Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&norma SR25 vs SR15


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Palpatine napisał:

Jak prędkość działania, responsywność? Używasz Tidal?

 

Prędkość działanie jest bardzo dobra. DAP startuje szybciej niż SR15 i wyraźnie szybciej niż mój DX160. Responsywności nie mogę nic zarzucić. Sprzęr reaguje szybko, ekran jest wyraźnie lepszy, czulszy, precyzyjniejszy. Oczywiście nie jest tak piękny jak w iBasso, kolory nie są tak nasycone. Jednak jest wyraźnie lepiej niż w SR15 zwłaszcza gdy chcesz "pisać" bo trzcionka jest nadal maciupka. Ale błędów robię wyraźnie mniej niż w poprzedniej Normie. Tak, korzystam z Tidal (preinstalowany). I wnioskując z komunikatów jakie się pojawiają w tej sztuce została zablokowana możliwość samodzielnego instalowania aplikacji. Tak czy inaczej Tidal bangla.

6 minut temu, Adam 76 napisał:

Poproszę Twój nr tel. na priv :) Obyś nie spierdziaczył preordera dla mp3store  na nowego Astela ;)

To już lepiej się zamknę ;)

A tak poważnie to chyba nie mam szans na spierdz... Mnie ten sprzęt jara...

W porównaniu do SR15 nowa Norma rysuje obraz bardzo precyzyjnie i delikatnie. Jest subtelnie grane. Do tej pory słuchałem głównie ze wzmakiem (B1) bo jednak brakowało mi sceny.

Zwłaszca iBasso gra z moimi Audeze dosyć płasko. SR25 jak dla mnie nie potrzebuje wzmacniacza. Już sam DAP robi robotę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update: bateria trzyma bardzo dobrze pomimo konieczności napędzania planarów. Mało to precyzyne, ale zapewne nie będę miał czasu by sprawdzić zakładanych przez producenta bodaj 20h.

W każdym razie jest zdecydowanie lepiej niż w SR15 i DX160.

 

To jest nas więcej.

IMG_20200516_120621.jpg

Edytowane przez ZebLong
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 14:43, Superata napisał:

 

Ruszyła przed chwilą:

 

Rozumiem,że przedsprzedaż obowiązuje tylko z określonymi dodatkami,bo byłbym zainteresowany sr25 ale z Diana Gun Metal.Sprawa 2ga tidal działa rozumiem bezproblemowo w trybie off-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZebLong napisał:

Kolejny update: bateria trzyma bardzo dobrze pomimo konieczności napędzania planarów. Mało to precyzyne, ale zapewne nie będę miał czasu by sprawdzić zakładanych przez producenta bodaj 20h.

W każdym razie jest zdecydowanie lepiej niż w SR15 i DX160.

 

To jest nas więcej.

IMG_20200516_120621.jpg

Teraz ułóż je zaczynając od najlepiej technicznie grającego od lewej strony ;)

A potem analogicznie tylko zaczynając od tego, którego najbardziej byś chciał, którego potem i potem... 

Ps. Nie widzę Cię na liście preorderu SR25, czy to coś oznacza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chcę wiedzieć, że jak dostane w swoje ręce oryginalne zaplombowane opakowanie SR25 i usłyszę "lepszą" różnicę dźwiękowo od tego co już słuchałem, a raczej na pewno :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam 76 napisał:

Teraz ułóż je zaczynając od najlepiej technicznie grającego od lewej strony ;)

A potem analogicznie tylko zaczynając od tego, którego najbardziej byś chciał, którego potem i potem... 

Ps. Nie widzę Cię na liście preorderu SR25, czy to coś oznacza? :)

 

Oznacza tylko tyle, że KannCube mi się śni... A w kwestii pierwszej to muszę jeszcze posłuchać posłuchać. A odpowiadając (po części) na twoje pytanie o potencjalne zgranie z Oppo PM3 per analogiam do LCD-XC to nie bardzo mogę obiektywnie odpowiedzieć gdyż rzeczone LCD mogę podpiąć jedynie poprzez stacjonarny wzmak (Divaldi AMP1) i nie jest to jednak miarodajne (chyba). W tej konfiguracji bardziej podobają mi się moje EL-8 gdyż są jednak ciemniejsze. 

Edytowane przez ZebLong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banek napisał:

Rozumiem,że przedsprzedaż obowiązuje tylko z określonymi dodatkami,bo byłbym zainteresowany sr25 ale z Diana Gun Metal.Sprawa 2ga tidal działa rozumiem bezproblemowo w trybie off-line?

 

Odniosę sie tylko do Tidal bo ws preorder pytanie nie jest do mnie. Tidal na mojej sztuce nie działa offline gdyż jest zablokowana możliwość instalacji softu (taki pojawia się komunikat). W testach zagranicznych jest informacja, że offline działa. Poza tym na SR15 działał więc nie widzę powodu by ogarniczono funkcjonalność nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrbudyn napisał:

Tylko chcę wiedzieć, że jak dostane w swoje ręce oryginalne zaplombowane opakowanie SR25 i usłyszę "lepszą" różnicę dźwiękowo od tego co już słuchałem, a raczej na pewno :D 

 

Moim zdaniem usłyszysz.

3 minuty temu, Adam 76 napisał:

Jakie różnice Cube / S25 w brzmieniu? 

 

Niepokojąco małe (a może jestem po prostu głuchy)... Ok a tak na poważnie to dla mnie różnice są słyszalne głównie w zakresie rozmiarów sceny, zwłaszcza jej głębii. SR25 jest przechylona bardziej w stronę muzykalnego grania. Separacja w Cube lepsza ale czy aż tak jak wskazuje cena? Słucham Normy i cały czas się kołyszę. Powiem tak: Normy słucham i nie chcę przestać, nie czuję potrzeby amplifikacji. KannCube jest fajny no dobra potężniejszy w brzmieniu ale SR25 ma świetny bas z konkretnym kopnięciem, średnica bliska ale nie przesłodzona. Góra super dynamiczna, detaliczna. Czy tutaj czegoś brakuje? Mi nie, ale w poniedziałek gdy oddam Normę pewnie jeszcze przytulę się do Kanna.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ZebLong napisał:

 

Moim zdaniem usłyszysz.

 

Niepokojąco małe (a może jestem po prostu głuchy)... Ok a tak na poważnie to dla mnie różnice są słyszalne głównie w zakresie rozmiarów sceny, zwłaszcza jej głębii. SR25 jest przechylona bardziej w stronę muzykalnego grania. Separacja w Cube lepsza ale czy aż tak jak wskazuje cena? Słucham Normy i cały czas się kołyszę. Powiem tak: Normy słucham i nie chcę przestać, nie czuję potrzeby amplifikacji. KannCube jest fajny no dobra potężniejszy w brzmieniu ale SR25 ma świetny bas z konkretnym kopnięciem, średnica bliska ale nie przesłodzona. Góra super dynamiczna, detaliczna. Czy tutaj czegoś brakuje? Mi nie, ale w poniedziałek gdy oddam Normę pewnie jeszcze przytulę się do Kanna.

 

Czytam i mam wrażenie, że SR25 to mój ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mrbudyn napisał:

Czytam i mam wrażenie, że SR25 to mój ideał.

No tak, ale różnic między konkurencją od Ibasso nie dostaliśmy. Nadal nie wiem, który z tych czterech grajków jest nr 1, który  nr 2, 3 i 4. Może później pokaże się jakieś porównanie tych 4 zabawek? Albo to poufne i muszę przedzwonić co zaraz uczynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
Godzinę temu, ZebLong napisał:

 

Odniosę sie tylko do Tidal bo ws preorder pytanie nie jest do mnie. Tidal na mojej sztuce nie działa offline gdyż jest zablokowana możliwość instalacji softu (taki pojawia się komunikat). W testach zagranicznych jest informacja, że offline działa. Poza tym na SR15 działał więc nie widzę powodu by ogarniczono funkcjonalność nowego modelu.

 

Działa OFFline. Ale musisz zrobić update TIDALA do nowszej wersji.

 

Trzeba to zrobić ręcznie poprzez Managera XAPK.

 

Swego czasu wrzuciliśmy jak to zrobić. Wrzucam ponownie:

 

xapk1.png

xapk2.png

 

3 godziny temu, Banek napisał:

Rozumiem,że przedsprzedaż obowiązuje tylko z określonymi dodatkami,bo byłbym zainteresowany sr25 ale z Diana Gun Metal.Sprawa 2ga tidal działa rozumiem bezproblemowo w trybie off-line?

 

 

Na prośba uruchamiamy jeszcze jedna opcję.  Ilość w tej opcji ograniczona.

 

preorder3.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam 76 napisał:

Teraz ułóż je zaczynając od najlepiej technicznie grającego od lewej strony ;)

 

 

As u wish:

1. SR25

2. DX220

3. DX160

4. SR15

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZebLong napisał:

 

 

Hmm... wypuszczasz mnie na chyba zbyt głęboką wodę, ale ok - spóbuję.

1. Najcieplejszy z nich jest co nie jest zaskoczeniem DX160. Na jego tle Norma gra wyraźnie zimniej. DX200 gdzieś po środku. 

2. SR25 gra bardzo detalicznie ale w sposób absolutnie niemęczący. To jest poziom nieosiągalny dla 160 i w moim odczuciu podobny do 220. Tyle, że Astell gra elegancko i z wdziękiem. Powiedzmy w ten sposób: jest tu artysta (AK) i utalentowany rzemieślnik (iBasso).

3. Góra w SR25 jest dla mnie fenomenalna (ku mojemu zaskoczeniu bo preferuję granie średnicą). Jest jasno, bardzo detalicznie i kurcze - subtelnie. Mam takie odczucie, że to ważniejsze niż to tej pory pasmo (SR15 to chyba jest średnica). Tutaj jest lepiej niż w DX220 i zdecydowanie lepiej niż w DX160.

4. Średnica lekko ciepła i nie jest już najważniejsza - ma słuchawki preferujące ten zakres a słyszę cofnięcie i chociażby wokale nie są nadmiernie przybliżone. Jest szeroko ale bez przesady. 

5. Dół to pokaz możliwości tego DAP. Potrafi zejść bardzo nisko i z konkretnym przytupem. Bas nie jest rozlany (jak w DX160 na tle Normy), pełna kontrola. Na tle DX220 chyba podobnie. Sam nie wiem...

6. Scena - o f... Szeroko i baardzo głęboko wprost z gniazda bal. Z dodatkowym wzmocnieniem (B1 i AMP1) prawdziwa jazda. DX160 gra przy Normie płasko i tyle. DX220 podobnie szeroko ale nie tak głęboko. Plany w Normie wyraźnie słyszalne żródła precyzyjne (160 jest zbyt gęsta, zlewa się). 220 nie jest tak precyzyjny jak Astell. 

7. SR25 gra dla mnie bardzo spójnie, nic się nie rozłazi, całość do siebie pasuje.

8. Wokale (zwłaszcza kobiece) brzmią bosko z pełną fakturą, wybrzmiewają do końca. To lepszy poziom niż w obydwu iBasso. Męskie wokale potrafią sięgnąć hadesu... Czasami przy bogatszych aranżacjach mam wrażenie bezkresu muzyki. Reszta stawki w mojej zabawie tak nie potrafi.

9. Instrumenty akustyczne mnie tutaj zniewoliły. Wierność, naturalne brzmienie, pięko...

10. Fun faktor - SR25 zjada wszystko na przystawkę. Dla mnie muzyka (a nie dźwięki) ma mi sprawić radość, zagrać na emocjach. DX160 daje mi kupę radochy ale takiej prostej. Jest milutko, ciepło i przyjemnie. Z czasem czegoś jednak brakuje. 220 super technicznie ale radości brak. Norma to dla mnie wyrafinowany brzmieniowo sprzęt, który dostarcza mi (do poniedziałku) masę emocji. Ani na chwilę nie zostaje się obojętnym. 

Sry za ew błędy logiczne i merytoryczne - żaden ze mnie tester. Słucham cały czas i grają emocje, emocje, emocje...

 

A na koniec mój plac zabaw:

 

 

Bo widzisz, czasem trzeba kogoś wypuścić na głęboką wodę, żeby pokazał że potrafi ;) Bardzo dziękuję :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Palpatine napisał:

Znalazł ktoś informacje ile ohm ma na wyjściu SR25? Brak tej informacji w dobie czułych słuchawek szczególnie multi-armatur jest lekko niepokojące.

 

Tak. 1,8 ohm dla 3,5mm i 1,6 ohm dla 2,5 bal.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj jest pokręcone na oficjlanej stronie Astella w specyfikacji SR15 mamy: Output Impedance:

Balanced out 2.5mm (1.6ohm) / PHONES 3.5mm (1.1ohm)

Link do źródła:

https://www.astellnkern.com/eng/content/shop/specification.asp?mcg=CG110000&mpos=0&scg=CG232020&spos=2&tcg=&tpos=-1&dpos=3&gcode=SC32080

 

Według tego jeden i drugi po balansie mają tak samo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
4 godziny temu, waski napisał:

Coś tutaj jest pokręcone na oficjlanej stronie Astella w specyfikacji SR15 mamy: Output Impedance:

Balanced out 2.5mm (1.6ohm) / PHONES 3.5mm (1.1ohm)

Link do źródła:

https://www.astellnkern.com/eng/content/shop/specification.asp?mcg=CG110000&mpos=0&scg=CG232020&spos=2&tcg=&tpos=-1&dpos=3&gcode=SC32080

 

Według tego jeden i drugi po balansie mają tak samo. 

 

 

No nie wiem. Twój link prowadzi do SR15


SR25 ma jednak inaczej

https://www.astellnkern.com/eng/content/shop/specification.asp?mcg=CG110000&mpos=0&scg=CG232020&spos=2&tcg=&tpos=0&dpos=3&gcode=SC36040

Dokładnie jak w tabelce 2 posty wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności