Skocz do zawartości

xDuoo XQ-50 Pro BT5.0 z LDAC, aptX LL, aptX HD


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach premiera nowego odbiornika BT od xDuoo to wrzucam info :)

 

Skupiając się na różnicach względem bardzo popularnej wersji bez "Pro" w nazwie:

1) Zmiana chipsetu BT na QC CSR8675 zatem dochodzą kodeki aptX LL, aptX HD oraz LDAC

2) Dodanie wyświetlacza oled 1.3 cala

 

Więcej info w najbliższych dniach.

 

r2oWGHn.jpg

 

Md2uFIm.jpg

 

31k6uYz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Xduoo XQ50 od dłuższego czasu. Najlepiej grające źródło BT jakie słuchałem. Skoro zmienili QCC3008 na CSR8675 to pewnie będzie opcja parowania kilku urządzeń? Tego mi brakuje. Ciekawe co ten wyświetlacz LED będzie pokazywał poza formatem i kolorkiem niebieskim.. Wygląda na to, że do pełnej obsługi będzie potrzebował jakiegoś softu w źródle. Oby cenowo nie było zawrotu głowy.. Liczę na MAX 299zł. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ALTON napisał:

Ciekawe co ten wyświetlacz LED będzie pokazywał poza formatem i kolorkiem niebieskim.. Wygląda na to, że do pełnej obsługi będzie potrzebował jakiegoś softu w źródle.

 

Generalnie wysyłanie po bt nazwy odtwarzanego utworu czy nawet okładki to nie problem i to bez dodatkowych apek. Na dzień dzisiejszy nie mam info czy będzie coś dedykowanego. Na ekranie jest informacja o kodeku, próbkowaniu i nazwie utworu nie sądze aby było potrzeba coś więcej ale za dwa tygodnie mam mieć dostawę to coś więcej potestuje.

 

1 godzinę temu, Perul napisał:

Wiadomo już jak z ceną?

Funkcja DAC przez USB została zachowana?

 

W PL 319 PLN oficjalnie.

DAC USB oczywiście bez zmian.

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, various napisał:

Witam,

czy ktoś może dac znać, czy urządzenie każdorazowo trzeba wlaczyc przyciskiem?

Planuje wsadzić to pudełko do car audio, tylko nie wiem, czy po podaniu napiecia urzadzenie samo sie wlaczy?

 

dzieki z gory!

 

Aby włączyć trzeba nadusić przycisk z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś jeszcze kilka tygodni temu zapytał mnie, po co mnie takie ustrojstwo, to bym bez wahania odpowiedział, że po nic i nawet nie wiem, co to w ogóle jest i na co. No ale już wiem, a przy okazji przyszło kilka odpowiedzi na pytania, jakich sam bym sobie nie zadał. No i się okazuje, że to wcale nie jest takie głupie mieć coś takiego jak XQ50 Pro. W sumie jakiś mały wzmak i można spokojnie stworzyć micro-stacjonarkę, bo gabarytowo i wagowo to się zmieści wszędzie. Jak widać nawet leci na balansie, bo wygodnie i stabilnie siedzi sobie na podstawie od monitora :D 

 

xq50pro.jpg

 

Działa to i jako odbiornik BT i jako DAC USB. Bawi mnie trochę to, że zasilanie i komunikacja po USB idzie z jednego kabla, co jest naprawdę mega. LDAC śmiga bez przycięć nawet jak ustawię 990kbps na sztywno. Muszę jeszcze tylko dorwać jakiegoś wzmaka, żeby sprawdzić z nim XQ50 Pro i móc napisać coś więcej. Generalnie zaskoczenie jest pozytywne, bo nie spodziewałem się czegoś tak dobrego - naprawdę niewiele ustępuje gołemu Aune X1s Pro w opcji integry, kiedy gra z jako DAC z X1s Pro jako wzmacniacz. Wiadomo, połączenie trochę debilne, bo po co podłączać DACa do integry, ale to jedyne urządzenie na moim biurku z wejściowymi RCA :D 

P.S. Wygoda. To jest jedna z opcji, dla których warto by go mieć i jeden z argumentów przemawiających za długimi kablami słuchawkowymi. Wyciągnąć nogi, ułożyć się wygodnie i posłuchać muzyki zamieniając telefon w transport i pilot zarazem :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ta maszyna nada się do pracy w konfiguracji - komputer grający z Tidala, Foobara, YT  -> Receiver Xduuo (wpięty po USB lub coax) -> Słuchawki Wireless ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czy ta maszyna nada się do pracy w konfiguracji - komputer grający z Tidala, Foobara, YT  -> Receiver Xduuo (wpięty po USB lub coax) -> Słuchawki Wireless ?

XQ50 Pro to tylko odbiornik, więc niespecjalnie jest jak podłączyć do niego słuchawek BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vaiet napisał:

XQ50 Pro to tylko odbiornik, więc niespecjalnie jest jak podłączyć do niego słuchawek BT.

Aha. Czyli on nie jest w stanie nadawać po BT do słuchawek. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Aha. Czyli on nie jest w stanie nadawać po BT do słuchawek. Szkoda.

Później to jeszcze sprawdzę, ale póki co mam jeszcze 3 meble do złożenia i pół domu do sprzątnięcia :D Niemniej nie znalazłem nigdzie informacji o tym, żeby miał mieć dwukierunkowy BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

Później to jeszcze sprawdzę, ale póki co mam jeszcze 3 meble do złożenia i pół domu do sprzątnięcia :D Niemniej nie znalazłem nigdzie informacji o tym, żeby miał mieć dwukierunkowy BT.

W Święto sprzątasz ? Zamiast się lenić i muzykować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Czy ta maszyna nada się do pracy w konfiguracji - komputer grający z Tidala, Foobara, YT  -> Receiver Xduuo (wpięty po USB lub coax) -> Słuchawki Wireless ?

 

XQ-50 jest odbiornikiem tylko i wyłącznie, nie transmituje audio po BT. Coax/optyk/rca to tylko wyjścia audio a nie wejścia zatem w takiej konfiguracji nie zadziała. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć wszystkim!

Właśnie znalazłem ten wątek i chciałbym Wam zadać pytanie w temacie XQ-50 PRO. Posiadam go kilka miesięcy, miał służyć jako DAC do komputera pod TV oraz oczywiście odbiornik dla urządzeń BT. Podłączony jest przez RCA do wzmacniacza. Natomiast nie używałem zbyt często z powodu jednego drażniącego mnie faktu.. Na interfejsie USB i po BT w połączeniu z komputerem z Windows 10 nie mam możliwości regulacji głośności w płynny sposób.

Windows ma skalę regulacji od 0-100. Do stopnia "6" nie słychać niczego, natomiast po przekroczeniu, od 7-100 XQ-50 PRO gra już na 100% głośności. Jak już napisałem identycznie jest po BT jak i po USB.

Do tego z telefonem (Honor 10 z aptX HD) miewałem identyczny problem, ten nagrany przeze mnie filmik dość dobrze to obrazuje:

 

 

O dziwo dziś z PLEX'a i odtwarzacza systemowego Honora 10 regulacja głośności działała prawidłowo.

Pisałem już do sprzedawcy - oznajmił, że takie zachowanie jest normalne, gdyż cyfrowa regulacja głośności (ze względu na swoją naturę) psułaby jakość dźwięku. Zaniemówiłem :o facepalm. Wszczynać wojnę?

Jak sprawują się Wasze urządzenia?

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aduro sam byłem zainteresowany tym urządzeniem, ale spotkałem się z takimi samymi komentarzami na temat regulacji głośności, o nagłym skoku do 100% w wątku o tym produkcie na stronie massdrop. Jedna osoba zgłosiła, że przez to uszkodziła  głośniki. Aczkolwiek jest też sobie winna, niby nie powinno się podłączać sprzętu z odkręconym pokrętłem głośności + regulacje powinniśmy wykonywać na urządzeniu końcowym - wzmacniaczu. Ale z drugiej strony rozumiem, ktoś chciał mieć wygodę sterowania muzyka z telefonu, a więc też możliwość regulacji głośności. https://drop.com/buy/xduoo-xq50-pro-bluetooth-5-0-dac/reviews#reviews

Screenshot_20210321-004534.jpg

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy czy wzmacniaczy z DACiem w trybie line-out wycina możliwość regulacji głośności. Przełączenie w tryb line-out daje maksymalną głośność i tak to się przyjęło wśród producentów. Bez względu czy po line-out wychodzimy z telewizora, dac-a czy odtwarzacza - nie ma regulacji głośności w większości przypadków. Zachęcam do wpisania w google "line-out volume control"

XQ-50 Pro a także wersja bez pro to urządzenia dedykowane do innych wzmacniaczy czy głośników aktywnych. Nie ma w nich wyjścia słuchawkowego i nie jest to ta grupa produktowa. Założenie było od samego początku takie, iż jakiekolwiek regulacje głośności dokonuje się w urządzeniu końcowym. W tych urządzeniach mamy jedynie wyjście analogowe po rca jako line-out lub cyfrowe coax/optyk. W takim trybie gdybyśmy wyciszyli połączenie to wzmacniacz do którego podłączyliśmy XQ-50(Pro) degradował by brzmienie.

Istnieje jednak pewna furtka, jak już ktoś mocno chce to może spróbować nowej wersji oprogramowania gdzie w trybie USB-DAC dodano nieco więcej możliwości regulacji i "chyba" także w trybie BT ale musiałbym sprawdzić. Nie zalecam takiego rozwiązania, rzadko stosuje się takowe rozwiązanie i co najważniejsze XQ-50 Pro bardzo łatwo uceglić jak ktoś nie ma doświadczenia zatem najlepiej zlecić tą usługę w serwisie. 

 

20 godzin temu, Aduro napisał:

...Zaniemówiłem :o facepalm. Wszczynać wojnę?

 

Zdecydowanie wszczynaj wojnę. WAAAAR !!!

 

 

@Damix Jak chcesz pomacać to daj znać.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje dwa grosze do tematu. U mnie generalnie XQ-50 Pro robi podłączony do głośników Edifier R1700BT po RCA i póki co nie miałem żadnych dziwnych przygód ze sprzętem. Nie wiedząc jak głośno to razem zagra, najpierw ściszyłem głośniki do zera, a dopiero potem zacząłem je stopniowo podgłaśniać, aż zrównały się głośnością z Aune S6 Pro. Dla mnie oczywistym było, że jako DAC bez regulacji głośności, XQ-50 Pro będzie grał na maksymalnej głośności, więc prewencyjnie zastosowałem takie kroki jak opisałem. Sytuacja w której głośniki odpala mi na maksymalnej głośności musiałaby nastąpić chyba wtedy, gdybym miał je odpalone na maksa i regulował głośność wyłącznie z poziomu źródła/DAC'a, co jest dla mnie dość absurdalnym podejściem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Używa ktoś z was XQ-50 Pro po optyku? Po podłączeniu go do Aune X1s Pro gra ono ciszej niż po USB ale nie tyle co zazwyczaj bywa w takich połączeniach tylko duuuużo ciszej. Jakąś połowę obrotu potencjometru 😲. Katastrofa. Wina XQ-50 Pro czy kombinować z kablem bo tylko Vention 1.5m posiadam póki co? Coax lepszy?

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birken napisał:

Używa ktoś z was XQ-50 Pro po optyku? Po podłączeniu go do Aune X1s Pro gra ono ciszej niż po USB ale nie tyle co zazwyczaj bywa w takich połączeniach tylko duuuużo ciszej. Jakąś połowę obrotu potencjometru 😲. Katastrofa. Wina XQ-50 Pro czy kombinować z kablem bo tylko Vention 1.5m posiadam póki co? Coax lepszy?

 

Optyk to sygnał cyfrowy, lecą zera i jedynki, albo jest komunikacja albo nie ma w ogóle. Nie ma tam regulacji mocy na wyjściu zatem nie jest to problem kabla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności