Skocz do zawartości

DAC/AMP - ocieplony z dobrą podstawą


Rekomendowane odpowiedzi

No hej!

Quady podeszły. Na tyle, że szukam sprzętu stacjonarnego - DAC + AMP albo combo - które podciągnie trochę niuanse i ew. lepiej pokaże możliwości sprzętu. Na razie słucham na Sanskricie 6th + ZenkuDuo i już jest świetnie. Na tyle, że z zakupem mi się nie spieszy, aczkolwiek pomału będę chciał robić apgrejd. Czego oczekuję:

 - bas - solidnej podstawy. Nie ma łupać, ale tutaj oczekuję nieco wzmocnienia. Ciepły, organiczny, może bez buły na midbasie, ale ładnego podkreślenia.
 - średnica i wokale - mogą być lekko przybliżone, raczej nie oddalone. Mogą nabrać trochę ciepła, nie muszą. 
 - góra - może być bez zmian. Klasowa, czysta. Jeżeli dostanie lekko ocieplenia nie będę marudził, ale raczej nie jaśniej. 
 - scena - żeby była. Taka nieprzesadzona, ale też nie kameralna. Obecnie scenicznie już jest co najmniej dobrze, a sprzęt nie jest hajendem. Wolałbym, zęby jakoś szczególnie jej nie rozdmuchało, Quady same w sobie są przyjemnie scenicznie. 
 - cena - tak w okolicach 2k za oba sprzęty. Jeżeli osobno DAC i AMP to może być trochę więcej, bo łatwiej w odstępie np 2 miesięcy coś kupić niż na raz całość.

 - raczej nie zależy mi na XLR. I tak docelowo raczej pójdę w coś pokroju Chorda Shawcana. Znaczy jeżeli będzie z balansem to okej, jeżeli nie to nie
 - źródło: lapek z Tidalem

 - wolałbym, żeby sprzęt miał normalne zasilanie, nie bateria i raczej nie samo USB, bo to i tak się skończy kombinowaniem z jakimiś cudami zasilającymi. No chyba, że coś zagra świetnie z baterii, to oki

 O czym myślałem:

 - SMSL M300 + Massdropowe CTH albo CLX - opinie mają bardzo dobre raczej, są w dobrej cenie. @Karmazynowy Ty chyba miałeś CTH, prawda? Są ocenianie (nieco) niżej niż THXy, ale mam wrażenie, że w tym przypadku nie tędy droga, Dziękóweczki mogą być za jasne/transparentne. Chyba, że źródło będzie miało dobrą charakterystykę.

 - DAC + Soloist MK II - Soloist wydaje się grać tak jakbym chciał(z opisów). Jakieś źródło do niego? 

 - ifi Micro BL - trochę nie podoba mi się ten problem z "pykaniem" przy wybudzeniu. 

 - Playmate Classic/Everest - ? Musiałyby być w dooobrej cenie :) 

Innych pomysłów nie mam, jestem otwarty na propozycje. Mogą być nawet różne, będę wiedział co obserwować na aukcjach.  Tylko nie za 10k :P 

Edytowane przez ForeseenQuasar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności