Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMAGIC HP1000 - owoc pasji jednego człowieka. Recenzja Info Audio.


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zapraszamy do przeczytania recenzji zamkniętych słuchawek Hi-Fi SoundMAGIC HP1000 portalu Info Audio LIKE.png

 

"Staram się unikać tak jednoznacznych wypowiedzi, ale nie będę zaprzeczał sam sobie – na chwilę obecną to jedne z najlepiej wydanych 1.400 zł na rynku."

 

https://www.infoaudio.pl/test/1846,soundmagic-hp1000-owoc-pasji-jednego-czlowieka

 

a.jpgb.jpgc.jpgd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że o brzmieniu niewiele można się dowiedzieć. Za to dużo o ekscytacji twórcą słuchawek i cenie, która jest świetna w porównaniu z nie wiadomo czym.
Ale w sumie tekst sam w sobie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak się złożyło, że odwiedził mnie przejazdem znajomy, który te słuchawki kupił i posłuchałem ich z pół godziny.

 

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, a mowa tu o sztywnym etui. Jest ono bardzo małe, ale słuchawki dzięki obracanym o 90° muszlom mieszczą się w nim bez problemu. Same słuchawki wykonane są bardzo dobrze - metal, dobrej jakości plastik (co dla mnie istotne - wszystko matowe) oraz przyjemna w dotyku ekoskóra. Sporo wypełniania na pałąku oraz dość grube, perforowane pady powinny zapewnić komfort przynajmniej na parę godzin. Izolacja jest na średnim poziomie. Ogólne, bardzo pozytywne wrażenie psuje nieco fabryczny przewód, który jest taki zwykły, gumowy, cienki i trochę się skręca. Nietypowe złącze skutecznie utrudni jego wymianę.

 

Odnośnie dźwięku to mnie rozczarowały, ale może najpierw o plusach albo raczej plusie, czyli scenie, która jak na konstrukcję zamkniętą jest szeroka, dość wysoka i pozwala na odczucie jakiejś namiastki głębi. Mój największy zarzut w stosunku do HP1000 to jest to, że grają tak jakoś bez życia, nudno, brzmienie jest jakby matowe. Brakuje im charakteru i np. takie AKG K550 grają dość analitycznie, momentami surowo z wyraźną górą, K701 grają lekko i zwiewnie, Philips Fidelio X2 grają rozrywkowo, energicznie, a SoundMagic grają nijako. Z początku myślałem, że to kwestia basu, który jest po prostu słaby i nawet nie chodzi o jego skromną ilość, ale też o kiepski subbas, który np. w AKG K550 jest wyraźniejszy i nawet K701 zdają się mieć większe zejście, gdy tego potrzeba. W męskich wokalach brakuje dociążenia, w gitarach brakuje wygaru, muzyce brakuje życia. Druga specyficzna cecha tych słuchawek to ta sama przypadłość, którą mają Nighthawki - obie pary testowałem w grach, a konkretnie sieciowych strzelankach i dają dziwne odczucie jakby postać była zamknięta w jakiejś bańce albo miała hełm lub wiadro na głowie. Scena się dziwnie zlewa, dźwięki się ze sobą mieszają, tworzy się papka, ciężko określić źródło poszczególnych dźwięków. W muzyce tego nie słyszę, ale w grach mi to bardzo przeszkadza.

 

Może to za mało czasu, aby przyzwyczaić się do grania tego modelu, może to nie jest moje brzmienie, a może te słuchawki po prostu są kiepskie? To już chyba każdy musi sprawdzić na własnych uszach.

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 8.08.2020 o 19:37, Hustler napisał(a):

(...)Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, a mowa tu o sztywnym etui. Jest ono bardzo małe, ale słuchawki dzięki obracanym o 90° muszlom mieszczą się w nim bez problemu. Same słuchawki wykonane są bardzo dobrze - metal, dobrej jakości plastik (co dla mnie istotne - wszystko matowe) oraz przyjemna w dotyku ekoskóra. Sporo wypełniania na pałąku oraz dość grube, perforowane pady powinny zapewnić komfort przynajmniej na parę godzin. Izolacja jest na średnim poziomie. Ogólne, bardzo pozytywne wrażenie psuje nieco fabryczny przewód, który jest taki zwykły, gumowy, cienki i trochę się skręca. Nietypowe złącze skutecznie utrudni jego wymianę.

(...)

Mam identyczną obserwację. 

Co do samej jakości brzmienia mam jednak mniej negatywne odczucia niż ww. autor zwłaszcza, że użytkuję jednocześnie również cenione, popularne i otwarte Hifiman Sundara i Hifiman Edition XS.

W skrócie Soundmagic HP1000 to słuchawki zamknięte, które brzmią jak otwarte. Pod względem szerokości sceny, odseparowania poszczególnych dźwięków, pozycjonowania instrumentów oraz głębi niskich tonów generalnie nie odbiegają od droższych, popularniejszych i otwartych Hifiman Sundara (mam już ich 2 egzemplarz, testowałem je z różnymi kablami i wzmacniaczami).

W mojej ocenie lepszymi słuchawkami pod względem jakości brzmienia i uniwersalności są dopiero Hifiman Edition XS, ale głównie w zakresie głębi niskich tonów.

Piszą, ze brzmienie jest generalnie analityczne, studyjne, neutralne, mało muzykalne, mało emocjonalne, generalnie nudne.  I co w tym dziwnego ?!?

Mimo nabycia wielu topowych słuchawek z rankingu ponad 700 słuchawek na rtings.com wg. kategorii "neutral sound" nie słuchałem lepszych słuchawek zamkniętych z tak szeroką sceną i precyzją pozycjonowania instrumentów jak w Soundmagic HP1000.

Jednocześnie informuję, że nie są to w żadnym wypadku słuchawki uniwersalne. Z uwagi na odczuwalne braki w zejściu niskich tonów odsłuch takich popularnych gatunków muzyki jak pop, dance, trance, hip-hop, rap, techno, rock itd. czy w ogóle w jakichkolwiek monumentalnych i energicznych utworów muzycznych pozostawia pewien namacalny niedosyt. To są słuchawki niszowe i specyficzne dla świadomych ich możliwości słuchaczy.

Jeżeli jednak preferujecie muzykę klasyczną, filmową, relaksacyjną, kameralną, jazz i ballady, to warto zastanowić się nad ich zakupem, bo w mojej ocenie bardzo dobrze sprawdzają się w prezentacji utworów z ww. gatunków muzyki.

Dla mnie Soundmagic HP1000 to jedne z największych odkryć i pozytywnych zaskoczeń, na skutek zakupu słuchawek "w ciemno" tj. bez ich uprzedniego odsłuchu.

 

IMG20230410093338.jpg

Edytowane przez rott
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności