Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monolith M650 KontrTest - AKTUALIZACJA 30.04.2020


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, espe0 napisał:

Reszta w czwartek/piątek :)

No to czekam. Te wysokie tony nie pasują mi do tezy, że to taki sam przetwornik jak w B8, bo tam są one bardzo dobre, ale nie wykluczone, że to kwestia niewygrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 10:53, espe0 napisał:

Moje podejście do recenzji po której powiedziałem:

pobrane.jpg

zaskutkowało tym że długo nie zwlekałem ze zamówieniem.

 

Słuchawki grają u mnie już 24h - więc o wygrzaniu nie ma mowy.

 

Na początku dodam że jedyne "lepsze" dynamiki jakie mam to KEF Space One wireless.

Reszta załogi to Hifiman Sundara i 400i czyli ortodynamiki pod które w jakiś tam sposób już zbudowałem tor.

 

Metodologię i listę wszystkości uzupełnię jak się słuchawki wygrzeją (dam im 150h)

 

Póki co napiszę coś o barwie dźwięku (czego w recenzji nie zauważyłem :P)

 

Słuchawki są ciemne. Ale to chyba jaśniejsza strona ciemnych słuchawek.

 

Wysokie tony:

Rodem z armaturowych przetworników IEMowych - rysowane grubą kreską, bez rozciągnięcia w jakieś wyższe wartości.

Wszystkie sopranowe dźwięki składu instrumentów mimo wszystko są wyraźnie słyszalne, lecz póki co nie dzieje się tu nic szczególnego,

a już na pewno nic w stylu  Hifimanów Sundara - to jest ich zupełne przeciwieństwo.

 

Średnie tony:

Popisowy numer M650tek - Pełne powietrza i uprzejmie słodko/ciepłej barwie. Mają dużo kultury i absolutnego bezpieczeństwa w przekazie.

Nie rozpędzam się bo zobaczymy jak to wszystko ewoluuje.

 

Niskie tony:

Tu od razu trzeba dodać że skórzane pady były na zasadzie "dejcie też skórę do zestawu". Lepiej od razu zmienić na tekstylne (takie jak w K712).

Bas jest ładnie oddzielony od średnicy i jest na granicy dominacji, takiej że nie można mówić o dominacji, tylko o mocnym basie.

Jest szybki i konturowy, skupiony na niskim i średnim basie (czyli w sumie bardzo ładne pełne pasmo basowe).

Subbas nie jest podkreślony a przez konturowy styl grania nie jest go zbyt wiele.

 

Scena póki co nie jest porażająca, dźwięki nie padają poza obręb ramion, separacja bardzo dobra, artykulacja również. 

Źródła pozorne są duże i półmatowe.

 

Reszta w czwartek/piątek :)

 

Mam ten model są one z  zamknięte/otwarte - muszę jednak przyznać że brak regulacji pałąka i na dłuższe odsłuchy się nie nadają. Cisną w głowę od góry i na uszy. Pady śmierdzą, wymiana na inne zapewne da lepszy komfort odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mam model otwarte/zamknięte. To plastik ma ten zapach a nie pady. Tutaj brak regulacji pałąka. W 1060 jest regulacja i ładnie siedzą i nie męczą głowy. Jednak wydaję mi że Hifiman HE-400i które posiadam mają lepszą scenę od Monolith 1060 i są jaśniejsze.

 

 

IMG_20200426_133834.jpg

IMG_20200426_133849.jpg

IMG_20200426_133904.jpg

IMG_20200426_133946.jpg

IMG_20200426_134009.jpg

IMG_20200426_134014.jpg

IMG_20200426_134042.jpg

Pisałeś o dynamicznych a Ja sądziłem że o planarnych teraz już wiem że to opis nie do tych słuchawek co zdjęcia wstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał:

otwarte/zamknięte

To zmienia postać rzeczy :) faktycznie inna konstrukcja. 

 

Monolith ich sam nie produkuje, raczej są to jakieś rebrandy lub customy na zlecenie. Co nie zmienia faktu że w M650 jest coś naprawdę dobrego! już się u mnie grzeją przeszło 50h i zerkam do nich co jakiś czas. Teraz włożyłem na pół godzinki, i powiem szczerze że słyszałem znacznie droższe słuchawki które nie grają tak jak te Monolithy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, espe0 napisał:

To zmienia postać rzeczy :) faktycznie inna konstrukcja. 

 

Monolith ich sam nie produkuje, raczej są to jakieś rebrandy lub customy na zlecenie. Co nie zmienia faktu że w M650 jest coś naprawdę dobrego! już się u mnie grzeją przeszło 50h i zerkam do nich co jakiś czas. Teraz włożyłem na pół godzinki, i powiem szczerze że słyszałem znacznie droższe słuchawki które nie grają tak jak te Monolithy.

Dozujesz napięcie ... które z każdym wpisem wzrasta !

Dużą tę prowizję daje producent ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paratykus napisał:

prowizję

Haha, jak stwierdził poprzedni recenzent "pieniądze nie grają", a ja podtrzymuję to że niektóre słuchawki są overpriced.

 

To nie są słuchawki dla każdego, i to jest pewne. Ale ten kto lubi takie granie - będzie w niebo wzięty (w stosunku cena / jakość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Haha, jak stwierdził poprzedni recenzent "pieniądze nie grają", a ja podtrzymuję to że niektóre słuchawki są overpriced.

 

To nie są słuchawki dla każdego, i to jest pewne. Ale ten kto lubi takie granie - będzie w niebo wzięty (w stosunku cena / jakość).

To grzej je Waść, grzej w jakimś przyspieszonym trybie i pisz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę dysponujesz raczej źródłami muzykalnymi, idącymi raczej w ciepłą stronę grania. Być może odsłuchy prowadzone przez audio-holic wykonane w oparciu o inny sprzęt plus kabel na srebrze, sprawiły, że słuchawki wydają się jeszcze równiejsze? Strasznie kusi je spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jasiuch napisał:

Z tego co widzę dysponujesz raczej źródłami muzykalnymi, idącymi raczej w ciepłą stronę grania. Być może odsłuchy prowadzone przez audio-holic wykonane w oparciu o inny sprzęt plus kabel na srebrze, sprawiły, że słuchawki wydają się jeszcze równiejsze? Strasznie kusi je spróbować.

 

Evga jest mocno neutralna - muses01 na buforze jeszcze intensyfikuje rozdzielczość. Ale fakt może na srebrze będzie lepiej - w ten weekend będę robił balans na Jack 2.5mm do e1dy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 08:58, jasiuch napisał:

Z tego co widzę dysponujesz raczej źródłami muzykalnymi, idącymi raczej w ciepłą stronę grania. Być może odsłuchy prowadzone przez audio-holic wykonane w oparciu o inny sprzęt plus kabel na srebrze, sprawiły, że słuchawki wydają się jeszcze równiejsze? Strasznie kusi je spróbować.

 

No dobra. Zrobiłem bieda kabel na srebrzonym chińczyku. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy. Trzeba do nich dobrego kabla - i to jest mus!

Słuchawki zrobiły się jaśniejsze (delikatnie), podskoczył detal i scena poszła wgłąb. Aż niemożliwe jak są podatne na kabel...

IMG_20200504_123501.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności