Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&norma SR25 - przedsprzedaż.


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, hary2 napisał:

Wszystko zależy jaka była płyta CD. Różne wydania (z różnych lat) mają różną jakość. Najczęściej im starsza (czyli np pierwsze wydanie) jest najlepiej zrealizowana. Jak masz kiepskie Flac-ki to nic z jich nie wyciągniesz. 

słuchałem kiedyś trzech różnych wydań czy tylko powielasz czyjeś zdanie? no offens i przepraszam za offtop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powielam czyjejś opinii tylko przedstawiam swoje zdanie na podstawie własnego doświadczenia w  temacie. Posiadam takie płyty i mam porównanie. Poza tym porównywałem również pliki flac, WAVE, master, inne zassane z sieci i wielokrotnie utwierdzałem się, że sporo z nich to zwyczajny szajs. Zrzut płyty CD w EAC wykonany samemu okazywał się wielokrotnie lepszy niż rzekome hi resy z sieci, więc oceniając sprzęt grający należy w pierwszej kolejności zadbać o dobre pliki. Jakość plików łatwo ocenić na dobrym (w miarę) sprzęcie stacjonarnym. Taka weryfikacja jeszcze mnie nigdy nie zawiodła. Jak coś dobrze gra na stacjonarce to się nadaje. Jeśli mi nie zagra to kierunek kosz. Tak samo zapewne można weryfikować nagrania na dapach z słuchawkami znając ich charakterystykę brzmienia/mając je osłuchane. 

Edytowane przez hary2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu utworów do playlist na Tidal mój egzemplarz potrafi się nagrzewać, a w konsekwencji zwalnia-przycina się przy dodawaniu kolejnych utworów. Czy również zauważyliście taką przypadłość w swoich egzemplarzach? 

Edytowane przez hary2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, hary2 napisał:

Czy utwory z Tidala da się zapisać na karcie pamięci a nie w pamięci wewnętrznej SR25? 

 

Tak, da się. Wejdź do menu Tidal i wybierz storage destinantion (lub podobne). Tam wybierzesz miejsce zapoisu plików z Tidal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 08:32, ZebLong napisał:

 

Tak, da się. Wejdź do menu Tidal i wybierz storage destinantion (lub podobne). Tam wybierzesz miejsce zapoisu plików z Tidal.

Czy te pliki zapisują się w jakimś konkretnym folderze? Czy można je odtworzyć na innym urządzeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz wszystko jasne. Nie potrafiłem z menu SR25 zlokalicowac folderu, w ktorym zapisywane są kawałki. Skoro tylko w urządzeniu na, którym zostały zassane to wskazana jest karta o sporej pojemnosci😃 jak ktoś chce mieć bibloteczke offline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od około dwóch tygodni nie mam już SE100. Korzystam od tego czasu codziennie z SR25 żony i brakuje mi tego blasku, ataku, energii jaką miał SE100. Teraz dopiero zdałem sobie sprawę jak bardzo różne to DAPy. Na SR25 wszystko brzmi mi tak bardziej aksamitnie, gładko i może się to niektórym bardzo podobać, ale dla mnie jest nudno. Za nudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waski napisał:

Od około dwóch tygodni nie mam już SE100. Korzystam od tego czasu codziennie z SR25 żony i brakuje mi tego blasku, ataku, energii jaką miał SE100. Teraz dopiero zdałem sobie sprawę jak bardzo różne to DAPy. Na SR25 wszystko brzmi mi tak bardziej aksamitnie, gładko i może się to niektórym bardzo podobać, ale dla mnie jest nudno. Za nudno. 

tak samo go odebrałem na meecie - to już Sony NWA105 zagrał bardziej żywiołowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z ciepłego Cobalta to na początku średnica w SR25 wydała mi się sterylna. Zreszta mam wrażenie, ze jego narzut nie jest duży. Lekko podbija sub i midbas oraz nadaje akcenty na wysokie tony. Może delikatna gładkość i nasycenie się pojawia. Wystarczy ze Andro są kliniczne wiec synergia jest fajna i po kilku miesiącach na nic nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Palpatine napisał:

Siedzę w domu na HO i zrobiłem w końcu porównanie grania SR25 vs USB DAC. Okazuje się, że po USB gra ciur cieplej o mniejszej dynamice. Skąd się bierze różnica w sygnaturze, skoro wciąż korzystamy z tego samego urządzenia?

Przyczyną może być inny odtwarzacz na PC. Dodatkowa kabel USB i wykorzystanie samego wejścia USB w palyerze też pewnie nie pozostaje bez wpływu.

Na samym DX160 są spore różnice pomiędzy Mango Playerem a przykładowo USB Audio Player czy Poweramp'em (wypada zdecydowanie najgorzej).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Palpatine napisał:

Porównywałem Tidal na PC vs Tidal na AK więc to mogą być faktycznie kwestie portu USB

Nie jest też nigdzie powiedziane, że implementacji aplikacji desktopowej i androidowej Tidala jest identyczna.

Nawet jeśli jest zbliżona to dochodzą do tego rozbieżności pomiędzy API obsługi audio na poszczególnych platformach Windows, macOS, Android, iOS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności