Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DT770 80 czy 32ohm do ALC 1150


smiglo5

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bierz wersję 80ochm.. ale to overkill do ALC1150. Ten realtek jest przestrzenny, ale strasznie przymulony o ciepłej charakterystyce z małą ilością detali. Pod DT7700 czeka Cię zakup jakiejś lepszej karty :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby uściślić to generalnie słuchawki wysokoohmowe są łatwiejsze w napędzeniu od niskoohmowych bo stawiają mniejsze wymagania wzmacniaczowi natomiast ze słuchawek niskoohmowych łatwiej wycisnąć wyższe poziomy głośności. Różnica w graniu między 32 a 80ohm jest dodatkowo taka że 80 ma lżejszą membranę z uwagi iż cewka ma mniej zwojów. 

 

Najbardziej jaskrawym przykładem jest porównanie pomiarów wersji 32ohm i 600ohm

 

Wersja 600ohm

For 94,0 dB SPL need, VRMS - 0,562

For 94,0 dB SPL need, mW - 0,553

 

Wersja 32ohm

For 94,0 dB SPL need, VRMS  - 0,271

For 94,0 dB SPL need, mW - 2,150

 

Dla tej samej głośności niskoohmowa wersja bierze 2 razy niższe napięcie (bo ma więcej zwojów w cewce), ale aż 4 razy wyższe natężenie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Spawn napisał:

Dla tej samej głośności niskoohmowa wersja bierze 2 razy niższe napięcie (bo ma więcej zwojów w cewce), ale aż 4 razy wyższe natężenie.

..a dokładniej pobiera 4 razy wyższą moc.

Właśnie tym różnią się czułość ("zapotrzebowanie" na przyłożone do głośniczków napięcie dla uzyskania danego spl) od efektywności/skuteczności ("zapotrzebowania" na moc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Spawn napisał:

Żeby uściślić to generalnie słuchawki wysokoohmowe są łatwiejsze w napędzeniu od niskoohmowych bo stawiają mniejsze wymagania wzmacniaczowi natomiast ze słuchawek niskoohmowych łatwiej wycisnąć wyższe poziomy głośności. Różnica w graniu między 32 a 80ohm jest dodatkowo taka że 80 ma lżejszą membranę z uwagi iż cewka ma mniej zwojów. 

 

Najbardziej jaskrawym przykładem jest porównanie pomiarów wersje 32ohm i 600ohm

 

Wersja 600ohm

For 94,0 dB SPL need, VRMS - 0,562

For 94,0 dB SPL need, mW - 0,553

 

Wersja 32ohm

For 94,0 dB SPL need, VRMS  - 0,271

For 94,0 dB SPL need, mW - 2,150

 

Dla tej samej głośności niskoohmowa wersja bierze 2 razy niższe napięcie (bo ma więcej zwojów w cewce), ale aż 4 razy wyższe natężenie.

 

Pomiary nic nie mówią o dźwięku, jak to ciągle powtarza jeden z użytkowników tego forum, może wiesz o kogo chodzi :P 

 

Fakty są takie, że Beyerdynamic DT w wersji 600 om potrzeba dobrego wzmacniacza słuchawkowego, nie ma sensu ich kupować do karty zintegrowanej czy telefonu. DT770 32 zagrają nieźle z czegokolwiek, więc wybór dla osoby, która nie jest audiofilem jest prosty. Świetne słuchawki - i jak to powiedział inny kolega w sąsiednim wątku - kup DT770 32 i zapomnij o istnieniu tego forum :D

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Pomiary nic nie mówią o dźwięku, jak to ciągle powtarza jeden z użytkowników tego forum, może wiesz o kogo chodzi :P 

 

Fakty są takie, że Beyerdynamic DT w wersji 600 om potrzeba dobrego wzmacniacza słuchawkowego, nie ma sensu ich kupować do karty zintegrowanej czy telefonu. DT770 32 zagrają nieźle z czegokolwiek, więc wybór dla osoby, która nie jest audiofilem jest prosty. Świetne słuchawki - i jak to powiedział inny kolega w sąsiednim wątku - kup DT770 32 i zapomnij o istnieniu tego forum :D

 

To co mówisz właśnie przeczy faktom. Fakty są takie że 32ohm wersja zagra głośno z czegokolwiek ale to znaczy ze zagra dobrze co oczywiście nie przeczy również temu że wersja wysokoohmowa również wymaga wzmacniacza choćby po to aby głośność nie była za niska.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Kuba_622 napisał:

Fakty są takie, że Beyerdynamic DT w wersji 600 om potrzeba dobrego wzmacniacza słuchawkowego, nie ma sensu ich kupować do karty zintegrowanej czy telefonu.

Fakty są takie, że wszystkie słuchawki zagrają lepiej z lepszego jakościowo wzmacniacza ( o wyższym sq:D).

Te wysokoohmowe potrzebują tylko wyższego napięcia. W telefonach są stosowane układy niskonapięciowe co nie ma nic wspólnego z wysoką czy niską jakoscią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że koledzy dziś mają dzień filozofowania :D Może jednak do jakiegoś innego działu to przenieść, bo tutaj pytanie było jaką wersję DT770 kupić do karty zintegrowanej w komputerze i wybór DT770 32 jest jasny. A pomijając już wywody o napędzeniu, to wersji DT770 600 om od lat nie ma na rynku, więc tym bardziej są to wywody czysto "filozoficzne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, jaką skuteczność ma 32omowa wersja, ale ku niej by się skłaniał gdy nie ma wzmacniacza lub mocniejszego źródła dźwięku.  Nie oznacza to, że uważam je łatwiejsze do napędzenia. Po prostu nie będą mieć problemu z napięciem wyjściowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Spawn napisał:

Prostowanie bzdur powtarzanych tak często, że większość uważa je już za fakty to teraz filozofowywanie?

 

Weź może trochę wyluzuj trochę... To jest zwykła pogawędka na forum, nie musisz się tak napinać.

 

Pisząc o "trudności w napędzeniu" pisałem właśnie o uzyskaniu zadowalającego poziomu głośności z karty zintegrowanej - wersja 32 to zapewni, a wersja 600 om nie. I raczej większości osób o to chodzi, a nie o to jak łatwo wzmacniaczowi poruszać membraną. Ale jak tak się czepiasz słówek, to zwrócę Ci uwagę na fakt, że źle używasz słowa "głośność". Np. tutaj - "Dla tej samej głośności niskoohmowa wersja bierze 2 razy niższe napięcie" mylisz głośność z poziomem ciśnienia akustycznego.

 

Tak poza tym skąd wziąłeś te obliczenia?

Moje wyglądają tak:

DT770 32 om

Signal Level (mV): 143

SPL (dB): 94

Power (mW): 0.64

Current (mA): 4.47

 

DT 770 600 om

Signal Level (mV): 617

SPL (dB): 94

Power (mW): 0.63

Current (mA): 1.03

 

Więc nie jest prawdą to, co napisałeś. Wersja 600 om musi dostać ponad 4 razy większe napięcie niż wersja 32 om, żeby osiągnąć 94 dB SPL. A nawet pomijając już to, to co niby ma wynikać z Twojego porównania (poza tym, że nawet telefon wystarczy, żeby bez problemu osiągnąć te 94 dB na obydwu)?

 

To może dla odmiany rzeczywiście pomówmy o głośności. Też mam taką kartę Realtek która ma na wyjściu 1.8V. Zmierzyłem sobie poziom natężenia dźwięku (wsadzając mikrofony w muszle między ucho a przetwornik, nie jest to oczywiście jakiś super dokładny pomiar, ale wystarczy) moich DT990 250 om na pliku testowym 1kHz 0 dB, wyszło mi ponad 110 dB. Zbliżone pomiary uzyskałem na utworze Zamilska - Rise. Krótko mówiąc z tej karty zintegrowanej i DT990 250 mam taką głośność, że nie jestem w stanie słuchać, bo bym ogłuchnął.

Nie do końca... Dla odmiany spróbowałem czegoś nie nagranego loudness - Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2U - poziom natężenia dźwięku nie przekraczał 85 dB. Subiektywnie prawie wystarczająco głośno, choć jednak trochę za cicho. Jakość dźwięku - tragiczna. Realtek ustawiony na 30 - 40% gra z DT990 po prostu ok, nie jest to jakość audiofilska, ale jest ok. Rozkręcony na 100% gra fatalnie, słyszę jakieś szumy, zakłócenia, lekkie przestery w dźwięku.  Z TD770 32 oczywiście takie problemy nie występują, słuchawki grają dobrze i jest odpowiedni zapasł głośności.

 

Więc dzięki Spawn za sprostowanie moich bzdur, słuchawki wysokoomowe są łatwiejsze w napędzeniu, będę pamiętał. Szkoda tylko, że z Realteka DT990 250 (bo już nie mówię o moich starych DT880 600) grają za cicho na wielu moich płytach, a do tego pojawia się clipping. Za to niezwykle trudne do napędzenia DT770 32 zapewniają zarówno wystarczający zapas głośności, jak i dobrą jakość dźwięku...

 

 

 

Jeszcze dodam, że miałem i wersję 32 i 80 om. Wolę tę pierwszą, bo gra precyzyjniej. Różnice jednak biorą się głównie z zastosowania innych padów, a nie z impedancji. Wersja 32 gra trochę głośniej, co po prostu się przydaje, jak ktoś nie ma wzmacniacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na to, że Beyerdynamic zrobił nam psikusa bo twierdzi, że wersja 80ohm ma zupełnie innego rodzaju cewkę dostosowaną do bardzo mocnych wzmacniaczy i osiągania bardzo wysokich głośności kosztem jakości dźwięku :Dhttps://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/202503041-Which-DT-770-for-which-source-

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Spawn napisał:

Wygląda na to, że Beyerdynamic zrobił nam psikusa bo twierdzi, że wersja 80ohm ma zupełnie innego rodzaju cewkę dostosowaną do bardzo mocnych wzmacniaczy i osiągania bardzo wysokich głośności kosztem jakości dźwięku :Dhttps://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/202503041-Which-DT-770-for-which-source-

 

No dobrze, ma to sens, że słuchawki dla perkusistów różnią się od takich do krytycznych odsłuchów.

W każdym razie wersja 80 om grała mi gorzej, a próbowałem różnych wzmacniaczy wliczając w to ten od Beyerdynamic z którym oni je prezentują na różnych targach, więc to tylko potwierdza moje odczucia. Natomiast DT770 32 om to udany model i grają dobrze z czegokolwiek, włączając kartę z komputera czy telefon. Więc @smiglo5 nie masz co kombinować, tylko bierz wersję 32 om jak radzą na stronie Beyerdynamic.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności