia nadawczego. Używać docelowo jednej z nich, a drugą dać na maks. Lepiej wtedy używać regulacji głośności słuchawek, a głośność źródła ustawić na możliwy maks.

 

12 godzin temu, Jaro54 napisał:

Niekoniecznie panowie. W części DAP-ów zmniejszenie głośności na DAP-ie zmiejsza głośność na słuchawkach. Chyba wg mnie laika działa AMP w DAP-ie. Również głośność na różnych DAP-ach jest różna (adekwatna do mocy na wyjściu słuchawkowym) 

 

Nie, to co opisujesz to implementacja nr 1, czyli sprzężenie głośności systemowej z głośnością sprzętową słuchawek. To rozwiązanie lepsze, ale zależne od źródła.

Ale absolutnie nie zależy od tego czy i jaki ma wzmacniacz tradycyjny (do słuchawek przewodowych), a od tego jak zaimplementowany jest mikser systemowy. Z polskiego na nasze regulacja głośności jest w tym przypadku jeszcze przed wzmacniaczem. W uproszczeniu możemy powiedzieć że to taki programowy przedwzmacniacz i przełącznik wejść/wyjść. Ale faktycznie jest to tylko program, wzmacniacz do słuchawek przewodowych nie ma znaczenia, mogłoby go nie być wcale. A że akurat regulacja głośności w mikserze wpływa na głośność tego co jest na wyjściu wzmacniacza sprzętowego. Ano wpływa, trudno żeby było inaczej. Przy czym, jak to już wcześniej napisaliśmy, sam wzmacniacz nijak nie przekłada się na słuchawki BT.

 

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

 

Często jest tak, że ma poziomie ustawień miksera istnieje możliwość zlinkowania obu głośności. Dlatego pisałem, że trzeba się zagłębić w system, bo może coś tam być. W  Androidzie czasem w ustawieniach deweloperskich, jak się je aktywuje. Zdarzało się też tak, że któraś kolejna aktualizacja w danym urządzeniu, powodowała że regulacja głośności stawała się wspólna. Tak było w Pixelach na ten przykład.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 4
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie w przystępny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hibi napisał:

Już się nie chwal ;)

Pionek ma starego andka także ten tego 😕 

Czyli z Pionkiem dooopa zbita ☹️

Hibi, nie wiem czy Ci już mówiłem, ale nad morzem jezdem ...😜

Właśnie w tej chwili zacząłem muzykę na A55 przerzucać.

Ciekawe jak to zagra.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Pionkiem dooopa zbita
Hibi, nie wiem czy Ci już mówiłem, ale nad morzem jezdem ...
Właśnie w tej chwili zacząłem muzykę na A55 przerzucać.
Ciekawe jak to zagra.
Przesuwasz całą muzykę do folder MUSIC na karcie przez jakiś menadżer plików i po sprawie.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, retter napisał:

Przesuwasz całą muzykę do folder MUSIC na karcie przez jakiś menadżer plików i po sprawie.

- Tapatalk
 

Cały czas jestem na etapie kopiowania 😉

Nie zabrałem na wyjazd dysków zewnętrznych i mam muzę rozsianą po kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba w domu siedzieć. Małe miejscowości nadmorskie po sezonie zupełnie się wyludniają i wyglądają jak nasze miasta w czasie najściślejszej kwarantanny. Często bywam, zimą też, to wiem. Teraz przyjechało trochę osób, głównie co mają swoje lokale, mieszkania itp. więc niewiele, ale można jednak kilka żywych osób spotkać na ulicy czy na plaży.

Żeby off nie było :

słucham sobie od wczoraj, od 23-ej A55 z muzą zapakowaną po brzegi.

Jest całkiem miło. Grajek bardzo przemyślany jeśli chodzi o ergonomię, wielkość, oprogramowanie i poruszanie się po nim.

Zabrałem na wyjazd tylko małe słuchawki. Cały czas jadę na Sennkach mx985, które od kilku lat spały w pudełku.

Muszę sprawdzić czy synergia którą słyszę to jest placebo.

Podepnę je później do M1 i posprawdzam inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, retter napisał:

On spokojnie grado napędzi choć będzie blisko granicy, a to jednak nauszne otwarte = inna jakość dźwięku.

- Tapatalk
 

MX985 tak z nim grają, że zastanawiam się czy nie że strachu, ze je znów zamknę w pudełku;-)

Kurczę, to jest temat o BT

Koniec offu...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności