Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&norma SR25 vs SR15


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, szczygiel napisał:

to chyba jednak całkowicie inna bajka

 

Od końca: no nie do końca...

 

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Pokusisz się o porównanie Kann Cube vs SR25?

 

Mocno subiektywnie (czyli jak zawsze). Chyba dopiero teraz dotarło do mnie, że Cube nie jest dla mnie a słucham go kolejny raz bo zamiar zakupu (był) szczery. 

Moim i tylko moim zdaniem to linia KANN to taki skok w bok gdzie chodzi o coś innego niż w pozostałych liniach AK. Kupujesz mocarny sprzęt, który ruszy wszystko a reszta czyli muzyka no jest ważna, ale...

I tutaj dochodzę (wreszcie) do sedna: dla mnie SR25 to granie na wyższym poziomie niż Cube... No sry, może głuchy jestem itd.
Ale przynajmniej na przykładzie trzech par słuchawek, z którymi słuchałem nowej Normy ta pokazała prawdziwy muzyczny pazur, NATYCHMIAST mnie wciągnęła w swój spektakl (jeszcze chwila i przywalę coś a'la P. Ryka...).Ok, zrobiłem przerwę, kolejną itd. ale nie chciałem już wracać do żadnego z innych leżących na biurku dapów. SR25 posiada tak jak to słyszę bardzo dobrą górę (napisałbym fenomenalną ale pewnie jednak jestem głuchy) z masą drobinek, wybrzmień a przy tym niemęczącą i przykuwającą uwagę. Ma też genialny dół poddany pełnej kontroli, nierozlazły, kóry świetnie uzupełnia średnica jak dla mnie lekko cofnięta i tylko lekko ciepła. Przez co uzyskujemy obraz dużej głębi scenicznej i ok, Cube jest tu lepszy (scena). Ale dystans wielki nie jest  (na moich słuchawkach i w moich uszach). Dla mnie Cube gra równo i mimo, że to świetny DAP to staje się z czasem nudny. SR25 służy do frajdy, moje EL-8 dały taki czad z Normą, że ja - fan grania średnicą piszę głównie o górze... 

Dla mnie mały Astell zagra lepiej bo ma więcej detalu, jest ciekawszy scenicznie, jest nieporównywalnie bardziej muzykalny. Cube pewnie zagra lepiej gdy wepniesz 600ohm...

I tyle, nie bijcie. To Cube ruszył ziemię, nie - słońce... (jak to było?). Ja Cuba już nie ruszam...

 

Edytowane przez ZebLong
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję porównać SR25 z AK300 ? 

Bo linia SR to następcy AK 70, AK70 II a 300tka chyba nie ma następców w sensie nowszej technologii.

W SR nie ma takiego pełnego Andka jak dapy iBasso ? Czyli prócz offline to apka Tidala wygląda chyba podobnie jak wctarych AK ?

 

Astell kiedyś promował male DAPy, potem duże a teraz ma wszystkie ale z graniem różnym. Chyba każdy z nowych modeli gra inaczej.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych godzinach słuchania.

Sprzęt w ręku sprawia wrażenie urządzenia premium. Dobre materiały, świetnie spasowanie.

DAP uruchamia się w ok 17 sek i wita nas dobrej jakości ekranem o fajnych barwach. Obawiałem się o responsywność, ale muszę przyznać że działa to całkiem sprawnie. Stop/pauza/play działa natychmiastowo, przewijanie albumów w tidal jest szybkie ale trzeba odczekać ułamek sek na wczytanie okładki. 

Co do dźwięku, testowałem tylko Andromedy i tylko Tidal online (w mojej wersji testowej offline nie działa).

Na wstępie powiem, że dźwięk jest wysokiej próby, czysty i dynamiczny. Granie neutralne, z lekko zaznaczonym subbasem, midbas o bardzo dobrej kontroli, średnica może pół kroku w przód, duża ilość detalu, wyższa średnica ładnie podkreślona podobnie jak wysokie. Wysokie tony błyszczące o dużej rozdzielczości z dużą ilością powietrza. Niemniej nie ma mowy o sybliacji czy o kłuciu. Scena ładnie poukładana, grająca bardziej na szerokość niż głębią. Myślę, że producent podał realne wartości jeśli chodzi o baterię, 21h słuchając plików flack na średniej wartości jest mocno prawdopodobne. Po 3h słuchania tidal online w większości czasu włączonym ekranem bateria ze 100% spadła do 70%. Myślę, że w tym trybie możemy liczyć na 10h+. Nawet na bardzo czułych słuchawkach nie ma mowy o imbalansie kanałów, a pokrętło głośności jest bardzo precyzyjne i miło się je obsługuje. 

Co do minusów: ekran jest dość mały i podczas pisania możemy z łatwością pomylić literki, szczególnie jak ktoś ma większe palce. Największa wada to urządzenie szumi na Andromedach podczas wczytywania utworu przez pierwsze 5-7 sek każdej piosenki. Wina leży w module wifi, ponieważ gdy go wyłączymy szumy od razu ustają. Niemniej jednak po tych pierwszych sekundach tło jest czarne, ale testowałem tylko 3,5mm.

 

Póki co nie przetestowałem:

- Tidal offline - wydaje mi się, że sztuka testowa nie ma tej opcji,

- DSD,

- USB DAC

- 2,5 mm bal 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Co do minusów: ekran jest dość mały i podczas pisania możemy z łatwością pomylić literki, szczególnie jak ktoś ma większe palce.

Nie miałeś chyba  do czynienia z sr15😋

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Tidal offline - wydaje mi się, że sztuka testowa nie ma tej opcji

 

Tidal offline we wszystkich Astellach jest tylko dostępny w zewnętrznej aplikacji Tidala, którą musisz dodatkowo ręcznie zainstalować z pliku .apk. W tej dostępnej fabrycznie jest tylko tryb online. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności