Skocz do zawartości
  • 0

Używane słuchawki zamknięte do 1200 pln (NightOwl vs B&W P7?)


plby

Pytanie

Cześć,

 

Poszukuję słuchawek zamkniętych (docelowo używanych) w cenie około 1000 pln (może być mniej, ale i ciut więcej max 1200 pln). Przeznaczenie to głównie muzyka elektroniczna oraz hip-hop.

 

Zależy mi na konstrukcji zamkniętej z racji izolacji od otoczenia. Ważne jest aby słuchawki były dość wygodne z racji pracy przy komputerze i częstym wielogodzinnym trzymaniu założonych słuchawek (czyli słuchawki do zastosowania domowego - słuchanie muzyki). Niestety nie mam dużego doświadczenia w ostatnim czasie słuchałem Audio-Technica ATH-PDG1, Audio-Technica ATH-PG1 i tutaj zdecydowanie na korzyść Audio-Technica ATH-PG1 (pozbyłem się tych modeli z racji, że chciałbym czegoś o lepszej charakterystyce). Fajnie by było, aby słuchawki grały dość ciepło i bogato w niskich tonach, gdyż głównie na to zwracam uwagę.

 

Z słuchawek na które zwróciłem uwagę to używane AudioQuest NightOwl, Bowers&Wilkins P7 (wersja bez BT) lub nowe dt 770 pro. Mimo wszystko jestem otwarty na każdą inną propozycję.

 

Dodatkowo szukam również czegoś co napędzi wybrane słuchawki do około 1000-1200 pln. Niebawem chciałbym dokupić głośniki stereo (prawdopodobnie Edifier R2600 lub coś używanego w budżecie około 1000 pln). Dlatego szukam jakiegoś dac/amp czy karty dźwiękowej do którego jednocześnie będę mógł podłączyć słuchawki oraz stereo (myślałem o aim sc808 lecz z tego co wiem karta ta preferuje słuchawki wysokoohmowe, a nighthawki i p7 takie nie są).

 

Tak więc podsumowując poszukuję:

- zamkniętych słuchawek (pewnie używanych) w budżecie do 800 pln (z możliwością powiększenia budżetu do +/- 1200)

- urządzenia do napędzenia słuchawek do którego mógłbym podłączyć również głośniki stereo

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc :)

 

Edytowane przez plby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za odpowiedź, w sumie jest to rozwiązanie. Droższe słuchawki + tańszy dac, w budżecie się mieści i sprzęt też nowy.

Nie mam problemu z kupowaniem urządzeń używanych dlatego zastanawiam się czy w cenie nowych DT1770 Pro nie lepiej kupić czegoś innego (lepszego?) lecz używanego?

Kwestia DFB, jak najbardziej okay, w sumie w przypadku chęci podłączenia głośników 2.0 zawsze mogę po prostu przepiąć jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, plby napisał:

...zastanawiam się czy w cenie nowych DT1770 Pro nie lepiej kupić czegoś innego (lepszego?) lecz używanego?

Kwestia gustu, ale ja np. nie znam nic lepszego/uniwersalnego, z słuchawek zamkniętych do 3000zł i równie łatwego w wysterowaniu. Natomiast połączenie z DFB jest najbardziej optymalne, daje zrównoważony dźwięk i pod tym względem wypada lepiej, niż ostatnio testowane przeze mnie sprzęty portable w budżecie od 600-1600zł, imo.;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight dziękuję za posunięcie tej opcji oraz @LuQi za poprawienie błędnego myślenia. Faktycznie, zakręciłem się i to Audioquest NightOwl są zamkniętą podobno ciekawszą wersją.

W sumie jeśli prawdopodobnie nie ma lepszych opcji na słuchawkę zamkniętą do 2000 pln niż Audioquest NightOwl lub DT1770 (zatem Bowers&Wilkins P7 odpada?) to chyba po prostu zamówię oba i sprawdzę, która lepiej przypadnie gustom, szczególnie, że mogę oszczędzić na DAC więc przeznaczyć więcej środków na słuchawki.

Edytowane przez plby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P7 nigdy nie słuchałem więc się nie wypowiem, ale opinie zawsze miały bardzo dobre (nowe już niestety chyba niedostępne). 
 

Jak byś miał okazję to posłuchaj jeszcze Fostexów TH-610, choć góra może okazać się dla Ciebie zbyt podkreślona. Dla mnie np. jest dokładnie taka jaką lubię. Do tego bas, a zwłaszcza subbas w tych Fostexach jest świetny! Przesiadłem się na nie właśnie z NightOwli i jestem bardzo zadowolony. Może być jednak tak, że Tobie to Owle bardziej przypadną do gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za rady.

Mam zamiar przesłuchać sobie Audioquest NightOwl oraz DT1770 wraz DFR i podjąć decyzje które z nich.

Dodatkowo wpadło mi w oko połączenie Chord Mojo + Meze 99 Neo w podobnej cenie co NO + DFR.

O ile wiem Mojo przewyższa klasą DFR kwiestia czy połaczoenie Mojo plus Meze 99 będzie lepsze niż NO + DFR?

 

Jakieś opinie w tym temacie? Najchętniej bym przesłuchał wszystkie te kombinacje aczkolwiek nie wiem czy w Poznaniu miałbym taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności