Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC dla Beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm


Redrett

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

staję przed wyborem DAC'a dla słuchawek wymienionych w tytule, czyli Beyerdynamic DT 990 Pro. Przeczytałem już sporo wątków na ten temat i nie ma jasno sprecyzowanej odpowiedzi ale to doskonale rozumiem bo są różne gusta i guściki. 

 

Słuchawek będę używał przed komputerem do gier, muzyki i filmów. Gry z gatunku FPS, muzyka wszelaka ale jak już miałby wybierać to wolę brzmienia rockowe (mimo, że od czasu do czasu leci gdzieś pop czy rap). Wybór na słuchawki, a konkretnie ten modem padł taki dlatego, że naczytałem się dużo dobrych opinie jeżeli chodzi o scenę, a to do gier gdzie zależy nam na oszacowaniu odległości i pozycji wroga bardzo się przydaje gdy ta scena jest rozbudowana i słuchawki są otwarte. Filmy/seriale oglądam na Netflixie, muzyka leci z Apple Music ale chciałbym spróbować przejść na najwyższą opcje Tidala.

Zanim ostatecznie zdecydowałem się na zakup tych słuchawek zamówiłem wcześniej (nie pytajcie dlaczego, sam nie wiem czemu pochopnie kupiłem) Audiotrak Prodigy Cube Black Edition z zamiarem wymiany OPAMPa na Muses01, warto go tak zostawić czy jednak oddać i wybrać coś innego? Załóżmy, że budżet mam do kwoty w jakiej jest FiiO A5 - może ten jest dobrym wyborem?
Od razu mówię, że na razie Aune nie wchodzi w grę. 

 

Dla porównania co mam w tej chwili Integre Realteka 1150 oraz HyperX Cloud I. Wzmacniacza do mikrofonu nie potrzebuję bo mam inny USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jd1210 napisał:

Możesz pomyśleć o Fiio e10k olympus 2, jak ma to być combo (DAC & Amp).

 

Dziękuję za odpowiedź. Tak wolałbym mieć obie rzeczy w jednym, po prostu wygodniej.

Widziałem ten FiiO ale zmartwiło mnie w specyfikacji info:

Rekomendowana impedancja słuchawek: 16 - 150 Ohm
 
Rozumiem, że będą grały ale ciszej niż powinny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast DT990pro wziął X2 i napędzał je Tempotec HD pro albo meizu hifi pro, ewentualnie droższym Sabaj DA3 (ale z racji tego, że nie potrzebny tu nam balans więc odpuściłbym, ze względu na to, że tamte maluchy atrakcyjniejsze są cenowo, a więcej nie potrzebujesz).

Ewentualnie zamiast pro to wziąłbym wersję edition z komisu tutaj na forum i do tego np. coś takiego https://www.q21.pl/ifi-audio-hip-dac.html 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te X2 widzę, że zostały zastąpione modelem X2HR. Z tego co widzę to nie ma różnicy w specyfikacji, dobrze rozumuję? Znalazłem tutaj: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-philips-fidelio-x2hr-czarne-9159169578 za 679 złotych. Od razu mówię, że używanych nie kupuję.

 

Co do Tempotec HD Pro / Meizu HiFi Pro niestety niedostępne w Polsce :(

 

Edit:

A co myślicie o AKG K712 Pro?

Edytowane przez Redrett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Redrett napisał:

Co do Tempotec HD Pro / Meizu HiFi Pro niestety niedostępne w Polsce :(

To są piardy, lepiej faktycznie wziąć Ifi Hip Dac'a, przynajmniej ma moc wystarczającą do pociągnięcia bardziej wymagających słuchawek, a i dźwięk jest na bardzo dobrym poziomie.

 

Z drugiej strony, jak ma to być używane stacjonarnie, to wolałbym używane Aune T1 - do DT990 w sam raz, aczkolwiek Custom Studio lepsze, imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redrett napisał:

Te X2 widzę, że zostały zastąpione modelem X2HR. Z tego co widzę to nie ma różnicy w specyfikacji, dobrze rozumuję? Znalazłem tutaj: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-philips-fidelio-x2hr-czarne-9159169578 za 679 złotych. Od razu mówię, że używanych nie kupuję.

 

Co do Tempotec HD Pro / Meizu HiFi Pro niestety niedostępne w Polsce :(

 

Edit:

A co myślicie o AKG K712 Pro?



Zasadniczo nie ma różnicy. 

A co do daczków to tak musiałbyś zamawiać z chin i na nie troszkę poczekać chyba że tutaj w komisie byś dostał od kogoś. Wydaje mi się że do X2 spokojnie wystarczą, mi mi one z wyjście 3,5 ładnie na sabaj DA3 grają. Nie są wymagające pod względem mocy, bardziej czułe są na jakość i synergie, a w tych sprawach te daczki dobrze sobie radzą. Jeśli chciałbyś bardziej wymagające słuchawki to wtedy wiadomo... coś z większą mocą. 

Mówisz, że nie kupisz używanych. Spoko, to możesz kupić ze sklepu. Tylko akurat, słuchawki od Marka polecam, bo sam od niego kupiłem HD58x w stanie jak nowe, te DT chyba też są w takim stanie. Zaufane źródło, a i tak w końcu będą używane.... Czarne Edition z wyglądu mi się podobają, jakbym nie miał tylu słuchawek i miał wolną kasę to sam bym schwycił je. :) 

K712pro też fajne, dość bezpieczne granie, bardziej kulturalne i miękkie, choć to też zależy od źródła. Ja dźwiękowo preferuje właśnie bardziej AKG, ale X2 wydają mi się bardziej rapowo-rockowe w brzmieniu. ;) 

Jeśli chciałbyś coś z większą ilością funkcji do X2 to warto też rozważyć adapter bluetooth z funkcją DAC/amp taki flagowiec od fiio na przykład BTR5 - ale to już większa kasa niż te pędraki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzę jeszcze do tego wszystkiego amatorsko, a boję się że mogę się w przyszłości wciągnąć 😀.

Te małe DACi na USB w ogóle pociągną MQA od Tidala? Wolałby wydać faktycznie kasiorę teraz i mieć chociaż coś "medium". Fajnie byłoby też podłączyć czasem coś pod telefon, ale niestety nie wiem jak u Apple to wygląda bo od miesiąca mam dopiero pierwszego iPhona.

 

@MrBrainwash Rozumiem chodzi o tą ofertę? Nie kupuje sprzętu używanego ze względu na bardzo częsty brak gwarancji/ukryte wady. Za dużo razy się naciąłem i wolę wydać nawet parę stów więcej, a mieć swoją nówkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą. Zapytaj się o gwarancję widzę jest wyszczególniona. 

 

Nie wiem czy obsługują MQA, nie interesowałem się tym tematem, trzeba sprawdzić. Ciągną DSD więc jest szansa. Iphone powinien je obsługiwać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X2HR powinien pasować Ifi Hip Dac. Posiadam ifi Zen który gra podobno identycznie jak Hip i synergia jest b.dobra. Odrobinkę ciemniejsze i dość bezpośrednie granie. Zrobiłem im też prostego w 100% odwracalnego moda zaklejając dwa z czterech bassportów co uspokoiło wysokie i słuchawki grają jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności