Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FA9


Akustik

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa tylko ten wygląd badziewny oraz przełączniki to już chyba krok za daleko... Kabel to wersja B? Taki szary... Szkoda że ceny tak poszły w górę, to już nie są słuchawki ze średniej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel inny niż domyślnie w FA7, tym razem posrebrzona miedź monokrystaliczna. Wygląda podobnie do LC-C, ale to nie to samo, inaczej spleciony. Znowu nie ma 2,5 mm w zestawie...

 

Swoją drogą, mam także ten nowy kabelek FiiO RC-LE - srebro + miedź mono + pozłocona miedź ;) Ale wymienne wtyczki 3,5 mm + 2,5 mm + 4,4 mm fajna sprawa. Chyba lepsza opcja od Oriveti Affinity.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciux napisał:

Kabel inny niż domyślnie w FA7, tym razem posrebrzona miedź monokrystaliczna. Wygląda podobnie do LC-C, ale to nie to samo, inaczej spleciony. Znowu nie ma 2,5 mm w zestawie...

 

Swoją drogą, mam także ten nowy kabelek FiiO RC-LE - srebro + miedź mono + pozłocona miedź ;) Ale wymienne wtyczki 3,5 mm + 2,5 mm + 4,4 mm fajna sprawa. Chyba lepsza opcja od Oriveti Affinity.

 

 

Prezentuje się ciekawie. Czy pozbyli się wreszcie tych nieszczęsnych zausznic bez możliwości zmiany kształtu czy tylko mi się wydaje?

image.thumb.png.87836ff42cac026863fb2be07953a96e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux Szkoda, moje uszy wydają się niekompatybilne z kablami Fiio. Zausznice opierają mi się o małżowinę i zmieniają kąt pod jakim tulejka wchodzi do kanału co czasami powoduje utratę seala. Już chyba wolałbym luźny przewód, nawet bez drucika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Akustik napisał:

@maciux Szkoda, moje uszy wydają się niekompatybilne z kablami Fiio. Zausznice opierają mi się o małżowinę i zmieniają kąt pod jakim tulejka wchodzi do kanału co czasami powoduje utratę seala. Już chyba wolałbym luźny przewód, nawet bez drucika.

 

Wtyczki MMCX w tym nowym kablu są trochę inne - tym razem proste. Może rozwiązałoby to problem? Poniżej fotka w porównaniu do kabla z FA9:

 

MMCX.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

Wtyczki MMCX w tym nowym kablu są trochę inne - tym razem proste. Może rozwiązałoby to problem? Poniżej fotka w porównaniu do kabla z FA9:

 

Dzięki za fotkę. Jest taka szansa, że sprawdzi się lepiej. Przewód również wygląda na bardziej elastyczny na tym odcinku niż poprzednie rewizje.

Czekam w takim razie na wrażenia dźwiękowe w zestawieniu z FH7 🙂

Edytowane przez Akustik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 23:50, kordal napisał:

@maciux na których tipsach na ten moment najlepiej Ci się słucha FA9? 

 

 

W sumie zarzuciłem im SpinFity i nie czułem potrzeby eksperymentowania, pozostałe tipsy sprawdzę niedługo. Zauważyłem jednak, że jak zazwyczaj używam średnich, pomarańczowych SpinFit, to z nimi zielone sprawdzają się lepiej - tulejka jednak wchodzi głębiej, niż w FA7 czy FH7, stąd małe tipsy są akurat.

 

Które ustawienie suwaków najlepsze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciux napisał:

 

W sumie zarzuciłem im SpinFity i nie czułem potrzeby eksperymentowania, pozostałe tipsy sprawdzę niedługo. Zauważyłem jednak, że jak zazwyczaj używam średnich, pomarańczowych SpinFit, to z nimi zielone sprawdzają się lepiej - tulejka jednak wchodzi głębiej, niż w FA7 czy FH7, stąd małe tipsy są akurat.

 

Które ustawienie suwaków najlepsze? :)

Ja na pomarańczowych miałem jakieś problemy z sealem, na zielonych i na balanced jest okej.

 

Przyznam szczerze, że te ustawienia nie dają jakichś szokujących efektów, na standardowym ustawieniu jest dobrze, fajnie mi się słuchało ustawienia Pop (Off-Off-On) :)

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kordal napisał:

Ja na pomarańczowych miałem jakieś problemy z sealem, na zielonych i na balanced jest okej.

 

Przyznam szczerze, że te ustawienia nie dają jakichś szokujących efektów, na standardowym ustawieniu jest dobrze, fajnie mi się słuchało ustawienia Pop (Off-Off-On) :)

 

No to mam identycznie, bo również balanced + pop :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, maciux napisał:

Moja opinia: 

 

Przeczytałem, zgadzam się w stu procentach :)

Używam ich od prawie trzech tygodni i wręcz pokochałem te słuchawki. Obawiałem się, że będą musiały pójść w komis, ale never :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posłuchałem dziś trochę FA9. Niestety mniej spasowują mi się z uchem niż Shanling ME700. Z lewym. 

Dżwiękowo nie tak "potężne" (albo tylko duże) jak ME700. 

Całkiem.jednak fajne granie.

 

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ? Nie chodzi o braki w basie (ten był lepszy w Shanlingach) bo ich nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 16:44, Lord Rayden napisał:

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ? Nie chodzi o braki w basie (ten był lepszy w Shanlingach) bo ich nie było.

Coś w tym jest, ja się zgadzam. Bez dynamika czegoś brakuje jednak, czy to CCA C16 czy jak wspominam Andromedy. FH5 są w zasadzie pełne z kablem 2.5C nawet na BTR5 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 16:44, Lord Rayden napisał:

Czy Wy też słuchając armatur odbieracie pewną "suchość" dźwięku i skrzywienie w wysokie ? Brak "słodyczy" i pewnej "analogowości" dźwięku ?

Yup ;) To jest właśnie ten element, który spowodował u mnie sprzedaż Andromed i innych multiarmatur. Pewnie profesjonaliści potrafią to jakoś sensownie nazwać, a dla mnie to jest po prostu charakter dynamika. Podobnie jak kolega wyżej na razie siedzę zadowolony z Fiio (tyle, że FH7) podłączonym do Fiio (tyle, że M11) i mnie to cieszy. FA9 natomiast udało mi się posłuchać wrocławskiej micie i muszę przyznać, że brzmiało to bardzo dobrze, ale mam wrażenie, że jednak brakowało by mi tego dołu z FH7. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności