Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki do 2k(metal/rock) lepsze od Aune E1 z ogarniętym basem


deftones9

Pytanie

A więc miękka faja jestem bo nie miałem się pchać w dokanałowe i stało się. Kuzyn kupował  dwie sztuki E1 i dał mi jedną na odsłuch. 

Dałem im pograć trzy dni i poerwsze wrażenie było bardzo dobre, szczególnie scena. Bas wydawał mi się wtedy bardzo dobry i z należytą kontrola.Jednak przyszedł czas na sprawdzenie ich na większej ilości płyt i lipa. 

Rozlewa mi się na średnie i masakruje cały utwór co nie jest przyjemne. 

Myślałem że to poprostu jakiś słaby remaster tidal zapodał więc wsadziłem t5p i sennki i całkowicie inne granie, nic się nie rozlewało. 

Właśnie takiego basu jak ma t5p szukam w dokach, pełna kontrola. 

Oczywiście w utworach spokojniejszych, tam gdzie jest duża separacja instrumentów te słuchawki radzą sobie znakomicie. Ale weź taki issues Korna z niesamowita masywną produkcja i wszystko leży. 

Tutaj jest masa fanatyków doków na tym forum. Polećcie coś Łukaszowi do 2k to sobie zrobię prezent za tydzień 

Dobry kontrolowany bas, dobre średnie, bardzo dobra scena i nie męcząca góra - tego szukam. Neon mnie namawia na Andromede ale czy to nie są doki dla bassheadow?

Aha, będzie mi to grało z shanlingiem M6, muzyka metal/rock 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ludzie piszta coś.Dzięki tawek33, wpisuje na liste

Przeglądam neta i wpadły mi AKT8ie MkII ale one są już niedostępne.Takie teslowe granie przeniesione na doki by mi pasowało idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale co tu pisać, ja tez bym na xelento stawiał ;) Z drugiej strony gdybys miał możliwość sprawdzenia andromed to spróbuj. To może nie być bas jakiego oczekujesz ale na pewno ma dobra kontrole i sie nie rozlewa. Scena natomiast jakaś wybitna nie jest, góra trochę podkreślona. Najlepszymi punkt to średnica. Ja używam ich do metalu i rocka właśnie. W moim setupie dla mnie jest teraz basu nawet za dużo. Ale jak tak dużo go nie lubię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xelento są idealne do metalu i rocka w sumie łatwo jest je napędzic i są mega wygodne 

Jedne z najlepszych doków na rynku nawet z Nwz x1061 jest super , porównują je do Shure Kse 1200  to raczej dobrze o nich świadczy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xelento do metalu dla mnie odpadają. O wiele lepiej sprawdzają się w muzyce, gdzie liczą się bas i wokale, ale do metalu brakuje mi tam twardości basu. Masa jest, jedynie brakuje szybkości, a "bejerowy peak" może czasem dać się we znaki, bo jednak czuć, że talerze w niższym sopranie są mocniej rozświetlone. X w metalu się sprawdzają, ale po zmianie kabla - tu i CM Cable Shadow i Lavricables dają radę. Pierwszy gładszy, ale równiejszy, a drugi bardziej techniczny, równiejszy i wyczynowy, . W detale nie będę wchodził, bo i tak wyjeżdża to sporo ponad budżet.

Andro? Dla mnie spoko doki i rozumiem czemu ludzie je uwielbiają, ale IMO bas trochę jednostajny, a w średnicy brakuje mi wypełnienia. Lubię mięso na gitarach, a tego mi tam najbardziej brakuje, bo jest zwyczajnie za chudo.

 

Moja propozycja? Dunu Falcon C plus sensowny kabel. U mnie obecnie grają z Ares Audio Okami, ale będę na pewno testował kolejne opcje, w tym te dostępne w Polsce od ręki. Słuchawki z absolutnie fenomenalnym basem, pełną energii, świetną średnicą i jasną górą. Są tam jedynie dwa potencjalne problemy, z których jeden rozwiązuje Shanling M6 - moc. Bez mocy zrobi się szkliście i ostro na górze. Drugi problem to konieczność zmiany kabla - stockowe SPC czyni je momentami zbyt gorącymi w sopranie i nawet zmiana na inne SPC jak wspomniany Ares - który kosztuje grosze - uspokaja górę, a dodatkowo delikatnie poprawia je w całościowym ujęciu. Scena nie jest tam jakaś ogromna, ale małą jej nie nazwę i nie są to demony detaliczności, ale nie można też zarzucić, że gubią szczegóły. Za to dynamika i energia przekazu, fenomenalność basu i strojenie średnicy IMO czyni je jednymi z najlepszych doków do metalu jakie miałem okazję posiadać. Dla mnie jedne z najbardziej niedocenianych doków na rynku, które fenomenalnie skalują się z kablami. Plus trzeba je wygrzać porządnie, bo na początku mogą sprawiać wrażenie żyletek do uszu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo mi generalnie nie chodzi mi o to by bas dominował - zaznaczam.On ma być na tyle na ile jest potrzebny.Jak mi sie zacznie wlewać na średnie tak jak w E1 to już odrazu odpada.Np są takie płyty które są albo nagrane kiepsko albo nagrane tak że jest masywnie.Np. Master of Puppets, to jest specyficzna produkcja.Tam dominuje takie sprzężenie, odbicie basowe na całej płycie.Na słuchawkach które nie radzą sobie z basem to jest męczące, na tych lepszych już nie.Np t5p mi ładnie łagodzą te basowe wibracje na puppets, E1 już sobie nie radzi zupełnie.Ja jestem na to wyczulony.Bas ma być, ale on ma mieć piękną fakture i wybrzmiewanie takie by nie zachodziło mi na średnie.

 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od siebie polece sprawdzić ibasso it04. Dosc neutralne , z mocnym i szybkim basem ,ale właśnie nie wchodzącym na srednice. Jedyne co to ze stokowym kablem ,góra może być ostrawa.  Napisz do @bigmaras bo może mieć egzemplarz testowy 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, Loke13 napisał:

Ja od siebie polece sprawdzić ibasso it04

Ode mnie też głos na it04, super mi rocka grają (Tool, Nin, SOAD, stara Metallica, Slayer, Korn). Moje główne słuchawki na co dzień, ogarnij sobie testówki od Marka albo pożycz od kogoś (ale nie ode mnie, kocham je i się z nimi nie rozstaję :D ). Myślę, że bas Ci podejdzie - wysoka rozdzielczość i faktura, ale nie dominuje. Scenicznie również pięknie czarują holografią i pozycjonowaniem instrumentów. 

Vaiet wyżej wspominał o Falconach - to prawda, też są świetne, cieszyłem się z nich przez kilka miesięcy, ale jednak it04 wg mnie klasa wyżej.

A propos Andromed - nie są dla bassheadów, ale obawiam się, że będzie Ci brakowało charakteru dynamika na bębnach. Możesz spróbować, ale w ciemno bym nie brał.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.05.2020 o 03:57, deftones9 napisał:

Neon mnie namawia na Andromede ale czy to nie są doki dla bassheadow?

Tee... jakie Andromed'y?! Bravado i FH7. :D Ale sądząc po wpisach, to raczej nie dla Ciebie Bravado, bo bas Ci mósk rozniesie po pokoju. :D

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight sorry, tyle tych doków jest na rynku że mi sie nazwy porypały w końcu:lol: serio, wybór w dokach jest 5x większy niż w nauszynch.Łeb zmasakrowany

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tee... jakie Andromed'y?! Bravado i FH7. Ale sądząc po wpisach, to raczej nie dla Ciebie Bravado, bo bas Ci mósk rozniesie po pokoju.

No mnie tez na początku fh7 wydawały się świetne do metalu jednak góra po jakimś czasie męczyła. Ewentualna żonglerka kablami. Andro albo się kocha albo nie. To jedyne doki które zostały ze mną od początku drogi z trochę droższymi słuchawkami.
Bas inny niż z dynamika, to fakt, ale ja przy takim Davidian odpływam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności