Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AQ Nightowl - jaki kabelek?


wegiel21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pytanie do użytkownik AQ NO, jaki kabelek możecie polecić bo ten oryginalny jest tak wygodny jak polska kolej w latach 80tych.

 

Myślę o kablu zbalansowanym 4/8 żył zakończonym wtykiem 4.4mm. Coś od naszego forumowego kolegi JD czy może Lavricables 🤔

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQ Nightbird. Brzmieniowo mniej więcej to samo co oryginał (może ciut lepiej), tak samo sztywny tylko obszyty materiałem i ponoć poprawili awaryjność :). Jeżeli ma być mniej sztywny to Forza Noir Hybrid a jak za drogo to Jimmy albo Perul. Lavri bardzo dobre opinie słyszałem ale ponoć dość sztywny i drogi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel_PK napisał:

AQ Nightbird. Brzmieniowo mniej więcej to samo co oryginał (może ciut lepiej), tak samo sztywny tylko obszyty materiałem i ponoć poprawili awaryjność :). Jeżeli ma być mniej sztywny to Forza Noir Hybrid a jak za drogo to Jimmy albo Perul. Lavri bardzo dobre opinie słyszałem ale ponoć dość sztywny i drogi :)

 

 

Jak już napisałem ma to być kabel zbalanoswany 4.4mm, więc chyba Nightbird odpada z tego co wiem ( mogę się mylić ). Forza hmmmm moim zdaniem ani jakość ani obsługa klienta nie jest na poziomie ceny ich kabli ( miałem 3 szt ). 

 

Więc co zostaje pogadać z JD lub Lavricables sreberko 🤔

22 minuty temu, euter napisał:

 

W ogóle nie jest sztywny. 

 

Jesteś zadowolony z jakościckabelka od Lavricables? Jakość dzwięku zmieniła się względem stocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wegiel21 napisał:

Jesteś zadowolony z jakościckabelka od Lavricables? Jakość dzwięku zmieniła się względem stocku?

 

Miałem lavri z Hawkami. Moje obserwacje pokrywają się dokładnie z tym, co pisali o tym połączoneniu @Tytus1988 oraz @pabloj. Sygnatura się zmienia: mniej midbasu, wzrost rozdzielczości średnicy, otwarcie góry i wyższej średnicy (dla mnie to był plus, bo hawki mają tam dołek). Minus: osuszenie dźwięku. Jakość wykonania jest poprawna, choć te kable są dość delikatne. 

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter Imho po około 10 dni testów te Lavri najbardziej pasują mi do Owli, niż do Hawków. Bardzo fajne analityczne, szczegółowe się Owle wtedy robią. Stanowią świetne uzupełnienie Hawków wtedy z tym kablem. Oczywiście wiele zależy też od reszty toru, aby był pod nas dopasowany. Z tym srebrnym Lavri, Owle idą bardzo w stronę planarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pabloj napisał:

@euter Imho po około 10 dni testów te Lavri najbardziej pasują mi do Owli, niż do Hawków. Bardzo fajne analityczne, szczegółowe się Owle wtedy robią. Stanowią świetne uzupełnienie Hawków wtedy z tym kablem. Oczywiście wiele zależy też od reszty toru, aby był pod nas dopasowany. Z tym srebrnym Lavri, Owle idą bardzo w stronę planarów.

Co oznacza to co napsał Euter "osuszenie dźwięku" , czy tracą one na ilości basu? Nie ukrywam iż słucham elektroniki, soul, rnb czy blues gdzie bas akurat w Owlach mi pasuje na oryginalnym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 Mi w tej różnicy towarzyszy takie uczucie jakby nie było go mniej, a raczej fakt, że całe pasmo jest wtedy lepiej rozwarstwione, powoduje, że bas jest bardziej szczegółowy, więcej wychwycisz w linii basowej (tak jak w całej reszcie), stąd 'mylne' uczucie tego, że jest go kapke mniej. Dla pewności właśnie jeszcze raz przed chwilą porównałem dwa kable. Z Lavri od razu scena jest dużo większa, i to w każdym kierunku, nie tylko na boki. Ale radziłbym w wypadku Lavri podłączać słuchawki do ciepłego źródła.

Efekt wrażenia 'osuszenia' może się brać właśnie z powodu tego, że występuje większa gradacja planów, co za tym idzie lepsza holografia i mikrodynamika. Stąd wymóg ciepłego wzmacniacza.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pabloj napisał:

@wegiel21 Mi w tej różnicy towarzyszy takie uczucie jakby nie było go mniej, a raczej fakt, że całe pasmo jest wtedy lepiej rozwarstwione, powoduje, że bas jest bardziej szczegółowy, więcej wychwycisz w linii basowej (tak jak w całej reszcie), stąd 'mylne' uczucie tego, że jest go kapke mniej. Dla pewności właśnie jeszcze raz przed chwilą porównałem dwa kable. Z Lavri od razu scena jest dużo większa, i to w każdym kierunku, nie tylko na boki. Ale radziłbym w wypadku Lavri podłączać słuchawki do ciepłego źródła.

Źródłem będzie ( jeśli nie sprzedam Sganilng m6 ) lub ( i tu już chyba chłodniej ) FiiO m11 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lavri jest mniej midbasu przez co odczuwa się więcej subbasu. W elektronice to zdaje egzamin, w muzyce granej na żywych instrumentach - moim zdaniem nie. Osuszenie jest na średnicy, staje się bardziej rozdzielcza ale zaczyna brakować wypełnienia, z którego hawki słyną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wegiel21 said:

Źródłem będzie ( jeśli nie sprzedam Sganilng m6 ) lub ( i tu już chyba chłodniej ) FiiO m11 Pro.

Niestety nie znam tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są zbieżne z tymi, które przedstawili koledzy forumowi. Osobiście polecałbym srebrny lavri tam, gdzie zależy nam na mocniejszym, dość twardym, punktowym basie z dobrą kontrolą, większej scenie z dużą przejrzystością, wglądem w nagranie, napowietrzeniem, separacją źródeł i podkreśloną górą w stosunku do stocka. Niestety, traci na tym srednica i wokale dla mnie stają się zbyt mało organiczne, trochę wyobcowane, szczególnie te ze słabszych realizacji oraz plików, np. Spotify. 

 

Miałem do Elearów kabelek JD kupiony od forumowego kolegi @dj1978 i oprócz lepszych od 4 metrowego stocka lepszych walorów użytkowych, usuwał specyficzny dymek ze średnicy, otwierał górę i przekaz czynił bardziej namacalnym.

 

Teraz używam moje NH głównie z kabelkiem litz od @hemi, który nie ma skłonności do plątania się jak stocku, a także nadaje przekazowi na NH nieco lampowego charakteru, zagęszczając całość przekazu, pogrubiając delikatnie średnicę, dopalając ją, powiększając źródła, nadając im zarazem większej głębi oraz bogatszych barw. Scena staje się bardziej intymna, a pewne aspekty techniczne dźwięku, jak separacja, są gorsze niż z lavri. Poza tym przekaz jest odrobinę bardziej doświetlony niż na stocku oraz zyskuje na żywiołowości, na co zwrócił uwagę @audionanik

 

Według mnie warto dokonać eksperymentów kabelkowych, aby wybrać taki charakter brzmienia przy docelowym torze, który spełni nasze oczekiwania. Życzę powodzenia w odnalezieniu najlepszego dla swoich AQ!

 

Edit: używam moich NH głównie z TEAC HA-PD90SD. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 15:51, wegiel21 napisał:

Źródłem będzie ( jeśli nie sprzedam Sganilng m6 ) lub ( i tu już chyba chłodniej ) FiiO m11 Pro.

@wegiel21 jak ci siadły Owle z M6? Sprzęty wsparły się wzajemnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boliasz napisał:

@wegiel21 jak ci siadły Owle z M6? Sprzęty wsparły się wzajemnie? 

Nie siadły bo nie mam już m6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...
W dniu 8.05.2020 o 11:23, Tytus1988 napisał(a):

Moje spostrzeżenia są zbieżne z tymi, które przedstawili koledzy forumowi. Osobiście polecałbym srebrny lavri tam, gdzie zależy nam na mocniejszym, dość twardym, punktowym basie z dobrą kontrolą, większej scenie z dużą przejrzystością, wglądem w nagranie, napowietrzeniem, separacją źródeł i podkreśloną górą w stosunku do stocka. Niestety, traci na tym srednica i wokale dla mnie stają się zbyt mało organiczne, trochę wyobcowane, szczególnie te ze słabszych realizacji oraz plików, np. Spotify. 

 

Miałem do Elearów kabelek JD kupiony od forumowego kolegi @dj1978 i oprócz lepszych od 4 metrowego stocka lepszych walorów użytkowych, usuwał specyficzny dymek ze średnicy, otwierał górę i przekaz czynił bardziej namacalnym.

 

Teraz używam moje NH głównie z kabelkiem litz od @hemi, który nie ma skłonności do plątania się jak stocku, a także nadaje przekazowi na NH nieco lampowego charakteru, zagęszczając całość przekazu, pogrubiając delikatnie średnicę, dopalając ją, powiększając źródła, nadając im zarazem większej głębi oraz bogatszych barw. Scena staje się bardziej intymna, a pewne aspekty techniczne dźwięku, jak separacja, są gorsze niż z lavri. Poza tym przekaz jest odrobinę bardziej doświetlony niż na stocku oraz zyskuje na żywiołowości, na co zwrócił uwagę @audionanik

 

Według mnie warto dokonać eksperymentów kabelkowych, aby wybrać taki charakter brzmienia przy docelowym torze, który spełni nasze oczekiwania. Życzę powodzenia w odnalezieniu najlepszego dla swoich AQ!

 

Edit: używam moich NH głównie z TEAC HA-PD90SD. 

Z czego jest przewód o którym mówisz w trzecim akapicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miera był to przewód z miedzianych przewodników typu litz. O szczegóły warto podpytać @hemi, bo kabelek w wykonaniu nie jest drogi, a sonicznie wypada z nimi wyjątkowo dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Raczej nie do kupienia. Ja bym się przeszedł do kaletnika, zrobi Ci z prawdziwej skóry i będzie lepszy niż oryginalny. Poszukaj w wątku o Nighthawk, jeden z kolegów dorabiał taki headband, może pokaże Ci efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności