Skocz do zawartości

Astell&Kern A&norma SR25 - przedsprzedaż.


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przez około godzinę porównywałem SR25 z SE100, w duecie z ALO Solaris. 

Moje wrażenia są takie iż SR25 to brzmieniowo bardzo dobry grajek (jak SR15 zresztą), ale jeżeli miał bym wybierać pomiędzy SE100, a SR25 nie biorąc pod uwagę gabarytów i ceny sprzętu to wybrał bym SE100. Dla mnie SE posiada może nie tyle co więcej, co bardziej zaakcentowane różne detale, smaczki w dźwięku. Gra żwawiej. Bas bardziej zwięzły, twardszy, punktowy. SR25 jest za to bardziej gładki, bardziej czaruje dźwiękiem i zapewne będzie więcej wybaczał źle zrealizowanym nagraniom.

Pierwsze, co przyszło mi do głowy, gdy żona zapytała mnie o różnice w brzmieniu pomiędzy nimi to porównanie do okularów i wady wzroku. Dla mnie słuchanie na SR25 po dłuższej przygodzie z SE100 daje takie uczucie jakby oglądać świat z delikatna wadą wzroku powiedzmy 0,25-0,5 dioptri...

Jeszcze taki szczegół użytkowy. Zarówno SR jak i SE są w oryginalnych etui i przy maluchu ściągnięcie z góry belki powiadomień to nielada wyczyn, z czym nie mam problemu na SE. Powinni to moim zdaniem poprawić i zwiększyć pole na ekranie, które odpowiada za opuszczenie górnego menu. 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Bas jest utwardzony i nie dodana jest jego ilość a moc zejścia.

 

Z tym z kolei się w pełni zgadzam. Sp2000ss tak właśnie ma. Kolegę wyżej zrozumiałem natomiast tak, że ten SR25 dodaje basu, co wydało mi się nieprawdopodobne, zwłaszcza że rzekomo miałby mieć więcej basu od starego Kanna, który gra po prostu basowo i ciemnawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ewidentnie odniosłem wrażenie. Może to właśnie te większe utwardzenie spowodowało u mnie taką pierwszą reakcję? Pod koniec nawet zacząłem odczuwać lekkie zamulenie przez ilość dołu, co też po części spowodowane być mogło cofnięciem średnicy o którym wspomniałem, przez co brakowało przeciwwagi. Co do góry to jest (tak jak cały dźwięk) bardziej rozdzielcza, ale nie zauważyłem żeby ilościowo było jej za dużo i by w jakimś stopniu przeszkadzała. To by od razu wyszło na moich Grado, które wiadomo że na górze są  gorące. Góra jest bardzo ok, gładka, dźwięczna, tutaj ta wyższa rozdzielczość działa na plus w stosunku do KANNa.

Edytowane przez herovego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co słuchawki i uszy to jednak inne wrażenia, więc ja już swoje z łączenia AK SR25 + Oppo PM3 i Aune E1 zostawię dla siebie :) 

Ważne, że jest synergia z jednymi i drugimi słuchawkami i gra muzyka. Ja bym się bardziej doczepił czasu pracy baterii - z Oppo pm3 w życiu ten grajek nie pogra 20 godzin. Słuchając głośniej będzie to max 10 godzin grania. PM3 wysysają z niego prund okrutnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

@Adam 76 duże nauszniki w dodatku planary zawsze będą potrzebowały więcej prądu niż doki. Czas 21 h jest podany na plikach flack offline przy wyłączonym ekranie na dokach.

Dokładnie. I grał u mnie offline ale tak jak mówisz, planary swoje zjedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy wiecie jak skonfigurować Tidal, aby działał offline? Czy najpierw go trzeba zaktualumizować/inne? Czy znajdę gdzieś instrukcje krok po kroku co trzeba wykonać? Przyznam, że przerasta to moje umiejętności, a pierwszy raz mam do czynienia z A&K więc szukam wsparcia 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysisz pobrac apke tidala np z apk pure ,potem wrzucic w odpowiedni folder i zainstalować z pozycji urządzenia.

https://www.astellnkern.com/eng/content/support/faq/view.asp?li=1000606

Tutaj jest opisane

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, waski napisał:

Proszę bardzo:

20200608_182733.jpg

20200608_182748.jpg

20200608_182712.jpg

20200608_182722.jpg

 

Jak ci się używa tego etui? Mam brązowe i jestem zdania że średnio jest z użytkowaniem. Etui za bardzo nachodzi na ekran i ciężko się palcem zwija menu z góry czy od lewej. Tak samo ciężko wyczuć te trzy przyciski z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie z dwóch postów powyżej 😀

"Zarówno SR jak i SE są w oryginalnych etui i przy maluchu ściągnięcie z góry belki powiadomień to nielada wyczyn, z czym nie mam problemu na SE. Powinni to moim zdaniem poprawić i zwiększyć pole na ekranie, które odpowiada za opuszczenie górnego menu." 

Z tymi bocznymi elementami menu nie ma problemu bo mamy ikonki, po lewej" A", po prawej te poziome 3kreski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Ten manual jest troche niekatulany. Trzeba wgrywać pliki XAPK

 

Wrzucam poniżej:

 

Instalujemy XAPK installer zmiast XAPK manager (jak to mialo miejsce w innych modelach)

Trzeba sciagnac plik XAPK installer  i wrzucic do folderu OpenServices poprzez drag&drop.

Póxniej z poziomu Astell z Menu "Opensiverce" zainstalowac XAPK Installer .  Wtedy Nasz player bedzie juz kompatybilny z aplikacjami XAPK

Nastepnie ścignąc TIDAL XAPK i podobnie trzeba wgrać plik poprzez copy&paste do folderu OpenServices na odtwarzaczu.

A później z poziomu Astela wchodząc w OpenServices oraz do Installmanagera, zainstalowac Tidala, ktory powinien już być tam widoczny

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skopiowałem xapk installer jak i xapk manager na sr15 i nie potrafie znaleźć tych plików. Nie widać ich wchodząc przez Folder - Internal storage - OpenService jak i beposrednio w Services gdzie mamy zainstalowane programy i widoczne niektóre do instalacji. Jakaś lipa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MP3store napisał:

SR15 nie obsługuje XAPK

 

W przypadku SR15 działa jedynie to:

https://www.astellnkern.com/eng/content/support/faq/view.asp?li=1000606

 

Skoro jedynie to działa to skąd wziąć najnowszego tidala? Na stronie apkpure jest wersja 2.61.1 i tam są trzy warianty sterownika. Dwa 64 bitowe i jeden 32 bitowy ( końcówka v7a). Niestety też jest to plik xapk. 

Podobno powinno sie wgrać na sr15 xapk instaler w formacie apk, zainstalować go i dopiero uruchomić ten plik tidala 32 bitowy. Ja widać że za mało szkół skończyłem bo sobie nie radzę.  Sr15 ostatni tidal jaki widzi i instaluje u mnie to jest 2.15.1:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

@MP3store a jaka jest różnica między XAPK i APK i Tidal XAPK i APK? Zainstalowałem Tidal APK i działa offline również, zastanawiam się więc czy jest sens kombinować z XAPK.

(W uproszczeniu) Jakiś czas temu, android postanowił zmienić sposób aktualizacji, zamiast z każdą nową wersją aplikacji ściągać "całość", podzielił aplikacje na części i ściąga tylko część przy aktualizacji. 

APK - oryginalna "całość" aplikacji

XAPK - paczka części składowych, tworząca całość aplikacji.

 

XAPK (lub inne "paczki/zbiory") używane są po to by mieć najnowszą/aktualną wersje która nigdy nie wyszła jako APK.

Zamętu dodaje to, że da się zrobić APK z XAPK - czyli "przepakować" w coś co da się zainstalować na każdym androidzie bez dodatkowych "instalatorów".

 

Moja konkluzja, jeśli możesz mieć tą samą wersje aplikacji z APK i XAPK - nie ma żadnej różnicy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tidal nie chce odpalić. Otrzymuje info:Authentication failed, No connection error. 

Czy ma znaczenie przez który plik/ikonę Tidal próbuje się zarejestrować do swojego konta (tą zainstalowana fabrycznie przez AK lub tą ściągnięta na kompa i wrzuconą do playera przeze mnie? ). Próbowałem jeden i drugiej i nie chce mnie zalogować do konta. Dodam, że Tidal, który dopiero dzisiaj pierwszy raz instalowałem/uruchamiałem odpalił mi na Smartfonie i na odtwarzaczu blu-ray. Na SR25 natomiast nie chce ruszyć. Proszę o sugestie. 

Nie robiłem bezpośredniego porównania między Qp1r a SR25 jeśli chodzi o SQ, ale jakość obsługi, intuicyjność w AK jest na najwyższym (mi znanym) poziomie. Obsługa pilotem genialna sprawa-coś czego mi brakowało do szczęścia. Wehikuł czasu ze spodka, zrzucony EAC-ciem do wav-ow z pierwszego wydania - mistrzostwo świata. Na Qp1r tą realizacja również zamiata większość mojej biblioteki. Poezja. SR25 jak na razie na Westone 4 gram bardzo dobrze. Na razie testy od Dżemu, przez Dire Straits, Illusion po Sepulture. Jest DOBRZE, 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hary2 napisał:

Czy mój problem nie wynika z połączenia z siecią internetową. SR25 pokazuje mi, że jest połączenie z moim Wi-Fi, ale może gdzieś tkwi jakiś problem. Jak sprawdzić czy Wi-Fi prawidłowo działa na AK? 

Spróbuj otworzyć inne dostępne  apliakcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
15 godzin temu, hary2 napisał:

Niestety Tidal nie chce odpalić. Otrzymuje info:Authentication failed, No connection error. 

Czy ma znaczenie przez który plik/ikonę Tidal próbuje się zarejestrować do swojego konta (tą zainstalowana fabrycznie przez AK lub tą ściągnięta na kompa i wrzuconą do playera przeze mnie? ). Próbowałem jeden i drugiej i nie chce mnie zalogować do konta. Dodam, że Tidal, który dopiero dzisiaj pierwszy raz instalowałem/uruchamiałem odpalił mi na Smartfonie i na odtwarzaczu blu-ray. Na SR25 natomiast nie chce ruszyć. Proszę o sugestie. 

Nie robiłem bezpośredniego porównania między Qp1r a SR25 jeśli chodzi o SQ, ale jakość obsługi, intuicyjność w AK jest na najwyższym (mi znanym) poziomie. Obsługa pilotem genialna sprawa-coś czego mi brakowało do szczęścia. Wehikuł czasu ze spodka, zrzucony EAC-ciem do wav-ow z pierwszego wydania - mistrzostwo świata. Na Qp1r tą realizacja również zamiata większość mojej biblioteki. Poezja. SR25 jak na razie na Westone 4 gram bardzo dobrze. Na razie testy od Dżemu, przez Dire Straits, Illusion po Sepulture. Jest DOBRZE, 😃

 

Czy na pewno zainstalowales XAPK Installera a pozniej wgrales Tidala w wersji XAPK a nie APK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się uruchomić Tidal tego zainstalowanego w AK, czy od razu konieczne jest zainstalowanie XAPK installer a później Tidal w wersji XAPK? 

Pytam ponieważ ten wgrany przez producenta też nie odpala. Deezer - otrzymuje informacje, że dostępne tylko dla konta premium. Wnioskuję więc że AK łączy się z moją siecią WiFi prawidłowo skoro przesyła info z Deezer? 

Edytowane przez hary2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności