Jump to content

Kable USB (DAC)

mrosin72

Recommended Posts

Dzięki Panowie, o Fidata sobie czytałem, o Wireworldzie, oraz AQ Carbon i Coffe również. Fajne kabelki. Zwłaszcza ten Carbon ma dużo dobrych opinii. Czy ktoś go może tutaj testował? Ciekaw jestem czy jest w miarę elastyczny. 

Dzięki również za przypomnienie o Curious cables. Zdaje się jakiś użytkownik nie tak dawno sprzedawał jakiś kabelek USB tej firmy. Muszę go odszukać i  podpytać 👍

To jest bardzo fajny kabel (jeżeli chcesz sporo wydać):

http://www.audiophase.pl/audiophase-usb.html

recenzja jest na highfidelity.

Kilka osób w usa zrezygnowało z curious na rzecz audiophase.

Jeżeli nie chcesz dużo wydawać to tu jest znacznie tańsza a znakomita alternatywa:

https://www.theabsolutesound.com/articles/oyaide-neo-d-class-a-usb-20-cable

no i kabelki usb kolegi @majkel z forum też zacne.

Moim zdaniem AQ Carbon jest przereklamowany. Oyaide znacznie lepszy (oczywiście znacznie to rzecz względna bo różnice pomiędzy kablami usb są naprawdę minimalne).

• Like 1

11 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dzięki Panowie, o Fidata sobie czytałem, o Wireworldzie, oraz AQ Carbon i Coffe również. Fajne kabelki. Zwłaszcza ten Carbon ma dużo dobrych opinii. Czy ktoś go może tutaj testował? Ciekaw jestem czy jest w miarę elastyczny. 

Dzięki również za przypomnienie o Curious cables. Zdaje się jakiś użytkownik nie tak dawno sprzedawał jakiś kabelek USB tej firmy. Muszę go odszukać i  podpytać 👍

Rzuciłbym okiem jeszcze na XLO UP-4U.

• Thanks 1

XLO nie znam kompletnie. Pierwsze słyszę. Bardzo dziękuję, już sobie wyszukuje informacje. 

Godzinę temu, mrosin72 napisał:

To jest bardzo fajny kabel (jeżeli chcesz sporo wydać):

http://www.audiophase.pl/audiophase-usb.html

recenzja jest na highfidelity.

Kilka osób w usa zrezygnowało z curious na rzecz audiophase.

Jeżeli nie chcesz dużo wydawać to tu jest znacznie tańsza a znakomita alternatywa:

https://www.theabsolutesound.com/articles/oyaide-neo-d-class-a-usb-20-cable

no i kabelki usb kolegi @majkel z forum też zacne.

Moim zdaniem AQ Carbon jest przereklamowany. Oyaide znacznie lepszy (oczywiście znacznie to rzecz względna bo różnice pomiędzy kablami usb są naprawdę minimalne).

Przeoczyłem Twój post, sorki. Ślepy ja. Dziękuję za info. Ten pierwszy mnie zainteresował, ale trochę wykracza poza budżet. Wolałbym się zmieścić w 1500 zł. No chyba, że naprawdę warto, to mogę dołożyć jeszcze 2-3 stówki. 

Co do ostatniego zdania w nawiasie, to zdaje sobie z tego sprawę, że mówimy tutaj o marginalnym wpływie na brzmienie jeżeli chodzi o kable USB, ale nawet jeżeli ma to być 1,2,3% to jestem zainteresowany :)

Edited by MichalZZZ

Ponizej link na bardzo długi wątek o najlepszych kablach USB. Wyróżnia się Sablon Audio Panatela, miałem go kiedyś kupować, ale odpuściłem na rzecz Curious USB, po czym odpuściłem w stronę kabli bardziej budżetowych Neotech a teraz mam Zavfino USB na miedzi UP-OCC i jest gitara🙂

https://audiophilestyle.com/forums/topic/14124-usb-cable-comparisons/#comments

4 hours ago, MichalZZZ said:

XLO nie znam kompletnie. Pierwsze słyszę. Bardzo dziękuję, już sobie wyszukuje informacje. 

Przeoczyłem Twój post, sorki. Ślepy ja. Dziękuję za info. Ten pierwszy mnie zainteresował, ale trochę wykracza poza budżet. Wolałbym się zmieścić w 1500 zł. No chyba, że naprawdę warto, to mogę dołożyć jeszcze 2-3 stówki. 

Co do ostatniego zdania w nawiasie, to zdaje sobie z tego sprawę, że mówimy tutaj o marginalnym wpływie na brzmienie jeżeli chodzi o kable USB, ale nawet jeżeli ma to być 1,2,3% to jestem zainteresowany :)

Ja mam audiophase - bardzo dobry kabel, ale jeszcze raz podkreślam, różnice nie są fundamentalne.

Te co wymieniłem w poście to wszystkie miałem na dłużej (oprócz kabli Majkela które miałem na krótko na próbę).

Dzięki za info. Rozumiem, że te różnice są minimalne i zdaje sobie z tego sprawę 👍

Czy zawazyles jakiś wpływ na dolne pasmo przy tym kablu Audiophase? Jak z jego elastycznością? 

Na chwilę obecną jestem zainteresowany Fidatą albo Curious, ale tylko dlatego, że póki co miałem na tyle czasu, żeby sobie o nich poczytać. Resztę sobie przeanalizuje wieczorkiem. 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z flagowym modelem Curious Evolved? Ten niebieski... 

5 hours ago, MichalZZZ said:

Dzięki za info. Rozumiem, że te różnice są minimalne i zdaje sobie z tego sprawę 👍

Czy zawazyles jakiś wpływ na dolne pasmo przy tym kablu Audiophase? Jak z jego elastycznością? 

Na chwilę obecną jestem zainteresowany Fidatą albo Curious, ale tylko dlatego, że póki co miałem na tyle czasu, żeby sobie o nich poczytać. Resztę sobie przeanalizuje wieczorkiem. 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z flagowym modelem Curious Evolved? Ten niebieski... 

Audiophase jest znakomity - również jeśli chodzi o dół pasma.

Jeżeli Ci zależy na solidnej podstawie basowej to ten tani Oyaide jest pod tym względem wyjątkowy, ale ma odrobinę wycofaną górę.

• Thanks 1
  • Haha 2

Jeszcze co do tego basu Panowie. Kolegów, którzy nie wierzą w granie kabli proszę o nie wyśmiewanie. Sam nie słyszę kabli cyfrowych, ale nie próbowałem jeszcze takich z wyższej półki, a mam taką ochotę. Jestem zdania, że jak wymieniać, to wszystko. Kable zasilające też miały nie grać, a jednak spróbowałem i jestem bardzo zadowolony z efektów, więc na cyfrowe też się otwieram. Do rzeczy - czy Courius USB ma solidna podstawę basową?

@prolim, @dj1978 @trez0r, @konrad_a, @Firegon i inni, którzy mieli do czynienia z tym kabelkiem. 

Edited by MichalZZZ

56 minut temu, MichalZZZ napisał:

Jeszcze co do tego basu Panowie. Kolegów, którzy nie wierzą w granie kabli proszę o nie wyśmiewanie. Sam nie słyszę kabli cyfrowych, ale nie próbowałem jeszcze takich z wyższej półki, a mam taką ochotę. Jestem zdania, że jak wymieniać, to wszystko. Kable zasilające też miały nie grać, a jednak spróbowałem i jestem bardzo zadowolony z efektów, więc na cyfrowe też się otwieram. Do rzeczy - czy Courius USB ma solidna podstawę basową?

@prolim, @dj1978 @trez0r, @konrad_a, @Firegon i inni, którzy mieli do czynienia z tym kabelkiem. 

Ja na kablach cyfrowych nie słyszę zmian w tonacji - słyszę w rozdzielczości, precyzji, czystości.

Curious grał lepiej właśnie w tych aspektach.

Zmian na basie nie zauważyłem - chyba że na zasadzie "jest czyściej, więc bas ciut wyraźniejszy" - ale to wg. moich uszu dotyczyło całego pasma.

• Like 1
  • Thanks 1

• 2 weeks later...

To porównanie czytałem, bardziej chodziło mi czy ktoś tutaj na forum testował ten i ten kabelek. Curious zauważyłem, że miało sporo osób, może ktoś z tych osób miał również Audiophase. Ostatecznie muszę wybrać dłuższy 1,5 metrowy odcinek i się zastanawiam, który byłby lepszym dla mnie wyborem. Głównie zależy mi na tym, aby dół pasma był podkreślony :)

Panowie, podpowiedzcie proszę w czym może być problem. Kupiłem dzisiaj kabelek "Wireworld Chroma 8 USB 3.1 C-C" łączy mi mac'a z Bursonem, a raczej chciałbym aby łączył bo za groma nie chce to działać. Niby i tu usb C... macie może jakiś pomysł co jest grane? 

PS. W systemie nie pojawia się Burson na liście urządzeń. Jak podłączam przez jakiś kablek chyba z DAP'a Lotoo usb c-a i adapter a-c to jest ok, ale takie combo mi się nie bardzo podoba.

Godzinę temu, MarcinO1 napisał:

Panowie, podpowiedzcie proszę w czym może być problem. Kupiłem dzisiaj kabelek "Wireworld Chroma 8 USB 3.1 C-C" łączy mi mac'a z Bursonem, a raczej chciałbym aby łączył bo za groma nie chce to działać. Niby i tu usb C... macie może jakiś pomysł co jest grane? 

PS. W systemie nie pojawia się Burson na liście urządzeń. Jak podłączam przez jakiś kablek chyba z DAP'a Lotoo usb c-a i adapter a-c to jest ok, ale takie combo mi się nie bardzo podoba.

Może mac z C musi hosta.