Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do studia, do max 1400zł


Majkip

Pytanie

Witam.

Szukam słuchawek które będą dopełnieniem do moich monitorów studyjnych (HEDD type 07). Będę w 60-70% na nich słuchał muzyki i ją analizował, a w 30-40% będę miksować i ustawiać np. brzmienie syntezatorów. Słuchawek używać będę w momencie braku możliwości puszczania muzyki przez głośniki (wkurzona dziewczyna bo słucham techno, oraz nocne godziny). Obecnie mam AKG K240 MkII i są nie wystarczające do moich potrzeb. Miałem okazję przetestować niedawno dwa modele: AKG K702 oraz Bayerdynamics DT990 250 Ohm. Powiem tak, gdyby połączyć barwę dźwięku oraz scene z AKG, z precyzją, separacją instrumentów, mocnym subbasem, oraz fantastyczną dynamiką modelu DT990 250 Ohm, to miałbym słuchawki idealne. Obecnie nie ma możliwości odsłuchu jakichkolwiek słuchawek i pewnie długo nie będzie stąd jestem zmuszony zamówić 2-3 pary przez internet, przesłuchać je i zwrócić te które mi się nie podobają. Niestety wiąże się to też z kosztami dezynfekcji oddanych słuchawek, więc chciałbym ograniczyć ilość testowanych modeli do minimum. Teraz sedno: bardzo dużo ludzi poleca Sennheisery HD650, upatrzyłem też sobie Audio Technice ATH R70x, oraz AKG K712. Generalnie szukam słuchawek otwartych bądź półotwartych ze względu na komfort i raczej długie godziny spędzone z nimi na głowie. Pytanie: czy jest ktoś kto może przesłuchiwał ww. modele i byłby w stanie polecić co zabrać na testy?? może jakiś inne słuchawki nadadzą się do tego celu ? Z góry dziękuje za odpowiedź! :)

Muzyka jaką tworze i słucham to w większości elektronika (techno/house/downtempo), aczkolwiek pracuje też z wokalistami oraz miksuje numery w innych gatunkach. Także mogę stwierdzić że moje gusta są bardzo uniwersalne :) Co do słuchawek jakie mam to: Sennheiser HD25 - bardzo podoba mi się ich brzmienie oraz KZ ZS 10 Pro, również bdb. brzmienie.

PS: uprzedzę odpowiedzi typu: na słuchawkach się nie miksuje, bierz te co są najbardziej liniowe - uważam że jeśli człowiek nauczy się brzmienia swojego sprzętu to jest w stanie dużo wyciągnąć z słuchawek. Przez bardzo długo używałem Superluxów 681 i numery na nich zrobione po latach brzmią naprawdę spoko, mimo że są to słuchawki za 80zł.

PS 2: Słuchawki będą grały z interfejsem UAD Apollo Twin

Edytowane przez Majkip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 godzin temu, gruesome napisał:

@Majkip ja bym się zastanowił, które aspekty dotychczas sprawdzanych słuchawek Ci źle brzmiały. Czy były to aspekty "pro" jak ogólna tonalność (nienaturalna w porównaniu do głośników), czy bardziej "audiofilskie" jak dynamika, przestrzeń itp.

 

Popytałem wśród znajomych i udało mi się zabrać na testy dt1990 , 880 pro special editon oraz dt 770 pro wszystkie 250 ohm. Powiem tak: Jak za obecną cene 1750 zł dt1990 nie zaimponowały mi jakoś specjalnie. Szczerze spodziewałem się większego wow. Ogólnie są na prawdę super, separacja, scena, dynamika, aczkolwiek: w przypadku dynamiki ciut lepiej było w dt990 pro 250ohm,  tonalność oraz scena zdecydowanie k702, 1990 dalej sypią górą, w okolicy 6,5-7 oraz 8 Khz. DT880 pro special chrome edition to takie dt1990 tyle że mniej szczegółowe ale i też o 1000 zł tańsze. Generalnie powiem wam że mam duży mentlik. A najgorsze jest to że ciężko teraz o jakiekolwiek odsłuchy:/ Czy jest coś może podobnie dynamicznego z dobrą separacją do dt1990 tyle że o tonalności bardziej zbliżonej do K702? uważam że byłby to wtedy ideał mojego brzmienia, takie K702 połączone z dt1990. Mogę jeszcze dwa dni posłuchać pożyczonego sprzętu ale na obecną chwile nie wydam prawie 2 tyś zł na słuchawki które (przepraszam za wyrażenie) "nie urywają mi dupy". Chociaż może się przekonam bo 1990 brakuje do ideału tylko tonalności z k702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Majkip napisał:

 

Popytałem wśród znajomych i udało mi się zabrać na testy dt1990 , 880 pro special editon oraz dt 770 pro wszystkie 250 ohm. Powiem tak: Jak za obecną cene 1750 zł dt1990 nie zaimponowały mi jakoś specjalnie. Szczerze spodziewałem się większego wow. Ogólnie są na prawdę super, separacja, scena, dynamika, aczkolwiek: w przypadku dynamiki ciut lepiej było w dt990 pro 250ohm,  tonalność oraz scena zdecydowanie k702, 1990 dalej sypią górą, w okolicy 6,5-7 oraz 8 Khz. DT880 pro special chrome edition to takie dt1990 tyle że mniej szczegółowe ale i też o 1000 zł tańsze. Generalnie powiem wam że mam duży mentlik. A najgorsze jest to że ciężko teraz o jakiekolwiek odsłuchy:/ Czy jest coś może podobnie dynamicznego z dobrą separacją do dt1990 tyle że o tonalności bardziej zbliżonej do K702? uważam że byłby to wtedy ideał mojego brzmienia, takie K702 połączone z dt1990. Mogę jeszcze dwa dni posłuchać pożyczonego sprzętu ale na obecną chwile nie wydam prawie 2 tyś zł na słuchawki które (przepraszam za wyrażenie) "nie urywają mi dupy". Chociaż może się przekonam bo 1990 brakuje do ideału tylko tonalności z k702.

 

Spróbuj taki mały eksperyment - wytnij z ręcznika papierowego dwa kółka o średnicy ok. 8 cm i włóż je w DT1990 pod pady, jeśli nadal pika na sopranie będzie za duży, to dodaj jeszcze jedną warstwę :)

Co do sceny się nie wypowiem, bo ja nie słyszę, żeby k702 grały jakoś dużo szerzej niż Beyerdynamic, za to dla mnie w AKG jest wyraźnie mniej precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstar'y HF-580 są w miarę równe i bardzo rozdzielcze, do tego dochodzi duża precyzja lokalizacji źródeł pozornych i ich separacja. Są łatwe w wysterowaniu i jedyną wadą np. dla mnie, jest ich waga, czuć te 550gr na głowie, co nie znaczy, że u każdego. Niemniej wgląd w nagranie jest wybitny, dynamika również stoi na wysokim poziomie, więc według mnie, też warto je rozważyć. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, sumarycznie od tamtego czasu nie zakupiłem żadnych słuchawek. 
Jednakże temat znowu powrócił i zwiększył się trochę budżet oraz, zmieniły lekko potrzeby. Mianowicie:
- Dalej szukam słuchawek (najlepiej) otwartych.
- budżet 2,2,5k

- Słuchawki będą przez 90% czasu użytkowane z Sonarworksem (więc musi ten program je wspierać) - była by to dobra zaleta.

To czego szukam w słuchawkach to: możliwość wychwycenia najdrobniejszych szczegółów, dobrej sceny, dobrej dynamiki (dobra odpowiedź impulsowa, szybki niski bass).

Co słuchałem:

AKG K702 - Fajna scena, aczkolwiek słaby bas, dźwięk był w nich jakby rozmyty, za to bardzo wygodne.

DT990 - ogółem na początku na nie narzekałem, że mają zbyt ostrą góre, niedawno pożyczyłem je ponownie na testy i już ta góra mi tak wcale nie przeszkadzała. Ogółem bardzo fajne słuchawki, dynamiczne, fajny szybki bass.

ATH-M50x - Zbyt "do przodu", za mocne jak na moje uszy 

DT1990 - słuchałem ich pół roku temu, i były na prawdę spoko, ale wtedy nie miałem na nie kasy - teraz mam więc są moim kandydatem nr. 1
Audeze LCD-1 - Słuchałem ich przez chwile i ogółem były fajne, nie pasowała mi trochę sygnatura brzmienia (miałem słabe źródło - dragonfly black) wiec może to był problem. Na pewno będę chciał je bezpośrednio porównać z DT1990.

LCD-2c - Fajna stereofonia, mega wygodne, dobra szczególność ale zdecydowanie za ciemne.


Czy słuchał ktoś może takich słuchawek jak: fostexy TH610, neuman ndh20, hifiman sundara, shure SRH1840,beyerdynamic t5p (szukał bym używanych), i mógłby się wypowiedzieć coś o nich?

Będę chciał umówić się w Gdańsku albo Bydgoszczy na odsłuchy ale szukam kandydatów do tego. 

Źródłem będzie UAD Apollo Twin, oraz Dragonfly Cobalt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fostexy TH610 są całościowo świetne w tej cenie, ale nie mają tego studyjnego charakteru. Bardzo fajne do słuchania dla przyjemności, ale przynajmniej dla mnie zbyt mało rozdzielczości dla miksowania/masteringu. Trzeba posłuchać, może się okazać że mimo wszystko to akurat to. Bardziej studyjny charakter ma seria Tx0RP, w tym najbardziej "flagowe" T60RP, ale wymagają naprawdę mocnego źródła żeby zagrały. Z podanych miałem przez chwilę na uszach jeszcze neuman-y - dla mnie brzmienie było zbyt "płaskie", bardzo, aż do granicy rozdzielcze - szukałem słuchawek dla przyjemności. W przypadku szukania słuchawek studyjnych te cechy mogą być zdecydowaną przewagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Godzinę temu, Szczurov napisał:

Odradzam AKG K371 są bardzo niewygodne, uszy się pocą, muszle mają małe oraz cisną mocno. 

Haha.. widzę, że krucjatę przeprowadzasz na K371, aż tak niewygodne są dla Ciebie?! 😆 

 

Ok, a wskaż mi proszę, które zamknięte na skórkowych padach i średniej budowy, są wygodne i uszy się nie pocą, bo ja takich nie znam, a trochę ich miałem na głowie? ✌😉 

 

Niestety, budowa zamknięta plus skórkowe pady = brak wentylacji, a co za tym idzie, komfort siada i tego się nie przeskoczy. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, neonlight napisał:

 

Haha.. widzę, że krucjatę przeprowadzasz na K371, aż tak niewygodne są dla Ciebie?! 😆 

 

Ok, a wskaż mi proszę, które zamknięte na skórkowych padach i średniej budowy, są wygodne i uszy się nie pocą, bo ja takich nie znam, a trochę ich miałem na głowie? ✌😉 

 

Niestety, budowa zamknięta plus skórkowe pady = brak wentylacji, a co za tym idzie, komfort siada i tego się nie przeskoczy. ;)

 

Skórkowe? Moje K371 to skórę widziały na oczy raz, jak je położyłem obok portfela ;) I też nie uważam ich za wygodne, poza padami które dla mnie nie były aż takie złe, to miały zbyt twardy pałąk (co AKG ma z tymi pałąkami?!), uciskał mi czubek głowy przy dłuższym używaniu. Są to dość małe słuchawki i do tego składane, więc jak komuś na tym zależy, to ok. Ale do domu lepiej kupić wokółuszne, wygoda lepsza i dźwięk też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności