Jump to content

Recommended Posts

Fiio zaczyna konkretnie szybować cenowo, obstawiam cenę 2999 zł na naszym rynku. Skoro pojawiły się FA9 to znaczy że już można odkładać kasę na FH9 tylko pytanie ile? Nos mi mówi że około 3800

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

• Sad 1

Szkoda. FH7 to jedne z najbardziej mi pasujących doków. Podejrzewam, że FH9 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Ale okolice 2000 to max który jestem skłonny zapłacić za słuchawki.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Szkoda. FH7 to jedne z najbardziej mi pasujących doków. Podejrzewam, że FH9 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Ale okolice 2000 to max który jestem skłonny zapłacić za słuchawki.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Zawsze jest lepiej być mile zaskoczonym, chociaż w tym przypadku staram się być realistą i wątpię żeby była niższa cena za FH9 (obym się mylił). Mam jeszcze dziwne przeczucie że Fiio wyskoczy z następną linią słuchawek na bazie piezo w końcu nie mogą być w tyle za innymi, może FH9 będą na bazie piezo, pożyjemy zobaczymy.

Wracając do FA9 co myślicie o przełącznikach w kopułkach? Ja jestem dość sceptycznie nastawiony, czym więcej ruchomych rzeczy tym większa szansa że coś się zrypie.

Posted (edited)
32 minuty temu, rafik87 napisał:

Zawsze jest lepiej być mile zaskoczonym, chociaż w tym przypadku staram się być realistą i wątpię żeby była niższa cena za FH9 (obym się mylił). Mam jeszcze dziwne przeczucie że Fiio wyskoczy z następną linią słuchawek na bazie piezo w końcu nie mogą być w tyle za innymi, może FH9 będą na bazie piezo, pożyjemy zobaczymy.

Wracając do FA9 co myślicie o przełącznikach w kopułkach? Ja jestem dość sceptycznie nastawiony, czym więcej ruchomych rzeczy tym większa szansa że coś się zrypie.

Suwaki są wpusczone w kopułki, więc nie sądzę aby były jakoś szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, gorzej z potem.

Ciekawą opcją jest możliwość zmiany impedancji słuchawek z 16/32 Ohm, co może pomóc przy niektórych źródłach. 

Nie mam złudzeń, że FH9 będę ma tym samym poziomie cenowym co FA9.

Edited by Akustik
Suwaki są wpusczone w kopułki, więc nie sądzę aby były jakoś szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, gorzej z potem.
Ciekawą opcją jest możliwość zmiany impedancji słuchawek z 16/32 Ohm, co może pomóc przy niektórych źródłach. 

Pot potem bardziej syf zbierający się w otworach suwaków, nie chodziło mi o kwestie mechaniczne tylko bardziej o działanie mechanizmów, wyrobienie ich, jakość połączenia itp. Mam znajomego który posiadał nie tanie IEMy z takimi suwakami (BGVP ArtMagic V12) i 3 razy je reklamował, pierwsze objawy zaczęły mu się pojawiać po 4 miesiącach użytkowania w postaci trzasków, następne pary słuchawek w zbliżonym czasie użytkowania po użyciu suwaka grały ciszej co na początku nie miało miejsca.

11 minut temu, rafik87 napisał:

Pot potem bardziej syf zbierający się w otworach suwaków, nie chodziło mi o kwestie mechaniczne tylko bardziej o działanie mechanizmów, wyrobienie ich, jakość połączenia itp. Mam znajomego który posiadał nie tanie IEMy z takimi suwakami (BGVP ArtMagic V12) i 3 razy je reklamował, pierwsze objawy zaczęły mu się pojawiać po 4 miesiącach użytkowania w postaci trzasków, następne pary słuchawek w zbliżonym czasie użytkowania po użyciu suwaka grały ciszej co na początku nie miało miejsca.

Zgadzam sie, wszelki wydzieliny + kurz mogą być tutaj problemem. 

Godzinę temu, Akustik napisał:

Seria FH jest wyżej wyceniona. Jak wyjada FH9 będę zapewne droższe o ok 100$

2 godziny temu, Audiofool napisał:

Bardziej spodziewałbym się tak dużego przeskoku cenowego  jak w przypadku ich dwóch ostatnich dapow ,czyli m11 pro i m15 . 

Jeśli będą grały porównywalną jakością co flagowe IEMy 64 Audio i Empire albo lepiej w cenie około 1000$ to będę prze szczęśliwy ale niestety w to nie wierzę.

Ale tak jak napisałeś taki skok cenowy w wykonaniu Fiio jest jak najbardziej możliwy.

Zapowiadają się nieźle pod względem brzmienia, natomiast wygląd, jak zwykle u Fiio, iście "bazarowy", imo. Ale, jak nie robi wrażenia chłop w obcisłych portkach, to tym bardziej ze słuchawkami ozdobionymi w diamenciki - znak czasów. ;) Te przełączniki, po ustawieniu odpowiadającej charakterystyki, zakleiłbym taśmą dla bezpieczeństwa.

• Like 1
Teraz, gentillo napisał:

Faktycznie zapowiadają się interesująco. Szkoda tylko, że cena tak mocno poszybowała w kosmos.

To jest strzał w kolano, teraz nie będą konkurencyjne w stosunku do droższych iem'ów i nie każdy sobie pozwoli na wydatek rzędu 3kzł na doki, imo. ;)

5 minut temu, neonlight napisał:

Zapowiadają się nieźle pod względem brzmienia, natomiast wygląd, jak zwykle u Fiio, iście "bazarowy", imo. 

FA7 jeszcze jakoś wyglądają (szare), ale faktycznie określenie bazarowy wygląd pasuje do ich słuchawek bardzo dobrze.

Edited by Palpatine
  • Like 1
34 minuty temu, Palpatine napisał:

FA7 jeszcze jakoś wyglądają (szare), ale faktycznie określenie bazarowy wygląd pasuje do ich słuchawek bardzo dobrze.

E tam, wygląd nie jest najważniejszy 🙂 Długo zapierałem, że nie kupię FH5, bo tak okrutnie nie podobały mi się na renderach i zdjęciach. Jakby ktoś zrobił front kopułki z kasku rowerowego 🤣, ale poźniej ich posłuchałem i wygląd zszedł na dalszy plan. Z resztą na żywo nie są takie tragiczne. Z kolei FH7 wyglądają już bardzo estetycznie. Szczególnie na żywo, bo na renderach ta ramka jest odpustowo złota, a w rzeczywistości ma miedziany kolor. Dodatkowo wszystko jest super precyzyjnie spasowane. Wykonanie na poziomie CA.

• Like 1
  • 2 weeks later...

Dzisiaj odebrałem. Srebrna wersja mocno odpustowa (szklana popielniczka z PRL-u?), ale wewnątrz dużo się dzieje. Przełączniki nie odstają i są bardzo drobne. Poniżej kilka fotek smartfonem:

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

• Like 7
Dzisiaj odebrałem. Srebrna wersja mocno odpustowa (szklana popielniczka z PRL-u?), ale wewnątrz dużo się dzieje. Przełączniki nie odstają i są bardzo drobne. Poniżej kilka fotek smartfonem:

1a.thumb.jpg.0f0c199db10d211fb5bbccc7c723ec0e.jpg

2a.thumb.jpg.19ce46a7bc3c85609a617ca3448fb697.jpg

3a.thumb.jpg.51e595e4011975d6cbd7202f4f3ecdc4.jpg
Napisz jakieś wstępne odczucia z odsłuchu jak możesz

@rafik87 Spoko, ale posłucham dopiero za jakiś czas, pewnie pod wieczór, bo chwilowo nie mogę, mimo że mnie mocno korcą :)

Edit: Ok, wstępnie posłuchane :)

Raczej w stronę FH7 niż FA7, to pewne - klarowniejsze, równiejsze, mniej basowe i mniej zlane w basie. Nie trzeba się tak certolić z kablami czy synergią. IMO na domyślnym ustawieniu bliżej średnica niż w FH7, bardziej zarysowane granie i mniej miękki bas, co wynika z konstrukcji. Dołu nadal nie brakuje i zejście ma konkretne.

Przełączniki działają, ale w konfiguracji basowej czy sopranowej słuchawki nie stają się ekstremalnie basowe czy ostre - EQ to to nie jest, bardziej jak filtry w FH7 i podobnych. Ale sporo można już zdziałać, np. konfiguracja "POP" oferuje mocniejszą V-kę i charakter środka bliższy FH7.

Słuchałem z FiiO M15 i iBasso DX220, przez 3,5 mm oraz 2,5 mm/4,4 mm. Z oboma odtwarzaczami git, ale DX220 ciekawiej.

Edited by maciux
  • Like 2