Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sluchawki, swietny miesisty bas, i miesista pelna srednica.


f7kok

Pytanie

Witam. 

Poszukuje sluchawek grajacych blisko, z bliska miesista srednica i mocnym wypelnionym basem, gora mniej wazna ale tez wazna. Powinny tez byc w miare dynamiczne i nie zaciemne. Ktos mi tu kiedys doradzil ze olimpic elysium sa ok ale one tylko na aliexpress a nie wiem czy wtedy sluchawki nie ida przesylka jakies kilka miesiecy chyba ze sie myle to poprawcie mnie? Czy sa jakies inne godne polecenia ale najlepiej w polsce lub z szybka przesylka do 200 zł? Mowie tu oczywiscie o nausznych nie musi byc blootooth, byle by dobrze graly i tyle. Slucham klasyki rocka. Jesli jednak te olympic elysium sa ok to poczekam i je kupie tylko napiszcie. Aha bede je uzywal z telefonem wiec fajnie jakby dalo sie je napedzic bez wzmacniacza. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchałem koss porta pro na kablu z mate 10 lite. Powiem wam ze tragedii nie bylo, dzwiek nawet mi sie podobal ale i tak byla lipa. Panasoniki hje 125 graja lepiej... Koss porta pro maja biska ale niestety kiepska srednice, taka bez pazura, sa ciemne troche chociaz to nie przeszkadza ale gory faktycznie bylo nie duzo. Natomiast najbardziej rozczarowal mnie bas bo mowiliscie ze maja go duzo a wg mnie to jest go tyle samo co w innych sluchawkach czyli jest ale na pierwszy rzut ucha go nie slychac... napewno nie jest wyeksponowany... jest go poprostu nie duzo. Ogolnie sluchawki byly by udane jesli srednie tony a dokladniej gitary mialy pazur bo tak to gitary graja naprawde kiepsko wg mnie. No i jakby bylo wiecej basu to by bylo ok. Jesli komus nie przeszkadza to ze dokanalowki uszkadzaje sluch to lepiej kupic panasonic hje125 i zaoszczedzic. 

 

Jesli ktos wie jakie sluchawki graja mniej wiecej tak jak porta pro i maja do tego miesista ale z pazurem srednice oraz zdecydowanie wiecej basu to chetnie bym wysluchal propozycji, oczywiscie mowimy tu o nausznych sluchawkach a nie dokanalowych. 

Edytowane przez f7kok
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. Porta Pro mają słaby bas i średnica jest bez pazura?! Trzeba było podłączyć DFB, to by zagrały tak, jak piszesz, aczkolwiek uważam, że słuchawki grają inaczej, jak je opisujesz, a już na 1000% lepiej od wspomnianych hje125. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie CAL! w rocku i w sumie we wszystkim są słabe 🙃 Irytuje mnie ich gra i męczy po krótkim odsłuchu. Do tego są niewygodne, za małe muszle. Ale mimo wszystko też polecam je sprawdzić. To coś innego niż kpp. Chociaż nie wiem, czy obecne to to samo co moje stare.

 

Co do opisu portków pro to hmm... Może w głośnym środowisku tak grają? U mnie w domowych warunkach bas dominuje (ciemność, widzę ciemność :P), ale też nie jest jakiś nadzwyczaj wielgachny. Więc możliwe, że w odpowiednich warunkach zacznie komuś go brakować, a reszta pasma wyjdzie bardziej do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tracery po modzie w sumie grają tak jak kolega zakłada, poza jednym aspektem - średnica nie jest bliska. Te słuchawki mają duże muszle i pady, stąd scena będzie bardziej w kierunku AKG K550 czy nawet Fostexów TXH900 niż KPP.

Co do tematu to jeszcze te mniejsze/tańsze Rockmastery można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CALe miałem kiedyś i je dobrze wspominam, więc kupiłem jeszcze raz ok. roku temu i to już chyba nie to samo - podobno przetworniki się zmieniły. Nie, że to złe słuchawki, bo grały ok, ale bez żadnego wybitnego punktu, więc poszły w świat. O ile dobrze pamiętam, to ta nowsza edycja jest trochę bardziej "zmiękczona" brzmieniowo, przez co mniej się nadają do grania dynamicznej muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze i macie racje ze jakbym podbial jaki DAC do nich to by graly lepiej ale problem w tym ze po jakims czasie usb w telefonie sie odlancza od kabla bo jest zabrudzone, moze trzeba regularnie czyscic nie wiem, wiem ze jak sluchalem sluchawek z smsl M3 to co chwile mi sie kabel usb odpinal od telefonu. 

 

A co myslicie o trakstar hd2000, sluchalem ich kiedys i graly tez bliska srednica ale nie mialy chyba tyle basu co koss porta pro? Pozatym kosztuja teraz 100 zl. Muslicie ze jakis dac by sie zgral z nimi? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD-330 powinny być spoko. PX100 są całkiem fajne, mają epicke jebnięcie na basie, ale technicznie są gorsze od Luxów i mniej wygodne. Tyle, że jedno i drugie na miasto się nie nadaje, a w sumie nie wiem czemu słuchać ich w domu z telefonu. :P Jak słuchawki mają być na miasto, to lepiej jakichś dokanałowych poszukać.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, f7kok napisał:

Wiecie gdzie mozna odsluchac trakstar hd2000 i CAL? Mp3 store krakow zamkniete do konca roku tak? Zastanawiam sie nad tymi dwoma lub koss PP. 

Celowałbym w sklepy wielkopowierzchniowe w stylu MediaExpert. W Krakowie jest ich trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Superluxy HD681 evo lub Hd330 byłyby ok, jednak nie zmieniałbym w nich padów na welurowe- jeżeli seryjne za małe, to skórzane symetryczne HM5. Telefon da rade z głośnością możesz jakiś mini wzmacniacz. Jak używasz tego badziewia m3 to w sumie ze wszystkim będzie ostro, on ma denerwującą wyższą średnice i nie ma łagodnej góry jak niektórzy piszą, nawet z hd330 potrafi zakłuć. Do 200zł hd330 jedne z lepiej grających modeli, jak chciałbyś lepiej to niestety trzeba liczyć 400-500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, gumiak9 napisał:

Superluxy HD681 evo lub Hd330 byłyby ok, jednak nie zmieniałbym w nich padów na welurowe- jeżeli seryjne za małe, to skórzane symetryczne HM5. Telefon da rade z głośnością możesz jakiś mini wzmacniacz. Jak używasz tego badziewia m3 to w sumie ze wszystkim będzie ostro, on ma denerwującą wyższą średnice i nie ma łagodnej góry jak niektórzy piszą, nawet z hd330 potrafi zakłuć. Do 200zł hd330 jedne z lepiej grających modeli, jak chciałbyś lepiej to niestety trzeba liczyć 400-500zł.

Mowisz o SMSL M3? Podobno to jeden z najlepssych DACów. Mam zamiar kupic aobie za jakis czas eldifiery 2600 za ok 700 zł i do nich podpiac M3. SMSL M3 nie da sie rqczej uzywac jako wzmacniacza przenosnego wiec nie wiem czy kupic cos innego bardziej mobilnego. Co polecacie w cenie do 400 zl swietnie grajacego i najlepiej pod moj gust? Oczywiscie oprocz DFB. 

 

W recenzji jakiejs czytalem ze M3 jest raczej ciemny z bliska srednica i mozna podstawa basowa. 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Aro91 napisał:

Wyraźnie lepiej grające niż HD330 czy HD681 evo to Sennki HD545 ale one niestety nie mają za dużo basu mimo, że jest bardzo dobrej jakości.

Jest wersja zamknięta HD265 - na oryginalnych skórkowych padach basu nie brakuje :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności