Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

TWS do biura - 200 PLN


Roso

Pytanie

Cześć. Mam pytanie. Potrzebuję jakieś słuchawki TWS do użycia biurowego. Tzn:

- dobra jakość połączeń telefonicznych/webex itp.

- w miarę wygodne tak aby mogły dość długo być w uchu

- w miarę dobra bateria, tak abym nie musiał co chwilę ładować

- niekoniecznie maksymalna izolacja, chciałbym wiedzieć co się dzieje obok 

 

Najmniej zależy mi na muzyce, bo tej w pracy prawie w ogóle nie słucham. Najczęściej słucham różnych podcastów czy radia TokFm.

Oczywiście jak będzie dobra jakość muzyki to jestem jak najbardziej za.

Ważne też by bezproblemowo parowało się z telefonem czy laptopem itp.

 

Cena do 200 PLN.

 

Po lekturze forum myślę o:

Edifier TWS1

TRN T200

QCY T1 PRO

QCY T5

 

Ogólnie nigdy do tej pory nie używałem dokanałówych więc trochę martwię się o to czy będę zadowolony. Zdecydowanie preferuję słuchawki douszne do takich zastosowań, ale chyba na rynku TWS nie ma w tej kategorii nic ciekawego. Aktualnie korzystam z VE Monk na kabelku i taka jakość do biura jest absolutnie wystarczająca. Tylko mam już dosyć tych kabli, odpinania i przepinania :)

 

Z góry dziękuję za pomoc. Jako źródło kupna rozważam polskie sklepy czy też niemiecki amazon. Z Chin raczej nie będę zamawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra, rozumiem, że rozmowy telefoniczne są równie ważne jak muzyka, skoro o nich piszesz?

To może na początku posłuchaj sobie sampli z takich rozmów.

Gość ma krótkie recenzje (5-6 min) i zawsze wrzuca sample z rozmów tel. na zewnątrz i wewnątrz. Z arkusza możesz się przerzucić na kanał youtube :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KLbDeaIHzFeiRI7j2cBmuu74Aq66WftzCMfn2RfujYc/edit#gid=0

 

 

Np. Edifier TWS1, od 2,40 min :

 

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nastawiaj się Kolego tylko rób samodzielnie porządny research 😉 Choćby posłuchaj sobie różnych sampli tego co Ci zlinkowałem

Oczywiście są różnice, nawet w tych budżetowych TWS (do 200 zet) ale to nie jest takt, że jedne są czempionami a inne "rzężą".

Ogólnie to jakość rozmów jest dosyć przeciętna - malutki mikrofonik daleko od ust. I masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Play napisał:

Edifier tws200

O, tu mic jest znacznie bliżej ust więc musi być lepiej.

Sam korzystam z pchełek TWS gdzie mic jest na końcu "patyczka" i słychać zdecydowaną różnicę na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK. Przyjechały Edifier TWS200. To jest dokładnie to o co mi chodziło . Do znawców tego typu słuchawek mam tylko pytanie:

- czy jest możliwość, że jedną słuchawkę będę miał podpiętą pod telefon, a drugą w tym samym czasie pod komputer ? 

 

Pomimo, że w ustawieniach mam oddzielnie dwie słuchawki to jak do jednego sprzętu łączą się obie. Muszę na telefonie rozłączyć, żeby połączyć się z komputerem. A chciałym w niektórych przypadkach mieć obie w trybie mono. Czy istnieje taka możliwość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Roso napisał:

OK. Przyjechały Edifier TWS200. To jest dokładnie to o co mi chodziło . Do znawców tego typu słuchawek mam tylko pytanie:

- czy jest możliwość, że jedną słuchawkę będę miał podpiętą pod telefon, a drugą w tym samym czasie pod komputer ? 

 

Pomimo, że w ustawieniach mam oddzielnie dwie słuchawki to jak do jednego sprzętu łączą się obie. Muszę na telefonie rozłączyć, żeby połączyć się z komputerem. A chciałym w niektórych przypadkach mieć obie w trybie mono. Czy istnieje taka możliwość ? 

istnieje taka możliwość lecz wiąże sie to najczęściej z resetem do ustawień fabrycznych i ponownym parowaniem jak będzies chciał wrócić do stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.04.2020 o 08:39, Roso napisał:

OK. Przyjechały Edifier TWS200. To jest dokładnie to o co mi chodziło . Do znawców tego typu słuchawek mam tylko pytanie:

- czy jest możliwość, że jedną słuchawkę będę miał podpiętą pod telefon, a drugą w tym samym czasie pod komputer ? 

 

Pomimo, że w ustawieniach mam oddzielnie dwie słuchawki to jak do jednego sprzętu łączą się obie. Muszę na telefonie rozłączyć, żeby połączyć się z komputerem. A chciałym w niektórych przypadkach mieć obie w trybie mono. Czy istnieje taka możliwość ? 

Jak oceniasz jakość rozmów telefonicznych przez te słuchawki (a właściwie jak oceniają to Twoi rozmówcy;)) ? Rozmawiałeś przez nie w głównych miejscach typu ulica czy autobus? Jak wtedy jakość? Dobrze Cię słychać? Sam szukam słuchawek tego typu dousznych i wybór jest bardzo mały. Huawei ma Freebust douszne z dobrą jakością rozmów ale kosztują ok 500zl. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam porównania do innych ale ja jak i moi rozmówcy oceniają jakość bardzo dobrze. Do biura (webexy itp) polecam.mocno, do muzyki nie bardzo. Rozmawiałem.w nich jadąc na rowerze ok 25 km/h i nie było żadnych problemów z komunikacją z rozmówcą. Dużo słucham też w nich podcastów i do tego też są świetne. Z was można by uwzględnić dość słaba obsługę dotykową ( nie zawsze zadziała)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności