Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern A&norma SR25 - najnowszy przenośny odtwarzacz Hi-Fi


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Przedstawiamy A&norma SR25, drugi odtwarzacz linii Astell&Kern A&norma.

A&norma SR25 to najnowsza odpowiedź na nasze nigdy nie kończące się pytania: „Jak zbliżyć się do oryginalnie zamierzonego brzmienia artysty?”

 

Astell&Kern A&norma SR25 to wyraźny skok w tym kierunku, a w stosunku do SR15 to:
• dodanie nowego, szybszego czterordzeniowego procesora (po raz pierwszy zastosowany
w SR15) w połączeniu z DAC Dual Cirrus Logic CS43198 Master Hi-Fi,
• natywne wsparcie odtwarzania dla DSD256 oraz 32-bit/384KHz,
• nowy, wiodący w swojej klasie tryb wydajności zapewniający najwyższą jakość odtwarzania bez kompromisów,
• nowo zaprojektowany zespół obwodów elektrycznych w celu poprawy jakości dźwięku,
• dodanie obsługi kodeka Bluetooth LDAC, aby dać użytkownikom możliwość bezprzewodowego przesyłania 24-bitowego sygnału do innych urządzeń audio,
• najdłuższa żywotność baterii spośród wszystkich poprzednich odtwarzaczy AK – do 20 godzin ciągłego grania.

 

Światowa premiera tego odtwarzacza ma miejsce właśnie dzisiaj. 

 

Astell&Kern A&norma SR25 trafi do sprzedaży w Polsce w czerwcu bieżącego roku.

Ale już niebawem w wybranych sklepach ze sprzętem audio ruszy akcja przedsprzedażowa dla klientów detalicznych oraz będzie dostępny do odsłuchu w sklepach MP3Store.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A&norma SR25 oficjalnie do sprzedaży w Polsce trafi w czerwcu w cenie 2999 zł. 

 

Cena w przedsprzedaży jeszcze nie jest znana, ale na pewno będzie opłacało się kupić ten odtwarzacz właśnie podczas tej akcji.
A może pojawią się jakieś dodatkowe gratisy 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apki takie jak Tidal będą chyba specjalnie dla SR25. Nie będzie więc każdej z Google Play ?

Tidal offline będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

apki takie jak Tidal będą chyba specjalnie dla SR25. Nie będzie więc każdej z Google Play ?

Tidal offline będzie ?

Tidal offline jest w Sr15 więc zapewne i w Sr25 będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdzie mogę kupić kabel żeby podłączyć SR25 do COAXIAL-a w DAC-u ( 3.5mm > 1xRCA ), aby skorzystać z opcji Line Out ?

Może pytanie jaki polecacie ?

Edytowane przez mrbudyn
pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, mrbudyn napisał:

SR25 posiada normalizacje głośności tzn. ReplayGain lub coś podobnego ?

W SR15 nie znalazłem takiego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Skoro przez problemy z Shanlingiem M6 nie mogę go polecić tacie to może podpytam o ten sr25. Czy oprogramowanie jest stabilne i jakie aplikacje z androida działają na nim?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Astell jest bardzo stabilny. Aplikacje działają (np Tidal) ale musisz je pobrać w innej wersji (aptx) ze strony apkpure. SR25 nie posiada systemu Android więc nie będziesz miał dostępu do sklepu Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal, YT działają i są zainstalowane na formowym oprogramowaniu - nie działają tylko opcje offline.

Po instalacji xapk można zainstalować Tidal, Qubuz, Spotyfi i będą działać również offline.

AK są stabilne, zwykle nie ma takich cyrków jak przy Shanlingu czy Ibasso bo to system zamknięty. Ma to swoje mocne i słabe strony oczywiście.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby aplikacja Idagio działała. Tata lubi słuchać muzyki klasycznej. Czy ktoś może to sprawdzić?

Ciekawe jak wypada synergia ze słuchawkami B&O H9 3rd?

AKTUALIZACJA:

Czy jest możliwe słuchanie radia internetowego w jakości flac przez aplikację? Jaką? Podobno można zainstalować foobar2000?


Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć jakiegoś Astella - no to mam. A&Norma SR25. Wygląda bardzo ładnie, od samego leżenia na biurku i patrzenia się na niego mam wrażenie, że moja stacjonarka gra lepiej. Menusy to samo, "okładka" czy tam ta standardowa grafika tła którą Astell wybrał przypomina mi zacną rapistyczną płytę (z zespołem w tle co jakby powiedział Adaś Sztaba robi robotę że tak powiem) Bisza - Labirynt Babel. Zresztą porównajta sobie sami: 

Nawet ten znaczek Master rodem z Tidala (MQA) ze złota - w menusach znaczy - ładnie się mieni. I kij tam że menu czasem jest responsywne, a innym razem nie. Gabarytowo w sam raz urządzenie. Takie poręczne. W odróżnieniu od tych klocuchów co to teraz wszędzie robią. Pokrętło - fajny bajer. Za moich czasów (iPod Touch 4G, Sony X1060, Zune HD, Samsung P3) tego nie było. Oto Astell, chciałoby się rzec. Obcowanie z tym produktem, nawet pomimo tego że jest to jakby nie patrzeć model "zaledwie" podstawowy w ofercie, daje samą radość. Android z telefonu później wygląda jakoś tak prostacko.

No ale jak to gra? Ano na tyle dobrze, że zacząłem się zastanawiać czy nie wrzucać Burka 3 Performensa w komis, a do tego rozglądać się za jakimiś mobilnymi słuchawkami. W sensie, że nowa zabawka, nowy cel na horyzoncie. W sumie to nie będę się rozpisywał o dźwięku oprócz krótkiego stwierdzenia, że ten jeszcze całkiem nowy i świeży (premiera 2020 z tego co widzę) AKacz gra tak jak się nazywa - normalnie. Tylko tyle i aż tyle. Bas jest, a bałem się że nie będzie (że niby analityczny miał być czy coś w ten deseń). Średnica koherentna i spójna, czyli taka jaką lubię. Płynna. Bez dziur w przekazie. Ale co ważniejsze - bez jakichś wyjebolitów to tu to tam, że tak sobie podkradnę określenie. Po prostu bez efekciarstwa w przekazie. Góra mi nie przeszkadza więc podstawowy cel również osiągnięty, rozdzielczość jak dla mnie akurat. Że niby da się lepiej, jako rzecze Astell poprzez takie czy inne segmenty? No to super! Tylko pytanie czy skoro tu można powiedzieć mamy dźwięk w normie, jest sens pchać się w ten labirynt?

 

BOK-okladka.jpg

Edytowane przez Undertaker
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undertaker napisał:

Jak mawiają miłośnicy pewnej technologii wzmacniaczy słuchawkowych - THX. :D

Tylko co ja zrobię z tym DAP'em jak stacjonarnie słucham muzyki. Oto je pytanie. 

Fajny mobilek. Mam prostszego SR15 i tez jest OK, choć wołabym tego. No ale droższy. A jeszcze sie "wygrzebuję" po zakupie Alpha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Tylko co ja zrobię z tym DAP'em jak stacjonarnie słucham muzyki. Oto je pytanie. 

Ale że co? Jaki problem używać sr25 stacjonarnie, hę? Za mały, czy ki diabeł?

Ja Kjuba traktuję jako stacjonarkę, tyle że łatwą do przenoszenia. Jako dapa nie używam od dłuższego czasu wcale; tylko jako dacampa do maca z audirvaną lub rurą i szafa gra mole tańczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zasadniczy. Trza ładować baterię, więc taki Burek czy inny klocek podpięty se do sieci i USB w kompie to wygoda. Tym bardziej jeśli ma blututa, gdzie wieczorem se można puścić muzę z telefonu. 

Za to przenośność tych co bardziej mobilnych urządzeń jak choćby SR25 dla kogoś kto potrzebuje - pewnie nieoceniona.

Ale ta koncepcja z Cube'm też ciekawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Undertaker napisał:

Ano zasadniczy. Trza ładować baterię, więc taki Burek czy inny klocek podpięty se do sieci i USB w kompie to wygoda. Tym bardziej jeśli ma blututa, gdzie wieczorem se można puścić muzę z telefonu. 

USB w maku mocne jest; w trybie dacamp usb - baterii Kjubowi nie ubywa wcale lub malutko (przy cięższych obciążeniach).

Zarówno Audirvana, jak i Astell mają apki na telefon, coby za pilota do nich służył, więc muzy z maka słuchać można na leniucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności