Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kable USB (DAC)


mrosin72

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.08.2022 o 15:50, Palpatine napisał(a):

Fiio LT-TC1

Zgadza się. Mam ten kabel i nie działa. Tak jak do elektroniki nie mam zastrzeżeń. Działa, nie pyka, nie brumi, nie ma nierównomiernej głośności tak w kable Fiio chyba nie umie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie miałem pisać, że świetny kabelek. Kupiłem ten Fiio na zamianę dla tego śmiesznego sznurka dołączanego do link2bal. Bardzo solidny i przede wszystkim pewnie siedzi w gnieździe i nigdy nie rozłącza co wcale nie jest takie oczywiste przy innych kablach.

 

W ogóle USBC miało być takie super i uniwersalne, a z micro nigdy nie miałem takich jazd że jeden kabel działał z jednym sprzętem, z drugim nie, a trzeci niepoprawnie ładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam od Marka kabelek jak ktoś potrzebuje trochę dłuższy - https://allegro.pl/oferta/xduoo-x-c16-kabel-otg-2x-usb-type-c-60cm-11633273926

 

Także bardzo solidnie siedzi w złączach (nawet z lekkim oporem wchodzi, np. do iPada) i działa mi z wszystkimi moimi gratami. Do tego ma fajny kolor :D 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kabel USB Receptor Audio - w moim systemie naprawdę się sprawdził!! Miałem problem z góra i ogólnie jakoś słabo mi grało. Po zmianie na Receptor Audio wszystko się ułożyło, gra pięknie. Można go wyrwać na OLX czy Allegro. Japoński przewód w środku z zewnątrz cały w bawełnie, całkiem fajnie wygląda. 

Edytowane przez Maxi
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy,

 

Czy jest jakieś urządzenie lub software żeby pomierzyć dane audio przesyłane kablem USB?

Czyli czy jest jakiś software, który mógłby zapisywać co pojawia się na porcie wyjściowym USB z serwera audio i jakieś urządzenie (inny komputer?) na drugim końcu kabla USB, które by czytało odbierane dane audio (symulowało wejście DACa)?

Chodzi mi o to żeby zmierzyć czy stratna transmisja USB audio powoduje rzeczywiście jakieś wymierne straty w kompletności przesyłanych danych czy też nie?

Ktoś wie jaki software można do tego użyć?

Pytam dlatego, że np. jeśli weźmie się kable Ethernet to widać że jest istotna różnica w szybkości przesyłu danych pomiędzy Cat6 vs. Cat7 vs. Cat8, co pewnie oznacza że w przesyłaniu bezstratnym korekcja błędów (ponowne wysyłanie pakietów) ma miejsce.

 

Jestem ciekaw czy uda się pomierzyć różnice pomiędzy różnymi kablami USB w kompletności przesyłu przy stratnej transmisji USB audio (taki jest przecież protokół asynchroniczny USB do audio).

 

I drugie pytanie: czy większość DAC'ów z wejściem USB ma własny zegar w odbiorniku po to żeby retaktować podawanie otrzymanych danych audio do DACa?

 

Będę wdzięczny za wskazówki lub opinie w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.10.2022 o 23:50, Maxi napisał(a):

Polecam kabel USB Receptor Audio - w moim systemie naprawdę się sprawdził!! Miałem problem z góra i ogólnie jakoś słabo mi grało. Po zmianie na Receptor Audio wszystko się ułożyło, gra pięknie. Można go wyrwać na OLX czy Allegro. Japoński przewód w środku z zewnątrz cały w bawełnie, całkiem fajnie wygląda. 

Trzy koła za kabel USB... Jest używka na allegro za 1499 https://allegrolokalnie.pl/oferta/interkonekt-cyfrowy-usb-receptors-audio-hiend .

nonie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Curious USB. Szczerze nie usłyszałem wiekszej ingerencji w pasma, ale zauważyłem czarniejsze tło względem zwykłej sieciowki i to mi wystarczyło po testach, żeby go zamówić 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Potwierdzam. Również go używam, tylko w dłuższej wersji i sobie zachwalam 👍

głupi byłem, że go sprzedałem...

 

3 minuty temu, Play napisał(a):

800 zł za kabel USB? 😱😂

nawet więcej :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem kabla Wireworld obecnie za około 100 zł i sobie myślałem że to tylko 0 i 1. A że lubię sobie podłubać to ogarnąłem sobie całkiem niedawno kabelek niby nic specjalnego, a szczękę długo zbierałem z podłogi. I od tej pory jak ktoś mówi że ten kabelek kosztuje 800 zł i jest wart każdej złotówki to już wiem że tak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności