Skocz do zawartości

Problem z pojemnością karty SD


ratajczak

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dzisiaj zrobić upgrade systemu w laptopie z 8 na 10. Wcześniej zrzuciłem na kartę SD 64gb wszystkie moje foldery ze zdjęciami. Wszystkiego razem wyszło nieco ponad 62gb. Po skopiowaniu wszystkiego z powrotem na dysk doznałęm szoku gdy z moich 62gb zostało tylko 32gb.  Wszystkie foldery od litery "m" wzwyż są puste (zawartość mają tylko te od a do m). Także pojemność samej karty w "Mój komputer" urządzenia i dyski pokazuje 64gb (trochę mniej) po najechaniu na właściwości karty również pokazuje 64gb (1,5 gb wolnego miejsca). ALe już po zaznaczeniu wszystkich folderów wewnątrz karty i najechaniu na właściwości pokazuje tylko 32gb. Czy jestem w stanie odzyskać reszte zdjęć czy **** blada już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie kopie się leżącego ale gratuluję pomysłowości.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html robisz kopię posektorową i pracujesz na kopii ale czarno to widzę.

Karta wygląda na fake, miała zgłaszać się jako 64 a w rzeczywistości jest tylko 32. Widziałem już karty zgłaszające się jako 512 ale max co na nie weszło to 16 :)

https://www.usbdev.ru/files/chipgenius/ jaką realną pojemność pokazuje w dolnym oknie?

Michał

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że karta to fake albo może być też tak że część "sektorów" na karcie jest uszkodzona. Też tak czasami miałem w dłużej używanych kartach. Żadna pamięć flash nie jest dobrym nośnikiem do wykonania kopii czy jakiś ważnych danych. Najlepiej jeśli są to jakieś zdjęcia to zgrać to na "staromodny" nośnik typu płyta DVD. Stamtąd nic ci nie ucieknie ;) . Zresztą jak używa się komputera to i tak najlepiej mniej ważne rzeczy, ale takie których nie chcemy stracić (np. zdjęcia muzyka itd.) warto do chmury wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Oskar2905 napisał:

Może być że karta to fake albo może być też tak że część "sektorów" na karcie jest uszkodzona. Też tak czasami miałem w dłużej używanych kartach. Żadna pamięć flash nie jest dobrym nośnikiem do wykonania kopii czy jakiś ważnych danych. Najlepiej jeśli są to jakieś zdjęcia to zgrać to na "staromodny" nośnik typu płyta DVD. Stamtąd nic ci nie ucieknie ;) . Zresztą jak używa się komputera to i tak najlepiej mniej ważne rzeczy, ale takie których nie chcemy stracić (np. zdjęcia muzyka itd.) warto do chmury wrzucić. 

Jedynym słusznym nośnikiem jest blu-ray (bo jest obustronnie powleczony plastikiem)

 

CD i DVD mają tendencję do utleniania (robią się dziurki w płycie od strony nadruku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskiwania polecam darmowy program Digital image recovery, kiedyś sporo zdjęć z karty mi odzyskał

https://www.z-a-recovery.com/tutorials/digital-image-recovery.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności