Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Allo USBRIDGE SIG + Volumio czy Moode?


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany takim produktem od Allo: USBridge Sig

ma to u mnie pracować jako transport USB do DACa. - mam Questyle Twelve i on jako DAC ma pracować.

Strona producenta Allo: https://allo.com/sparky/usbridge-signature-pcb.html

 

i tutaj mam pytanie, który software do niego polecacaci: Volumio czy MoOde?

 

Interesuje mnie obsługa:

TIDAL, Spotyfi, w przyszłości inne serwisy streamingowe.

pliki z NAS, oraz z dysku podpiętego po USB

Sterowanie całością z aplikacji na iOS i Android.

 

Ja w tej chwili korzystam z Daphile zainstalowanym na terminalu HP i zastanawiam się czy to przejcie na produkt Allo będzie dobrym krokiem a do tego nie rujnującym budżet.

Ktoś ma taki połączenie może coś o tym powiedzieć? Opinie o USBBridge są pozytywne.

 

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chcheckitout a który model Bluesound... no i pytanie po co płacić za DAC, z którego i tak nie skorzystam?? Celem też jest jakość dzwięku, w wielu porównaniach USBridge opisano jako lepszy od podstawowych modeli Bluesound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nicodem napisał:

Nie wolisz aby do DAC iść po SPDIF?

@Corvin74 napisz do mnie na priv - mam mały pomysł.

Nie wolicie, aby do DAC iść po i2s? 

Mimo to w przypadku Questyle omijałbym raczej usb. Miałem swego czasu CMA600i i poprzez usb grał mi zdecydowanie najgorzej!

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak ktoś może to po i2s. Niestety nie mam DAC z takim wejściem choć mój streamer to wspiera.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie odpaliłem Volumio na terminalu HP, sprawdzam oprogramowanie.

Muzyka z NASa - działa

Tidal - działa

Spotyfi - działa

przeglądanie / sterowanie z kompa pod Win10, - działa

aplikacja na iOS - działa

jak przyjdzie do testów USBridge to sprawdzę i postaram się porównać czy te wyjścia specjalne po USB są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wersję Allo Usbridge i kupiłem też Sig. Różnica jest, szczególnie w holografii i scenie. Niestety muszę zareklamować, bo pojawił się problem opisywany na necie z strzelaniem jak na starych filmach czy winylach. Ciężko było się rozstać :D Mam nadzieję, że wróci i będzie działać. Przy Sig można dokupić moduł spidf/bnc i dorzucić, ale obudowę trzeba zmienić wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.09.2020 o 09:59, Stefan Batory napisał:

No i jak tam naprawili  ci go ? to jak tam teraz to gra ?

Tak, system jeszcze raz nagrali pewnie. W sumie można sobie samemu to ogarnąć, tylko kartę micro ssd trzeba mieć. Teraz zmieniłem na moode player i kupiłem digione signature. Jest nieco lepiej niż z usb. Ale łączny koszt to z 2k zł, więc nie wiem czy nie byłoby lepiej coś innego ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.04.2020 o 09:43, Corvin74 napisał:

@Chcheckitout a który model Bluesound... no i pytanie po co płacić za DAC, z którego i tak nie skorzystam?? Celem też jest jakość dzwięku, w wielu porównaniach USBridge opisano jako lepszy od podstawowych modeli Bluesound.

 

PIOTR Jak masz ochotę to się polecam, mam BSN2 ze zmodowanym zasilaniem przez chłopaków z audiostereo. Możemy to podpiąć u Cię i organoleptycznie sprawdzić jak się sprawy mają :)

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności