Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio Karma- Problem


Qbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzsiaj gdy wyciągnęlem Karme z ładowarki miała baterię na minimalnym poziomie, gdy rozładowała się całkiem chcialem ja naladowac, ale bateria sie nie ladowala. A kiedy jest podłączona do ładowania naciskam Power i widze tylko niebieski ekran az dopoki go zresetuje albo wyciągne z ładowania. Wiecie może co się stało albo jak aktywuje się Recovey mode w Karmie? Chciałbym zaznaczyc ze player mam dopiero kilka dni i służył mi tylko jako stacjonarny odtwarzacz. z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Qbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie naszlo, czym ladowales?

ladowarka ta z zestawu - z amerykanskim wtykiem przez jakis transformator? czy tez przez usb?

jak przez usb to sprobuj jakos ladowarka, a jak nie to moze cos z ladowarka nie tak (zasilaczem do doka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recovery mode aktuwuje się wciskając (i trzymając) przycisk "menu" (ten mały, trójkątny) wciskając przycisk "power"...

 

ale generalnie jedyną rzeczą jaką da się zrobić w recovery mode, to przeinstalować firmware (tylko przeinstalować bo nie ma nowszego)

 

a to i tak tylko po podłączeniu do kompa, i o ile bateria jest naładowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzsiaj gdy wyciągnęlem Karme z ładowarki miała baterię na minimalnym poziomie, gdy rozładowała się całkiem chcialem ja naladowac, ale bateria sie nie ladowala. A kiedy jest podłączona do ładowania naciskam Power i widze tylko niebieski ekran az dopoki go zresetuje albo wyciągne z ładowania. Wiecie może co się stało albo jak aktywuje się Recovey mode w Karmie? Chciałbym zaznaczyc ze player mam dopiero kilka dni i służył mi tylko jako stacjonarny odtwarzacz. z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Jezeli KARMA od kilku miesięcy "siedziała" w stacji to jest to najszybszy sposób na "zabicie" w niej baterii.

 

Dużo osób kupowało KARMĘ do "pracy" i stała miesiącami w stacji dokującej na biurku.

 

Własnie większość tych osób miała problem z baterią. Ale KARMA w stacji (podłaczonej do gniazdka) powinna działać.

Było wiele aukcji z takimi KARMAMI (ze dziala tylko w stacji i nie mozna jej naładować).

 

Jak będzie tak działać to może dalej funkcjonować jako "odtwarzacz stacjonarny".

 

Jak chcesz mieć ją "portable" to zakup baterii do KARMY na ebay.pl i jej wymiana

 

OOps - masz ją kilka dni.

 

A stacja była podłaczona do prądu, czy nie. Bo KARMA moze robić za stacjonarny CD bez podłaczania zasilania.

Generalnie nie powinno się jej rozładowywać do ZERA ale dziwne ze to tak od razu zabilo baterię.

Bateria musiała byc już "kiepska". A własciwie to po co ją włączać.

 

Podłącz do łądowarki i niech się ładuje. Po pewnym czasie powinna byc ikona baterii.

Nie właczaj jej dopóki się nie naładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak ją potrzymał jakis czas podpietą do zasilacza . :huh:

 

To może być taki sam problem totalnego "wydrenowania" akumulatora

jaki wystepuje czasami w iPodach czy Samsungach > pojemność baterii

jest tak niska że Power Management Unit playera nie reaguje na podpiecie

zasilania i nawet przez kilkadziesiąt godzin nie chce ładować odtwarzacza .

 

Taki stan "śmierci klinicznej" może trwac niestety długo > w przypadku tamtych

odtwarzaczy ładownie potrafi sie rozpocząć nawet po 24 -godzinach .

 

Wiem że to słaba rada , ale podepnij Karmę do zasilacza i sprawdz jak to bedzie

wygladało jutro rano. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz miałeś w sumie racje :) ale bateria chwilka się ładowała, nawet mogłem podłaczyć słuchawki wybrać piosenke i zacząć słuchać ale po chwili się wyłączyła.

 

Karma już sie włącza, ale gdy podłączam do niej ładowarke (nieoryginalna. zapomniałem tego dodać w ostatnim poscie)

i pokazuje się animacją z pustą baterią i nie chce jej ładować przez pare dni wszystko ładnie działało na tej ładowarce a teraz kicha.

Poczekam pare dni aż dostane przejściówke do kontaktu usa-pl, bo może w tym jest cały problem...

 

aha no i czy do podłączenia Karmy zasilaczem z usa potrzebny mi będzie tylko adapter usa-pl czy też transformator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest to oryginalny zasilacz, to pisze na nim INPUT: 100-240V, co przecież wiele wyjaśnia...?

... jeśli nie jest to oryginalny zasilacz, to po prostu poczytaj co na nim pisze

 

 

Tak tak zasilacz jest oryginalny i jest na nim informacja napięciu które podałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej... nazwa kodowa... nie wiem, chodzi o takie cos co ma z jednej strony wtyczke amerykanska (dwa poziome, plaskie bolce-blaszki) a z drugiej zwykly polski wtyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem do domu - odsłuch będzie jak ją naładuje. Swoją drogą wyświetlacz mocno porysowany, a całość podobno latała luzem w takiej dużej kopercie :(

 

BTW

O co chodzi z tą łądowarką, bo nie rozumiem - oprócz przejsciówki trzeba coś jeszcze podłączyć?

 

Wogle przydałoby się kilka podstawowych rad, co do użytkowania :) Tak żeby służyła jak najdłużej.... A i ile ją ładować za pierwszym razem? Koleś nie dał żadnego manuala, a płytkę szlag trafił (dojechała na pół przełamana...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płytce nie było nic ważnego poza wymaganymi sterownikami i oprogramowaniem (manager muzyki i plików) :)

 

nowe wersje wszystkiego można ściagnąć ze strony rio...

 

... zaś jeśli chodzi o ładowanie, to ją po prostu naładuj do pełna (czy ile chcesz, ale jak zaczniesz testować to szybko padnie) - ten odtwarzacz już wcześniej swoje przeszedł... po prostu staraj się jej nie upuścić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za podwójny post, ale edytu raczej by nikt nie zauważył.

 

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czemu nie moge wprowadzać muzyki do Karmy podłączonej do stacji dokującej. Stacja dokująca przyłączona jest kabelkiem USB do kompa. System wykrywa Karmę, ale Rio Manager przy próbie wejścia na zakładkę Karmy wyswietla mi że Karma nie jest gotowa. Na Karmie cały czas wyświetla się komunikat żeby czekac. Problem nie występuje kiedy player podłączony jest bezpośrednio do kompa.

 

Acha i co transferu - czemu jak pojawia się problem z 1 plikiem Karma zrywa cały transfer? (chodzi chyba o plik WMA DRM) To bardzo wkurzające zaczynać po 15 razy synchronizacje z powdu jednego wadliwego pliku.... Da się jakoś to ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz uszkodzoną stację dokującą (gniazdko na kabel USB, złączka do odtwarzacza albo układy wewnątrz samej stacji dokującej), albo to szerokie złącze w Karmie...? albo po prostu któryś element jest zakurzony/brudny...?

 

a co do zrywania transferu, to nie da się tego rozwiązać inaczej jak przez nie dodawanie takich plików do listy przeznaczonej do transferu... ja też mam problem z plikami WMA (jedne działają inne nie), a plików DRM WMA w ogóle nie udało mi się przetransferować na odtwarzacz (mimo że powinno się dać) O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze jedna kwestia (to chyba gdzieś na forum widziałem - w tym długim wątku, ale szukanie tam informacji nasuwa na myśl przysłowiową igłę w stogu siana :P) Jak zrobić żeby Karma odtwarzała utwory z danego albumu po kolei (oczywiście są poprawnie otagowane)? U mnie robi się mieszanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie... wybierasz "play -> artist -> album -> play all tracks" i robi się nowa playlista z wybranym albumem (utwory są w kolejnosci ustawionej w tagach), jak chcesz dodać kolejny album to klikasz joy (żeby pokazała się playlista a nie widok utworu), klikasz rolką, wybierasz "append" (dodaje na końcu playlisty, "instert" dodaje po bieżącym utworze) i wybierasz kolejny album... i tak dalej...

 

... a jak chcesz zapisać playlistę, to klikasz rolką i wybierasz "playlist -> save"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wybrałeś pojedynczy album, to niemożliwe...

... jeśli chcesz żeby odegrała wszystkie albumy danego wykonawcy (artist -> play all) to wtedy ujawnia się tenże problem - utwory układane są w dośc przypadkowej kolejności

 

a właśnie - nie załączyłeś czasem "shuffle"? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności