Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M400


deftones9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

W piątek zamówiłem z Aliexpress, wysyłka z magazynu w UK. Dzisiaj już jest! :D Fajnie, że można było zapłacić od razu w złotówkach dokładnie tyle ile pokazywało na stronie, a nie konwertować PLN na USD przez bank.

Właśnie podłączony i już gra. Porównanie będzie do Aune S6 : )

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę już coś napisać, proszę jeszcze nie traktować tego jako ostateczny werdykt bo narazie upłynęło tylko kilka godzin odsłuchowych i jedna noc na przetrawienie wcześniejszych wrażeń i porównanie ich dnia kolejnego ;)
 

  • w M400 jest słyszalnie więcej mikrodetalu
  • lepsze mikrodynamika przez co lepiej rozróżnialne źródła pozorne i większa scena (w każdą strone)
  • Aune S6 brzmi przy M400 bardziej skondensowanie (mimo, że i tak to jest fajny DAC jak na swoją cene bardzo dobry biorąc pod uwagę, że ma jeszcze wzmacniacz)
  • utwory, które na S6 brzmią mi na 'kiepsko' nagrane, zbyt studyjne/zbite, bez polotu sceniczności, tak jakby wszystko przy jednym mikrofonie - na M400 robią się przyjemniejsze w odbiorze - czytaj lepsza gradacja planów. Pewnie to zasługa właśnie bogatszej mikrodynamiki i szczególików.
  • mam wrażenie, że przyjemniejszego odbioru słuchanej muzyki przy stosunkowo niewielkiej głośności odsłuchu, w S6 przy niskich głośnościach na wzmacniaczu jakby czegoś ubywało, coś się chowało. Szczególnie ma to miejsce gdy słucham utworów w jakości MQA na Tidalu.
  • czasem mam wrażenie, że w niektórych utworach, szczególnie filmowych, Aune próbuje 'nadrobić' sceniczności tworząc lekkie pogłosy w dolnych rejestrach (ale może to moje widzimisie na chwilę obecną)
  • Dźwięk płynący z M400 jest na wszechmiar czysty, można posunąć sie do stwierdzenia 'krystaliczny'. W utorach filmowych prowadzonych gęstą nutą basową, S6 zdaje się trochę gubić, przez co robi się wrażenie lekkiej rozlazłości basu w stosunku do tego samego utworu z M400. Może to ta słynna fakturowość basu? o_0

 

Mała aktualizacja:

  • Podłączyłem iFi iTube2 pomiędzy DACa i SP200 i z trzech ustawień lampowych, które iTube posiada najbardziej teraz podoba mi się to (środkowe), które najmniej podobało mi się gdy za dac służył Aune S6 :D (wtedy było to ustawienie dolne czyli Push-Pull)
    image.png

 

To na razie tyle ;)

Tor:

- Kabel USB: Wireworld Ultraviolet
- DAC: SMSL M400
- Interkonekty: Signature One RCA od Audiofanatyka (przewód typu Litz z przewodnikiem złocono-węglowym na wtykach Hicon CM09)
- Wzmacniacz: SMSL SP200
- Słuchawki: Audioquest Nighthawk z kablem 8 żyłowym miedzianym i rodowaną wtyczką XLR Furutecha.
- Słuchane z Spotify Premium i Tidal HiFi

Edytowane przez pabloj
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pabloj napisał:

W piątek zamówiłem z Aliexpress, wysyłka z magazynu w UK

Podasz link do sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne wrażenia byś miał Pawle jakbyś spróbował M300 :D Tyle że ja przechodziłem z X1S a ten akurat na sabre.Jak jesteś zadowolony to gratuluje, ciekawe czy sie skusisz na nowego ''sp200'' jeszcze ;) no i ja to bym sie zastanawiał nad tym by wypuścić ptaki na wolność a zająć się innym zwierzakiem :D

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M400 pomierzony i oczywiście ląduje na górze listy, szkoda tylko że SMSL bierze czynny udział w pomiarowym wyścigu szczurów i aby lepiej wypaść w pomiarach usunęli bufor wyjściowy przez co mamy nawet 10 razy wyższą impendancję na wyjściu. Trzeba teraz sprawdzać impendancję wejściową we wzmakach żeby była jeszcze conajmniej 10 razy wyższa aby nie było negatywnych efektów. Krótko mówiac SMSL stworzył problem który do tej pory nie istniał aby trafić na szczyt listy. 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-m400-balanced-usb-mqa-dac-review.13732/

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Tak też to zauważyłem. Stwórz problem, potem jego rozwiązanie w postaci swojego ampa, pewnie SMSL SP400 będzie miał odpowiednią impedancje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć po balansie M400 ma 1200 ohmów na wyjściu więc aby być bezpiecznym to 12 kohmów musi mieć wzmacniacz na wejściu. Nie wszyscy producenci podają, dużo ma 47-50kohmów więc problemu nie bedzie ale już Monolith THX czy wzmaki Violectric mają 10 kohmów czyli jak by trochę za mało. Czy i jak będzie to słyszalne pozostaje kwestią otwarta. Możliwe że tylko moc się zmniejszy której M400 i tak ma aż za dużo a może bedą inne nieprzyjemne zjawiska występować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Jaka moc???:woot:

 

A co do 1kohm w line out daca; to jakiś wydumany problem.

 

Moc w sensie ilość voltów na wyjściu liniowym z daca. 

 

No właśnie pytanie wydumany problem czy nie? 

 

Hegel HD25 ma 22 ohmy po rca i 44 ohmy po xlr

Grace Design m9XX 47,5 ohma po rca

Burson C3X - 25 ohmów

 

M400 ma 600 ohmów po rca i 1200 po xlr.

 

Będzie to problemem jak podłączysz do wzmacniacza z niską impendancją wejsciową?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik może Amirm robi już 'polityczny' grunt pod hypowanie nadchodzącego SMSL SP400 - coś on tam za dużo fazoryzuje chińskich sprzętów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja do opisu porównawczego M400 vs Aune S6:

Aune w stosunku do tego SMSLa jest wręcz ciepły (w sensie nomenklatury brzmieniowej)!! Trzeba uważać jakimi interkonektorami się je łączy bo można przedobrzyć w jedną ze stron, dokunując porówania. :D

 

 

Aktualizacja dzisiejsza nr2:

  • SMSL M400 z SMSLSP200 (z i bez iFi iTube2 pomiędzy) + Hawki daje zdecydowanie za dużo soku na 'standardowych najwyższych ustawieniach' i muszę zmniejszać lineout na około 60/80 (tak M400 ma skale kończącą się na 80 nie wiedzieć czemu nie 100) aby słuchać komfortowo i mieć jakiś sensowny zakres kręcenia gałą wzmacniacza. Zresztą na Aune S6 też musiałem 'ściszać' wyjście w tym ustawieniu.
  • Druga sprawa, mimo, że zmieniając ustawienia filtrów PCM 'w locie' ciężko jest mi wychwycić zmiany, to przy dłuższym odsłuchu ciągle wracam do filtra SLOW SHORT. Domyślnie ustawiony był SHARP.

Aktualizacja dzisiejsza nr3:

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M300 skala kończyła sie na 40 :D cholera wie czemu oni tak mają to ustawione.Filtry jak to już stwierdził największy audiofil na globie ZEOS :lol: producenci DACów smsl mogą sobie wsadzić w d*pe ;) i to jest jedyna rzecz z jaką sie zgadzam jeśli chodzi o sympatycznego jankesa.Szkoda twojego czasu, różnic w filtrach nie usłyszysz żadnych a jak Ci sie uda to będą to różnice marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 Na tym SHARP, mimo, że różnice na szybko ciężko wykryć (o ile w ogóle) słuch mi się szybko męczył i musiałem robić przerwe w słuchaniu. Co przy Aune S6 mi się praktycznie nie zdażało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M400 w trybie Preamp i ustawionym max wolumenie (80/80) brzmi jakoś dziwnie, za cyfrowo, przesadnie. Sprawdziłem to na bardzo wielu ustawieniach już różnych i zawsze ten sam wniosek, aż mnie to drażniło. Okazuje się, że ten DAC ma na maksymalnym wolumenie wyższe niż standardowe 2Volty napięcia i około 2V przyjmuje w ustawieniu 77/80. Faktycznie o wiele przyjemniejszy dla uszu się dźwięk wtedy staje, taki po prostu bardziej 'aksamitny' - jaki powinien być. Gdy jednak nie ma takiej potrzeby najlepiej ustawić na czysty DAC, bez preampu w obiegu czyli VOL FIXED w ustawieniach M400.

 

Ciekawą rzecz zauważyłem również odnośnie filtrów, domyślnie jest SHART, ale jest taki fajny filtr o nazwie LOW DISPERSION i jeśli potrzeba powiększyć trochę scenę, szczególnie na szerokości to warto go wklikać ;) Na moje uszy powoduje dłuższe wybrzmiewania dołu pasma, nieznacznie, aczkolwiek słyszy się to jak się chwilę posłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nową kablo-bestią do Hawków (8żył po 4 srebrne i miedziane wtyczka rodowana Furutech), słyszę różnice pomiędzy wszystkimi filtrami PCM w SMSL M400. Oraz niezwykle wyraźne różnice po między kablem USB orginalnym do niego, a Wireworld Ultraviolet. Trochę mnie martwi, że kabel USB robi taką różnice, jakim kurła cudem?!

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.06.2020 o 21:45, pabloj napisał:

Ciekawą rzecz zauważyłem również odnośnie filtrów, domyślnie jest SHART, ale jest taki fajny filtr o nazwie LOW DISPERSION i jeśli potrzeba powiększyć trochę scenę, szczególnie na szerokości to warto go wklikać

Zapewne kosztem głębi albo holografii.Tak np. jest w Aune S16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adivxv Głębi to bym nie powiedział, bo zdaje się jej być wtedy więcej, ale holografii i tzw napowietrzenia to tak. Więc zależy jakie słuchawki podłączysz.

Ciekawe też jest że znacznie mocniej słysze róznice przy zmianie filtra PCM w Dapie dx160 niż przy użyciu SMSL M400 i SP200 lub mojego lampowca np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności