Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FA9


Akustik

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda. FH7 to jedne z najbardziej mi pasujących doków. Podejrzewam, że FH9 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Ale okolice 2000 to max który jestem skłonny zapłacić za słuchawki.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Zawsze jest lepiej być mile zaskoczonym, chociaż w tym przypadku staram się być realistą i wątpię żeby była niższa cena za FH9 (obym się mylił). Mam jeszcze dziwne przeczucie że Fiio wyskoczy z następną linią słuchawek na bazie piezo w końcu nie mogą być w tyle za innymi, może FH9 będą na bazie piezo, pożyjemy zobaczymy.

Wracając do FA9 co myślicie o przełącznikach w kopułkach? Ja jestem dość sceptycznie nastawiony, czym więcej ruchomych rzeczy tym większa szansa że coś się zrypie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rafik87 napisał:

Zawsze jest lepiej być mile zaskoczonym, chociaż w tym przypadku staram się być realistą i wątpię żeby była niższa cena za FH9 (obym się mylił). Mam jeszcze dziwne przeczucie że Fiio wyskoczy z następną linią słuchawek na bazie piezo w końcu nie mogą być w tyle za innymi, może FH9 będą na bazie piezo, pożyjemy zobaczymy.

Wracając do FA9 co myślicie o przełącznikach w kopułkach? Ja jestem dość sceptycznie nastawiony, czym więcej ruchomych rzeczy tym większa szansa że coś się zrypie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Suwaki są wpusczone w kopułki, więc nie sądzę aby były jakoś szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, gorzej z potem.

Ciekawą opcją jest możliwość zmiany impedancji słuchawek z 16/32 Ohm, co może pomóc przy niektórych źródłach. 

 

Nie mam złudzeń, że FH9 będę ma tym samym poziomie cenowym co FA9.

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwaki są wpusczone w kopułki, więc nie sądzę aby były jakoś szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, gorzej z potem.
Ciekawą opcją jest możliwość zmiany impedancji słuchawek z 16/32 Ohm, co może pomóc przy niektórych źródłach. 
 
Nie mam złudzeń, że FH9 będę ma tym samym poziomie cenowym co FA9.
Pot potem bardziej syf zbierający się w otworach suwaków, nie chodziło mi o kwestie mechaniczne tylko bardziej o działanie mechanizmów, wyrobienie ich, jakość połączenia itp. Mam znajomego który posiadał nie tanie IEMy z takimi suwakami (BGVP ArtMagic V12) i 3 razy je reklamował, pierwsze objawy zaczęły mu się pojawiać po 4 miesiącach użytkowania w postaci trzasków, następne pary słuchawek w zbliżonym czasie użytkowania po użyciu suwaka grały ciszej co na początku nie miało miejsca.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafik87 napisał:

Pot potem bardziej syf zbierający się w otworach suwaków, nie chodziło mi o kwestie mechaniczne tylko bardziej o działanie mechanizmów, wyrobienie ich, jakość połączenia itp. Mam znajomego który posiadał nie tanie IEMy z takimi suwakami (BGVP ArtMagic V12) i 3 razy je reklamował, pierwsze objawy zaczęły mu się pojawiać po 4 miesiącach użytkowania w postaci trzasków, następne pary słuchawek w zbliżonym czasie użytkowania po użyciu suwaka grały ciszej co na początku nie miało miejsca.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Zgadzam sie, wszelki wydzieliny + kurz mogą być tutaj problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audiofool napisał:

Bardziej spodziewałbym się tak dużego przeskoku cenowego  jak w przypadku ich dwóch ostatnich dapow ,czyli m11 pro i m15 . 

Jeśli będą grały porównywalną jakością co flagowe IEMy 64 Audio i Empire albo lepiej w cenie około 1000$ to będę prze szczęśliwy ale niestety w to nie wierzę.

Ale tak jak napisałeś taki skok cenowy w wykonaniu Fiio jest jak najbardziej możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają się nieźle pod względem brzmienia, natomiast wygląd, jak zwykle u Fiio, iście "bazarowy", imo. Ale, jak nie robi wrażenia chłop w obcisłych portkach, to tym bardziej ze słuchawkami ozdobionymi w diamenciki - znak czasów. ;) Te przełączniki, po ustawieniu odpowiadającej charakterystyki, zakleiłbym taśmą dla bezpieczeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gentillo napisał:

Faktycznie zapowiadają się interesująco. Szkoda tylko, że cena tak mocno poszybowała w kosmos.

To jest strzał w kolano, teraz nie będą konkurencyjne w stosunku do droższych iem'ów i nie każdy sobie pozwoli na wydatek rzędu 3kzł na doki, imo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Zapowiadają się nieźle pod względem brzmienia, natomiast wygląd, jak zwykle u Fiio, iście "bazarowy", imo. 

FA7 jeszcze jakoś wyglądają (szare), ale faktycznie określenie bazarowy wygląd pasuje do ich słuchawek bardzo dobrze.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Palpatine napisał:

FA7 jeszcze jakoś wyglądają (szare), ale faktycznie określenie bazarowy wygląd pasuje do ich słuchawek bardzo dobrze.

E tam, wygląd nie jest najważniejszy 🙂 Długo zapierałem, że nie kupię FH5, bo tak okrutnie nie podobały mi się na renderach i zdjęciach. Jakby ktoś zrobił front kopułki z kasku rowerowego 🤣, ale poźniej ich posłuchałem i wygląd zszedł na dalszy plan. Z resztą na żywo nie są takie tragiczne. Z kolei FH7 wyglądają już bardzo estetycznie. Szczególnie na żywo, bo na renderach ta ramka jest odpustowo złota, a w rzeczywistości ma miedziany kolor. Dodatkowo wszystko jest super precyzyjnie spasowane. Wykonanie na poziomie CA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj odebrałem. Srebrna wersja mocno odpustowa (szklana popielniczka z PRL-u?), ale wewnątrz dużo się dzieje. Przełączniki nie odstają i są bardzo drobne. Poniżej kilka fotek smartfonem:
 
1a.thumb.jpg.0f0c199db10d211fb5bbccc7c723ec0e.jpg
 
2a.thumb.jpg.19ce46a7bc3c85609a617ca3448fb697.jpg
 
3a.thumb.jpg.51e595e4011975d6cbd7202f4f3ecdc4.jpg
Napisz jakieś wstępne odczucia z odsłuchu jak możesz

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafik87 Spoko, ale posłucham dopiero za jakiś czas, pewnie pod wieczór, bo chwilowo nie mogę, mimo że mnie mocno korcą :)

 

Edit: Ok, wstępnie posłuchane :)

 

Raczej w stronę FH7 niż FA7, to pewne - klarowniejsze, równiejsze, mniej basowe i mniej zlane w basie. Nie trzeba się tak certolić z kablami czy synergią. IMO na domyślnym ustawieniu bliżej średnica niż w FH7, bardziej zarysowane granie i mniej miękki bas, co wynika z konstrukcji. Dołu nadal nie brakuje i zejście ma konkretne.

 

Przełączniki działają, ale w konfiguracji basowej czy sopranowej słuchawki nie stają się ekstremalnie basowe czy ostre - EQ to to nie jest, bardziej jak filtry w FH7 i podobnych. Ale sporo można już zdziałać, np. konfiguracja "POP" oferuje mocniejszą V-kę i charakter środka bliższy FH7.

 

Słuchałem z FiiO M15 i iBasso DX220, przez 3,5 mm oraz 2,5 mm/4,4 mm. Z oboma odtwarzaczami git, ale DX220 ciekawiej.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności