Skocz do zawartości

Wymiana spostrzeżeń


addanweddin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Jestem świerzak na forum i postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem .  Na system słuchawkowy przesiadłem sie ok. dwóch lat temu ,zapewne z tego powodu co wiekszość z nas ( nie wystarczajace warunki lokalowe dla systemu kolumnowego ).
Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy miałem kilka interesujacych ( w moim mniemaniu ) par słuchawek , oraz dwa wzmacniacze słuchawkowe . 
Pierwszsy był Schiit Mjolnir 2 , w sumie  uważam że jest to bardzo dobry wzmacniacz ( szczególnie do Audeze ).
Wymieniłem go jednak na Lebena 300f gdyż chciałem mieć coś bardziej uniwersalnego ,  po za tym od lat chodził mi po głowie. W bezpośrednim porównaniu Leben na słuchawkach okazał sie lepszy więc decyzja była łatwa.
Większość ze słuchawek były u mnie od kilku tygodni do kilku miesięcy, wiec nie oceniałem ich na łapu capu.

Sennheiser hd 800 , Audeze Lcd-3 ( najdłużej u mnie gościły ) , AKG K1000 ( dwie pary , jedne z numerem seryjnym 10xxx ,drugie zaś które sobie zostawiłem seria 2xxx) , były tez STAXY 007 MK1 ( podpięte do Lebena poprzez energiser SRD Staxa) oraz grado Grado GS1000 ( kilka razy, te były pożyczane od kolegi ) no i teraz mam sony MDR Z1R.

Część z was  miała okazję sluchać tych sluchawek ,ale nie wiem czy akurat z Lebenem 300f , więc pokusze sie  o opisanie wrażeń . Może komuś się to przyda.

 

HD 800 - już chyba każdy zna te słuchawki wiec  jedyne co napisze to że z 300f jak dla mnie było bez emocji . wielkie wow przez pierwsze 5 min ( wiadomo scena) , a  po 20 minutach skakałem co 5 min z płyty na płyte żeby z ciekawości zobaczyć jak to zabrzmi. Mało wciągające choć efektowne granie. Nie dla mnie , poszły na sprzedaż . Dodam tylko że zmieniłem kabel na Forza Audio i tonic nie pomogło. Zostały sprzedane.

 

 GS1000 - słuchawki które kiedyś praiwe pokochałem , jednak w tym zestawieniu nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia więc nie bedę sie rozpisywał . Uważam że one po prostu nie grają z Lebenem i tyle ( z resztą juz to kiedyś gdzieś słyszałem).

 

LCD3 - te słuchawki  podobają mi się szczególnie za sposób w jaki prezentują  wokal. Mają w sobie tyle imtymności że mimo ich wad cieżko się z nimi rozstać. Podłączone były również kablem Forza Audio z tym że do zworków głośnikowych , dodaje im to więcej energii oraz pozytywnie wpływa na scenę ( jest szersza i głębsza niż poprzez jack ). Pady wolałem welurowe . Najlepsze wokale jakie słyszałem na ww słuchawkach. Waga to największy minus. Pozbywałem ich się z bólem serca na rzecz 007 mk1

 

007 MK1 - są to dla mnie najlepsze słuchawki za powiedzmy jeszcze normalne pieniądze, z tym że są najbardziej wymagające z całej reszty . Poprzez energizer Stax SRD było fajnie , nawet bardzo fajnie  , ale one potrzebują mocy. Dużo więcej niż potrafi dać im Leben. Wiedziałem co potrafią bo słuchałem ich w dużo lepszych konfiguracjach i od zawsze miałem wrażenie że to mój dźwięk . Niestety wynikły komplikacje z zakupem , zraziłem się i staram się o nich zapomnieć . Pomaga fakt że musiał bym zmienić Lebena żeby je wykożystać w 100% . Nie chcę tego na chwilę obecną.

 

K1000 - świetne słuchawki w swojej cenie . pod warunkiem ze numer seryjny poniżej bodajże 7xxx. Słuchałem u kumpla 6xxx i postanowiłem je mieć . Kupiłem K1000 od człowieka który jest dość znany w środowisku słuchakowym . Stan bajka nr seryjny 10xxx. Masakra. Sprzedałem po niespełna dwóch miesiącach .  Pytając i czytając okazało sie że właśnie te poniżej nr 7xxx grają inna sygnaturą. Nabyłem serie 2xxx Jest to czego oczekiwałem ,energia , koloryt ,zjawiskowa scena.Ze względu na słaby stan kabla zdecydowałem się na rekabling . Niestety coś poszło nie tak , prawdopodobnie w jakiś sposób uszkodziłem cewke i słuchawki są u znajomego w"serwisie". ( przy okazji jak ktos ma namiar na części zamienne to będę wdzięczny ) .

 

MDR Z1R - Zamiast  Stax nabyłem SONY. Słuchawki świetnie izolują i są mega wygodne. Wkleje swoje odczucia z wątku poświęconego Z1R.

 

Po otrzymaniu słuchawek od razu podłączyłem je do wzmacniacza i zostawiłem na 2h do wygrzania całego systemu.  W sumie pierwszego wieczoru słuchałem  łącznie ok 3h  i uczucia były mieszane . Wiecej rozczarowania niż radości . Lampy General Electric które daje producent zostały, a sterujące zostały wymienione na Sylvania., gdyż najlepiej mi sie spradziły ze wszystkimi słuchawkami jakie dotychczas miałem  (z wyjątkiem Stax 007 mk1).

Drugi dzień i trzeci leciał z muzyką  ,a ja się zastanawiam za co oni krzyczą tyle kasy , plucie w twarz!!! Fakt wygoda i wygląd 5 + ale walory dźwiękowe przy tej cenie to naciągana dwója.

Myśle coś tu jest nie halo , czytam  recenzje i myślę skąd te ohy ahy. 

Wymiana lamp i jest lepiej jeszce raz na te orginalne od producenta i jest naprawde fajne ,ale nadal zauważam brak spójności na górze  . Po nastepnych kilku dniach jest coraz lepiej , wczoraj odpłynąłem i byłem w głębokim szoku  jak bardzo zmienił się dźwięk na przestrzeni miesiaca. Przypomne że słuchawki kupiłem używane .

Sony są wiec bardzo podatne na  drobne zmiany w systemie i potrzebują  czasu do ułożenia się wnim . Nie wiem  na czym to ułożenie ma niby polegać ,ale coś musi być na rzeczy.

 

Pozdrawiam .

M.S


 

DSC_0062.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, addanweddin napisał:

 GS1000 - słuchawki które kiedyś praiwe pokochałem , jednak w tym zestawieniu nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia więc nie bedę sie rozpisywał . Uważam że one po prostu nie grają z Lebenem i tyle ( z resztą juz to kiedyś gdzieś słyszałem).

Ciekawe, bo mnie akurat Grado z Lebenem "grajo", w tym GS1000, chociaż seria PS lepiej. Ale fakt Sony Z1R z 300f grają bajecznie... jedynie ten brum :( 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Dzięki za fajne opisy. Od siebie dodam, że łatwiej dobrać wzmacniacz, a w zasadzie cały tor pod słuchawki niż dobierać słuchawki pod tor :)

Zgadza sie , ale sprawę komplikuje sentyment do pewnych urządzeń.

12 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ciekawe, bo mnie akurat Grado z Lebenem "grajo", w tym GS1000, chociaż seria PS lepiej. Ale fakt Sony Z1R z 300f grają bajecznie... jedynie ten brum :( 

 Na K1000 i HD 800 był najbardziej słyszalny ,ale nie przeszkadzał. Na Sony można by rzec że brumu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, addanweddin napisał:

 

007 MK1 - są to dla mnie najlepsze słuchawki za powiedzmy jeszcze normalne pieniądze, z tym że są najbardziej wymagające z całej reszty . Poprzez energizer Stax SRD było fajnie , nawet bardzo fajnie  , ale one potrzebują mocy. Dużo więcej niż potrafi dać im Leben. Wiedziałem co potrafią bo słuchałem ich w dużo lepszych konfiguracjach i od zawsze miałem wrażenie że to mój dźwięk . Niestety wynikły komplikacje z zakupem , zraziłem się i staram się o nich zapomnieć . Pomaga fakt że musiał bym zmienić Lebena żeby je wykożystać w 100% . Nie chcę tego na chwilę obecną.

 

K1000 - świetne słuchawki w swojej cenie . pod warunkiem ze numer seryjny poniżej bodajże 7xxx. Słuchałem u kumpla 6xxx i postanowiłem je mieć . Kupiłem K1000 od człowieka który jest dość znany w środowisku słuchakowym . Stan bajka nr seryjny 10xxx. Masakra. Sprzedałem po niespełna dwóch miesiącach .  Pytając i czytając okazało sie że właśnie te poniżej nr 7xxx grają inna sygnaturą. Nabyłem serie 2xxx Jest to czego oczekiwałem ,energia , koloryt ,zjawiskowa scena.Ze względu na słaby stan kabla zdecydowałem się na rekabling . Niestety coś poszło nie tak , prawdopodobnie w jakiś sposób uszkodziłem cewke i słuchawki są u znajomego w"serwisie". ( przy okazji jak ktos ma namiar na części zamienne to będę wdzięczny ) .

 

z tobą pisałem na audiohobby? jak ci nie podeszły numery 10xxx to wzbraniałbym się od pisania do akg po zamienne przetworniki - skończysz na dokładnie tym samym co ci w nich nie pasowało - jak ci się podobały 2xxx to pewnie doradziłbym https://forum.mp3store.pl/topic/157571-akg-k1000-siltech-xlr-stax-sr-009-ifi-iesl-pro-ipadmini3/?_fromLogin=1 (i chyba też z tego co kojarzę to nie masz zbyt daleko aktualnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whero napisał:

z tobą pisałem na audiohobby? jak ci nie podeszły numery 10xxx to wzbraniałbym się od pisania do akg po zamienne przetworniki - skończysz na dokładnie tym samym co ci w nich nie pasowało - jak ci się podobały 2xxx to pewnie doradziłbym https://forum.mp3store.pl/topic/157571-akg-k1000-siltech-xlr-stax-sr-009-ifi-iesl-pro-ipadmini3/?_fromLogin=1 (i chyba też z tego co kojarzę to nie masz zbyt daleko aktualnie)

Tak to ze mną pisałeś na audiohobby , narazie  czekam na ostateczną odpowiedź mojego speca. Z racji świąt nie ma teraz  czasu żeby do nich usiąsć. Jeżeli potwierdzi się to co przypuszczamy to wtedy będę myślał co z tym zrobić . Nie chciał bym inwestować w kolejne K1000 bo to by oznaczało  podzbycie się  Z1R ,a zaczynam je lubić coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności