Skocz do zawartości

Kable USB (DAC)


mrosin72

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to złoto wcale nie przeszkadza, byleby dobrze gralo
Wiadomo. Jak oplot będzie wysadzany diamentami to autosugestia też może mocniej wejść. Efekt taki sam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, macio232 napisał:

Wiadomo. Jak oplot będzie wysadzany diamentami to autosugestia też może mocniej wejść. Efekt taki sam emoji6.png

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Bez urazy, ale wypowiadanie się na temat tego, co może być słychać, a co nie, z X1S za źródło, to jak rozprawianie o najdroższych alkoholach z otwartą flaszką jabola w dłoni. Nie musisz nam co stronę przypominać, że nie masz w temacie wątku nic do powiedzenia, a Regulamin jasno mówi - nie masz nic do powiedzenia - nie pisz.

 

Akurat to, czym są pokryte styki wtyczek ma znaczenie w przeróżnych kablach, nawet zasilających. O USB się nie wypowiem tylko dlatego, że od zawsze miałem wtyczki ze złoconymi pinami na stanie i nie mam porównania. Na analogowych zdecydowanie preferuję pokrycie złotem, nawet ponad rod.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam do powiedzenia - nie jest mowa o pinach tylko o obudowie wtyków.

 

A stopka nie zawsze prawdę Ci powie! I jakie źródło trzeba mieć żeby się móc wypowiadać?

Edytowane przez macio232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, macio232 napisał:

Akurat mam do powiedzenia - nie jest mowa o pinach tylko o obudowie wtyków.

 

A stopka nie zawsze prawdę Ci powie! I jakie źródło trzeba mieć żeby się móc wypowiadać?

Ad 1. Zdjęcia nie potwierdzają Twojej tezy.

Ad 2. Skromny posiadacza dCSa wyprowadził wszystkich w pole. :lol: Nabądź tą wiedzę uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 19:30, januszmuzy napisał:

Panowie przymierzam się do zakupu własnie kabla USB, mam Aune s6 i gram z kompa własnie takim kablem. Ktoś może coś powie o jakości kabla usb tego aunowego. Domyślam się, że warto zmienić na jakiś lepszy kabelek usb ale ile miałaby taka przyjemność kosztować i jakie kable byście polecili :D ? Na pewno wszystko powyżej 8 stówek odpada bo nie mam aż takiego hajsu, dobrze też jakby był to najlepszy stosunek jakość do ceny :) 

 

Może coś od Ziggy kable. Producent zachwala - w przypadku telewizorów z plazmy robi oled'a, więc strach pomyśleć jak może poprawić S6 od Aune :rolleyes:

main_09_najlepsze_kable_na_wiecie.jpg

 

A teraz poważnie, jak masz do wydania kilkaset złotych na kabel usb, to lepiej...kupić inne słuchawki. To z pewnością usłyszysz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może jestem głuchy, ale mimo dłuższych odsłuchów, nie odkrywam istotnej różnicy pomiędzy poszczególnymi kablami USB. A może to kwestia dobrego wejścia USB w Lampim?

Fidaty na razie nie pożyczałem. Z tych kabli które miałem okazję spróbować polecam Oyaide Neo dA+. Można obecnie ten kabel bardzo tanio nabyć w internecie (sklep profdj). Jest znakomicie wykonany i lepszy od "zwykłych" kabli, a cena w granicach PLN 100+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla niepoznaki spakowałem do tego woreczka pożyczony ponownie od kolegi @Weird_O kabel Fidata HFU2, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i po jego odpięciu brakowało mi, m.in. dynamiki, jaką oferował system po jego podłączeniu. Bardzo się cieszę, że jest u mnie ponownie :)

 

20200818_133023.jpg

 

Jeszcze raz chciałem podziękować za możliwość jego ponownego udostępnienia!!!👍

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O dziękuję i na pewno będą owocne, bo za kilka miesięcy, na Święta też zamierzam sobie go sprawić. Do muzyki instrumentalnej, szczególnie z focalami... znów jest wspaniale synergia  :) Entreqa wolę bardziej do nagrań skupionych na wokalu, dobrze będzie posiadać dwa na zmianę :) Na pewno też Tobie go prześlę. Po ustaniu dość ożywionej dyskusji w wątku zakupowym, mogłem się w końcu spokojnie podzielić z innymi jego nabyciem :) Podczas rozmowy telefonicznej spokojnie wymienimy się wrażeniami :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo niestety nie mam, ale jak będziesz chciał, będę mógł podesłać Tobie do sprawdzenia Entreqa, a przy tej okazji być może wymienić między sobą spostrzeżenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidata to bardzo dobry kabel. Miałem w tym samym czasie z Tellurium Q Black i Fidata był taki bardziej poukładany, kulturalny i neutralny. Tellurium Q bardziej dynamiczny, gra większym dźwiękiem. Chociaż różnice niewielkie. Oba bardzo dobre. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 nie jestem zaskoczony, bo spisuje się świetnie, ale po pierwszym jej podłączeniu musiałem przywyknąć do dźwięku wyrazistszego niż na Entrequ, z którym system brzmi bardziej analogowo, cieplej, spokojniej, nieco matowo, a po pierwszym podłączeniu może sprawiać wrażenie przymulenia, które po pewnym czasie przechodzi. Jest ciekawy, jak najbardziej będę mógł podesłać, aby w jakiś sposób odwdzięczyć się za pożyczone Argentum.

 

@The Grand Wazoo dziękuję za podzielenie się opinią na temat wpływu na brzmienie Tellurium Q Black!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@majkel

Odgrzebię trochę temat, bo mam zapytanie.

Czy zamiast ekranować żyły sygnałowe/danych, to dla odmiany mogą być zaekranowane żyły zasilające, efekt separacji ekranowaniem powinien być ten sam? Czy może się mylę i co robisz z ekranem drenujesz do masy wtyków,  czy "wisi" ekran  w "próżni" nigdzie nie podłączony?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy kabli USB to już chyba najwyższy poziom audiofolizmu, wyższy niż odsłuchy kabli zasilających. Dla mnie niedostępny. To takie wyżyny audiofilizmu jak niegdyś deski Shakti (tak się chyba zwały). Kładłeś deskę na sprzęt i... Nie pamiętam, ile klas lepiej grało.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 05:51, Rafacio napisał:

Odsłuchy kabli USB to już chyba najwyższy poziom audiofolizmu, wyższy niż odsłuchy kabli zasilających. Dla mnie niedostępny. To takie wyżyny audiofilizmu jak niegdyś deski Shakti (tak się chyba zwały). Kładłeś deskę na sprzęt i... Nie pamiętam, ile klas lepiej grało.

 

W tych lepszych kablach USB zera i jedynki są bardziej wypełnione, a między nimi pływa mnóstwo cyfrowego planktonu ;)... A Shakti kojarzę tylko z drugą kapelą fusion (po The Mahavishnu Orchestra) Johna McLaughlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności