Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC z optykiem, BT i pilotem (pod TV)


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję coś taniego i przyzwoitego (wiadomo), żeby spiąć szmart TV z monitorami (Erisy E8) i zachować balans!

tera mi grajo z behringer umc22 po usb z laptopa, ale wolałbym je przepiąć pod TV docelowo.

ktoś coś? najlepiej z dostępnością w PL ale z ChRL też ujdzie. nie podaję widełek bo się nie znam i nie wiem ile trzeba wydać, żeby to miało sens.

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później jeszcze z pięć i będzie całkiem znośnie 👍

 

Ale faktycznie raczej będziesz musiał sporo wydać z prostego powodu - z reguły nie ma możliwości sterowania głośnością przez optyka, więc potrzebujesz czegoś z pilotem, a to już droższe zabawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adikadik o takie rady nic nie robiłem :D ale o "klasę wyżej" chociaż będzie?


@Inszy hmm tego nie przewidziałem, założyłem ze głośność może być wtedy regulowana z TV bezpośrednio, analogicznie jak mogę sterować w laptopie z mixera windowsowego po połączeniu via USB. Czyli po taniości zostaje mi tylko połączenie analogowe z TV bezpośrednio do monitorów? a przy optyku i BAL o jakich kwotach startowych mówimy?
 

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu balansu ;)

 

SMSL M10 ma wszystko co trzeba, ale to już ponad 2 tysiące...

M500 w sumie też by się nadał, nie wiem czemu myślałem, że nie ma pilota, a to już złotówka poniżej 2 k :D 

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem jak działa to pudełko. bt z tv i potem kablami monitory do tego pudełka? no i balansu brak, wtedy mogę chromcasta audio podpiac albo rca i będzie jeden czort w sumie.

 

kwoty typu 2k odpadają na pewno, liczyłem że znajdzie się coś do ~500 :D

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W końcu nic jeszcze nie kupiłem, jadę z dziury słuchawkowej w TV :D  

 

nie jestem na bieżąco od dawna, czy pojawiły się jakieś nowe, ciekawe opcje oprócz tego co wyżej? tak do 1000 zł maksymalnie, ale im mniej tym lepiej. Monitory te same, Eris E8.  

 

tak nawiasem, przydałałaby się jeszcze łączność bluetooth, chciałbym móc się przełączać źródłem na pilocie, TV vs telefon via BT do tych samych monitorów podpiętych pod dac.

 

czy Topping DX3 Pro jest jakkolwiek sensowny? czy są lepsze wybory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • gregdezet zmienił(a) tytuł na DAC z optykiem, BT i pilotem (pod TV)

Też szukam takiego urządzenia aby podpiąć monitory audio do TV i mieć kontrolę nad regulacją głośności. Proste konwertery CA nie zdadzą egzaminu bo nie można regulować głośności w tv dla sygnału puszczonego po optyku. 

 

Z pilotem jedynie coś takiego znalazłem z tanich, ale domyślam się jak dziadowska byłaby jakość Neoteck 192Khz Bluetooth DAC z pilotem wbudowany Bluetooth V5.0 wsparcie odbiornika APT X AAC SBC konwerter DAC|Konwerter sygnału cyfrowego do analogowego| - AliExpress

 

Dalej do 1000zł to już np. topping D50s albo Dx3 Pro TOPPING D50s ES9038Q2M * 2 DAC Bluetooth 5.0 LDAC D50 DSD512 32Bit/768kHz hi res Audio dekoder HIFI|Konwerter sygnału cyfrowego do analogowego| - AliExpress

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj monitory i kup Audio Pro A26

 

Będziesz mieć HDMI Arc (kontrola głośności z pilota TV), WiFi, serwisy streamingowe (Tidal, Spotify, itp.), BT 5.0 oraz bardzo przyzwoity dźwięk :) 

 

Polecam z własnego doświadczenia :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, popatrzę na te Audio Pro. Widzę też model A36, do salonu by się pewnie bardziej nadały. Musiałbym ich najpierw tak czy owak posłuchać na żywo, bo mam małe obawy że będą gorzej/inaczej grały niż Erisy, a nie chciałbym zjeżdżać w dół z jakością dźwięku dla samej wygody/łączności/funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 15.12.2020 o 00:57, Damix napisał:

Też szukam takiego urządzenia aby podpiąć monitory audio do TV i mieć kontrolę nad regulacją głośności. Proste konwertery CA nie zdadzą egzaminu bo nie można regulować głośności w tv dla sygnału puszczonego po optyku. 

 

Z pilotem jedynie coś takiego znalazłem z tanich, ale domyślam się jak dziadowska byłaby jakość Neoteck 192Khz Bluetooth DAC z pilotem wbudowany Bluetooth V5.0 wsparcie odbiornika APT X AAC SBC konwerter DAC|Konwerter sygnału cyfrowego do analogowego| - AliExpress

 

Dalej do 1000zł to już np. topping D50s albo Dx3 Pro TOPPING D50s ES9038Q2M * 2 DAC Bluetooth 5.0 LDAC D50 DSD512 32Bit/768kHz hi res Audio dekoder HIFI|Konwerter sygnału cyfrowego do analogowego| - AliExpress

kupiłeś coś może? bo ja nadal nic :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/dac-pcb-es9038q2m-coax-opt-pcm384-dsd512-dop-dsd64-10764733713

 

+

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/modul-bluetooth-4-2-csr64215-aptx-wyjscie-i2s-i7557256340.html

 

+

 

Zasilanie 

 

 

Obudowa

 

Działa. Mam. Chwalę :D

 

 

Trzeba poczekać aż będzie dostępny bt, albo z Ali brać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 09:42, gregdezet napisał:

kupiłeś coś może? bo ja nadal nic :D 

Na razie odpuściłem temat bo i tak nie bywam zbyt często w domu teraz. Zastanawiałem się czy nie wystarczy po prostu HDMI audio extractor, np. B1 (smsl-audio.com) Wpiąć do wyjścia HDMI eARC w TV i tyle. z tego co kojarzę to przez earc można kontrolować głośność? 

W dniu 17.10.2021 o 10:13, espe0 napisał:

https://allegro.pl/oferta/dac-pcb-es9038q2m-coax-opt-pcm384-dsd512-dop-dsd64-10764733713

 

+

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/modul-bluetooth-4-2-csr64215-aptx-wyjscie-i2s-i7557256340.html

 

+

 

Zasilanie 

 

 

Obudowa

 

Działa. Mam. Chwalę :D

 

 

Trzeba poczekać aż będzie dostępny bt, albo z Ali brać.

Jakiej mocy by trzeba zasilacz na coś takiego przy 15V DC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Damix napisał:

Jakiej mocy by trzeba zasilacz na coś takiego przy 15V DC? 

Ja mam symetryczny +-18V. Ale z niesymetrycznego od 12V też startował.

 

Tylko płytkę mam z rewizji z 3 lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, espe0 napisał:

Ja mam symetryczny +-18V. Ale z niesymetrycznego od 12V też startował.

 

Tylko płytkę mam z rewizji z 3 lat wstecz.

Pewnie układ daje rade przy takich różnicach w napięciu, ale lepiej tyle ile zalecają raczej, 15V.

Chodzi mi konkretnie o pobór prądu, 1A wystarczy? 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy by trzeba zasilacz na coś takiego przy 15V DC? 
hmm, a dobry link wkleiłeś? bo w tym B1 nie ma wejścia hdmi. chodziło Ci o coś takiego może?
https://www.dmtrade.pl/p10234,extractor-hdmi-na-hdmi-audio-optyczne-spdif-jack-3-5-spacetronik-sph-ae02.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregdezet napisał:

hmm, a dobry link wkleiłeś? bo w tym B1 nie ma wejścia hdmi. chodziło Ci o coś takiego może?
https://www.dmtrade.pl/p10234,extractor-hdmi-na-hdmi-audio-optyczne-spdif-jack-3-5-spacetronik-sph-ae02.html

Tak, zły link wkleiłem.

https://www.smsl-audio.com/portal/product/detail/id/640.html

W każdym razie jest pełno takich urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy pojawiły się jakieś nowe rozwiązania nie za tysiące??

Też chcę puścić dźwięk z telewizora (Deezer hifi) na DACa i dalej na monitory. Tymczasowo podpiąłem Chorda ale z każdym razem chcę głośniej czy to muszę podchodzić do niego no i Chord potrafi się grzać.

Czytam podobne wątki od kilku dni i widzę w zasadzie sensowne tylko dwa rozwiązania:

- Wymienić monitory na jakieś lepsze podobne do wspomnianych Audio Pro A26 które posiadają pilota.

- Zakupić Toppinga DX3Pro (lub coś podobnego) z pilotem.

 

Bliższy jestem drugiemu rozwiązaniu bo może też będę też słuchał muzyki na słuchawkach ale gdybym w przyszłości chciał stremować muzykę w lepszej jakości ( o ile ma to sens) to nie podepnę do podobnego Toppinga dodatkowego streamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj ofertę Avantree.com. Mają sporo urządzeń, które powinny spełnić Twoje oczekiwania. No i ceny są przyjazne kieszeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności