Skocz do zawartości

help wzmacniacz najlepiej bez dac dla AUDIO-TECHNICA ATH-AD900X


supernowa

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, majkel napisał:

Także, nie wiem, o jaką filozofię jestem podejrzewany, ale niewątpliwie jest nią maksymalizacja różnych parametrów technicznych, ale tych, które ja uważam za istotne. Płaskość pasma przenoszenia czy niska impedancja wyjściowa, jak również niskie szumy, to w ogóle początek początku.

No to się dało zauważyć przy odsłuchu Sonic Pearl (taką najbardziej wypasioną wersję słuchałem użytkownika GryfPomorski).

Zwłaszcza zastanawia mnie jak Ci się udało uzyskać tak niskie szumy, przy sporym gainie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwashAaa, to tego widziałem. Całkiem zapomniałem o nim. W ogóle oni tam w tym JDS Labsie mają jeszcze inne ciekawe (przynajmniej z wyglądu) sprzęty. Czyli sami niejako przyznają, że da się lepiej, czy to tylko jakieś wariacje na temat O2? Wygląda to ciekawie przynajmniej z punktu widzenia ceny, do tego widzę że we wzmaku nie trzeba kombinować z interkonektami jak wcześniej. Nawet taki ODAC by u mnie teraz się spisał z praktycznego punktu widzenia - kiedyś słuchałem z płyt a teraz z plików i USB wystarczy. 

 

@majkelW sumie to się nie stresuję, tylko chciałem wyrazić swój pogląd na to, że wiara w pomiary niekoniecznie musi być lepsza od zawierzenia temu, co się słyszy własnymi uszami. Choć i w tym przypadku, nie przeczę, że słuch bywa kapryśny. 

 

W sumie teraz odnośnie rozważań na temat neutralnego brzmienia przypomniałem sobie co nieco ze strony Ear Stream odnośnie wzmacniaczy. Tak sobie myślę, że @MrBrainwashjakby sobie poczytał, to być może by mu się to co tam jest napisane spodobało :) Tylko to jest kwestia tego, do jakiego obozu ktoś chce należeć. Bo że ten od gościa o nicku nwavguy się kiedyś spodobał, to do dzisiaj widać :D

 

Ja o Headoniku wspominałem w kontekście The Wire dlatego, że akurat z tym drugim sobie go porównywałem. Nie zliczę ile razy przepinałem kabelki. Jak bardzo chciałem polubić Druta. Tańszy wszak i wtedy miałbym z bani ten osobny zasilacz do Headonika. Same plusy. Efekt taki, że Wire fajny, ale dla mnie Headonik fajniejszy. I tyle, nie ma o co kruszyć słuchawek. 

 

Do O2 kilka podejść robiłem, dla mnie w tej gonitwie za lepszym to nie był pretendent, z różnych względów. Być może kiedyś jak mi się to audio znudzi, to spróbuję tym razem w zestawie z ODAC'em. Może się wtedy okaże, że to sprzęt taki w sam raz, ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 13:40, Compton napisał:

Soloist mk2

ATH-AD900X nie znam, ale nie grają one trochę podobnie do HD600?  Burson by się tu spisał chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaksowanie parametrów to spoko filozofia 👍, a że podstawowe rzeczy są uwzględnione na początku początków to jeszcze lepiej. Te kilka parametrów o wzmacniaczu nie koniecznie mówi wszystkiego (tak jak to Sławek opisał), ale mówi tyle, że już wiem wokół jakiej granicy, która dla mnie się liczy jakość dźwięku oscyluje. Tak jak mówię, przekonałem się, że dźwięk może być czystszy niż na O2, ale ten dla mnie już grał bardzo akuratnie i zademonstrował to co miał zademonstrować. 

Chciałbym poznać te parametry o których mówi Majkel które mają znaczenie dla wzmacniacza aby dobrze grał, wraz z opisem jakie wartości powinny być spełnione i jak one odzwierciedlają się w dźwięku. Fajnie jakby słyszenie tych różnic w tych parametrach było podparte jakimiś badaniami naukowymi. To chyba właśnie to o co pytał Spawn w temacie DACów. 

Nawet po ocenach nie wzmacniaczy, ale słuchawek widzę jak pewne cechy dźwięku w moim odczuciu są wyolbrzymiane, w tym jak się o nich mówi. No, ale ludzie mają różną wrażliwość, różny słuch, różne kryteria, uwzględniają różne proporcje, mają różny gust. Tak, nie ma o co słuchawek kruszyć. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jd1210 napisał:

ATH-AD900X nie znam, ale nie grają one trochę podobnie do HD600?  Burson by się tu spisał chyba.

Można to tak ująć, ale jeszcze jest pytanie - czy mu zrobi różnicę impedancja A-T wielkości 10-15% tej sennheiserowej? Nie wiem, nie znam sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel napisał:

Można to tak ująć, ale jeszcze jest pytanie - czy mu zrobi różnicę impedancja A-T wielkości 10-15% tej sennheiserowej? Nie wiem, nie znam sprzętu.

Bursona znam, bez podbitego gaina gra kulturalnie. Ale jest tak jak piszesz, wyrokowanie w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Aro91 napisał:

To AD900x nie są suchotniki bez wypełnienia czy jasnego ostrego dźwięku?

Jak je łączysz z tak neutralnym czy nawet lekko jasnym X1s to ciekawe.

 

AD900X nie są jakoś przesadnie jasne czy ostre - może i trochę przypominają HD600 pod względem równowagi tonalnej, tylko Sennheisery pod względem rozdzielczości, precyzji to jest po prostu półka wyżej.

Natomiast ATH mają tę zaletę, że grają z czegokolwiek, choćby z telefonu czy dziurki w laptopie. HD600 są zdecydowanie bardziej wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności