Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wygodne wokółuchy jak Fiio FH5 (<1000zł używki) spokojniejsze niż DT770


Boliasz

Pytanie

Witaj, Pomocna Mordko!  🙏
TLDR; patrz myślniki poniżej 👇
    Właśnie z bólem serca rozstałem się z moimi Beyerami DT770 (80ohm). Robiły na mnie wrażenie ogólną klasą dźwięku, w szczególności: detalem, basem, sceną, szybką i precyzyjną górą. Z przykrością stwierdziłem jednak, że nie mogę ich słuchać dłużej niż 20 minut bo za wiele to kosztuje mój nadwrażliwy układ nerwowy 😕 Dlatego szukam słuchawek bardziej nastawionych na muzykalny relaks, długie odsłuchy.
    Dokanałowe Fiio FH5 (szczególnie z miedziowym kablem od @Jimmi Dragon ) to dla mnie idealny balans między angażem, a przyswajalnością. Między analizą a muzykalnością. Góra jest w punkt, nie męczy a jest bardzo szczegółowa. Środek muzykalny, aksamitny kiedy trzeba. Szczegółowy bas schodzi nisko, ale nie koliduje z całością. Może ktoś z Was tak jak ja kocha/docenia FH5 ( @maciux?) i jakieś wokółuszne podobnie Was łechtają?    😇    Jakie?
    Granie na poziomie jakości ogólnej jak DT770, tylko bardziej nastawione na relaks i muzykalność by mi wystarczyło. Trochę delikatności, takiej "bezwysiłkowości" w reprodukcji. W DT770 przeszkadzała mi podkreślona góra, detale były osiągane kosztem nerwowości brzmienia. Od słuchania bolała mnie głowa- miałem też wrażenie, że to trochę poprzez sposób w jaki kreują przestrzeń i w jaki przenikają się kanały (crosfeed?), ale może to bzdura. Pamiętam też, że scena jak w ATH-MSR7 (rozerwana na dwa) mi nie odpowiada.
    Co do źródła- właśnie kupiłem Shanlinga M2x, i poszukiwane słuchawki na pewno będą grały tylko z niego przez pewien czas. Byłoby idealnie, gdyby nie potrzebowały nic więcej 👼 Ma on wyjście 2,5mm balans. Dopuszczam ewentualnie możliwość, że kiedyś kupię przenośnego AMPa pokroju Aune B1, Topping NX40 albo iFi HIP czy inne DFR. Sam Shanling jest neutralno-naturalny, przesiadka z M0 (z DACem ESS) na M2x (AKM) pokazała mi jaką przyjemność sprawia mi gładki, "effortless" VELVET sound :D 
Mam też monitory bliskiego pola JBL LSR305 i ich brzmienie też świetnie trafia w moje gusta. Jestem też psychofanem brzmienia estradowych soundsystemów Funktion One xd
   Preferuję słuchawki zamknięte (uniwersalność...) ale jestem otwarty na doświadczenie otwartych. Dzięki uprzejmości @kartonik miałem okazję odłuchać HD600 oraz NHC. Obserwacje pod koniec.

Budżet:
1000 zł lub mniej- to dla mnie już naprawdę dużo, jak wydam więcej to już wsiąknę na zawsze :P a nie chcę

Priorytety (najważniejsze u góry, wiem że nie wszystkie się da):
-komfort (to punkt wyjścia; mam niedużą głowę i uszy), trwałość
-niemęczące, uniwersalne brzmienie (szczególnie brak peaków w okolicy 8kHz)
-sygnatura możliwie zbliżona do FH5
-poprawiona względem nich scena
-łatwość w napędzeniu, niewybredność względem toru
-obecność subbasu (może, nie musi to być akcent)

-precyzyjna acz delikatna góra

-muzykalna średnica
-transportowalność

Źródło docelowe:
Shanling M2x (chciałbym żeby tak zostało, jeśli to możliwe) 👼

Słucham dosłownie wszystkiego, jednak głównie
Elektronika- wolna, basowa ale też szybka, rap, ambient, jazz, blues, wokale, klasyka, zdarzają się stare nagrania lub ripy

Co miałem:
Beyerdynamic DT770 (80ohm)-    super bas oraz detal, jednak natarczywa góra, męcząca scena (crosfeed ?), ogólnie zbyt angażujące brzmienie
Beyerdynamic T51p-     fajna ogólna jakość brzmienia (+szybkość Tesli), przeszkadzał nieznośny komfort oraz peak w wysokiej średnicy
Sennheiser HD25-     idealny bas, świetna gładka średnica, nieznośny komfort oraz specyficzna barwa góry (nosowość?)
Fiio FH1-    genialna Vka do pracy fizycznej :D przebasowione, niedosyt średnicy

O czym dotychczas myślałem:
-Audioquest NightOwl (słyszałem NHC na dobrym sprzęcie, komfort, sygnatura i jakość ogólna super, ale ta pogłosowość wyklucza je kompletnie, czy z Owlami jest tak samo 'źle'?)
-Sennheiser HD600 (klasa :) jednak bardzo otwarte, no i góra taka z połyskiem, na granicy przyswajalności, bas ok ale brak subbasu, trudne w torze) / HD650
-Audio-Technica ATH-AD900x (nie byłyby za jasne?) / ATH-AD700x
-Hifiman HE-4xx / 400i (boję się góry, słusznie?)
-AKG K712 pro, AKG K7xx
-One More Triple Driver (jak z komfortem? I "bezwysiłkowością" brzmienia?)

Jeśli jesteś skłonny sprzedać któreś z powyższych lub podobnych słuchawek- abym mógł tchnąć w nie nowe życie- zostaw ślad poniżej ;)

Będę również dozgonnie wdzięczny, jeśli jakiś posiadacz wymienionych w wątku słuchawek mieszka w okolicach +-50 km od BIELSKO-BIAŁA (Katowice? Żywiec @Mayster?) i byłby w stanie mnie przyjąć na odsłuch/podmienić się na parę dni za Fiio FH5 / JBL LSR305

Dzięki za cierpliwość. Mam nadzieję że nie przegiąłem oraz że nie naruszyłem forumowych zasad. Z nadzieją oddaję ten tekst w Wasze ręce, pozdro!

Edytowane przez Boliasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja tutaj bym widział K550 plus ifi Hip Dac. Słuchawki neutralne z fajnym, lekkim subbasem, świeża i nienatarczywa średnica, góra nieprzesadzona, obszerna scena. Natomiast Hip'ek jest ocieplony, ma lekko podkreślony niski bas, łagodną i bezpośrednią średnicę oraz, precyzyjną górę, ale bez ostrości, a scena jest proporcjonalna, bez nadmiernej separacji kanałów.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, neonlight napisał:

Ja tutaj bym widział K550 plus ifi Hip Dac. 

@neonlight dzięki za propozycję, dotychczas nie brałem ich pod uwagę. 

Czy znasz FH5 albo DT770 i miałeś może wobec nich podobne odczucia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy ktoś z właścicieli NightOwli / FH5 mógłby się wypowiedzieć? Szczególnie właściciele obu sprzętów? :) Nie ukrywam że urzekł mnie komfort NHC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight a miałeś może styczność oboma: NHC i NO? Jak z tą pogłosowością u Owli, czy jest jej wyraźnie mniej? Czy też są takie 'zadymione'?
Z tego co wyczytałem to mają mocno laidbackowy sound o wysokiej jakości, może jednak właśnie coś takiego jest mi potrzebne...

Edytowane przez Boliasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym powiedział że Custom Studio są bardzo podobne, z tym że nie mają tego irytującego peaka na średnicy, jak w FH5.

No i w przeciwieństwie do DT770, nie są agresywne w górnych rejestrach.

3 minuty temu, Mihu83 napisał:
Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Boliasz napisał:

Czy ktoś z właścicieli NightOwli / FH5 mógłby się wypowiedzieć? Szczególnie właściciele obu sprzętów? :) Nie ukrywam że urzekł mnie komfort NHC...

Jeżeli tak Ci siadły NHC oprócz tej pogłosowości, to zastosuj mod albo zgłoś się do @Perul'a - o ile kojarzę, to da się zniwelować ten aspekt poprzez wyłożenie materiałem muszli od środka. Miałem fh5 i były niezłe, faktycznie audioquesty mają z nimi coś wspólnego, między innymi ten miękki i trochę misiowaty bas i generalny brak ostrości. Słucham dużo elektroniki i wg mnie NHC są w niej genialne.

 

Planary hifimana nie zagrają dobrze z Twojego źródła, będzie sucho i ostro, miałem he4xx - wg mnie potrzebują mocniejszego i ciepłego źródła, nie przypominają fh5.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem wszystkie ołle-hołko-zamulacze, dla mnie są to dziwaczne słuchawki i nie mają nic wspólnego z brzmieniem FH5, które przede wszystkim

jest otwarte i świeże, a nie stłumione na średnicy. Dlatego podałem K550 w połączeniu z Hip Dac'iem, które powinny być najbliżej FH5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem o K550 i wszystko wygląda super, mam jednak obawy o komfort i złapanie seala (głowę mam raczej z tych mniejszych), no a nigdzie nie mogę znaleźć możliwości przymiarki/odsłuchu.
Dotarłem też do pozytywnych opini nt. AKG K371, @neonlight miałeś z nimi do czynienia? Czy jest to jakościowo poziom FH5 no i jak z komfortem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również mam małą głowę i jakoś udawało mi się łapać seala, a o komfort możesz być spokojny, imo. ;) K371 też wpisują się w wymagania, aczkolwiek, są chyba nieco ostrzejsze od K550, choć łeb w łeb nie porównywałem. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 nie są już do kupienia, zostają egzemplarze z drugiej ręki, a że te słuchawki starzeją się źle to często są mocno zdezelowane. K371 są ich naturalnym następcą jednak nie wiem czy też nie będą CIę męczyć. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Karmazynowy napisał:
K550 nie są już do kupienia, zostają egzemplarze z drugiej ręki, a że te słuchawki starzeją się źle to często są mocno zdezelowane. K371 są ich naturalnym następcą jednak nie wiem czy też nie będą CIę męczyć. 


To raz, a dwa, że seria K(550/551) cierpiała na dolegliwość zwaną zakłóceniem balansu...

K371 może są ich następcą, ale z FH5 mają niewiele wspólnego, zresztą tak samo jak K550.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, neonlight napisał:

Można kupić używki w ładnym stanie, na OLX są teraz. 👍

 

Taaa, ale tam się rozkłada pałąk, rozkładają pady których pewnie zaraz się nie da dorwać, były problemy z imbalansem jak wyżej @Mihu83 pisze, w dodatku też nie wszyscy łapią seala a wtedy bas jest cieńki. Jak dla mnie szkoda zachodu, za bardzo problematyczne słuchawki. To już lepiej 371. Poświęcamy scenę ale bas jest jak trzeba.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Karmazynowy napisał:

rozkładają pady których pewnie zaraz się nie da dorwać

Do mnie na rekabling trafiły K550 z padami Brainwavz XL Gel Microsuede - nie dość, że wygodniejsze i trwalsze od oryginałów, to i dźwiękowo bardziej mi pasowały :) .

https://www.brainwavzaudio.com/products/gaming-earpads-xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na olx gościu sprzedaje K550 mk1 nieodpakowane 😮 koszt 600 zł. Jeśliby mi siadły- to po negocjacjach bym je brał, ale tak nawet nie mam możliwości przymierzenia / odsłuchu. Zanim nie założę na głowę ich albo K551, K552 lub K553 to nie ma o czym mówić niestety.
Nie znacie na śląsku kogoś kto ma któreś z powyższych? Albo życzliwego krajana skłonnego wypożyczyć na parę dni? 


 @Karmazynowy co byś w takim razie typował?

@Mihu83 zakłócenia balansu pojawiały się przy niskiej głośności czy ogólnie? Kiepsko to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.04.2020 o 17:48, Boliasz napisał:

@neonlight a miałeś może styczność oboma: NHC i NO? Jak z tą pogłosowością u Owli, czy jest jej wyraźnie mniej? Czy też są takie 'zadymione'?
Z tego co wyczytałem to mają mocno laidbackowy sound o wysokiej jakości, może jednak właśnie coś takiego jest mi potrzebne...

Ja miałem styczność z tymi dwoma modelami. NightOwle są zdecydowanie mniej pogłosowe niż NHC. Dodatkowo mają bardziej doświetloną wyższą średnicę i górę niż NHC, i trochę mniej intensywny bas. Średnica jest dociążona, ale mniej niż w Hawkach. Brzmienie w obu parach mocno nastawione na relaks. Jak Owle "siądą" to ciężko będzie je przebić, a jakościowo są dużo lepsze niż ww. K550. Można je zresztą odsłuchać w TopHifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo wszystkim za rady. Niestety K550 nie udało mi się odsłuchać, ostatecznie zaryzykowałem Audioquest NightOwl. I...

Jestem bardzo zadowolony 🐣 

Nie sądziłem że to powiem, ale wiem już za co ludzie je lubią. To ich specyficzne "stłumienie" czy zadymienie- przy świetnej ogólnej jakości dźwięku naprawdę jest atrakcyjne. Świetne słuchawki na relaks, bardzo wygodne. 

Mam jedynie pewne obawy co do ich trwałości- mają dużo ruchomych elementów. Ale rzeczywiście ich brzmienie stawia bardzo przyjemny nacisk na muzykę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owli się pozbyłem- a to z racji tego że wydawały mi się strasznie "kruche", normalnie nie wiedziałem za co je chwycić żeby ich nie zepsuć... Ale brzmieniowo oraz komfortowo- rozwaliły system. Teraz czekam na Fiio EH3nc- przesiadka o półkę niżej, dam znać czy dały radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co by nie zakładać kolejnego tematu, dołączę się tutaj. Kiedyś szukałem dokanałowych jak Fidelio X2. Teraz mam problem odwrotny. Odkąd kupiłem FH5, nie używam praktycznie Philipsów. Jak dla mnie Fiio to klasa, albo i dwie klasy wyżej.

Wydaje mi się, że powinienem szukać jasnego, detalicznego brzmienia z dobrą podstawową basową, a może źle je odbieram? Uwielbiam też tą scenę, nie jest bardzo szeroka, ale głęboka, dokładna...

Myślę nad otwartymi wokółusznymi, które mnie też tak oczarują.

AKG K601, K712 i tym podobne odpadają - brak basu jak dla mnie.

DT990 Pro miałem, może 1990 Pro, ale z wykresów to też żyletki niby.

HD650 chyba są ciemne.

HE400i chyba znowu nie ten bas?

Nie wiem kompletnie, o czym myśleć.

Może nie znajdę takiego grania w wokółusznych i iść dalej w doki, FH7, Andromeda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Luk@s napisał:

Wydaje mi się, że powinienem szukać jasnego, detalicznego brzmienia z dobrą podstawową basową, a może źle je odbieram? Uwielbiam też tą scenę, nie jest bardzo szeroka, ale głęboka, dokładna...

Myślę nad otwartymi wokółusznymi, które mnie też tak oczarują.

(...)

DT990 Pro miałem, może 1990 Pro, ale z wykresów to też żyletki niby.

 

 

Mnie tak Amirony czarują. Ale nie mam pojęcia jak to się ma do FiiO. Są lepsze od Fidelio w tych aspektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności