Skocz do zawartości

Astell&Kern SR25 - świetny maluch. Najnowsza recenzja Audio Holic.


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zapraszamy do przeczytania recenzji najnowszego odtwarzacza hi-res od Astell&Kern, czyli A&norma SR25 na portalu Audio Holic:

 

http://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=post&id=24%3Arecenzja-astell-kern-a-k-sr25-dap-test

 

"Nie patrz na SR25 przez pryzmat najniższej ceny w katalogu firmy Astell&Kern. Ten mały DAP wcale nie jest tani ale jego możliwości pracy z trudnymi i wyrafinowanymi słuchawkami oraz wysoka jakość dźwięku całkowicie i z nawiązką tą cenę uzasadniają. Jeśli potrzebujesz DAP-a do biegania, jazdy rowerem, na rolkach itd., to SR25 jest strzałem w dziesiątkę, ze względu na małą wagę i wymiary w swej klasie. Tym bardziej, że gdy wrócisz do domu, możesz podłączyć do niego duże wokół uszne słuchawki i nadal będziesz zadowolony z dźwięku."

 

2.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli potrzebujesz DAP-a do biegania, jazdy rowerem, na rolkach itd., to SR25 jest strzałem w dziesiątkę, ze względu na małą wagę i wymiary w swej klasie. 

 

Serio do biegania, jazdy rowerem czy na rolkach? To jest wielkie i ciężkie, a wyższej klasy dźwięku podczas ruchu i tak się nie usłyszy przez ruch ciała, wiatr, otoczenie.

Cytat

Wymiary (S×W×G): 63,5×108,3×16,1 mm. Waga: 178g. 

Kto do biegania czy na rolki weźmie taki DAP? Już pomijając cenę 3000 zł. Do takich celów są słuchawki bluetooth, mikro DAPy typu iPod Shuffle, Sansa Clip itd. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Kolega raczej porównywał wielkość playera pod kątem innych zaawansowanych urządzeń tego typu. Biorąc pod uwagę np. AK Sp1000/2000 czy nawet Sp1000M to rozmiar i waga jest raczej dużo bardziej komfortowa w ujęciu mobilnym.

 

Fakt, że z tym bieganiem to mocno przesadzone 😁 bo to raczej zawadzajka aniżeli p;layer do biegania, chyba żeby mocno przytwierdzić do paska.. Prędzej na rower bym rzekł.

 

Ale chyba inne rzeczy są tu dużo ważniejsze niż ocena produktu pod kątem biegania. Może kolega audioholic akurat lubi biegać i mu się sprawdził 😛

 

Osobiście będąc użytkownikiem Sp2000 rozglądałem się swego czasu za czymś bardziej mobilnym.  Akurat padło na AK SA700. Rozmiar podobny ale trochę jeszcze ciężki. Nie wiem czy brac pod uwagę SR25. Sa700 to ostatnio mój ulubieniec - chyba nawet bardziej go polubiłem niż Ultimę. A w SR25 raczej nie uzyskam takiego brzmienia jak w SA700.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szczygiel napisał:

Kolega raczej porównywał wielkość playera pod kątem innych zaawansowanych urządzeń tego typu. Biorąc pod uwagę np. AK Sp1000/2000 czy nawet Sp1000M to rozmiar i waga jest raczej dużo bardziej komfortowa w ujęciu mobilnym.

 

Fakt, że z tym bieganiem to mocno przesadzone 😁 bo to raczej zawadzajka aniżeli p;layer do biegania, chyba żeby mocno przytwierdzić do paska.. Prędzej na rower bym rzekł.

 

Ale chyba inne rzeczy są tu dużo ważniejsze niż ocena produktu pod kątem biegania. Może kolega audioholic akurat lubi biegać i mu się sprawdził 😛

 

Osobiście będąc użytkownikiem Sp2000 rozglądałem się swego czasu za czymś bardziej mobilnym.  Akurat padło na AK SA700. Rozmiar podobny ale trochę jeszcze ciężki. Nie wiem czy brac pod uwagę SR25. Sa700 to ostatnio mój ulubieniec - chyba nawet bardziej go polubiłem niż Ultimę. A w SR25 raczej nie uzyskam takiego brzmienia jak w SA700.

 

 

No właśnie - napiszesz kilka zdań nt brzmienia SA700?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

SA700 - gra wyjątkowo i czarująco. Tak jednym/dwoma prostymi słowami mógłbym opisać charakter tergo grajka.  Aż chce się słuchać. W zasadzie ostatnimi czasy zdecydowanie częściej sięgam po niego niż po Ultime

Muzyka jest angażująca, brzmienie w kierunku bardziej analogowego niż cyfrowego.  

SA700 tworzy z muzyki niezwykła teksturę zachowując przy tym odpowiednią scenę i detaliczność. Można słuchać godzinami, brzmienie jedwabiste i pochłaniające słuchacza.

 

Jak chcesz czerpać przyjemność z muzyki , to jest produkt który własnie na to pozwala. Nie ma znaczenia czy słuchawki IEM czy duże nagłowne. Ja się zakochałem 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szczygiel napisał:

SA700 - gra wyjątkowo i czarująco. Tak jednym/dwoma prostymi słowami mógłbym opisać charakter tergo grajka.  Aż chce się słuchać. W zasadzie ostatnimi czasy zdecydowanie częściej sięgam po niego niż po Ultime

Muzyka jest angażująca, brzmienie w kierunku bardziej analogowego niż cyfrowego.  

SA700 tworzy z muzyki niezwykła teksturę zachowując przy tym odpowiednią scenę i detaliczność. Można słuchać godzinami, brzmienie jedwabiste i pochłaniające słuchacza.

 

Jak chcesz czerpać przyjemność z muzyki , to jest produkt który własnie na to pozwala. Nie ma znaczenia czy słuchawki IEM czy duże nagłowne. Ja się zakochałem 😍

 

Dzięki! Dałbym like, ale mi zabrakło :)

Muszę posłuchać i chyba stracę zainteresowanie nową Normą...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak stać się na wydanie więcej kasy to na pewno warto iść w kierunku Sa700.

Ja z pewnością sprawdzę SR25 bo jestem ciekaw co zrobił Astell. A mam wrażenie ze może to być produkt który w tej cenie może być warty uwagi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Daj spokój ta recenzja to jakiś smutny żart. Ilość błędów językowych jest przerażająca, a interpunkcji autora nikt nie nauczył. No ale miał mało czasu ;)


Patrząc na inne recenzje, wątpię czy to kwestia czasu czy indywidualnego stylu autora :D Nie doceniliście piękna audio-poezji pełnej wykwintnych zawoalowań i misternie tkanych splotów słów Pana Piotra, to proszę, terapia szokowa :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten recenzent jest G E N I A L N Y! 

Chociaż przestałem czytać w tym momencie:

"(...) Ja słucham tylko w domu więc waga mi nie przeszkadza, natomiast używam okularów i z nimi widzę świetnie, natomiast słucham bez okularów i wtedy odczytanie napisów na ekranie SR25 wymagało maksymalnego wysiłku od moich oczu. Trenuję też bez okularów więc nie widzę najgorzej. Jeśli wadę masz dużą, to nie odczytasz, tytułów piosenek na ekranie wyświetlacza.(...)"

😀😀😀

Edytowane przez waski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Ten recenzent jest G E N I A L N Y! 
Chociaż przestałem czytać w tym momencie:
"(...) Ja słucham tylko w domu więc waga mi nie przeszkadza, natomiast używam okularów i z nimi widzę świetnie, natomiast słucham bez okularów i wtedy odczytanie napisów na ekranie SR25 wymagało maksymalnego wysiłku od moich oczu. Trenuję też bez okularów więc nie widzę najgorzej. Jeśli wadę masz dużą, to nie odczytasz, tytułów piosenek na ekranie wyświetlacza.(...)"


Ciekawe czy biega tez bez okularów i czy w związku z tym znajduje drogę do domu.

Jest dobry
Chociaż cześć o dźwięku już zdecydowanie lepiej wypada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Swoją drogą ciekawe jak wyglądał proces wybrania przez MIP recenzenta? ;) 

 

Było mało czasu, więc wybór pewnie musiał być szybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej recenzji (bez uprzedzeń) wydaje mi się,że SR25 to jednak także brzmieniowo następca AK70. Stąd autor pisze o różnicy z AK300 i nawet AK380.

 

Pisze też autor o apkach Tidala i innych - to znaczy,że tam nie można wgrać sobie wszystkiego ze sklepu Google, tylko aplikacje przygotowane przez Astella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

Z tej recenzji (bez uprzedzeń) wydaje mi się,że SR25 to jednak także brzmieniowo następca AK70. Stąd autor pisze o różnicy z AK300 i nawet AK380.

 

Pisze też autor o apkach Tidala i innych - to znaczy,że tam nie można wgrać sobie wszystkiego ze sklepu Google, tylko aplikacje przygotowane przez Astella.

 

I mi się tak wydaje. Wygląda na to, że muzykalny duch SR15 zniknął.

Tidal i inne zapewne z APKpure. Tak przynajmniej było w pierwszej Normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
10 minut temu, ZebLong napisał:

 

I mi się tak wydaje. Wygląda na to, że muzykalny duch SR15 zniknął.

Tidal i inne zapewne z APKpure. Tak przynajmniej było w pierwszej Normie.

 

Aplikacje trzeba instalować albo APK albo XPAK poporzez te androidowe menadżery. Specjalnie nie jest to problemem biorąc pod uwagę, że nie robi się tego codziennie.

Natomiast jeśli chodzi o aplikacje muzyczne czy tez YouTube to jest tego ok. 30 róznych z całego świata. I można je wszystkie zainstalować.

 

Moim zdaniem dobrze, że Astell uniemozliwia instalowanie wszystkiego co popadnie. Produkt ma być zoptymalizowany pod kątem odtwarzania muzyki.

Do innych aplikacji i dupereli służy raczej Smartfon.  

 

Nie sądzę aby ktoś kupował Hi-DI DAP do grania w gry.  Nie widzę w tym sensu. Ale są różni ludzie. 

xapk1.png

xapk2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odniesienie to do czego? Gry, duperele? Czyżbym o tym coś napisał?

 

Brak muzykalności wyczytałem z testu i mam jako fan AK cichą nadzieję, że to tylko "fabryczny" soft był zainstalowany w testowanej sztuce. Bo jeśli SR25 gra tak jak został opisany to... przestał być muzykalny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Xender napisał:


Jak to jest z tymi apkami? To są oficjalne aplikacje Tidala, Spotify, YouTube, czy jakieś zmodyfikowane, nieoficjalne wersje?

 

Są to oficjalne aplikacje. Inna jest jedynie wersja pliku (xapk). Wymienione przez Ciebie plus Deezer etc działają standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności