Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 800zł, głównie muzyka klasyczna, HE4XX?


HerrHebel

Pytanie

Czołem,

jestem fanbojem muzyki klasycznej i chóralnej i głównie tego na co dzień słucham, bardziej współczesna muzyka jest dla mnie raczej sporadycznym wydarzeniem. Jako że jestem też zatwardziałym fanem gamingu to 2 lata temu zakupiłem Sennheisery Game One, które napędzam prodigy cubem. Ale no są plasticzane i zaczęły pojawiać się pierwsze pęknięcia i obawiam się, ze w niedalekiej przyszłości mogłyby zakończyć swój żywot, dlatego zaczynam się rozglądać za czymś poważniejszym. Te brzmią jak na moje amatorskie ucho całkiem fajnie, DAC robi wielką różnicę nie tylko przy muzyce ale też przy graniu, ale no niestety zbudowane są z szajsu.

Moją uwagę przykuły HE4XX, które mógłbym zgarnąć z dropa za 135$, no i jeśli będę mieć pecha u celników to +VAT i pytanie moje jest takie - czy w tej cenie lub delikatnie powyżej dostanę coś lepszego, czy to jest dobry wybór warty swoich pieniędzy? Preferuję otwartą konstrukcję od kiedy tylko zacząłem używać tych sennów, być może moje przekonania są błędne, ale zawsze gdy próbowałem słuchawek zamkniętych to czegoś w tym dźwięku moim uszom brakowało, dlatego wolałbym zostać przy otwartych. No i tez nie ukrywam, że nigdy nie miałem okazji próbować słuchawek plenarnych i jestem ciekaw co mają do zaoferowania. Jeśli idzie o źródło to w przyszłości zmienię pewnie na coś lepszego, ale na początek mam nadzieję że styknie.

Opinie w internetach są sprzeczne - jedni mówią że do klasyki lepiej będzie pójść w 4XX inni że w 6XX, które są w podobnej cenie + do tego masa innych przykładów. Stąd moje pytanie - czy 4XX to dobry wybór i czy można dostać coś lepszego w tym przedziale cenowym (135$+VAT z małą górką, powiedzmy te 800 polskich szekli)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

 

+1 dla AKG k7xx. W tej cenie k702 powinny być dobrym wyborem do klasyki. warto jednak podpiąć je do jakiegoś wzmacniacza, u mnie najlepiej gra z  LA Linear ( można z klonem próbować) - tylko luźna  propozycja, bo wzmakow które dobrze je napędza jest mnóstwo;) trzeba tylko mieć na uwadze impedancje na wyjściu i damping factor 

 

HD650 moim zdaniem gra za ciasno do klasyki, za wąska scena i za bliski przekaz. Choć bardzo je lubię, ale nie wybieram ich do klasyki.

 

Ogólnie żeby klasyka dobrze brzmiała, zwłaszcza dla kogoś kto często chodzi do filharmonii i szuka podobnych wrażeń;), to trzeba trochę się nameczyc pod kątem doboru sprzetu zarowno sluchawek, wzmaka, daca, no i niestety wydać trochę więcej kasy.. sam to przerabialem jakiś czas temu./

 

Ale W założonym budżecie k702 będą super. Jeszcze wspomniane dt880 warto wziac pod uwage. 

 

Dt990 - dużo funu,  ale moim zdaniem instrumenty już nie brzmią naturalnie. Dźwięk trochę podkoloryzowany, co w klasyce mi osobiście przeszkadzało. 

 

Pozdrawiam,

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cześć,
 
+1 dla AKG k7xx. W tej cenie k702 powinny być dobrym wyborem do klasyki. warto jednak podpiąć je do jakiegoś wzmacniacza, u mnie najlepiej gra z  LA Linear ( można z klonem próbować) - tylko luźna  propozycja, bo wzmakow które dobrze je napędza jest mnóstwo;) trzeba tylko mieć na uwadze impedancje na wyjściu i damping factor 
 
HD650 moim zdaniem gra za ciasno do klasyki, za wąska scena i za bliski przekaz. Choć bardzo je lubię, ale nie wybieram ich do klasyki.
 
Ogólnie żeby klasyka dobrze brzmiała, zwłaszcza dla kogoś kto często chodzi do filharmonii i szuka podobnych wrażeń;), to trzeba trochę się nameczyc pod kątem doboru sprzetu zarowno sluchawek, wzmaka, daca, no i niestety wydać trochę więcej kasy.. sam to przerabialem jakiś czas temu./
 
Ale W założonym budżecie k702 będą super. Jeszcze wspomniane dt880 warto wziac pod uwage. 
 
Dt990 - dużo funu,  ale moim zdaniem instrumenty już nie brzmią naturalnie. Dźwięk trochę podkoloryzowany, co w klasyce mi osobiście przeszkadzało. 
 
Pozdrawiam,
 
 
 
Dt990 pro czy edytion bo to inne słuchawki, pro na rynku zalew a edytion mało kto miał czy ma.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

990 pro tak czasem większą czasem mniejsza V-ka.

990 edytion są już dość udane, miałem można z nimi zostać (w tej cenie) nie są tak nachalne natarczywe i męczące jak 990pro.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki w studiu nagraniowym często są używane do bardzo wąskich zastosowań, w stylu monitoringu podczas nagrań wokalu. Nikogo wtedy nie obchodzi jak one odtwarzają bębny czy inne dzwoneczki bo słucha się na nich tylko i wyłącznie wokali i też nie dla przyjemności tylko do pracy z nimi. Nie znaczy to, że słuchawki studyjne nie mogą być fajnymi konsumenckimi tylko, że nikt w studiu nie używa ich w taki sposób w jaki my czyli słuchając muzyki dla przyjemności ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ci profesjonaliści w studio często mają równie zdrowy słuch, jak górnicy płuca :) Choroba zawodowa. Więc może im są potrzebne takie DT990 Pro żeby cokolwiek usłyszeć w górze pasma :)Natomiast co do Pendereckiego, czy tam jakiejś ekipy, która nagrywała jego koncerty, to tam chodziło o DT990 Pro 600 ohm - one się mają do obecnych DT990 Pro mniej więcej tak, jak chińskie K240 do K240 DF - czyli nawa ta sama, dźwięk też jakoś tam podobny, ale to jednak co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Natomiast co do Pendereckiego, czy tam jakiejś ekipy, która nagrywała jego koncerty, to tam chodziło o DT990 Pro 600 ohm - one się mają do obecnych DT990 Pro..

Hmm.. z tego, co mi wiadomo, to nie ma Pro w wersji 600Ω, jest Edition 600Ω, chyba, że mowa o tych starych 990'kach z lat 80-90. ;)

 

@SpawnNie tylko wokali, bo niskiego basu też, gdy monitory na to nie pozwalają. ;) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

Hmm.. z tego, co mi wiadomo, to nie ma Pro w wersji 600Ω, jest Edition 600Ω, chyba, że mowa o tych starych 990'kach z lat 80-90. ;)

 

@SpawnNie tylko wokali, bo niskiego basu też, gdy monitory na to nie pozwalają. ;) 

 

Tak, oczywiście już nie ma w sprzedaży 990 Pro 600 ohm, tak jak nie ma K240 DF czy K240 Monitor. Dlatego piszę, że "legenda" 990-tek czy 240-tek została zbudowana na zupełnie innych słuchawkach, niż te które są obecnie w sprzedaży. Dla mnie obecne DT990 Pro grają wręcz karykaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie zdecydowałem się mimo wszystko na dropowe hifimany, ryzyk fizyk, chęć spróbowania nowości (dla mojego ucha) wygrała i jeśli kilka opinii w tym poście i wiele z zagranicznych forów sprawdzi się również w moim przypadku to powinienem być zadowolony :P W najgorszym wypadku spróbuję je opchnąć/zostawię do zastosowań w których będą mi odpowiadać i zabiorę się za szukanie czegoś innego.

Teraz mam problem z doborem zasilania do nich... ale do tego założyłem osobny wątek:

 

Edytowane przez HerrHebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, jestem tutaj nowy więc dopisuje się w tym temacie, ponieważ poszukuje nowych słuchawek tak do 800zł. i nie wiem jakie kupić. Wstępnie wybrałem Sony WHXB900N, oglądałem je w sklepie i są bardzo wygodne, no i ten Noise Cancelling bardzo mi się spodobał, na kolejny plus przekonuje mnie bateria która według producenta wytrzymuje 30h. Co sądzicie o tych słuchawkach?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-bluetooth-sony-whxb900nb-ce7-anc-nauszne-czarne?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=55563844bcd4bba067fe86ac1f008c7e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Jacek488 napisał:

Witam, jestem tutaj nowy więc dopisuje się w tym temacie, ponieważ poszukuje nowych słuchawek tak do 800zł. i nie wiem jakie kupić. Wstępnie wybrałem Sony WHXB900N, oglądałem je w sklepie i są bardzo wygodne, no i ten Noise Cancelling bardzo mi się spodobał, na kolejny plus przekonuje mnie bateria która według producenta wytrzymuje 30h. Co sądzicie o tych słuchawkach?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-bluetooth-sony-whxb900nb-ce7-anc-nauszne-czarne?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=55563844bcd4bba067fe86ac1f008c7e

 

Soniaczów nie słuchałem, ale brat ma audiotechniki ATH-ANC700BT a ojciec Denony AH-GC30 i obie pary brzmią dla mnie meh, czegoś im brakuje, dźwięk z nich jest jakiś taki suchy, nijaki, bez głębi. Ale ja preferuję otwarte konstrukcje, jeszcze nie miałem okazji przesłuchać zamkniętych słuchawek, które by mi odpowiadały. ANC na obu jest fajne, dobrze tłumi, w denonach lepiej niż w AT, ale no gdybym to ja je sobie kupił to raczej bym ich nie zachował ze względu na brzmienie, choć o Sony słyszałem raczej dobre opinie, ale nie miałem okazji osobiście przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jacek488 napisał:

Dzięki wam za sugestie i za szybką odpowiedź 😀 

Sprawdzę ten wątek jeszcze, o którym pisał marek_m 

 

Jak rozważasz również bezprzewodowe to pomyśl nad kef space one wireless. Tu recka (nawet moja):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności