Skocz do zawartości

Fiio FA9


Akustik

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa tylko ten wygląd badziewny oraz przełączniki to już chyba krok za daleko... Kabel to wersja B? Taki szary... Szkoda że ceny tak poszły w górę, to już nie są słuchawki ze średniej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel inny niż domyślnie w FA7, tym razem posrebrzona miedź monokrystaliczna. Wygląda podobnie do LC-C, ale to nie to samo, inaczej spleciony. Znowu nie ma 2,5 mm w zestawie...

 

Swoją drogą, mam także ten nowy kabelek FiiO RC-LE - srebro + miedź mono + pozłocona miedź ;) Ale wymienne wtyczki 3,5 mm + 2,5 mm + 4,4 mm fajna sprawa. Chyba lepsza opcja od Oriveti Affinity.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciux napisał:

Kabel inny niż domyślnie w FA7, tym razem posrebrzona miedź monokrystaliczna. Wygląda podobnie do LC-C, ale to nie to samo, inaczej spleciony. Znowu nie ma 2,5 mm w zestawie...

 

Swoją drogą, mam także ten nowy kabelek FiiO RC-LE - srebro + miedź mono + pozłocona miedź ;) Ale wymienne wtyczki 3,5 mm + 2,5 mm + 4,4 mm fajna sprawa. Chyba lepsza opcja od Oriveti Affinity.

 

 

Prezentuje się ciekawie. Czy pozbyli się wreszcie tych nieszczęsnych zausznic bez możliwości zmiany kształtu czy tylko mi się wydaje?

image.thumb.png.87836ff42cac026863fb2be07953a96e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux Szkoda, moje uszy wydają się niekompatybilne z kablami Fiio. Zausznice opierają mi się o małżowinę i zmieniają kąt pod jakim tulejka wchodzi do kanału co czasami powoduje utratę seala. Już chyba wolałbym luźny przewód, nawet bez drucika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Akustik napisał:

@maciux Szkoda, moje uszy wydają się niekompatybilne z kablami Fiio. Zausznice opierają mi się o małżowinę i zmieniają kąt pod jakim tulejka wchodzi do kanału co czasami powoduje utratę seala. Już chyba wolałbym luźny przewód, nawet bez drucika.

 

Wtyczki MMCX w tym nowym kablu są trochę inne - tym razem proste. Może rozwiązałoby to problem? Poniżej fotka w porównaniu do kabla z FA9:

 

MMCX.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

Wtyczki MMCX w tym nowym kablu są trochę inne - tym razem proste. Może rozwiązałoby to problem? Poniżej fotka w porównaniu do kabla z FA9:

 

Dzięki za fotkę. Jest taka szansa, że sprawdzi się lepiej. Przewód również wygląda na bardziej elastyczny na tym odcinku niż poprzednie rewizje.

Czekam w takim razie na wrażenia dźwiękowe w zestawieniu z FH7 🙂

Edytowane przez Akustik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 23:50, kordal napisał:

@maciux na których tipsach na ten moment najlepiej Ci się słucha FA9? 

 

 

W sumie zarzuciłem im SpinFity i nie czułem potrzeby eksperymentowania, pozostałe tipsy sprawdzę niedługo. Zauważyłem jednak, że jak zazwyczaj używam średnich, pomarańczowych SpinFit, to z nimi zielone sprawdzają się lepiej - tulejka jednak wchodzi głębiej, niż w FA7 czy FH7, stąd małe tipsy są akurat.

 

Które ustawienie suwaków najlepsze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciux napisał:

 

W sumie zarzuciłem im SpinFity i nie czułem potrzeby eksperymentowania, pozostałe tipsy sprawdzę niedługo. Zauważyłem jednak, że jak zazwyczaj używam średnich, pomarańczowych SpinFit, to z nimi zielone sprawdzają się lepiej - tulejka jednak wchodzi głębiej, niż w FA7 czy FH7, stąd małe tipsy są akurat.

 

Które ustawienie suwaków najlepsze? :)

Ja na pomarańczowych miałem jakieś problemy z sealem, na zielonych i na balanced jest okej.

 

Przyznam szczerze, że te ustawienia nie dają jakichś szokujących efektów, na standardowym ustawieniu jest dobrze, fajnie mi się słuchało ustawienia Pop (Off-Off-On) :)

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kordal napisał:

Ja na pomarańczowych miałem jakieś problemy z sealem, na zielonych i na balanced jest okej.

 

Przyznam szczerze, że te ustawienia nie dają jakichś szokujących efektów, na standardowym ustawieniu jest dobrze, fajnie mi się słuchało ustawienia Pop (Off-Off-On) :)

 

No to mam identycznie, bo również balanced + pop :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, maciux napisał:

Moja opinia: 

 

Przeczytałem, zgadzam się w stu procentach :)

Używam ich od prawie trzech tygodni i wręcz pokochałem te słuchawki. Obawiałem się, że będą musiały pójść w komis, ale never :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posłuchałem dziś trochę FA9. Niestety mniej spasowują mi się z uchem niż Shanling ME700. Z lewym. 

Dżwiękowo nie tak "potężne" (albo tylko duże) jak ME700. 

Całkiem.jednak fajne granie.

 

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ? Nie chodzi o braki w basie (ten był lepszy w Shanlingach) bo ich nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 16:44, Lord Rayden napisał:

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ? Nie chodzi o braki w basie (ten był lepszy w Shanlingach) bo ich nie było.

Coś w tym jest, ja się zgadzam. Bez dynamika czegoś brakuje jednak, czy to CCA C16 czy jak wspominam Andromedy. FH5 są w zasadzie pełne z kablem 2.5C nawet na BTR5 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 16:44, Lord Rayden napisał:

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ?

Yup ;) To jest właśnie ten element, który spowodował u mnie sprzedaż Andromed i innych multiarmatur. Pewnie profesjonaliści potrafią to jakoś sensownie nazwać, a dla mnie to jest po prostu charakter dynamika. Podobnie jak kolega wyżej na razie siedzę zadowolony z Fiio (tyle, że FH7) podłączonym do Fiio (tyle, że M11) i mnie to cieszy. FA9 natomiast udało mi się posłuchać wrocławskiej micie i muszę przyznać, że brzmiało to bardzo dobrze, ale mam wrażenie, że jednak brakowało by mi tego dołu z FH7. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności