Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Scena, rozdzielczość, niski bas do 900zł


Cirrus

Pytanie

Witam,
Szukam zamkniętych lub półotwartych słuchawek do około 900 zł. Punkty odniesienia:

  •  CAL- generalnie lubię ich brzmienie, posiadają w sobie coś wyjątkowego, jednak mają za dużo wysokiego basu, który zasłania średnice i tony wysokie. Żeby dało się ich jako tako słuchać muszę sporo zredukować wysoki bas, następnie podbić średnice i wysokie. A i tak nie porażają rozdzielczością i sceną.
  • DT990 Pro 250 Ohm- bardzo się na tych słuchawkach zawiodłem, dla mnie są suche, bez emocji, pozbawione niskiego basu, z górą tak ostrą, że aż uszy krwawią, sybilanty. Próbowałem z różnymi wzmacniaczami np. Feliks Audio Espressivo, klon Lehmanna. Zdecydowanie nie moje granie.
  • TS-671- średnica, wysokie, scena jak najbardziej na plus. Jednak zdecydowanie brakowało mi niskiego basu.
  • Takstar pro82- coś mi w nich nie pasowało, chyba zbyt agresywne nosowe brzmienie.

Podsumowując, szukam słuchawek które, nie mają braków w niskim basie, za którym przepadam. Powinien nisko schodzić, ale tylko wtedy kiedy trzeba. Nie lubię z kolei powolnego dudniącego wysokiego basu, który zasłania resztę pasma. Kolejną ważna dla mnie rzeczą jest aby przełom średnicy z wysokimi był łagodny, tak aby nie było mowy o syczących głoskach. Scena dźwiękowa im szersza i głębsza to tym lepiej. Mam świadomość tego, że przestrzenne słuchawki z nisko schodzącym basem to trudne połączenie, dlatego raczej skłaniam się ku konstrukcji zamkniętej lub półotwartej.

 

Analizując wykresy w serwisie diyaudioheaven, wydaje mi się, że AKG k550 wpasowują się w preferencje. Niestety są niedostępne. Dlatego celuję w AKG K371. Jeśli ktoś wie jak one grają względem słuchawek wypisanych wyżej, to proszę o kilka słów. Co do muzyki jakiej słucham to głównie IDM, ambient, jazz, klasyka, rap.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 minut temu, Gracjan napisał:

Jeśli mowa o niskim basie, sprawdź koniecznie Soundmagic HP151 :) 

Basu a nich na pewno nie brakuje. Moim zdaniem jest w nich go za dużo. Poza tym, pomijając kwestie brzmieniowe odradzam je ze względu na pękające uchwyty muszli, oraz tragiczne podejście do klienta ze strony Soundmagic i serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.04.2020 o 09:27, Cirrus napisał:

Ja mam głowę raczej taką typową, ani dużą ani małą. Z tym, że na komforcie mi zależy, to jest podstawa żeby czerpać radość z odsłuchów. Dlatego powinny być wokółuszne. Używanych słuchawek nie chcę. Nastawiłem się na nowe. Czyli z wokółusznych wygodnych i nowych słuchawek jakie zaproponowaliście i które mieszczą się w budżecie posiadając jednocześnie subbas zostają DT150. Nikt nie odniósł się do zaproponowanych przeze mnie AKG K371, które są teraz w promocji za 499zł. Starczyło by na lepszy dac/amp. Ale rozumiem, że nie warto się nimi interesować w moim przypadku?

@Cirrus jest jeszcze ta promka na K371?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używane Nightowle + później mały upgrade, rodowanym adapterem Furutecha.
image.jpeg

 

Tylko z oryginalnym stokowym kablem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, Owle mają świetną scenę oraz bardzo wyraźnie namacalny bas. Rzekłbym nawet dominujący. Nie jest to jednak taki twardy bas typu trzęsienie ziemi- jeśli tego właśnie szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.04.2020 o 15:28, Gracjan napisał:

Jeśli mowa o niskim basie, sprawdź koniecznie Soundmagic HP151 :) 

Minęło kilka miesięcy, ale dopiero kupiłem słuchawki, wybrałem tak jak zaproponowałeś- HP151. Rewelacja. Tego właśnie szukałem. Bas jest idealny. Podoba mi się jego zejście i faktura. Góra detaliczna, ale bez sybilantów, jak w DT990 pro. Słuchawki w ogóle przekazują masę detali, są rozdzielcze. Świetna jak na zamknięte scena zarówno w głąb jak i na szerokość. Jakie combo dac/amp polecacie do tych słuchawek tak aby wykorzystać ich potencjał ale bez przepłacania? Z racji tego jak grają wskazane jest chyba coś co odrobinę wypchnie średnice.

Edytowane przez Cirrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.10.2020 o 14:41, Cirrus napisał:

Minęło kilka miesięcy, ale dopiero kupiłem słuchawki, wybrałem tak jak zaproponowałeś- HP151. Rewelacja. Tego właśnie szukałem. Bas jest idealny. Podoba mi się jego zejście i faktura. Góra detaliczna, ale bez sybilantów, jak w DT990 pro. Słuchawki w ogóle przekazują masę detali, są rozdzielcze. Świetna jak na zamknięte scena zarówno w głąb jak i na szerokość. Jakie combo dac/amp polecacie do tych słuchawek tak aby wykorzystać ich potencjał ale bez przepłacania? Z racji tego jak grają wskazane jest chyba coś co odrobinę wypchnie średnice.

Polecam SMSL M3, jeśli chcesz przybliżyć wokale, złagodzić górę i jeszcze bardziej podkreślić bas. Bardzo dobra opcja w tej cenie. Lub jak masz wyższy budżet to możesz spróbować AQ DragonFly Cobalt ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności