Skocz do zawartości
  • 0

Planarne Erzetich Phobos vs HD800S


experty

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Szukam dodatkowych opinii na temat słuchawek Erzetich Phobos. Niedługo będę je odsłuchiwać razem z Bursonem Conductorem 3X. Co o nich myślicie :)? Informacji o nich jest dosyć mało i na pewno nie są tak znane jak HD800S. Fajną recenzję można znaleźć na https://hifiphilosophy.com/recenzja-erzetich-phobos/ Na forach jest mało opinii.

 

Rozważam powyższy zestaw w zestawieniu do HD800S, które pierwotnie planowałem kupić (sprawa otwarta) z iFI iDSD Pro lub HDV820, które swoją drogą będę również miał na odsłuchu.

Może przemieszać ten zestaw i np. dobrze sprawdzi się Burson C3X oraz HD800S?

 

Zależy mi na neutralnym brzmieniu, szerokiej/głębokiej/wysokiej scenie, separacji, detalach. Prawie każdy rodzaj muzyki + od czasu do czasu gry na PC. Możliwe, że jeśli czas pozwoli to pobawię się do tego w FL Studio.

 

Erzetich Phobos wyglądają bardzo interesująco. Po recenzjach można wywnioskować, że posiada w pewnym sensie detale i scenę HD800S, a jednocześnie dźwięk jest bardziej naturalny - nie tak analityczny, jest też trochę basu. Używał ktoś tego dłużej, jeśli tak to jak wrażenia? :) W razie czego czy nie ma problemów z późniejszą odsprzedażą ze względu na mniejszą rozpoznawalność marki?

 

Wszystko i tak odsłucham, ale zawsze lepiej wiedzieć coś więcej na temat zakupu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, experty napisał:

Zależy mi na neutralnym brzmieniu, szerokiej/głębokiej/wysokiej scenie, separacji, detalach. 

Jako świeżo upieczony właściciel HD800s, krótko skomentuje. Mi też zawsze zależało na neutralnym brzemieniu. Na początku słuchałem Hd800s z Auralic Taurus mk II, który powszechnie był chwalony jak dobra kompan do HD800/800s. I rzeczywiście podobało mi się to granie, było takie jak piszesz, neutralnie i przestrzennie. Jednak od paru dni słucham tych słuchawek z bardzo dobrym wzmacniaczem lampowym SinusAudio OTL. Jestem wręcz oszołomiony spektaklem jaki prezentują HD800s w tym połączeniu. Róznice mierzone dosłownie w przepaściach, pod względem, przestrzeni, barwy i wypełnienia. Nie można się oderwać. Taki wzmak lampowy z dobrym DACiem (może Topping D90), kosztowo wyjdzie dużo taniej i jestem przekonany, ze zagra lepiej niż sam Burson czy IFI. Erzetich Phobos to egzotyka, wg opini pisanych scene ma raczej intymną. Jeśli Ci nie podpasuje na rynku wtórnym może być problem z odsprzedażą, HD800s w razie czego sprzedają się od ręki.

Edytowane przez dj1978
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doświadczenia z nausznymi wielkiego nie mam i dopiero poznaję co, jak, gdzie i z czym gra, ale na ostatnim AVS słuchałem dzięki uprzejmości jednego z gości połączenia HD800S z Bursonem C3 i zaliczyłem potężny opad szczeny. Wiadomo, warunki na targach jakie są, takie są. Do tego miałem raptem kilkanaście minut na posłuchanie, bo stoisko samo się nie obsłuży i nie upilnuje. Nie zmienia to faktu, że mnie to kombo podeszło i bardzo chciałbym móc je skonfrontować z jakimś innym parowaniem. Pamiętam z tego tyle, że zaskoczył mnie ogrom sceny bez uczucia rozerwania środka. Zaskoczył mnie twardy, solidny, dynamiczny bas i brak ostrości w górze, a spodziewałem się uderzenia jasności. Było cudownie po prostu i od listopada HD800s chodzą za mną non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja akurat Bursona C3/X parowałbym z ciemniejszymi słuchawkami.

Nowy Conductor jest jasny, przestrzenny, dynamiczny, szybki.

HD800S można zaliczyć raczej do jasnych, więc nie wiem czy to optymalne połączenie?

Phobosów nie znam kompletnie więc się nie wypowiadam.

Z C3 rewelacyjnie grały mi D8k i bardzo dobrze Ethery Flow czy Empyrean.Z TH900 również było kapitalnie, ale ostrzegam, że czasami może być za ostro na górze.

Myślę, że z Audeze czy z OPPO będzie również synergia doskonała.

Do HD800s można pomyśleć o wcześniejszej wersji czyli CV2+, o ile jeszcze jest dostępna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widzę, co człowiek to opinia :D.

 

@Baele generalnie tak jak wyżej napisałem słucham prawie każdego rodzaju muzyki z pewnymi wyjątkami i raczej nie dzielę moich upodobań na gatunki tylko na to czy coś mi się podoba czy nie. Do tego od czasu do czasu chciałbym użyć takich słuchawek do gier + zabawy w FL Studio. Muzyki często słucham pracując przy komputerze.

Nie jestem ani melomanem, ani audiofilem chociaż przyznam, że muzyka w porównaniu do innych dziedzin najbardziej na mnie oddziałuje .

 

Jest to mój początek z high-endowym audio jednak jak coś już słuchałem (chociaż niestety nic konkretnego), to zawsze pasowała mi taka specyfika dźwięku jak napisałem wyżej. Niestety w dobie wirusa nie ma jak tego wszystkiego odsłuchać, a właśnie teraz się przełamałem, aby coś kupić (tak to od paru lat sobie o tym czytam). Posiadam tylko Sennheisery Momentum M2 OEBT, więc co bym nie kupił będzie przepaść. W sumie jest dobry moment do posiedzenia w domu i słuchania muzyki ;).

 

Dodam, że moje zainteresowanie combo wynika z tego, że chciałbym mieć jednocześnie coś mobilnego z możliwość łatwego zabrania ze sobą na wakacje, do rodziny (stąd fajnie, że Burson ma np aptx). Czy będę to w rzeczywistości często robił - sam nie wiem i pewnie w istocie DAC + AMP zrobiłby lepszą robotę lub przynajmniej byłby tańszy.

 

Na sprzęty, które wymieniłem mam fajne oferty więc nie byłaby to pełna wartość obecnych cen ze sklepów.

 

4 godziny temu, dj1978 napisał:

Taki wzmak lampowy z dobrym DACiem (może Topping D90), kosztowo wyjdzie dużo taniej i jestem przekonany, ze zagra lepiej niż sam Burson czy IFI. Erzetich Phobos to egzotyka, wg opini pisanych scene ma raczej intymną

 

Właśnie z tego co czytałem oraz oglądałem recenzje to Phobosy mają bardzo zacną scenę i to w każdym kierunku. Ludzie porównują je do znacznie droższych słuchawek jeśli chodzi o całość (tylko trzeba dokupić sensowny kabel).

 

EDIT: @dj1978 Może odnośnie sceny miałeś na myśli Erzetich Mania?

 

3 godziny temu, Vaiet napisał:

połączenia HD800S z Bursonem C3 i zaliczyłem potężny opad szczeny

 

Właśnie takie opinie słyszałem od ludzi, którzy to połączenie sprawdzali osobiście.

 

@Compton Kurcze chyba tyle sprzętów do domu za kaucją nie jestem w stanie zamówić do przesłuchania :D. Generalnie z tego wynika, że powinienem poczekać tak naprawdę na koniec wirusa i jakieś targi ;). Odnośnie Bursona C3X + HD800s własnie słyszałem pozytywne opinie. Ponoć Phobos z Bursonem ma wypadać jeszcze lepiej...

 

Pewnie ciężko będzie trafić na kogoś kto Phobosy posiada i podzieli się opinią. 

 

Na razie zainstalowałem Foobara i zasysam DSD ;)

Edytowane przez experty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Compton napisał:

Echo to bardzo słaby wzmacniacz jak na swoją cenę, więc nie dziwota.

Jest określany jako entry-level, i taki IMHO jest :P Słaby, ponieważ?

 

EDIT: serio, @Compton jestem ciekaw opinii...

Edytowane przez trez0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.04.2020 o 00:26, trez0r napisał:

Jest określany jako entry-level, i taki IMHO jest :P Słaby, ponieważ?

EDIT: serio, @Compton jestem ciekaw opinii...

Sorry za zwlokę w odp.

IMO dla mnie Echo gra jak wzmak za 500+

Płasko, płytko, jednostajnie bez holografii i wypełnienia tkanką łączną.

Żeby nie było, że neguję producenta, to dla odmiany Euforia to bajka brzmieniowa..! 💗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Compton rozumiem IMVHO Echo jest mocno uzależniony od źródła, od siebie daje mało... ale też bym nie powiedział, że jest płasko. Takie "bursony" z Vividami to dla niego b. dobre połączenie. Kwestia też czy ktoś potrzebuje "elektrowni", bo ma nisko-skuteczne słuchawki, ale to już inna funkcja. Zgadzam się, że aktualna oferta cenowa jest przesadzona... Reasumując, wszystko zależy od indywidualnych zastosowań, osobistych preferencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzęt będzie jutro.

Przez ten czas jeszcze poprzeglądałem opinie na temat HD800S.

Poniżej ciekawa recenzja z YT (trochę długa). Dosyć wywrotna w porównaniu do tego co czytałem/widziałem wcześniej.

 

Według niej HD800S brzmią dość sztucznie, a nie referencyjne, tak samo scena chociaż w istocie bardzo szeroka i może robić wrażenie jest nienaturalnie rozciągnięta. Wokal nie wydobywa się z konkretnego miejsca, tylko jakby z powiększonej postaci. Dodatkowo można z tej recenzji wnioskować, że o połowę tańsze Focal Elex (trudno kupić w EU - są na Massdropie) to znacznie lepszy wybór z wielu względów (znacznie większa naturalność, lepsze basy, lepsza góra, ogólnie lepsze pasmo przenoszenia).

 

Przez cały test jest tam też odsłuch na fajnych mikrofonach dousznych i chociaż wiadomo, że słyszę to na moim sprzęcie ale Elexy rzeczywiście brzmią lepiej, albo mi się tylko wydaje :). (słuchałem na Sennheiserach Momentum M2 OEBT, Głośnikach Edifier R1600TIII oraz kinie na Onkio z Quadral Ferrum 7000)

 

Co o tym myślicie?

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@experty na koniec dnia pozostaje kwestia gustu IMO. Ludzie kupujący HD800s i myślący rozsądnie po prostu lubią ten efekt grania po za głową i są na tyle majętni by sobie pozwolić na taki kaprys. 

 

Ja lubię K712 za scenę ale nie jest to dla mnie deal breaker tak że przez to R70x miałbym oceniać dużo niżej. Bo mam podobne zdanie do Oluva "headphones is still only headphones". Pod względem szerokości sceny i przestrzeni słuchawki nie umywają się nawet do budżetowych głośników.  Za wszelką CENĘ próbować zmienić jedne w drugie? To nie jest zabawa dla mnie. :) Co do jakości grania to tutaj ceną się nie przeskoczy ograniczenia, że nie rośnie to w nieskończość i że 'krzywa zwrotów' raczej zaczyna opadać niż się wznosić. Zaczyna być inaczej, a nie lepiej. 

 

Jak w pewnyn temacie zostało napisane, audiofil nie ocenia dźwięku po tym co słyszy tylko po tym co czuje. Tak, więc osiągnięcia słuchawek będzie oceniał inaczej niż Oluv. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash opisałem to w wątku na temat iFi iDSD Pro, ale własnie jestem już po pierwszych dniach słuchania i niestety nie ma efektu WOW.

Są oczywiście lepsze niż to co posiadam (tylko Momentum Sen M2 OEBT). Istnieje holografia i super detale jeżeli chodzi o wysokie i średnie tony, ale jednocześnie są zbyt szorstkie w brzmieniu - jakby przykryte metaliczną powłoką i w pewnych kategoriach wypadają "gorzej" niż te moje 5x tańsze (i bezprzewodowe). Ciekawie też wyłapują słabo nagrane kawałki ale trudniej się ich słucha ;).

 

Moje obecne dostały małych skrzydeł po podpięciu do iFi, ale też nie jest to dźwięk warty combo za 8-10k (pewnie w ich przypadku jakiekolwiek combo by wystarczyło) bo tak jak mówisz w pewnym sensie moje kino domowe (ale fajne również do stereo), daje mi w sumie większą przyjemność z słuchania niż HD800S, które na pewno nie są słuchawkami absolutnymi (jak niektórzy twierdzą) tylko czymś do kolekcji i specjalnego przeznaczenia.

 

Zobaczymy jak będzie z Phobosami :), niestety były opóźnienia w wysyłce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, experty napisał:

Zobaczymy jak będzie z Phobosami

Jeżeli słuchawki są nowe , daj im pograć przynajmniej 5h ,zanim zaczniesz je oceniać , najlepiej 10-20 h. Mi marzyło się kombo rme+ feliks euforia ... ale miałem ostatnio mała awaria samochodu i wydałem więcej niż bym zapłacił za feliksa.... dopiero trzeci mechanik rozwiązał problem...   I poszło zamówienie na inny (tańszy) sprzęt ,ale myślę że będę zadowolony ;)

Efekt banan na twarzy miałem jedynie po nałożeniu Diana Abyss ,ale to było moja pierwsza styczność z sprzętem za 10 tys + , wydaję mi się że Phobosa są w tej lidze dźwiękowej.

 Feliksa można wypożyczyć za polowe ceny i przy zakupie sporo stargować . Postaraj się odsłuchać jak najwięcej sprzętów ,zanim się zdecydujesz na zakup :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@radzik55 właśnie wygrzewam HD800s i "niestety" co raz bardziej mi się podobają 😉. Cały czas nie mają dołu i nie sprawdzają się we wszystkim ale niektóre kawałki brzmią całkiem, całkiem 🙂. W sumie jest takie wrażenie, że to moje stare słuchawki grają co raz gorzej 😉.

Phobosy będą już wygrzane bo to demòwka. Scenę podobno również jak HD800s mają sporą, a dołu powinno być więcej. Zobaczymy.

😀

Edytowane przez experty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Duży plus z hd800s jest ze jak Ci się zmieni gust ,bez problemu je sprzedasz , sam jak zaczynałem przygodę ( nie tak dawno) ,szukał sprzętu jak najbardziej naturalnego i liniowego ... 

Z kablami USB musisz sam spróbować , ja z  rme adi 2 ,nie słyszałem żadnej różnicy ,ale na pewno warto mieć kabel trochę lepszy niż te za 20 zł .... Mówi się że tym lepszy sprzęt tym lepiej słuchać różnice w kablach ,ja uważam odwrotnie ;) Sluchawki to dla mnie 70% dźwięku i tu bym radził przeznaczyć większość środków , posłuchaj koniecznie flagowych meze i

kontrowersjnych u nas na forum D8000 i innych... I najważniejsze kupuj używki ,lub mocno się targuj :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności