Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio Andromeda - recenzja słuchawek na portalu Hifizone.pl.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zapraszamy do przeczytania recenzji hi-end'owych słuchawek Campfire Audio Andromeda na portalu Hifizone.pl

 

"(...) w tej konkretnie konwencji, w tej estetyce brzmieniowej – trudno znaleźć słuchawki nie tylko lepsze w kwocie do pięciu tysięcy PLN, ale także wykładając sumę nawet dwa razy wyższą. I niech to będzie najlepszą rekomendacją."

 

https://hifizone.pl/recenzja-campfire-audio-andromeda/

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowo to chyba faktycznie najlepsze słuchawki, jakie posiadałem. Najmniej elementów mnie w ich brzmieniu denerwowało (denerwuje), przy całej masie elementów bardzo dobrych lub nawet wybitnych. Największą ich wadą jest pewien problem z doborem źródła i ekstremalna czułość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wielu recenzji zielone wyżej są oceniane od stalowych. Podobno świetne są Andromeda MW10 czyli niebieskie. O Goldach wiele osób zapomniało z dniem premiery, chyba najmniej udany model. Widać, ze CA będzie bazować na popularności jeszcze lata wydając wariacje.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Headfaju ktoś w wątku Solarisów napisał iż według przecieków w najbliższych tygodniach mają pojawić się nowe modele słuchawek od ALO. Może i będzie nowy kolor Andromedy.

Ja tam po kilku tygodniach porównywania Andro, Solaris jednak wybrałem te drugie głównie za dolny skraj pasma i jestem już nimi ponad pół roku. Jak dla mnie całościowo lepsze brzmienie. Minus Solarisów w moim przypadku był taki iż znalezienie Seala, a co za tym idzie dobrego brzmienia trochę trwałoooo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) w tej konkretnie konwencji, w tej estetyce brzmieniowej – trudno znaleźć słuchawki nie tylko lepsze w kwocie do pięciu tysięcy PLN, ale także wykładając sumę nawet dwa razy wyższą. I niech to będzie najlepszą rekomendacją."

 

Hmmm.. Nie lubię takich manifestów w testach. Mnie się wydaje, że ten passus należy jednak traktować jako reklamowy. Miałem Andromedy, które rzeczywiście są bardzo przyzwoitymi słuchawkami, nie przeczę, ale w konsekwencji zostały wygryzione najpierw przez słuchawki Fiio, a obecnie Noble. Cena tych zestawów "wygryzających" była albo sporo niższa (Fiio) lub podobna do Andromed. No, a tak prawdę mówiąc, to te aktualnie posiadane Noble zjadają Andromedy na podwieczorek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się złapałem przez chwile na hype na FH7 i na szybko pobiegłem posłuchać FH7 z Andro tak jeden do jednego.

Na wstępie się przeraziłem tym, że FH7 wyglądają odpustowo, mają zbyt duże kopułki ale myślę sobie dwa tysiące w kieszeni to człowiek jakoś to przeboleje. Później doszło do odsłuchów i wielkie rozczarowanie. W swojej cenie to one są ok i są nieźle wycenione, ale aby porównywać je do Andro albo mówić że są lepsze? "To nie do mnie tak, tak nie do mnie".

Większa Vka, basu za dużo, średnica sucha i płaska, wysokie tony ostre i cyfrowe jak we wszystkich urządzeniach fiio. Brak spójności grania, organiczności. Nastąpiła po prostu deklasacja. Wyszedłem zniesmaczony, ale wciąż zazdroszczę tym, którzy słyszeli inaczej i mogli zaoszczędzić dużego pieniążka. Teraz to już się nie daje nabrać na farmazony z recenzji czy opinie. Siedzę na tym co mam i niczego nie szukam. Tak jak @Seler666 napisał. Całościowo to są najlepsze słuchawki jakie miałem (mam), nic nie denerwuje, każda piosenka to koncert i przeżycie. Jak ktoś taki stan osiągnie z jakimikolwiek słuchawkami to nie ma sensu dalej szukać.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, westberg napisał:

"(...) w tej konkretnie konwencji, w tej estetyce brzmieniowej – trudno znaleźć słuchawki nie tylko lepsze w kwocie do pięciu tysięcy PLN, ale także wykładając sumę nawet dwa razy wyższą. I niech to będzie najlepszą rekomendacją."

 

Hmmm.. Nie lubię takich manifestów w testach. Mnie się wydaje, że ten passus należy jednak traktować jako reklamowy. Miałem Andromedy, które rzeczywiście są bardzo przyzwoitymi słuchawkami, nie przeczę, ale w konsekwencji zostały wygryzione najpierw przez słuchawki Fiio, a obecnie Noble. Cena tych zestawów "wygryzających" była albo sporo niższa (Fiio) lub podobna do Andromed. No, a tak prawdę mówiąc, to te aktualnie posiadane Noble zjadają Andromedy na podwieczorek.  

A możesz napisać ,które to noble?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatineidentyczne odczucia miałem odnośnie FH7. Andromedy w stosunku do wspomnianych Fiio to dla mnie mistrzostwo świata w każdym zakresie.

Za to Solaris uzupełnił, dodał mi przyjemny wysokiej jakości bass, którego miałem niedosyt na Andromedach. Jeżeli macie możliwość to sprawdźcie je sobie. Najlepiej przez dłuższy czas nie na zasadzie "godzina w sklepie". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
22 godziny temu, westberg napisał:

"(...) w tej konkretnie konwencji, w tej estetyce brzmieniowej – trudno znaleźć słuchawki nie tylko lepsze w kwocie do pięciu tysięcy PLN, ale także wykładając sumę nawet dwa razy wyższą. I niech to będzie najlepszą rekomendacją."

 

Hmmm.. Nie lubię takich manifestów w testach. Mnie się wydaje, że ten passus należy jednak traktować jako reklamowy. Miałem Andromedy, które rzeczywiście są bardzo przyzwoitymi słuchawkami, nie przeczę, ale w konsekwencji zostały wygryzione najpierw przez słuchawki Fiio, a obecnie Noble. Cena tych zestawów "wygryzających" była albo sporo niższa (Fiio) lub podobna do Andromed. No, a tak prawdę mówiąc, to te aktualnie posiadane Noble zjadają Andromedy na podwieczorek.  

 

Ciekawe stwierdzenie.  A o którym modelu Noble konkretnie piszesz kolego ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khan wycierają andro podłogę . Argument ze są dwa razy droższe ? To tak samo jak andro vs fh7 . Fiio lepsze od andro może nie są , bo i być nie powinny patrząc na różnice w cenie , deklasują  je za to stosunkiem jakość/cena . 

Edytowane przez Audiofool
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Audiofool napisał:

Khan wycierają andro podłogę . Argument ze są dwa razy droższe ? To tak samo jak andro vs fh7 . Fiio lepsze od andro może nie są , bo i być nie powinny patrząc na różnice w cenie , deklasują  je za to stosunkiem jakość/cena . 

Nie koniecznie może chodzić o Khany. Kolega @westberg mógł pisać o django, które dosyc często są porównywane do andromed😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Audiofool napisał:

10 armatur Knowlessa  na stronę za $700 . Widać , ze ponownie można lepiej i taniej 😂

 

Ilość driverów nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ja z tych dwóch par zdecydowanie wybieram Andromedy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Audiofool napisał:

To tak jak wielu wybierze schabowego ponad sushi . Fajnie mieć wybór . 

 

Niby tak, poza tym, że napisałeś, że Noble są tańsze i lepsze, bo mają dużo przetworników. To tak jak byś stwierdził, że pizza jest lepsza od zapiekanki, bo jest większa. 

Słyszałem słabe dziesięcioprzetwornikowe słuchawki i genialne jedno. Ilość przetworników nie zawsze idzie w parze z jakością.

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 akurat odniosłem się tylko do danego użytkownika , który wyżej stwierdził ,ze uważa je za lepsze . Czyli jemu się bardziej podobają  a są tańsze . Akurat ja się opiniami/recenzjami nie sugeruje .  Jak wszyscy wiemy , audio to subiektywne odczucia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczygiel napisał:

 

Ciekawe stwierdzenie.  A o którym modelu Noble konkretnie piszesz kolego ?

 

O K10, które posiadam i które widać w sygnaturce. W każdym elemencie są lepsze od Andromed. A kosztowały połowę.

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Najprawdopodobniej chodzi o MASSDROP X NOBLE KAISER 10 które ma ustawione w stopce ;)

Elementarne, drogi Łotsonie.

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

 

Ilość driverów nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ja z tych dwóch par zdecydowanie wybieram Andromedy.

A ja nie. 

 

Te Fiio FH7 grają inną sygnaturą dźwięku niż Andro. I mają spieprzoną górę, która czasami jest strasznie ekspansywna. Ale bas w FH7, to znaczy jego wysublimowanie, faktura etc., jest nieporównywalnie lepsza. Średnica to kwestia gustu, mnie nie przeszkadzała.

7 minut temu, Palpatine napisał:

Zazdrościmy wszyscy jak tu piszemy.

Wyglądają trochę odpustowo ale musza grać zacnie.

 

Wygląd jest dramatyczny. Ale jak sobie już wsadzę w uszy to ich nie widzę. Natomiast cały czas myślę o oddaniu do lakiernika.

 

1 godzinę temu, all999 napisał:

 

Niby tak, poza tym, że napisałeś, że Noble są tańsze i lepsze, bo mają dużo przetworników. To tak jak byś stwierdził, że pizza jest lepsza od zapiekanki, bo jest większa. 

Słyszałem słabe dziesięcioprzetwornikowe słuchawki i genialne jedno. Ilość przetworników nie zawsze idzie w parze z jakością.

 

Są lepsze, bo są lepsze. Subiektywnie. Ergo, opowiadanie, że jak się kupi Andro to już następuje koniec historii, jest nie fair. Piszcie recenzje, a nie laudacje, bo to widać. Serio.

 

A zielone Andro to są bardzo dobre słuchawki, miałem je bardzo długo. Uważam je za najlepsze Campfire, lepsze od tych najdrožszych Solarisów, Goldów i Stainlessów. Także spoko. Ale nie jest to święty gral, bez przesady.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
 
Są lepsze, bo są lepsze. Subiektywnie. Ergo, opowiadanie, że jak się kupi Andro to już następuje koniec historii, jest nie fair. Piszcie recenzje, a nie laudacje, bo to widać. Serio.
 
A zielone Andro to są bardzo dobre słuchawki, miałem je bardzo długo. Uważam je za najlepsze Campfire, lepsze od tych najdrožszych Solarisów, Goldów i Stainlessów. Także spoko. Ale nie jest to święty gral, bez przesady.


K10 niestety nie da się nigdzie posłuchać. To chyba stary model. Kiedyś słuchałem Noble Khan i zrobił spore wrażenie ale tutaj trzeba 11 klocków wywalić. I z tego co wiem to chyba najbardziej udany model tego producenta - zreszta z jakiegoś powodu jest ciagle w sprzedaży. A O K10 nie wypowiem się, ale ciekawe czemu rzucili go ba Pożarcie do moondropa.

Generalnie od tego czasu sporo się zmieniło na rynku. Ale w tej cenie nie problem znaleźć coś lepszego od Andromed wydając 8-15k.
Tylko po co skoro Campfire oferuje modele znacznie tańsze od dołu wspomnianej granicy grające już naprawdę rewelacyjnie. Osobiście uważam ze Solaris gra lepiej niż andromeda choć zgodzę się z recenzentem ze w cenie do 5000zl będzie ciężko znaleźć konkurenta.
Solaris gra na poziomie 64Audio a kosztuje 6500zl czyli nie trzeba wydawać 10000 czy więcej.

A jak ktoś szuka okazji to podsyłam zainteresowanym.

https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=Diana

W tej cenie to prawdziwa petarda. I nie trzeba wyskakiwać z kilku tysi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szczygiel napisał:

 


K10 niestety nie da się nigdzie posłuchać. To chyba stary model. Kiedyś słuchałem Noble Khan i zrobił spore wrażenie ale tutaj trzeba 11 klocków wywalić. I z tego co wiem to chyba najbardziej udany model tego producenta - zreszta z jakiegoś powodu jest ciagle w sprzedaży. A O K10 nie wypowiem się, ale ciekawe czemu rzucili go ba Pożarcie do moondropa.

Generalnie od tego czasu sporo się zmieniło na rynku. Ale w tej cenie nie problem znaleźć coś lepszego od Andromed wydając 8-15k.
Tylko po co skoro Campfire oferuje modele znacznie tańsze od dołu wspomnianej granicy grające już naprawdę rewelacyjnie. Osobiście uważam ze Solaris gra lepiej niż andromeda choć zgodzę się z recenzentem ze w cenie do 5000zl będzie ciężko znaleźć konkurenta.
Solaris gra na poziomie 64Audio a kosztuje 6500zl czyli nie trzeba wydawać 10000 czy więcej.

A jak ktoś szuka okazji to podsyłam zainteresowanym.

https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=Diana

W tej cenie to prawdziwa petarda. I nie trzeba wyskakiwać z kilku tysi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ten model został odświeżony. Nawet w polskiej dystrybucji można dostać  Kaiser Encore.

 

Andromedy to dalej bardzo fajne doki ,ale juz w podobnym przedziale cenowym można znaleźć dla nich konkurencję. Wszystko zależy od preferncji. Masz Dunu dk4001, noble django, oriolus mk2 i kilka innych 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności