Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser HD820


Baele

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dear All
 
kto miał okazję posłuchać tych zamkniętych Sennheiserów? Jakieś porównania do 800 i 800s? 

Słuchałem ich krótko na AVS, także za wiele nie mogę powiedzieć, dość fajnie zagrały z Hugo TT2 byłem zaskoczony tym co usłyszałem bo po przeczytaniu opinii spodziewałem się totalnej porażki. Na firmowym HDVD820 już tak dobrze nie było. Takie bardzo ogólnie mogę napisać, nie są tak jasne jak nowe HD800, nieznacznie mniejsza przestrzeń. Chyba są mocno wrażliwe na wzmacniacz.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja 820 porównywałem dość długo na AVS do Ether C Flow. Jedne i drugie na Hugo2. IMO 820 miały ciut lepszą barwę/tonalność a ECF miały więcej szczegółów i lepsze faktury. Kto co woli. Jednoznacznej przewagi nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD820 kosztują 10 kPLN ???????? 😆🤣😂🤪🤑🥵🥶😷

10 minut temu, konrad_a napisał:

Ja 820 porównywałem dość długo na AVS do Ether C Flow. Jedne i drugie na Hugo2. IMO 820 miały ciut lepszą barwę/tonalność a ECF miały więcej szczegółów i lepsze faktury. Kto co woli. Jednoznacznej przewagi nie było.

 

Czyli HD820 dla meolomana a ECF dla miłośnika kliniki i analityki (boję się napisać, że audiofila) ?

13 minut temu, saudio napisał:

HD800 nie są jasne?

 

No właśnie, 800 są jasne, a 800s są bardziej zrwównoważone tonalnie i z miękkim basem (na tyle na ile pamiętam).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, tylko pamiętajmy, że HD820 są zamknięte, więc nie do końca zagrają tak samo jak HD 800 czy HD 800s.

Ze zdjęć wynika, że pady są totalnie inne (co jest zrozumiałe). Dla mnie istotne jest nasycenie dźwięku i pytanie czy HD820 jest bliżej do 800s czy do 800 (które dla mnie są za ostre na górze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, radzik55 napisał:

Zostają jeszcze z zamknietych zmf verite closed ( duży plus dożywotnia gwarancja na przetwornik ) i focal stellia(używane widziałem za 7 tys), dźwiękowo inny kierunek niż zmf. 

 

Słuchałem Focali i dla mnie są niestrawne :( ZMF nie znam w ogóle oprócz obrazków :( A HD820 wyglądają PIĘKNIE :) hahahaha

Pytanie tylko jak grają.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Verite to moje marzenie, jak zagrały eikny od  @MFRD u mnie z rme , noga sama tupala *pod muzykę :) Verite są niby ulepszeniem eikon , bardziej naturalnie i rozdzielczo . 

 

Edytowane przez radzik55
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Compton napisał:

HD820 są nawet bardziej nasycone i dociążone względem HD800s.

 

To mogą być bardzo ciekawe jeśli na dodatek przestrzeń i holografia jest na poziomie zbliżonym do otwartych modeli 800 i 800s. 

4 minuty temu, saudio napisał:

@Baele to masz porównanie warto się zapoznać.

820 nie przypominały mi 800, góra nie drażniła uszu:)

 

Jakie porównanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, Baele napisał:

 

To mogą być bardzo ciekawe jeśli na dodatek przestrzeń i holografia jest na poziomie zbliżonym do otwartych modeli 800 i 800s. 

 

Jakie porównanie? 

Za szybko poszło i się nie wkleiło.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd820/

Edytowane przez saudio
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, saudio napisał:

 

Yo man! :)

Jako że stoję w ******scie długiej kolejce do oszołoma :) to przeczytałem tę reckę. Z tego wynika, że HD820 są krokiem naprzód w stosunku do 800/800s. Jedyne zastrzeżenia są do basu, który jest zbyt 'muddy' (przymulony?). Co ciekawe nie są zbyt wymagające co do wzmaka, ale jak doświadczenia pokazują sennki najlepiej się skalują z lampami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

30 minut temu, saudio napisał:

Fajna stronka i trafne opisy.

Podpisuję się pod:

"the tonal accuracy of bass instruments and male voices is formidable in these headphones"

i

"People that are really focussed on the quality of bass notes will probably not like this headphone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, konrad_a napisał:

 

Fajna stronka i trafne opisy.

Podpisuję się pod:

"the tonal accuracy of bass instruments and male voices is formidable in these headphones"

i

"People that are really focussed on the quality of bass notes will probably not like this headphone"

 

No właśnie co z tym basem jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Baele napisał:

 

No właśnie co z tym basem jest nie tak :(

Jak na moje uszy to ECF mają mniej basu ale jest lepszej jakości. 820 mają więcej basu ale jest gorszej jakości. Brakuje mu chropowatości, faktury, detalu.

Powinno to być słychać na wiolanczelach - np. 2 Cellos.

Za to np. klawesyn na 820 brzmi super - bardziej prawdziwie / dźwięcznie niż na ECF.

Edytowane przez konrad_a
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Baele napisał:

HD820 kosztują 10 kPLN ???????? 😆🤣😂🤪🤑🥵🥶😷

 

Czyli HD820 dla meolomana a ECF dla miłośnika kliniki i analityki (boję się napisać, że audiofila) ?

A w życiu. ECF to wyrównane i spokojne słuchawki, dla mnie wręcz nieco mdłe. Tekstury to na pewno nie to, czym one epatują słuchacza w pierwszym momencie. Pytanie jest - czy HD820 powstały na bazie HD800 czy HD800s? Jeśli ten drugi przypadek, to nie spojrzałbym na nie nawet. No może kupiłbym je właśnie za wygląd po odcięciu ostatniej cyfry przy cenie.

HD800 nigdy mi nie zagrały ostro, co najwyżej wiał z nich chłód emocjonalny. Po rekablu już tego nie ma, bo trzeba zlikwidować matowość średnicy oryginalnej łączówki. HD800s powstały, żeby przegrani w walce o synergię z HD800 mieli łatwiejszego zawodnika. Natomiast technicznie to dla mnie regres. Brak rozciągnięcia góry, a co mnie szczególnie zdziwiło - bas. Rozczarowujący, zwłaszcza w tej cenie. Zrekablowane HD800 po balansie z odpowiedniego wzmaka grają tak, że się gęba rozdziawia. Natomiast dobre i zamknięte to Sony MDR-Z1R, albo Fostex TH900. Zależy, czy to ma być bardziej finezyjny, czy atletyczny dźwięk.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Baele napisał:

No właśnie co z tym basem jest nie tak :(

Z basem nic się nie będzie działo, jak podepniemy je pod odpowiedni tor. Z TT2 dla mnie było bardzo dobrze, nie wiem jak z innymi.

Acha, jeszcze słuchaliśmy z @saudio na HDV800 i to było znacznie gorzej ale w totalu, tak że nie będę rozdrabniał się na szczegóły.

 

17 minut temu, majkel napisał:

A w życiu. ECF to wyrównane i spokojne słuchawki, dla mnie wręcz nieco mdłe. Tekstury to na pewno nie to, czym one epatują słuchacza w pierwszym momencie. Pytanie jest - czy HD820 powstały na bazie HD800 czy HD800s? Jeśli ten drugi przypadek, to nie spojrzałbym na nie nawet. No może kupiłbym je właśnie za wygląd po odcięciu ostatniej cyfry przy cenie.

HD800 nigdy mi nie zagrały ostro, co najwyżej wiał z nich chłód emocjonalny. Po rekablu już tego nie ma, bo trzeba zlikwidować matowość średnicy oryginalnej łączówki. HD800s powstały, żeby przegrani w walce o synergię z HD800 mieli łatwiejszego zawodnika. Natomiast technicznie to dla mnie regres. Brak rozciągnięcia góry, a co mnie szczególnie zdziwiło - bas. Rozczarowujący, zwłaszcza w tej cenie. Zrekablowane HD800 po balansie z odpowiedniego wzmaka grają tak, że się gęba rozdziawia. Natomiast dobre i zamknięte to Sony MDR-Z1R, albo Fostex TH900. Zależy, czy to ma być bardziej finezyjny, czy atletyczny dźwięk.

ECF zagrają tak, jaki zaaplikujesz im dumping i źródło.

IMO to klasa wyżej od LCD-XC.

 

Też nie przepadam za HD800s, ale HD820 gra w innej lidze.

To połączenie wspominanych Z1R i TH900, z czego z pierwszym mają barwę i dociążenie średnicy a z drugich subbas, przestrzeń i detal.

A propos, to nie lubię brzmienia Sennheisera, tak że nie propsuję w ogóle.

Edytowane przez Compton
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na sluchalem sie juz w zyciu różnych basow. W HD800s z lampa jest soczyscie i sprezyscie, na tranzystorze gdzie Final D8000 dawaly mocnym basem, HD800s w porownaniu bylo juz jednak oszczedniej. Gora na tranzystorze srebrzysta a na lampie zlocista, takie dla mnie roznice, co tez wskazuje na jednak nie male wymagania co do wzmaka tudziez calego toru. A jak to z kazdymi sluchawkami, kwestia wpisania sie w danym czasie w preferencje sluchajacego. Swego czasu Orfeuszom tez sie obrywalo, bo byc moze w danej chwili sluchacemu nie dopisywal nastroj😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności