Skocz do zawartości

Magnetofon do 100 lub 200 zł


bob2000

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję magnetofon. Jednokasetowy, najlepiej do 100 zł, max. 200 zł. Muszę zdigitalizować kilka nagrań z blisko trzydziestoletnich kaset i więcej nie będzie mi potrzebny.

Powinienem patrzeć za jakimś konkretnym modelem, firmą, serią? Czy może kupić coś eee, ładnego, byleby działało? :rolleyes:

A może nie potrzebuję magnetofonu? Może jakiś walkman wystarczy? Jeśli tak to który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na audiohobby to więcej się dowiesz. Najlepiej kupić taki na jakim nagrywane były kasety.😎 A może ktoś ci tam pożyczy sprzęt?

Ceny magnetofonów wzrosły tak ,że za stówę ciężko coś sprawnego kupić.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/aiwa-ad-f410-9053250259

 

Jeżeli to ma być digitalizacja po prostu, bez zwracania uwagi na super precyzję i jakość, to taki powinien się nadać.

Potrzeba oczywiście jeszcze interfejsu audio RCA->USB.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

Najlepiej kupić taki na jakim nagrywane były kasety.😎

Jakiś Samsung, ale nie pamiętam jaki ;) 

 

5 godzin temu, tybysh napisał:

Jak jesteś  z okolic Słupska to oddam Ci mojego Kenwooda za flaszkę Beherovki, sprzęt dobry ale od kilku lat kurzy się na strychu. 

Dzięki, ale niestety do Słupska mam daleko. Druga strona kraju.

 

4 godziny temu, timecage napisał:

https://allegro.pl/oferta/aiwa-ad-f410-9053250259

 

Jeżeli to ma być digitalizacja po prostu, bez zwracania uwagi na super precyzję i jakość, to taki powinien się nadać.

Potrzeba oczywiście jeszcze interfejsu audio RCA->USB.

Dzięki za propozycję. A czy naprawdę potrzebuję interfejsu audio RCA->USB? Nie można np. rca->jack (do line in)? Albo tak jak zawsze to robiłem, jack->jack? Czyli wychodzę z gniazda słuchawkowego magnetofonu do line in kompa i nagrywamy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bob2000 napisał:

Dzięki za propozycję. A czy naprawdę potrzebuję interfejsu audio RCA->USB? Nie można np. rca->jack (do line in)? Albo tak jak zawsze to robiłem, jack->jack? Czyli wychodzę z gniazda słuchawkowego magnetofonu do line in kompa i nagrywamy? :D

 

To tylko oznacza, że takowy interfejs masz już w komputerze, idea ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tybysh napisał:

Jak jesteś  z okolic Słupska to oddam Ci mojego Kenwooda za flaszkę Beherovki, sprzęt dobry ale od kilku lat kurzy się na strychu. 

Co to za Kenwood? Może kupię?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafacio napisał:

Co to za Kenwood? Może kupię?

KENWOOD KX-880HX

 

Ma dobre opinie w necie i grał mi bardzo fajnie. Problem w tym, że trochę boję się takiego kloca wysyłać pocztą/kurierem, za samą przesyłkę by pewnie się dało 25% wartości. Sam za niego dałem kilka lat temu 100 zł, oddam w dobre ręce za jakiś alkohol przy osobistym odbiorze. Jak będziesz jednak kiedyś zainteresowany a sytuacja z koronawirusem ucichnie to daj znać, dorzucę wiadro kaset warte pewnie kolejne 100 zł (jak je znajdę, wiem że gdzieś nawet mam nierozpakowanego chromiaka od Sony), nie chcę robić z tego tematu wpisu na bazarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tybysh napisał:

KENWOOD KX-880HX

 

Ma dobre opinie w necie i grał mi bardzo fajnie. Problem w tym, że trochę boję się takiego kloca wysyłać pocztą/kurierem, za samą przesyłkę by pewnie się dało 25% wartości. Sam za niego dałem kilka lat temu 100 zł, oddam w dobre ręce za jakiś alkohol przy osobistym odbiorze. Jak będziesz jednak kiedyś zainteresowany a sytuacja z koronawirusem ucichnie to daj znać, dorzucę wiadro kaset warte pewnie kolejne 100 zł (jak je znajdę, wiem że gdzieś nawet mam nierozpakowanego chromiaka od Sony), nie chcę robić z tego tematu wpisu na bazarze. 

 

To jest model świetny brzmieniowo, ale trudny w serwisie.

Co do wysyłki to masz jakieś dziwne wyobrażenia, ja kurierem DPD wysyłam coś takiego w kwocie ~17zł. Kwestia tylko naprawdę naprawdę dobrze zapakować, w pudle o wymiarach przynajmniej 150% rozmiaru urządzenia i wypełnionym szczelnie folią bąbelkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności