Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki bezprzewodowe 2.4GHz do 1000 zł


kubas246

Pytanie

Cześć! Od dłuższego czasu denerwują mnie kable w słuchawkach (a dokładniej ograniczenia z nich wynikające) i chciałbym wymienić obecny zestaw (AKG K550 MKII + Creative G5) na bezprzewodowy sprzęt. Słuchawki będą używane do gier, słuchania muzyki (głównie klasyczny oraz współczesny rock i pop, ale tak na prawdę to niemal wszystko oprócz na prawdę ciężkiego brzmienia) oraz rzadziej przy oglądaniu filmów. Wymagania mam następujące:

  • Cena do 1000 zł (jeśli dołożenie niewielkiej kwoty zapewni pozwoli na zakup zauważalnie lepszego modelu to mogę rozważyć)
  • Połączenie 2.4GHz low latency (w końcu do gier i filmów opóźnień nie może być)
  • Dobra przestrzenność i pozycjonowanie
  • Jakość dźwięku przynajmniej tak dobra jak w obecnym zestawie K550 MKII + Creative G5 (najlepiej jakby była lepsza)
  • Dobra izolacja od otoczenia
  • Bateria pozwalająca przynajmniej na 15h używania

Natomiast mile widziane (ale nie obowiązkowe) byłyby:

  • Wbudowany mikrofon (wolałbym jednak uniknąć dodatkowych wydatków w postaci bezprzewodowego mikrofonu jak np. ModMic Wireless)
  • Możliwość działania po USB lub jacku (nie chciałbym aby był nieużywalne jeśli zapomniałem ich załadować)
  • Wsparcie bluetooth (możliwość użycia z telefonem byłaby miłym dodatkiem)
  • ANC i dotykowe panele zamiast przycisków

 

Obecnie zastanawiałem się nad Creative SXFI Theater, ale nie przekonuje mnie fakt, że większość zachwytów nad dźwiękiem w recenzjach związane jest z "Super X-Fi" - a z doświadczenia taka technologia zwykle tylko zniekształca dźwięk i gubi detale. Dodatkowo brak wsparcia BT i średniej jakości mikrofon. Zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego w tej cenie (albo może ktoś ma SXFI Theater i faktycznie warto?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 2.05.2020 o 23:02, kubas246 napisał:

Cześć! Od dłuższego czasu denerwują mnie kable w słuchawkach (a dokładniej ograniczenia z nich wynikające) i chciałbym wymienić obecny zestaw (AKG K550 MKII + Creative G5) na bezprzewodowy sprzęt. Słuchawki będą używane do gier, słuchania muzyki (głównie klasyczny oraz współczesny rock i pop, ale tak na prawdę to niemal wszystko oprócz na prawdę ciężkiego brzmienia) oraz rzadziej przy oglądaniu filmów. Wymagania mam następujące:

  • Cena do 1000 zł (jeśli dołożenie niewielkiej kwoty zapewni pozwoli na zakup zauważalnie lepszego modelu to mogę rozważyć)
  • Połączenie 2.4GHz low latency (w końcu do gier i filmów opóźnień nie może być)
  • Dobra przestrzenność i pozycjonowanie
  • Jakość dźwięku przynajmniej tak dobra jak w obecnym zestawie K550 MKII + Creative G5 (najlepiej jakby była lepsza)
  • Dobra izolacja od otoczenia
  • Bateria pozwalająca przynajmniej na 15h używania

Natomiast mile widziane (ale nie obowiązkowe) byłyby:

  • Wbudowany mikrofon (wolałbym jednak uniknąć dodatkowych wydatków w postaci bezprzewodowego mikrofonu jak np. ModMic Wireless)
  • Możliwość działania po USB lub jacku (nie chciałbym aby był nieużywalne jeśli zapomniałem ich załadować)
  • Wsparcie bluetooth (możliwość użycia z telefonem byłaby miłym dodatkiem)
  • ANC i dotykowe panele zamiast przycisków

 

Obecnie zastanawiałem się nad Creative SXFI Theater, ale nie przekonuje mnie fakt, że większość zachwytów nad dźwiękiem w recenzjach związane jest z "Super X-Fi" - a z doświadczenia taka technologia zwykle tylko zniekształca dźwięk i gubi detale. Dodatkowo brak wsparcia BT i średniej jakości mikrofon. Zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego w tej cenie (albo może ktoś ma SXFI Theater i faktycznie warto?).

Testuję w tej chwili ATH-DSR7BT i mają coś wspólnego z K550 MKII które też posiadam i próbuje zmodować pod siebie, chcę odjąć góry i dołożyć dołowi.

Z minusów: nie mają ANC, izolacja mogła by być ciut lepsza, przy połączeniu BT z telefonem był cichy szum, który podczas słuchania muzyki jest niesłyszalny ale warto o nim wspomnieć. Brak szumu podczas połączenia kablem USB. Nie wiem jak z pozycjonowaniem ale resztę Twoich oczekiwań powinny spełnić:

- BT 4.2 z NFC oraz można je połączyć kablem USB do komputera i wtedy można korzystać z wbudowanego mikrofonu i najwyżej jakości. Słuchawki są w pełni cyfrowe, nie połączysz ich analogowo, nie ma gn Jack dzięki czemu odpada potrzeba zakupu DAC/AMP.  

- czas pracy na baterii około 15h

 

Plusów nie będę wymieniał, bo lista jest bardzo bardzo długa, a ja nie umiem przelać moich odczuć na słowa,poczytaj recenzje i jakbyś miał pytania to postaram się pomóc.

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności